Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, farkash7 כתב:

להזכירך הם משרתי ציבור, ויש להם אחריות וגם יושרה מקצועית וערכית מסתבר (בניגוד לכמה מ"נבחרי העם")
פקידי האוצר שלא אהבו את ההתנהלות התפטרו. אחרי שהתפטרו חלקם התראיינו וזו זכותם הם הרי לא פקידים כבר, וחלקם עוד התראיינו בעתיד.

יושרה מקצועית וערכית? שוב, זה מאד תמים להאמין שזה כל מה שמניע אנשים בעמדות מפתח. 

אין שום בעיה להתפטר ואז לצאת נגד השר בתקשורת, להפך. מעבר לזה, חושב שאתה יכול לעשות טוב יותר? תנסה להיבחר בעצמך ותהיה זה שמחליט. 

@pooh-bear, את הביקורת הם צריכים להעביר ישירות לפוליטיקאים אבל לא דרך הציבור, אחרת מי מחליט ועל מי האחריות? 

זה לא שמסתירים משהו מהציבור, כל הצעת חוק שמנסים להעביר כמו השטויות של לפיד וההוא שלא יודע להשתמש במשקפת מפורסמות לכל. התקשורת מציפה את הציבור במידע ובפרשנויות הרבה לפני שמחליטים לחוקק משהו. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4613

• SlowRide

4434

• פינדר

3493

• m3x7r3m3

2926

אני אמרתי שזה כל מה שמניע אותם? אני אמרתי שיש להם יושרה מקצועית ואישית, לא רק. במקרה של שני האנשים האלה אולי על הראשון אתה יכול להגיד "אגו מניאק שלא הבין את מקומו", אבל על השניה אתה גם יכול להגיד את זה? הרי היא מינוי של השר עצמו, היא עבדה איתו שנים. איך פתאום היא הפכה להיות פקידה חצופה באגו טריפ? קצת מזכיר את הטענות שכולם שמאלנים שתופרים את ביבי. אולי השר הממונה פתאום מועל בתפקידו? אולי הוא משרת אינטרס אישי צר של ראש הממשלה ולא את האינטרס הציבורי, חשבת אולי שזו הסיבה שיד ימינו אפשר לומר התפטרה? אז כן אין להם רק יושרה מקצועית ואישית, אבל אני מאמין שזה מה שהוביל אותם לעזוב. 

לגבי עמיר פרץ, אני לא מבין מה בדיוק תורמת הירידה הזו עליו, "ההוא שלא יודע להשתמש במשקפת". 
אני מבין שאף פעם לא השתמשת במשקפת. מישהו מעביר לך משקפת אתה מסתכל בה קולט שהמכסים עליה ואז מסיר את המכסים. מה שקרה למר פרץ המסכן שהצלם תפס אותו בדיוק ברגע הראשון.

כן הוא לא היה שר ביטחון מאוד מוצלח במלחמת לבנון, אבל מי כן היה מוצלח במלחמת לבנון שהוא גם איש מקצוע? הרמטכ"ל? פחחחח בדיחה טובה. עשה טעות גדולה שלקח את התפקיד מר פרץ, במקום להיות שר אוצר או משהו כזה לקח את תיק הביטחון, תוסיף קצת מזל רע שבדיוק בקדנציה שלו נפתחה מלחמה והוא אמר ביי ביי יפה לקריירה הפוליטית שלו.

*מר פרץ אומנם לא יודע להביט במשקפת אבל להביט על העתיד הוא נכראה יודע. כשכולם אמרו לא לכיפת ברזל הוא אמר כן ובזכותו בין היתר היא קיימת.

לא מבין מה העליהום הזה על הפקידות. נראה שכבר עכשיו מחפשים אשמים לזרוק עליהם את האשמה. רק שר חסר עמוד שידרה ישתלח בפקידים שלו במקום להשתלח במי שצריך.
במקום לחפש פקידים סוררים שלא סרים למרותם של נבחרי הציבור, אולי התכבדו נבחרי הציבור ויטפלו באיזה אוכלוסיה די גדולה שלא סרה למרותם ולחוקים של המדינה.
אולי התכבדו ויטפלו בנבחרי הציבור שלא סרים לנבחרי הציבור ועושים מה שהם רוצים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני חושב שזה מתחלק לשני חלקים כרגע.

האחד הוא זלזול כללי בפקידות. אני מבין לחלוטין (וגם מתחבר מאוד) לאלו שרוצים לצמצם חסמים ביורוקרטים ולהפוך את החיים שלנו לפשוטים יותר. לגמרי בעד. אבל כרגע הרי זה לא הכיוון. הכיוון הוא שפקידים בכירים עוזבים (ו או לא ממונים), כי יש ראש ממשלה, גאון יחיד מסוגו בהיסטוריה האנושית, שמופיע בטלויזיה ואומר משהו כמו "פחחח פקידים. אז יש פקידים. אני מבין יותר טוב". ומה שאנחנו מקבלים זה לא פחות ביורוקרטיה שמטיבה עם האזרחים, אלא קבלת החלטות שמתרכזת אצל בן אדם אחד, שבאמת, מוכשר כמה שלא יהיה, לא יכול לנהל לבד או רק עם כמה לקקנים, 9 מיליון אזרחים. זה לא עובד. מנגנוני פקידות התפתחו לא כי מישהו רצה לעשות דווקא לאזרחים. אלא כי מדינות בעבר היותר רחוק קרסו, לפעמים, גם בדיוק בגלל שלא היתה בהן שדרה כזו.

השני הוא פרטנית יחסי מחוקקים ומשפטנים מכל הסוגים. וכאן זה טיפה שונה. הטענה כאילו הסמול, על השליחים שלו כמו רוני אלשייך ואביחי מנדלבליט, מונע משילות מהימין היא מוקצנת ומופרכת. גם כי נתניהו אומנם מנהיג פסיבי יחסית, אבל גם הוא עושה דברים (לא, להפוך את ישראל מאימפריית תפוזים למעצמת הייטק זה לא אחד מהם). כן, אפשר למצוא פסיקות בגצ שימניים לא אוהבים. בדיוק מכו שאפשר למצוא פסיקות בגצ ששמאלנים לא אוהבים. ואני לא יודע למה מנדבליט החליט לסיים את החקירות בנושא 16 המיליון שקיבל ביבי, או הצוללות, אבל אני רוצה להאמין שהיה פה שיקול ענייני, ולא לחפש תאוריות קונספירציה לא שמאלניות ולא ימניות. וגם ענייני ימין שמאל בצד - אפשר לבוא ולהגיד של-30 מנדטים של הליכוד (+-) לא איכפת מזה שביבי לוקח שוחד, בדיוק כמו שזה לא מעניין את מצביעי יהדות התורה או ש"ס שדרעי כבר ישב בכלא וליצמן, נדמה לי, עדיין תחת חקירה. לגיטימי לגמרי. יש הרבה מדינות בהן המסורת השלטונית מבוססת על שחיתות ושוחד. אבל בינתיים זה עדיין לא חוקי. ולצאת על פקידים שחוקרים את זה, בטח תוך סימון שלהם כבוגדים, זה קצת עצוב.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Potato כתב:

זכותו לצרוח עלי,

אבל לא לגיטימי לשרוף אותו מול ההנהלה.

אם אתה מאמין שמה שהוא עושה פוגע באינטרס של החברה, בלקוחות שלה או בבעלי המניות שלה, לא רק שזה לגיטימי אלא שזו חובתך לעשות אסקלציה כדי להציף את הבעיה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 16 שעות, farkash7 כתב:

הרי היא מינוי של השר עצמו, היא עבדה איתו שנים. איך פתאום היא הפכה להיות פקידה חצופה באגו טריפ? קצת מזכיר את הטענות שכולם שמאלנים שתופרים את ביבי. אולי השר הממונה פתאום מועל בתפקידו? אולי הוא משרת אינטרס אישי צר של ראש הממשלה ולא את האינטרס הציבורי, חשבת אולי שזו הסיבה שיד ימינו אפשר לומר התפטרה? אז כן אין להם רק יושרה מקצועית ואישית, אבל אני מאמין שזה מה שהוביל אותם לעזוב

תגיד, אתה רק מגיב או גם קורא הודעות של אחרים? :)

ברור שצריך להתפטר אם הממונה מסרב להחליט משיקולים מקצועיים והכל נהיה פוליטי, אבל אי אפשר לצאת מולו בתקשורת כשאתה עובד תחתיו. 

עשה טעות גדולה שלקח את התפקיד מר פרץ, במקום להיות שר אוצר או משהו כזה לקח את תיק הביטחון, תוסיף קצת מזל רע שבדיוק בקדנציה שלו נפתחה מלחמה והוא אמר ביי ביי יפה לקריירה הפוליטית שלו.

מר פרץ הוא סוציאליסט-פופוליסט ששונא עשירים ורוצה שכולנו נהיה עובדי מדינה בשכר מינימום. מזל גדול שהוא לא נהיה שר אוצר וטוב מאד שהמפלגה שלו כנראה לא תעבור את אחוז החסימה בבחירות הבאות.

כנראה שההברקה היחידה שלו עם כיפת ברזל היתה בגלל שהוא השכיל להבין שאין לו שום מושג בכל מה שקשור לביטחון והקשיב לפקידים :)

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*מר פרץ אומנם לא יודע להביט במשקפת אבל להביט על העתיד הוא נכראה יודע. כשכולם אמרו לא לכיפת ברזל הוא אמר כן ובזכותו בין היתר היא קיימת.

לפני 14 דקות, SlowRide כתב:

כנראה שההברקה היחידה שלו עם כיפת ברזל היתה בגלל שהוא השכיל להבין שאין לו שום מושג בכל מה שקשור לביטחון והקשיב לפקידים :)

לדעתי פרץ מקבל הרבה יותר מדי קרדיט על כיפת ברזל.

ההחלטה להתמגן מאיום רקטי ומרגמות קצר טווח לא הייתה שלו לפי מה שידוע לי.

ההחלטה והרעיון לפתח מערכת רקטית להגנה מרקטות ומרגמות גם לא היו שלו.

בשורה התחתונה, אמרו לו תבחר X או Y והוא בחר במה שבחר.

סביר להניח שכל אדם שהיית שם בתפקידו היה בוחר אותו דבר.

אגב, אין לדעת מה היה קורה אם היו בוחרים אחרת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, SlowRide כתב:

מר פרץ הוא סוציאליסט-פופוליסט ששונא עשירים ורוצה שכולנו נהיה עובדי מדינה בשכר מינימום. מזל גדול שהוא לא נהיה שר אוצר וטוב מאד שהמפלגה שלו כנראה לא תעבור את אחוז החסימה בבחירות הבאות.

טוב שלך!

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מי שכאן מפחד ממהפכה סוציאליסטית בישראל צריך להגיד תודה לפרץ. לדעתי ההתבטאויות שלו לפני שנה על זה שהעשירים בישראל לא משלמים מספיק מס קברו סופית את מפלגת העבודה. אין כ״כ קונים לסחורה הזו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.10.2020 בשעה 09:52, יבגניפ כתב:

הנה תקציר מעניין מראיונות של שי ניצן לערוצי התקשורת השונים מהסופש, מנסה להסביר כמה תאוריות הקונספירציה סביב תיקי ביבי מופרכות, בעיקר כשסיבה שמוצגת בתאוריןת היא ימין נגד שמאל. וגם כשברקע אותו מדלבליט רודף ביבי מחליט שאין מה לחקור יותר סביב הצוללות או המניות - למרות שהוא אומר בפירוש שהגאון הכלכלי שלנו קיבל טובת הנאה מהבן דוד שלו.

כאן יש ציטוט של ניצן אומר שהוא לא בטוח שהמשפט של ביבי יצא לדרך בינואר.

כי משום מה עבור חלק מהאנשים ביבי הוא "ימין" למרות שאני לא ראיתי מה הוא עשה שנחשב ימני.

הסיפור הוא בכלל לא ימין נגד שמאל.

ואגב שי ניצן הפסיד בנקודות לעמית סגל (אבל צריך הבנה במשפטים כדי לדעת את זה, להדיוט הוא נראה מנצח, אבל הטענות שלו מצוצות מהאצבע), עד ההתעלמות מהשאלה "ומה לגבי 'ודי לחכימא?'" ואז שי ניצן ברח והפסיד בנוק אאוט.

שאלות קשות מצד קושמרו? לא צריך.

בתאריך 17.10.2020 בשעה 12:14, farkash7 כתב:

אני מעדיף פקידים חכמים שיביעו את דעתם, יותר מזה אני מעדיף פקידים טיפשים שיביעו את דעתם, כי טיפש עדיף על טפיל או מושחת.

ומה תעשה כשהפקיד (החרדי נניח) יחליט בשבילך לפי החוכמה שלו?

לפני 23 שעות, farkash7 כתב:

לגבי אזרחות. אזרחות לא הופך אותך להיות חלק מהעם. זה הופך אותך לבעל זכות הצבעה. 

המשפט הזה שווה גביע בפני עצמו, אבל כשאני אומר אותו אומרים שזה גזענות 🙄

לפני 23 שעות, farkash7 כתב:

אף אחד לא בחר בהם להנהיג את העם, אבל מי אמר שהם מנסים להנהיג את העם?
להזכירך הם משרתי ציבור, ויש להם אחריות וגם יושרה מקצועית וערכית מסתבר (בניגוד לכמה מ"נבחרי העם")
פקידי האוצר שלא אהבו את ההתנהלות התפטרו. אחרי שהתפטרו חלקם התראיינו וזו זכותם הם הרי לא פקידים כבר, וחלקם עוד התראיינו בעתיד.
אם אתה מתייחס להדלפות מישיבות אז בנושא הזה אף פעם אי אפשר לדעת מי מדליף...

דינה זילבר אמרה, דיי במפורש, בספר שלה.

לפני 20 שעות, pooh-bear כתב:

תיכף יבוא M3 ויסביר לנו למה אנחנו טועים לפי חוקי התקש"יר ובכלל, אז כדי להמנע מהדיון המיותר הזה, בואו נדבר על הביקורת נגד לפיד לפני שהוא כמעט הצליח להשחיל לנו מע"מ אפס על דירות. אני מניח שהיום כבר קל להבין למה מע"מ אפס זה רעיון ממש גרוע (לא שאז היה קשה), מישהו חושב שלא היתה צריכה להתעורר ביקורת נגדו מהדרג הפקידותי על רעיון כל כך גרוע? מה אם ח"ח, רחמנא ליצלן, מלח מים מלח מים, מר "כבר אין לי שפם אז יותר קל לראות שאני משקר" פרץ יבחר מחר לתפקיד שר האוצר, ויחליט להעלות את שכר המינימום במכה ל-10,000 ש"ח לחודש? גם אז הדרג הפקידותי לא יוכל לבקר אותו?

לתקשי"ר יש סיבה שהוא כתוב כמו שהוא כתוב, הוא נועד לייצר בין היתר הבדלה בין המותר והאסור למי שבמסגרת תפקידו ניתן לו כוח מצד אחד, אך אינו כפוף לביקורת ישירה של הציבור הכללי.

לצורך העניין - הדרג הפקידותי (גם בתקופת לפיד דאז וגם באופן התיאורטי שבו פרץ יישב במשרד האוצר) לא צריך להעביר ביקורת על השר הממונה עליהם.

חסר לך מומחי כלכלה (במקרה המדובר) בעלי שם שיוכלו לבקר את התוכניות הללו מבחוץ?! למיטב זכרוני במקרה לפיד זה דווקא כן קרה ומומחי כלכלה שונים ביקרו את מע"מ 0 מבלי שהיו פקידים מכהנים במשרד האוצר.

ומילא בחברה פרטית, שבה יש בעלים וזו בעיה שלו אם אלו המנהלים שהוא מעסיק, אבל המדינה היא לא חברה פרטית, וכולנו נפגעים אם מתקבלות בה החלטות לא ענייניות שלא כפופות לשום ביקורת.

קוראים לביקורת הזו "בחירות".

אתה מוזמן כמוני לא לבחור בביבי, או בלפיד או בכל פוליטיקאי אחר שהתוכניות שלו נראות לך גרועות. או לחילופין היכולת שלו לעמוד בתוכניות כלשהן מפוקפקת בעיניך.

לפני 20 שעות, Potato כתב:

אבל לא לגיטימי לשרוף אותו מול ההנהלה.

אין בעיה לשרוף אותו, אבל צריך להיות מוכן לזה שזה בא יחד עם מכתב התפטרות, או מכתב פיטורין.

כנ"ל לגבי פקידים. זה אגב בדיוק מה שעשתה קרן טרנר, לא מתאים לה מה שהולך במשרד קמה והתפטרה. מה שעשה מרידור קצת פחות, הוא הלך להתראיין מבלי לתכנן התפטרות.

לפטר פקיד בכיר זה אגב סיפור מאוד לא פשוט. בניגוד מוחלט לעולם העסקי, אני מכיר סמנכ"לית שפוטרה ב-SMS בזמן טיסה חזרה מביקור אצל לקוח חשוב בחו"ל. פתחה את הטלפון בנתב"ג אחרי הנחיתה וגילתה שהיא מחפשת עבודה. זה היה מוצדק לחלוטין במקרה שלה, אבל אין שום סיכוי שמפתח פשוט היה מפוטר ככה.

אם מתקבלות החלטות קריטיות בעשרות מיליארדי שקלים ע"ס הנחה שגויה (לא יודע אם היא שגויה, יכול להיות), לא נשמע לך סביר שמי שיודע שההנחה שגויה לא יגיד את זה?

יתפטר ויגיד מה שהוא רוצה.

לא הגיוני ולא סביר שההחלטות בעיניו כל כך שגויות, ובכל זאת הוא יחליט להישאר במערכת תחת אותו שר.

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחבר קצת את הקורונה לפה:

ראיון עם איזה חבר כנסת מש״ס. כל הראיון מסתכם בבכי הרגיל: מחפשים אותנו, אנחנו מסכנים. 12 ילדים במשפחה. הרבנים זה מי שקובע וככה זה.

אתמול קראתי איזה טור דיעה של חרדית כלשהי בהארץ, שהסבירה שבכלל משרד הבריאות אשם כי לא השקיע מספיק בהסברה לחרדים למה קורונה זה מסוכן.

ובסוף השבוע לפני שמעתי את הצדיק הגדול דרעי מתבכיין על סגר בערים אדומות - ״הערים עם האוכלוסיות הכי מוחלשות בישראל״.

ואני עדיין תוהה: מתי למספיק ישראלים ימאס מהחרא הזה - גם כאלו שמוכרים לעצמם לוקשים בשם pc וגם כאלו שמוכרים לעצמם לוקשים בשם הלאומיות? ומתי יפול האסימון שהכאילו אושר שיש בחברה החרדית זה אחד השקרים הכי גדולים שיש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, m3x7r3m3 כתב:

המשפט הזה שווה גביע בפני עצמו, אבל כשאני אומר אותו אומרים שזה גזענות 🙄

למה גזענות?
יש המון ישראלים עם אזרחות אמריקאית. זה הופך אותם לחלק מהעם האמריקאי? לא.
החרדים לא שונים בהרבה. יש להם אזרחות ישראלית, אבל מבחינתם הם לא חיים בעם ישראל. מה שהאזרחות הזו מקנה להם זה כסף, וזכות הצבעה כדי לעשוק עוד כסף.
שום חובות, שום רצון לתרום ושום שייכות לעם.

מי שחושב אחרת הוא עיוור.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, farkash7 כתב:

למה גזענות?
יש המון ישראלים עם אזרחות אמריקאית. זה הופך אותם לחלק מהעם האמריקאי? לא.
החרדים לא שונים בהרבה. יש להם אזרחות ישראלית, אבל מבחינתם הם לא חיים בעם ישראל. מה שהאזרחות הזו מקנה להם זה כסף, וזכות הצבעה כדי לעשוק עוד כסף.
שום חובות, שום רצון לתרום ושום שייכות לעם.

מי שחושב אחרת הוא עיוור.

כי אוטומטית משייכים את זה לערבים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, SlowRide כתב:

פרץ היחיד שיצא איכשהו בסדר מדו"ח וינוגרד. מפתיע, אבל זו האמת, וצריך לתת לו קרדיט על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להגיד שאני מאוד נהנה לקרוא על ה-roast שנערך לביבי על ידי חברי האופוזיציה.

הם באמת במיטבם כשהם יורדים עליו, אפילו לפיד. 

מצד אחד אחד יש תחושה כלשהי של שינוי, מצד שני במקביל מראיינים מישהו מהשוק ברמלה, שמספר שביבי "זרק אותם מתחת לגלגלי האוטובוס" ואז אומר "אבל כולם פה יצביעו או ביבי או לא יצביעו. אנחנו לא יכולים להצביע ליאיר לפיד או מרצ". תמיד תוהים פה או בכל ויכוח פוליטי מי הם אותם האנשים בדיוק שמצביעים ביבי למרות שהוא דופק אותם. הנה מישהו אומר את זה בשידור חי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...