Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אין שום היגיון להיות בעד כפיה אחת ונגד כפיה אחרת, כשאתה נגד כפיה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4417

• פינדר

3466

• m3x7r3m3

2926

זו לא כפייה אחרת, זו אותה כפייה רק במינון נמוך יותר. אל תהיה בינארי, אף אחד לא קם מחר וסוגר את הרבנות הראשית.

אז אתה מעדיף הרבה כפייה רק כי האלטרנטיבה זה מעט כפייה ולא בלי כפייה כמו שהיית רוצה?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא, כי זו לא בהכרח תהיה כפיה פחות מחמירה.

לא יודע כמה אתה מתמצא בתחום אבל הדתיים והחרדים שניהם מאמינים באותן מצוות ובאותם איסורים בדיוק. שניהם קונים מזון בכשרות מהודרת, פשוט ממותגים אחרים. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין מספיק כדי לדעת שזה ממש לא נכון.

אפילו אצל הכשרויות המהודרות (שהן לא רבנות) הדרישות לא זהות בין העדה החרדית לבין הרב לנדא, או בין חתם סופר לשניהם ולרבנות וכו'.

והכשרות של הכיפה הסרוגה בהכרח פחות מחמירה, אתה כן תראה כיפה סרוגה אוכל עם הכשר רבנות, או לנדא, או חתם סופר, אבל לא תראה חרדי אוכל גם וגם וגם, אלא אחד, לכל היותר שניים ובטוח לא רבנות.

מציעים לך 2000 שקל, אבל אתה אומר שאתה לא רוצה כי זה לא 5000 שקל, ומעדיף לקבל 0 שקל.

כאידיאה אפס כפייה דתית זה אידיאל טוב, אבל האם אני מעדיף לעמוד במקום ולחכות ל"משיח" שיסיר הכל במכה או להתקדם חלקית לפחות לכיוון האידיאה? התשובה לי ברורה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם ריבים וסכסוכים בין זרמים שונים אצל החרדים. יש כתות שונות, יש חרדים לאומים, יש אנטי ציונים. יש מהכל.

אף אחד גם לא אומר שכל המאמינים בה' זהים ומחזיקים באותה תפיסת עולם בדיוק. 

כל מה שאמרתי הבוקר היה זה שאני לא מבין למה שמישהו שלא רוצה לחיות במדינת דת יצביע למפלגה דתית. עוד רעיון מורכב מדי לחלקנו, מסתבר.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

מבין מספיק כדי לדעת שזה ממש לא נכון

ממה שאני מכיר, היום דתיים יעדיפו את הכשרות מהודרת תמיד על פני הרבנות.  אולי פעם זה היה אחרת. אני חושב שראיתי כמה שו"תים על זה באתרים של דתיים לאומיים. רוב הדתיים שאני מכיר יעדיפו לא לשבת במסעדה עם כשרות פשוטה ואם כן אז נמנעים מלהזמין בשר, אבל לא יודע כמה זה משקף. בכל אופן הנקודה היא שהחרדי והדתי שניהם יעדיפו את הכשרות הנחשבת יותר ומצד שניהם יכולה להגיע דרישה להחמיר את דרישות הכשרות של הרבנות. ההנחה שלך שתחת הכיפות הסרוגות תהיה פחות כפיה דתית היא תמימה מאד, לא מתאים לך. במצב הכי טוב שיכול להיות הכל ישאר כפי שהוא היום. כל שינוי שהם ייזמו מעבר לזה אף פעם לא יהיה מקל אלא מחמיר כי ככה זה עובד. כל הזמן צריך להתחזק, להשתפר, להחמיר, זאת הגישה. לא מדברים פה על מסורתיים שבאים כל שבת בערב לבית כנסת ואחרי זה חוזרים הביתה לראות טלויזיה, מדובר בדתיים אורתודוקסים שהשוני המשמעותי היחיד בניהם לחרדים זה היחס למדינה, לא לדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אפילו אצל הכשרויות המהודרות (שהן לא רבנות) הדרישות לא זהות בין העדה החרדית לבין הרב לנדא, או בין חתם סופר לשניהם ולרבנות וכו'.

והכשרות של הכיפה הסרוגה בהכרח פחות מחמירה,

🤣🤣🤣

הדרישות הן זהות לחלוטין: תקנה רק מהספקים שלנו ותשלם לנו כסף.

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

ממה שאני מכיר, היום דתיים יעדיפו את הכשרות מהודרת תמיד על פני הרבנות.  אולי פעם זה היה אחרת. אני חושב שראיתי כמה שו"תים על זה באתרים של דתיים לאומיים. רוב הדתיים שאני מכיר יעדיפו לא לשבת במסעדה עם כשרות פשוטה ואם כן אז נמנעים מלהזמין בשר, אבל לא יודע כמה זה משקף.

שיווק נטו.

מי שמכיר את מחלוקת עופות לגהורן יכול להבין כמה מזה זה "הידור" וכמה סתם עשיית רווח.

אני מאחל לר' טוביה שכשיגיע לבי״ד של מעלה יתנו לו לשתות הרבה אקונומיקה שתחת השגחת הכשרות שלו.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אותי אתה לא צריך לשכנע שזה שיווק.

יש לי חבר דתי (לא מסורתי, דתי) שקונה רק בשר של עטרה. הוא יודע טוב מאד שזה הכל מותגים אבל לא נעים להם מההורים של אשתו, לא רוצה שיחשבו שהם מקלים ראש. ככה זה עובד.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין, אין על מיקי זוהר. שיקולים פוליטיים? כץ דוחה מכל וכל, אצלו הכל ענייני, גם תקציב ל-8 ימים. איך חבורת עלובי הנפש ההזוייה הזו הגיעה לנהל לנו את החיים, פשוט לא ברור.

גנץ, אם אתה עדיין שומע, שוב ניגבו בך את הרגליים. יאללה בני לך הביתה, שלום ותודה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מקסים אבל שכל יום גנץ מפרסם איום אחר. אפשר להגיד שגנץ מתפטר מהממשלה יום כן ויום לא. היום לא.

אה והנה עוד סיפור קטן על דרעי הצדיק הגדול. הפעם הכוכב שלנו נלחם כמו אריה על חלוקה של 700 מיליון שקלים שאמורים להגיע לנזקקים והוקצו במיוחד. אלא שאצל דרעי נזקקים זה שם קוד לאנשים הכי מאושרים בעולם, עם הכי הרבה ילדים בעולם, ממשפחות ללא שני מפרנסים. אפשר לנחש למי הכוונה נכון? יאללה, מי מתנדב לספר לי עוד שהחרדים לא היו מתים מרעב במדינה שבה לא היו מממנים אותם?

אה, ראיתי עכשיו שנפתול התראיין אתמול בגלי צהל וסיפר שהיינו לא בסדר עם החרדים. מסתבר שעבורם ללמוד תורה זה כמו לנשום חמצן. ולכן אסור היה לצפות מהם שיעשו הפסקה. היה צריך למצוא פתרונות יצרתיים. כמובן שגם בלי קשר לרפיסות הרגילה מול החרדים, אני מת על זה שנציגי הימין הדתי מספרים כמה הם נגד "שנאה". ידוע לכל שהמפלגה הזו מתאפיינת באהבה רבה לכל האנושות באשר היא, ואין דמוקרטים וליברלים גדולים יותר בעולם מנפנול, איילת ובצלאל.

באמת, למי פונים כדי שמישהו שהוא לא אפס מאופס מוחלט יתמודד על ההנהגה כאן?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, SlowRide כתב:

ממה שאני מכיר, היום דתיים יעדיפו את הכשרות מהודרת תמיד על פני הרבנות.  אולי פעם זה היה אחרת. אני חושב שראיתי כמה שו"תים על זה באתרים של דתיים לאומיים. רוב הדתיים שאני מכיר יעדיפו לא לשבת במסעדה עם כשרות פשוטה ואם כן אז נמנעים מלהזמין בשר, אבל לא יודע כמה זה משקף. בכל אופן הנקודה היא שהחרדי והדתי שניהם יעדיפו את הכשרות הנחשבת יותר ומצד שניהם יכולה להגיע דרישה להחמיר את דרישות הכשרות של הרבנות. ההנחה שלך שתחת הכיפות הסרוגות תהיה פחות כפיה דתית היא תמימה מאד, לא מתאים לך. במצב הכי טוב שיכול להיות הכל ישאר כפי שהוא היום. כל שינוי שהם ייזמו מעבר לזה אף פעם לא יהיה מקל אלא מחמיר כי ככה זה עובד. כל הזמן צריך להתחזק, להשתפר, להחמיר, זאת הגישה. לא מדברים פה על מסורתיים שבאים כל שבת בערב לבית כנסת ואחרי זה חוזרים הביתה לראות טלויזיה, מדובר בדתיים אורתודוקסים שהשוני המשמעותי היחיד בניהם לחרדים זה היחס למדינה, לא לדת.

יעדיפו כן, אם יהיה להם בחירה בין זה וזה וזה הם יבחרו במהודר יותר, אם אין הם יאכלו רבנות.

אצל החרדים לא, שוב מהיכרות אישית, אם אין מהודר ספציפי שאישר הרב של המגזר שאליו הוא שייך, הוא לא יאכל מהודר אחר, ובטח ובטח לא יאכל רבנות.

ההנחה שלי היא לא הנחה, הרבנות הייתה כבר בידי הכיפות סרוגות (מה שקראו אז מזרוחניקים), והמצב בהחלט היה פחות הדוק. בהרבה.

נניח לא היה מצב שאם אתה רוצה חסה זה גוש קטיף או אין כשרות, היה לך גוש קטיף שצריך לשטוף, וכל ספק אחר היית צריך להשרות במי מלח ואז לשטוף או משהו בסגנון, הייתה בחירה. עכשיו בעל מסעדה לקוח שבוי, אתה יודע מה קורה כשיש לך ספק יחיד נכון?

אצל הכיפות הסרוגות יש מנעד דיי רחב, יש מצד אחד (המחמיר) את החרד"לים, שהם כמעט כמו חרדים רק עם הרבנים שלהם, ומהצד השני יש לך את המסורתיים שמסתובבים כל השבוע עם כיפה על הראש ורואים טלוויזיה אחרי הבית כנסת.

ובהתאם לכך הרבנויות השונות בארץ הן שונות, כי בכל מקום יש יותר חרד"לים או יותר מסורתיים.

ז"א שבמקרה הגרוע ביותר, שהוא לא סביר סטטיסטית, כל הרבנויות בארץ במקרה כזה יהיו בשליטת החרד"לים והמצב יהיה דומה להיום.

בכל מצב אחר המצב יהיה טוב יותר.

לפני 11 שעות, borsood כתב:

🤣🤣🤣

הדרישות הן זהות לחלוטין: תקנה רק מהספקים שלנו ותשלם לנו כסף.

היום זה נכון, בעבר כשהרבנות הייתה בידי המזרוחניקים זה לא היה המצב, היה משגיח כשרות שאתה אומר לו שאתה רוצה נניח חסה, הוא אומר לך, אם תקנה גוש קטיף אתה צריך לעשות ככה וככה, אם תקנה מספק אחר מהרשימה אתה צריך לעשות ככה וככה וגם ככה וככה.

ולכל מוצר היה לך לפחות 2-3-4 ספקים שונים שמתחרים ביניהם, היום אין מצב כזה, חסה יש רק ספק אחד, עשבי תבלינים ספק אחד וכו'.

לפני 55 דקות, יבגניפ כתב:

אה והנה עוד סיפור קטן על דרעי הצדיק הגדול. הפעם הכוכב שלנו נלחם כמו אריה על חלוקה של 700 מיליון שקלים שאמורים להגיע לנזקקים והוקצו במיוחד. אלא שאצל דרעי נזקקים זה שם קוד לאנשים הכי מאושרים בעולם, עם הכי הרבה ילדים בעולם, ממשפחות ללא שני מפרנסים. אפשר לנחש למי הכוונה נכון? יאללה, מי מתנדב לספר לי עוד שהחרדים לא היו מתים מרעב במדינה שבה לא היו מממנים אותם?

יש מדינות כאלה שלא מממנים אותם, הכי קל להסתכל מה קורה שם, הם עובדים.

לפני 55 דקות, יבגניפ כתב:

באמת, למי פונים כדי שמישהו שהוא לא אפס מאופס מוחלט יתמודד על ההנהגה כאן?

אלינו, אנחנו (כחברה) בוחרים את היצורים האלה ומעודדים אותם להתנהג ככה, ביבי לא הפך לכזה כי בא לו, אלא כי עודדנו התנהגות כזו. גנץ גם לא. אפילו צמיחה של מיקי זוהר למיניהם או קרן ברק למיניהם או תמר זנדברג או מירב מיכאלי למיניהן זה כי אנחנו עודדנו התנהגות כזו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ההנחה שלי היא לא הנחה, הרבנות הייתה כבר בידי הכיפות סרוגות (מה שקראו אז מזרוחניקים), והמצב בהחלט היה פחות הדוק. בהרבה.

מה שהיה אז לא רלוונטי למציאות הנוכחית. זה בערך כמו להגיד שהליכוד של מנחם בגין זה הליכוד של עכשיו. משהו אחר לגמרי.

הדתיים הלאומיים 'התחזקו" מאז ומי שלפני 20 שנה היה נחשב "כיפה סרוגה" היום הוא בסך הכל "מסורתי". אנחנו מדברים פה על דתיים אורתודוקסים ולא מסורתיים.

רוב המסורתיים לא מצביעים למפלגות דתיות.

כבר שאני הייתי בישיבה תיכונית היו נוהגים לצחוק ש"מסורתי" זה מלשון "מסור", הוא מנסר מההלכה מה שלא מתחשק לו לעשות. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שרלוונטי, גם אז היו דתיים שהלכו לבית הכנסת ואחרי זה עשו דברים אחרים שהחרדי לא היה עושה.

יש סיפור על איזה רב שאחרי קריאת התורה בשבת בבוקר היה נוסע עם טוסטוס למשחקי כדורגל, באופן קבוע.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אלינו, אנחנו (כחברה) בוחרים את היצורים האלה ומעודדים אותם להתנהג ככה, ביבי לא הפך לכזה כי בא לו, אלא כי עודדנו התנהגות כזו. גנץ גם לא. אפילו צמיחה של מיקי זוהר למיניהם או קרן ברק למיניהם או תמר זנדברג או מירב מיכאלי למיניהן זה כי אנחנו עודדנו התנהגות כזו.

לא נכון.

לפני כמה עמודים הזכירו את זה שמיקי זוהר מספר 28 ברשימת הליכוד. לא עודדנו את זה.

אסנת מארק? 38

קרן ברק? 23 או משהו כזה.

זה ממש מעט אנשים ש "עודדו" אותם/ן.

אף אחד לא עודד את גנץ לבגוד.

תמר ומירב, כנראה שכן. אם כי אני לא רואה בעיה בייצוג של קצת פמיניזם או מה שזה לא יהיה של תמר.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...