Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 43 דקות, David32 כתב:

דמוקרטיה שבורה ממש, רואים את זה עוד יותר טוב בעשור או שניים האחרונים

נכון, אבל זה מה שיש כרגע, וזה יותר טוב ממה שסין או רוסיה מציעות.

היופי שזה יכול להשתפר או אפילו להיות גרוע יותר, תלוי בציבור שם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4858

• SlowRide

4703

• פינדר

3736

• m3x7r3m3

2926

לפני כשעה, DareDevil כתב:

איך אתה יודע על זה ואני לא מכיר את הנושא הזה בכלל?

לא שמעת שמכניסים את ישובי דרום הר חברון לנגב כדי שתקציבי מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל יגיעו אליהם?

https://news.walla.co.il/item/3665750

תהנה.

• אהבתי 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יובל .מ. כתב:

אני ממשיך את התחקיר של מירי רגב - כמה אפס חסר ביצים צריך להיות כדי ללקק לה ככה? זה מדהים ומטומטם בו זמנית.

אם הייתי מלקק ככה לבוס שלי כל היום הייתי קופץ מהגג תוך יומיים.

תסתכל על מירי רגב ועמה עוד כמה ביחס לביבי. פעם ראיתי סרטון מיום הולדת שלו, בא לי להקיא. 

לפני כשעה, David32 כתב:

במקום 2 דיקטטורים 1. 

מתי פעם אחרונה התחלף מנהיג בסין בבחירות חופשיות? אתה יודעה? אף פעם. ארה"ב זאת מדינה דמוקרטית עם כל היתרונות והחסרונות. כמו שאמר צ'רצ'יל (או לפחות מייחסים לו) זאת חרה של שיטה, אבל אני לא מכיר אחת יותר טובה.

לפני כשעה, David32 כתב:

דמוקרטיה שבורה ממש, רואים את זה עוד יותר טוב בעשור או שניים האחרונים. תראה מה יש ל'דמוקרטיה' הזאת להציע כרגע? שני זקנים עם בעיות קוגנטיביות, אחד בקושי מתפקד, השני שקרן פתולוגי חובב דיקטטורה... ואני לא אמשיך כי זה לשירשור השני.

שבורה או לא, אבל עדיין יותר טובה מדיקטטורה. ואת מי הם בוחרים זה עניינם בלבד. עדיין פי 1000 יותר טוב מהשיטה הקומוניסטית נהוגה בסין.

לפני כשעה, David32 כתב:

וגם כול המשבר הזה עם הצ'יפים והסינים. ארהב מדינת החופש והשוק החופשי לא נותן לחברה פרטית למכור טכנולוגיה לסין. אוקיי.

התבלבלת בין חופש לאנרכיה. לכל מדינה גם חופשית/דמוקרטית ישנם אינטרסים ביטחוניים. גם בארץ בתחומים מסוימים תצטרך אישורים.  

לפני 40 דקות, David32 כתב:

אין לי הערצה לסין למקרה שזה לא ברור.

אולי. אבל יש לך שנאה תהומית לארה"ב, רואים את זה מצוין כל פעם שמזכירים את שמה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, mikyl כתב:

אבל יש לך שנאה תהומית לארה"ב

אני לא מכחיש. אין לי אהבה או הערצה אליהם.

הבעיה שלרבים יש, כמו גם לך, זה מגיע עם איזשהן אשליות לגבי כול העיניין.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, flytomars כתב:

אין אינטרס להפסיק, מצד שני אין גם אינטרס של המערב לתת לסינים גישה ישירה לפיתוחים שהם חוד החנית של הקידמה. תוך שנה שנתיים הסינים מעתיקים ומזייפים הכל. 

זה לא העניין.

בגדול, המערב עובד כי ארה"ב גורם יחסית מאוזן. יחסית. ארה"ב לא מונעת מגחמות והשלטון שם לא ריכוזי ברמה שבנאדם אחד קם בבוקר על צד שמאל וכתוצאה מכך כלכלה של מדינה קורסת.

סין תשתלט על יצור השבבים העולמי? לא רק שאפשר לשכוח מכל שוק הפטנטים העולמי, זה גם שמישהו מחר בבוקר קם על הצד הלא נכון- תעשיית הרכב של יפן עוצרת. מחרתיים איזשהו אמריקאי לא מתנהג יפה? תשכחו משבבי תקשורת איכותיים שהונדסו ע"י מישהו עם טיפה מוטיבציה. 

סין היא גורם נפיץ עם 0 איכפתיות בכל מה שנוגע למה שהוא לא האינטרס הצר של השלטון הסיני. לא האומה הסינית- השלטון, הכמה זקנים שיושבים שם על הכיסא ומבחינתם העם תחתיהם הם חבורת נמלים עובדות ולא יותר.

דרך החיים המערבית תלויה בחופש שהמערב מאפשר, כן, לפעמים גם לזה יש צדדים לא כל כך טובים. אבל זה טוב פי טריליון מהחלופה.

ארה"ב, עם כל החסרונות שלה שאפשר לרשום מפה ועד תימן, היא לא דיקטטורה.

זה שהיא החלה לאסור מכירת שבבים מסוימים לסין כי סין שמה פס על כל חוק פטנטים בינ"ל- הצעד הכי נבון שהיה אפשר לעשות.

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר להעתקה, יש גם אפשרות להכניס back door לכל מיני צ׳יפים שמיועדים לענפים מסויימים. סיכון אדיר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי מזה לגמרי, איסוף מידע על כל פלוץ בעולם זה התחביב מספר 1 של הסינים, המדינה הזו היא דבר די קרוב לדיסטופיה בשלב זה מהבחינה הזו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק איסוף מידע. תאר לך שברגע שרוצים, ניתן לשלוח פקודה ולהשבית חצי מתעבורת האינטרנט במדינה מסויימת. מגוון האפשרויות לנזק הוא אינסופי.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה יותר טוב, שיהיה את הכח הזה רק לארה"ב או גם לסין?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, David32 כתב:

וכול הכוח הזה לא קיים אצל ארהב?

לא, לא ממש. כרגע כאמור, רוב היצור בעולם אפילו לא יושב אצלם.

אבל בוא נזרום איתך לרגע ונגיד שכן- אם כן, הכוח הזה קיים אצלם כבר 40 פלוס שנה, ואין שום עדות לזה שהם עושים בו שימוש לרעה.

בניגוד למדינה מסוימת שיש כל עדות לזה שהיא עושה כל שימוש לרעה שרק אפשר בכוח שבידיים שלה וביכולות איסוף המידע על אנשים.

אחזור על זה, ארה"ב רחוקה, רחוקה מלהיות מושלמת. ועם זאת, היא גורם מאוזן, מאזן, ועדיף פי טריליון על סין.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Pika007 כתב:

לא, לא ממש.

סנואודן? לא?

מה זה שימוש לרעה? איפה השימוש לרעה של סין כנגד האוכלוסיה העולמית? למה אמור להרגיע אותי שהיחידה ששולטת על חיי היא ארהב?

מה שאתם אומרים, זה שסבבה לכם שכול המידע והכוח יהיה בידי ארה''ב ולא בידי סין. כי אלה דמוקרטיה שבורה, והם דיקטטורה.

והכי מצחיק שכול כך כואב לכם (חוץ מפיקה) לשמוע שארה''ב גם כן חארות...

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, oryo כתב:

מאיזושהי סיבה לא ברורה, צפיתי בתחקיר על מירי רגב ב״מקור״.

בהינתן כמות הראיות (הודעות/קוליות/מסמכים), אני לא מבין איזו טענה רצינית יכולה להיות מעבר ל״על ה*** שלי״ וכמובן ״אסמול חדר לשבכ ולתשקורת״.

אני לא תמים וברור לי שכל פוליטיקאי מפעיל שיקולים פוליטיים, אבל הבוטות והבגידה בתפקיד כפי שמשתקף מהראיות הנ״ל, נראים כמו משהו חריג (ואם לא, אז צריך להחריג אחרת מה הפואנטה של תפקידים?)

טקטיקה ידועה ואפקטיבית של טרולים היא להציף, לפתוח איזה 50 ת׳רדים של טיעונים, ולא באמת להגיע לשורש של אף אחד. כשמתגלות סתירות לדפדף הלאה, ה-attention span של רובנו לא יכול למקבל ולזכור מספיק.

אני חושב שהממשלה האחרונה מדגימה את זה היטב, הגיעו לרמה שיש כל כך הרבה זבל שקורה במקביל, שהאנשים פשוט מוצפים. איך אפשר להתמודד עם החזית בדרום, בצפון, תקציבים לאברכים, חוק גיוס, הפיכה משטרית, תקציבי שיקום עוטף שמוטים להתנחלויות, הורדת דירוג אשראי, מירי שהופכת את משרד התחבורה לבית זונות פוליטי ועוד 700 דברים נוספים?

מרוב רעש, אי אפשר לשמוע כלום, הכל מישמאש.

כשזה המצב, כשהטרלת את הציבור לקיבינימט והרגלת לאפס אחריות - אתה יכול לעשות בגדול כל המתחשק. לצורך העניין מירי עכשיו נלחצת מהאירוע, אבל שיקום מי שחושב שיהיו לכך השלכות קונקרטיות על משהו? עוד יומיים יצוץ משהו דפוק חדש, למי יש זמן להתעסק בזה כש״הותר לפרסום״ כל יום?

באינטרנט אפשר להשתיק את הרעש והטרוליזם, במציאות איפה שהנ״ל משפיעים על עניינים קונקרטיים - פחות.

העלתי אתמול סקר בקבוצה כלשהי: ״אם מחר היו בחירות, כמה מכם היו משנים את הגוש שלהם?״ - 100% מהעונים היו נשארים בגוש - אבל קב׳ המדגם לא מספיק טובה לדעתי, הרבה יותר מעניין לראות תוצאה בקבוצה יותר הטרוגנית (נניח כאן).

אומרים שה7 באוק׳ שינה משהו, אז אומרים, התחזית שלי: בבחירות הבאות (אחרי שהממשלה תשלים קדנציה מלאה) תהיה מפלגת הימין-החדש-עוד-יותר שתשתה קצת מנדטים לביבי וגנץ, לאחר הבחירות תתחבר לגוש של ביבי תחת תפקיד בכיר וכמובן הבטחה להשפיע, ותאפשר לו להמשיך בשלו. יספרו כאן בפורום שזהו, עוד רגע הציבור ימאס וזה יתחיל להשתפר - בבחירות הבאות-אות זה כבר ישתנה לגמרי.

איפשהו בעתיד ביבי ישחרר את הכסא - להערכתי כשימות, וכמו סופת טורנדו רק לאחר שילך יתחילו להסתכל על העיר הקרועה ולנסות לבנות מחדש והשאלה המרכזית היא מה מי וכמה יישאר עד אז.

התבנית הזאת כבר נשברה מזמן, היא לא הייתה תקפה אפילו לעולם שלפני 7/10. להזכירך היו 3 מערכות בחירות ללא הכרעה, ואז בחירות בהן ביבי הפסיד, ואז בחירות בהן ביבי ניצח רק כי מרצ והעבודה סירבו להתאחד ומרצ לא עברה את אחוז החסימה.

בבחירות הבאות ביבי לא ינהיג את המדינה, והתוצאות יהיו הרבה יותר חד משמעיות מאשר סבבי הבחירות האחרונים.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, David32 כתב:

סנואודן? לא?

לא. אצל סין מדובר על 40 רמות קדימה. סיננת מתחת לאף משהו באמצע הרחוב על המנהיג העליון? העלית פוסט אנונימי באיזה חור כנגדו?

ימצאו אותך תוך 6 שעות או פחות, אתה נעלם באותו לילה.

לפני 41 דקות, David32 כתב:

מה זה שימוש לרעה? איפה השימוש לרעה של סין כנגד האוכלוסיה העולמית? למה אמור להרגיע אותי שהיחידה ששולטת על חיי היא ארהב?

מה שאתם אומרים, זה שסבבה לכם שכול המידע והכוח יהיה בידי ארה''ב ולא בידי סין. כי אלה דמוקרטיה שבורה, והם דיקטטורה.

והכי מצחיק שכול כך כואב לכם (חוץ מפיקה) לשמוע שארה''ב גם כן חארות...

השימוש לרעה כנגד האוכלוסיה העולמית, למשל, הוא בזיהוי גופים שהמגמה שלהם כלפי ה CCP היא "שלילית" והכחדה שיטתית שלהם.

למשל הדלפת מידע של בכירים בחברות כאלו ואחרות, או תופעה נפוצה מאוד, זיהוי מפורסמי רשת (אני אמות לפני שאני משתמש במילה "משפיענים") והפעלת לחץ כבד עליהם להכניס לתוכן שלהם הפצת מסרים חיוביים על המפלגה. לא מסכימים?

התוצאה נעה בין הטרדה אישית להפעלת צבא זומבים שיעשה downvote לתכנים ויגיב תגובות נאצה בטיקטוק.

את השם אני לא זוכר, אבל יש דוגמה מאוד ספציפית מ 2022 של אחד כזה שנעלם מהרשת אחרי שהסינים תפרו עליו סיפור שהוא בוגד באשתו. בשביל לבנות את הקייס הם השתמשו, בין השאר, במידע מיקום שנאסף מהרכב החשמלי שלו תוצרת סין. (תסתכלו על ה waver לפני שאתם קונים BYD למשל....)

כן, ארה"ב גם כן חארות.

אבל סין חארות ריכוזיים בהרבה, נפיצים ו for lack of better words, חסרי נשמה.

לגבי מירי רגב אגב, זה כבר חלף מהכותרות. לא יקרה עם זה שום דבר.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Pika007 כתב:

לא. אצל סין מדובר על 40 רמות קדימה. סיננת מתחת לאף משהו באמצע הרחוב על המנהיג העליון? העלית פוסט אנונימי באיזה חור כנגדו?

ימצאו אותך תוך 6 שעות או פחות, אתה נעלם באותו לילה.

מאיפה אתה מביא את ההנפצות האלו רק אלוהים יודע. כנראה ראית יותר מדי בי בי סי.

אני מכיר לפחות 2 מקרים, מגוף ראשון, שעשו את מה שתיארת ואף אחד לא נחטף או נעלם.

אז על סמך מה אתה טוען את זה, על סמך תחקיר שראית?

אומנם המשטר לא דמוקרטי, ומאוד בקטע של האח הגדול, אבל מכאן ועד הסיפורים שאתה מספר לעצמך.

2 סיבות שלמערביים זה אולי נראה ככה זה המנטליות הסינית, וחוסר הרצון לדבר על הנושאים הללו. סיבה שניה זה גם מחסום השפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...