Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

האירוניה התאבדה. 12 שנה שהליכוד מחרבן על הפריפריה, אפס פיתוח, התעלמות, רקטות על הדרום, מירי רגב עם "אז מה אם ירו על אשקלון", הזנחת החקלאות ומה לא

אבל בסדר, "השמאל האשכנזי" הוא זה שהעליב והשפיל את הפריפריה. אני מבין פשוט שנתניהו זה שם של טריפוליטאי.

אני באמת שלא מצליח להסביר את התופעה התמוהה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4911

• SlowRide

4779

• פינדר

3808

• m3x7r3m3

2926

יש למישהו מושג למה ועדת הבחירות לא עדכנה נתוני ספירה מ 11:15 בבוקר?

חסרים יותר מ300k קולות?

יש שיבושים?

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האירוניה התאבדה. 12 שנה שהליכוד מחרבן על הפריפריה, אפס פיתוח, התעלמות, רקטות על הדרום, מירי רגב עם "אז מה אם ירו על אשקלון", הזנחת החקלאות ומה לא

אבל בסדר, "השמאל האשכנזי" הוא זה שהעליב והשפיל את הפריפריה. אני מבין פשוט שנתניהו זה שם של טריפוליטאי.

אני גם לא והאמת כבר התייאשתי מלנסות להבין.

ההסבר הכי טוב שאני יכול לתת לתופעה הזאת זה שאנשים השלימו עם העובדה שחיים שלהם בזבל והדבר היחיד שמנחם אותם זו הידיעה שהבחירה שלהם גורמת לכך שגם החיים במרכז יהיו בזבל או לפחות יותר בזבל באופן יחסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא, לא ניסיתי כי זה בכלל לא הדיון מבחינתי, וכי ככל הנראה אין בינינו בכלל הסכמה על מונחים בסיסיים שיאפשרו מדידה תיאורטית כזו של תרומה לעולם.

בוודאי שיש. איכפת לך מכלכלה? זה אני בטוח שכן. אתה רוצה שימצאו תרופה לקורונה? אתה נהנה לגלוש בקארספורום? לנהוג? אתה מדבר על אינדיבידואליזם כנגד "מדינה שמתערבת בכל"? ואללה, תופתע לגלות, אולי, שאני מאמין מאוד גדול באינדיבידואליזם. בטוח שזה עובד יופי עם מדינת הלכה.

ולא ניסית כי אין לך תשובה שהיא לא רלטיביזם.

א. אנחנו לא ממציאים לנו אג'נדה, אנחנו פשוט מאמינים כבר באלוקים אחד, אנחנו לא צריכים את המדינה שתמלא לנו את החסר בתחום הזה בניגוד אליכם כנראה (שמשוכנעים שהמדינה צריכה לדאוג להכל)

...

כתבת שלושה סעיפים שלא קשורים בשום צורה למה שאני אומר. אתה יודע מה הכי עצוב? אתה מאשים אותי ב"פרוגרסיביות". מעשית הכתיבה שלך יכולה להיות קןפי פייסט מושלם לנאום של תומך pc גנרי מתקרבן. וגרוע מזה, ברלטיביזם שלך אין ציר זמן. אין שאלת מה קדם למה. אין מעשים. אין גפני שמבקש לבטל את האוטובוסים בשבת פה. אין את דרעי שניסה לסגור מרכולים. אין את הרבנות הראשית שגורמת אפילו לדתיים לוותר על תעודת כשרות לפעמים. אין יחסים עם יהדות ארה"ב. אין כלום. יש רק שנאה וחוסר הבנה.

ומבחינתי אם אתה דתי או לא, לא מעניין.

מעניין מקומה של הדת וההנהגה הדתחית במדינת ישראל.

אז אני שואל: מה הם תורמים?

...

עזוב, אנחנו מדברים בשתי שפות שונות לגמרי. אני בטוח לגמרי שדת יכולה למלא חוסרים וצרכים שונים גם היום. אבל אחד הוא לא מתכנת או רופא או מדען או נהג אוטובוס או כלכלן או ביולוג בזכות הדת. כל אבל כל דבר הכי קטן שאתה נהנה ממנו בעולם, כולל הכתיבה כאן בפורום, הוא לא בזכות הדת. אם היא יכולה להתקיים במקביל? בוודאי. אם בשביל זה צריך 4 מפלגות סקטוריאליות עם אובססיה לכפיה של הדת על כולם? לא.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זו בדיוק הסיבה למה אני בעד ביזור הכח של ממשלה מרכזית בטח בחברה מורכבת כמו שלנו. אדרבה שתהיה תחב"צ פרטית בשבת בת"א איפה שהתושבים רוצים ומשתמשים, ושלא תהיה בריכוזים דתיים שלא רוצים.

ושיבנו לך את מבני הציבור שאתה רוצה, ושיבנו גם בית כנסת ומקווה כל זמן שזה מגיע לצורך העניין מתקציב הרשות המקומית נגיד שנבחרת בהתאם להעדפות התושבים (סתם רעיון בשליף כדי לצמצם ויכוחים).

כנ"ל לגבי בתי ספר, גם אני לא מעוניין שילדי ילמדו ויחשפו לכל מיני דברים שהם חלק ממערכת החינוך היום (או שבכלל יאלצו להיות חלק מהדבר הבינוני הזה), צמצם את היכולת של הממשל המרכזי להשפיע-ואדרבה.

אבל איכשהו העמדות משמאל (המסורתיות, לא שלך ספציפית) הן תמיד בעד הריכוזיות הזו, אבל כשפתאום הרב פרץ מתמנה לשר חינוך זועקים גוועאלד.

ואתה רואה את ה"ימין" כפי שהוא היום פועל למען הדברים האלה או ההפך?

במקום לצמצם את הממשל בחינוך, ב"ימין" דוחפים תכני יהדות לבתי ספר. אני לא אומר שיהדות זה רע, אבל למה לדחוף? תן להורים להחליט.

במקום לפעול למען תחבורה ציבורית פרטית, ב"ימין" מנסים להפיל את זה בתוספת עוד חקיקה. במקום לבטל חוקים.

במקום לתת לאנשים לצרוך ולשלם על תרבות לפי הטעם האישי שלהם, ב"ימין" שופכים עוד כסף של כולם על תיאטרונים כושלים ושרת תרבות שמחרטטת על אפליות בתקציבי תרבות.

במקום לתת לאנשים לחיות איך ועם מי שהם רואים לנכון, ב"ימין" שולחים אנשים להתחתן בחו"ל כי זה לא מספיק יהודי בשביל מישהו.

ועוד הרבה דברים אחרים.

הם רוצים הכל חוץ מלצמצם את היכולת של הממשל המרכזי להשפיע. בדיוק ההפך.

לפחות השמאל הסוציאליסטי לא משקר ואומר לך בפרצוף שהוא רוצה שכולנו נהייה עובדי מדינה בשכר מינימום שעומדים בתור לסלי מזון.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני שים לב למשהו, אתה מציין תחומים של קדמה טכנולוגית ומדעית שבהם כביכול הדת לא תורמת בכלל-כמו תעופה, הייטק רפואה וכל זה, ואז מערבב את זה עם דברים כמו קידום נשים, הומופוביה וכאלה.

עכשיו זה טריק נחמד, כי כביכול קדמה טכנולוגית ומדעית בהכרח הולכים ביחד עם הדברים שציינת, אבל זה לא באמת.

כי בעוד שעל הראשון אני יכול להסכים שאין לדת ממש מה לתרום כי היא לא ממש משחקת במגרש הזה (לא כתפקיד מרכזי), על הנושא השני יש לדת מה לומר, ולא רק לה-גם לכל מיני תפיסות חברתיות כאלו ואחרות, ואין בזה שום קשר לקדמה טכנולוגית/מדעית.

וזה כבר עניין אחר לגמרי, ופה בעצם נעוצה המחלוקת המרכזית על הערכים והתפיסות החברתיות שכל אחד מאמין בהם ומנסה לקדם אותם.

אבל זה לא באמת כזה משנה, כי בעיני מה שיותר מרכזי זה הפסקה האחרונה שלך.

אני די מסכים איתה, העובדה שאני אדם דתי לא צריכה לשנות לך ולא צריכה לפגוש אותך בחיים מעבר לפולקלור כזה או אחר במקום העבודה (נניח), או כל מקום אחר בחיים, ולהיפך.

וזו הסיבה בסופו של דבר שאני חושב שהדבר הנכון ביותר בישראל הוא ביזור כמה שיותר מסמכויות השלטון המרכזי.

אנחנו בסופו של דבר מדינת מהגרים, וכל אחד עם התרבות שלו ואורח חייו, ואין ספק שכתוצאה מזה נוצרים לא מעט חיכוכים.

אני בכנות לא ממש חושב שלתושבי ת"א צריך להפריע איך תושבים בבית שמש מנהלים את הקהילה שלהם, ולתושבי בית"ר עילית לא צריך להפריע שיש תח"צ בשבת בגוש דן.

בסופו של דבר אנשים שחיים ביחד ומתגוררים ביחד, מצליחים למצוא את הדרך המשותפת עם הפשרות של כל אחד, ככל שזה נדרש ברמה ארצית יותר כשאתה לא יודע מי עומד מולך, אז למה שתרצה להתחשב בו והוא בך?...

כן מן הסתם יישארו בעיות מורכבות כאלו ואחרות (כן כיבוש, לא כיבוש וכל זה למשל), אבל אני חושב שאם החרדים יצטרכו לממן את אורח החיים שלהם בכוחות עצמם, זה לא ממש אמור להפריע למישהו איך שהם חיים, כמו שלא אמורה להפריע לי הבחירה של תושבי ת"א לממן את תיאטרון הבימה.

כמו גם שאם יש חילוני שלא רוצה ילדים, לא צריך לשאת בנטל הסבסוד למעונות יום שהורים לילדים נהנים מהם על בחירות שהם עשו (ולא משנה אם הם דתיים או לא) וכו' וכו'.

זה ידרוש פשרות מסוימות (למשל נושא הגיוס אם יתגמשו בו יכול לגרום לשילוב של החרדים בשוק העבודה-דבר הרבה יותר אקוטי למדינת ישראל) מכל אחד מהצדדים, אבל בעיני זו הדרך לחיים משותפים כאן ביחד.

ואתה רואה את ה"ימין" כפי שהוא היום פועל למען הדברים האלה או ההפך?

לא, וזו אחת הבעיות שלי עם הימין היום, אבל דברים הולכים ומשתנים לאט לאט, פוליטיקאים בסופו של דבר מגיבים לתמריצים כמו כל אחד, ואם אני רוצה שמדיניות מסויימת תתממש-זה מה שאני צריך לתת להם.

עריכה אחרונה על ידי netco
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי את זה קודם במילים רעות יותר ואני מסכים.

מה שכן אני מוכרח להודות שעם כמה הציבור שם מטומטם נראה שהאלטרנטיבה לביבי גם לא ממש ניסתה להפוך את התמונה. הם ממש ישנו על האף או וויתרו מראש. אין מה לעשות כדי לנצח צריך להרוויח קולות של היריב, לא ראיתי מועמד בצד השני שהוא סחבק/עמך/אחשלי/משלנו/...

וואלה גבי אשכנזי יכל להתאים למשבצת הזו בול, אני חותם שאם הוא היה רץ הוא היה מנצח בענק. אין מה לעשות הוא עמך, אי אפשר ללמד את זה וזה לא בטוח נכון אבל שאתה מסתכל על הבנאדם, הוא מרגיש כאילו אתה והוא חברים מהשכונה/מזכיר קצת את המוכר מהמכולת במושב... והוא גבר גבר, לפחות תדמיתית.

זה היה עובד על חלק מהחברה מהפריפריה וזה היה מספיק.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשפט הזה טמון השורש לכך שהשמאל לא רלוונטי כ"כ הרבה שנים ולא מצליח לנצח.

אתם (אולי לא אישית אתה יבגני למרות שאתה אמרת את זה, זה משהו שמהודהד ביתר שאת משמאל מאז אמש) כל כך משוכנעים שהצדק אתכם, שהאמת אתכם, שרק אתם רואים את האור, שאתם לא מסוגלים בכלל להתחיל להבין שיש אשכרה סיבות רציונליות והגיוניות למה אנשים מצביעים לימין. מבחינתכם אנחנו מצביעים לימין רק כי אנחנו שונאים את השמאל והאליטות האשכנזיות, כי ביבי שוטף לנו את המוח, וכי אנחנו עבריינים בעצמנו (סליחה חסרי כבוד בסיסי כלפי החוק).

אבל האמת היא שבסוף בסוף מי שמתנהג ככה אלו אתם ומה שאתם מייצגים (מה שנקרא הפוסל-במומו פוסל).

מי שאשכרה הקים פה מפלגה שכל מהותה הייתה השמצה אישית כנגד מנהיג הימין, היה אתם. מי שקרא לו בוגד וארדואן בשלטי חוצות-היה אתם.

מי שתמך בכל פרקטיקה פסולה שהפעילו המשטרה והפרקליטות בתיקי נתניהו רק כדי להוריד אותו מהבמה בכח-היה אתם (אגב אי כבוד בסיסי לחוק, כולל התגייסות על מלא של התקשורת לעניין).

מי שסירב לנהל בכלל ויכוח על מדיניות בכל השנה האחרונה מעבר ל"רק לא ביבי" תו"כ שהוא מפריח מעת לעת האשמות שלא תואמות את המציאות והנתונים, היה אתם (אגב אי רציונליות ועדריות בהצבעה, ובעיקר מי באמת שטוף שנאה).

אז תסתכלו במראה לשם שינוי (אם כי אני לא אופטימי, זה חזק מכם כבר לא יודע כמה שנים), ותנסו לשם שינוי אשכרה לכבד את הצד שכנגד ואשכרה להבין אותו ומה שחשוב *לו*, ולהפסיק לחשוב שהכל סובב סביבכם ורצון לתקוע אותכם כדי שנסבול ביחד.

זה ילדותי, ומעיד בעיקר על השקפת העולם שלכם כמה היא צרה, ועל חוסר היכולת *שלכם* להיות באמת רציונליים וענייניים, אבל זה בעיקר מה שגורם לכם להפסיד כל פעם מחדש.

בוא שניה רגע, במחילה, לא יודע מי זה "אתם" ואת מי זה אמור לכלול.

אני לא חושב שהשמאל תמיד צודק. ממש לא. לצערי מה שנקרא פה היום שמאל (עבודה וצפונה) הוא אוסף של מטורללים ו/או אופורטיוניסטים. אני גם די בטוח שכחול-לבן לא קיבלו את האמת ארוזה יפה בקופסה.

מה שמטריד אותי הוא הרבה פחות הדיון (המאוד תאורטי) ימין-שמאל. זה דיון מעניין שאפשר לשפוך עלי הררי מגה-בייטים. גם הדיון יש/אין אלוהים והאם מעניין אותו מה אכלתי, מתי הדלקתי אור ואיפה עובר קו התאריך הבינלאומי מעניין בפני עצמו, וחסר תוחלת בערך באותה מידה. זה בכלל לא העניין.

העניין הוא, וכאן מגיע לידי ביטוי נושא ה"חוסר כבוד בסיסי לחוק", שמי שמוביל נכון להיום את המפלגה הגדולה בישראל שקיבלה כמעט שליש מקולות הבוחרים הוא אדם שנאשם ב-3 כתבי אישום שונים. בכל מצב דומה אדם כזה היה אומר יפה שלום ומפנה את מקומו (וכבר היו מספיק מקרים כאלו). רק שכרגע, האדם הזה יהיה כנראה ראש הממשלה הבא, ובדרך לשם הוא יבעט כמה שצריך במערכת אכיפת החוק ובכל מי שיעמוד בדרכו.

וזה מאוד מטריד, כי שלטון החוק הוא צורך די בסיסי במדינה מערבית מתפקדת. ברגע שעיקרון שלטון החוק נשבר, אתה לא יודע אם מי מותר לך להתעסק ועם מי אסור לך להתעסק. אתה לא יודע מתי יפול עליך תיק שלא תוכל להתמודד איתו, ובכלל כל קשר בין המעשים שלך לתוצאה נהיה מקרי לגמרי. חושב שזה רחוק מאיתנו? סע לאיזו עיר ערבית ותראה מה הולך שם.

וזה אפילו יותר מטריד, כי כל כך הרבה אנשים הצביעו למועמד הזה ולמפלגה הזו. וזה אומר שמצד אחד, הם לא כל כך מעריכים את שלטון החוק, ומצד שני, הם מאוד מעריכים שליט "חזק", שעושה מה שבא לו, מתי שבא לו, למי שבא לו.

ואותי זה די מפחיד. גם אם לא נעים לך לשמוע את זה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא, וזו אחת הבעיות שלי עם הימין היום, אבל דברים הולכים ומשתנים לאט לאט, פוליטיקאים בסופו של דבר מגיבים לתמריצים כמו כל אחד, ואם אני רוצה שמדיניות מסויימת תתממש-זה מה שאני צריך לתת להם.

לאיזה תמריצים הפוליטיקאים מגיבים? אתה בוחר בליכוד כי אתה ליברל שמאמין בחופש הפרט - הליכוד בתמורה ממנה לך שר פנים חרדי שהורשע וישב בכל על שוחד והפרת אמונים וליברליות וחופש פרט בשבילו זה כמו טחינה ועמבה על עוגת גבינה.

אותו דבר עם שר החינוך, שרת התרבות, ועוד כל מיני דוגמאות שההתנהגות המקבילה שלהן היא להפליץ לתוך הפרצוף של האדם שעולה אחריך במדרגות.

עשה לי טובה, זה לא עובד.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

גם אני חשבתי על זה וזה באמת קצת מטריד, בלי ציניות.

מצד שני חשבת מה חושב הצד השני?

הם חושבים שאם יש ראש ממשלה כ''כ מוצלח ( מבחינתם כן?)

והלכו לחפש אותו בנרות של שמפניות, או סיקור אוהד (משהו שכל הפוליטיקאים בעולם עושים),

אולי מישהו תופר אותו?

אולי לחשוב שמערכת המשפט היא כלי לקידום אג'נדה של מאן דהו

מפחיד אותם יותר מצפצוף על המערכת?

מה עם חזקת החפות?

ביבי טוען שהכל יתמסמס במשפט והם מאמינים לו?

מה, מה פתאום לא להאמין לו?

אני אישית כן חושב שחיפשו אבל לאו דווקא אותו,

עשו את זה לאולמרט שלא חשוד כימני ולעוד הרבה פוליטיקאים

יאיר לפיד כתב טור בזמן משפט אולמרט שאמר בערך כך,

חייבים להיגמל מהדחף לבדוק בציציות של כל ראש ממשלה,

אם הפרשות הם לא בעלי קלון וכו'

צריך להניח להם עד אחרי הקדנציה...

החוק הצרפתי בעיברית מדוברת אלא שאז זה היה אולמרט.

עריכה אחרונה על ידי איצי בר

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם חוק צרפתי, אבל בצרפת לנשיא יש תאריך תפוגה ידוע מראש.

תעשה את זה פה, ואז אין לי בעיה אם ילך למשפט עכשיו או בתאריך התפוגה.

לגבי עבירות שיש עימן קלון. אולמרט לקח שוחד, ביבי נעמד על זה למשפט, אז קלון יש ועוד איך.

שוחד יכול להיות סטפה של מזומנים, ושוחד יכול להיות גם גוף תקשרות שעומד מאחוריך תמורת הטבות כספיות כבירות.

תתפלא כמה אנשים יעדיפו את גוף התקשורת על מעטפות של מזומנים, ו"סיקור אוהד" זה מונח מאוד יפה ותמים. הייתה שם בחישה ושליטה באותו גוף תקשורת.

לא דיברתי על קניה של מניה הזויה של פלדה, בלי שיש לך שום הבנה/קשר לתחום, ומכירה של אותה מניה לאחר מכן כאשר היא ירדה, וגריפה של מיליונים.

אני לא משקיע בבורסה הרבה, אבל מהמעט שלמדתי הסיכוי לעשות כזה סיבוב בלי שאתה יודע משהו טוב טוב מראש או שאתה מהנדס משהו מראש הוא שואף לאפס חזק, מהר יותר מפונקציה אקספוננטית ששואפת לאפס.

כל זה נזכיר בלי שהוצאת כסף מהכיס כן? קיבלת הלוואה מהבן דוד לקניית המניה, הלוואה שלא ברור אם החזרת בכלל. אז גם סטפה של מזומנים יש גם יש, וזה לא מפתיע, שוחד הוא שוחד, ומי שלוקח שוחד בצורה של עוגה/שמפניה/סיגר/"סיקור אוהד" יקח בהמשך שוחד בצורה של כסף.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו זה טריק נחמד, כי כביכול קדמה טכנולוגית ומדעית בהכרח הולכים ביחד עם הדברים שציינת, אבל זה לא באמת.

...

יש לדת מה לומר, ולא רק לה-גם לכל מיני תפיסות חברתיות כאלו ואחרות, ואין בזה שום קשר לקדמה טכנולוגית/מדעית.

ממש לא טריק. היסטוריה.

מה שאתה מתאר, זה המאמץ של הממסד הדתי להשאר רלוונטי למשהו שהוא מעבר לאסקפיזם פסיכולוגי בשעת צרה.

את היכולת להכתיב מי שולט החליפה מדינת הלאום המודרנית.

את ההסברים הקיומים החליף המדע, לא באופן מוחלט, כמובן, אבל כזה עם קבלות ברורות - מנחיתה על הירח ועד לקארספורום.

אז מה נשאר לדת במרחב הציבורי?

בעיקר חטטנות בחייו של האחר (האם זה בסדר להיות גיי או לא), הקצנה לאומנית וציפיה למשיח. ואפילו הציונות, מה לעשות, נולדה מתוך החילון, דווקא כשכמה אנשים החליטו להפסיק לחכות.

עכשיו, יש פה נקודה מעניינת כביכול, כי אתה יכול להגיד, בצדק, שקדמה ומוסריות זה לא מושגים שקולים. הרי הקדמה הביאה לנו גם את סטלין והיטלר. אבל העניין הוא שהדת היום, כפי שהיא מיוצגת בפוליטיקה ישראלית, לא מציעה שום אלטרנטיבה הומניסטית יותר. ונציגי המפלגות הדתיות מתחרים זה בזה מי שונא יותר את הערבים, את הגויים בכלל, מי מנסה לכפות יותר.

אז באמת, מה נשאר?

אני די מסכים איתה, העובדה שאני אדם דתי לא צריכה לשנות לך ולא צריכה לפגוש אותך בחיים מעבר לפולקלור כזה או אחר במקום העבודה (נניח), או כל מקום אחר בחיים, ולהיפך.

אז למה להצביע למפלגות דתיות?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

גם אני חשבתי על זה וזה באמת קצת מטריד, בלי ציניות.

מצד שני חשבת מה חושב הצד השני?

הם חושבים שאם יש ראש ממשלה כ''כ מוצלח ( מבחינתם כן?)

והלכו לחפש אותו בנרות של שמפניות, או סיקור אוהד (משהו שכל הפוליטיקאים בעולם עושים),

אולי מישהו תופר אותו?

אולי לחשוב שמערכת המשפט היא כלי לקידום אג'נדה של מאן דהו

מפחיד אותם יותר מצפצוף על המערכת?

מה עם חזקת החפות?

ביבי טוען שהכל יתמסמס במשפט והם מאמינים לו?

מה, מה פתאום לא להאמין לו?

זו בכלל לא שאלה של מה אני חושב או מה "הם" חושבים. זו גם לא שאלה של מוצלחות כזו או אחרת, ואפילו לא מה הוא קיבל (יותר מה הוא נתן, כי הוא נותן דברים שהם, בעיקרון, שלי ושלך).

אני מאוד בעד חזקת החפות, ואני בטוח שאם יחפשו ימצאו גם תקלות ברשויות האכיפה (כמו בכל מקום, אף אחד לא מושלם).

אני פשוט לא חושב שאדם שמועמד לדין בשלושה כתבי אישום שונים, ברמת חומרה כזו, צריך להיות ראש ממשלה או מועמד לראשות ממשלה. לא במישור הפרקטי (כי הוא יקדיש המון זמן למשפט, ואנחנו בכל זאת משלמים לו משכורת כדי שיהיה ראש ממשלה) ובוודאי ובוודאי שלא במישור האתי. אם הוא יצא זכאי - דרכו לראשות הממשלה מחדש סלולה.

אני אישית כן חושב שחיפשו אבל לאו דווקא אותו,

עשו את זה לאולמרט שלא חשוד כימני ולעוד הרבה פוליטיקאים

יאיר לפיד כתב טור בזמן משפט אולמרט שאמר בערך כך,

חייבים להיגמל מהדחף לבדוק בציציות של כל ראש ממשלה,

אם הפרשות הם לא בעלי קלון וכו'

צריך להניח להם עד אחרי הקדנציה...

החוק הצרפתי בעיברית מדוברת אלא שאז זה היה אולמרט.

כמו שכבר ענו לפני, אין לי התנגדות מוחלטת לחוק הצרפתי (עד חומרה מסוימת של עבירות) אם הוא מגיע בעסקת חבילה עם הגבלת כהונה. אחרת, זה סתם פתח להמלטות מאימת הדין והכפפת כל המערכות לצרכים האישיים של ראש הממשלה.

אני מקווה שעכשיו יותר ברור למה ההצבעה ההמונית הזו לליכוד מטרידה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל כל נושא משרה ציבורי צריך לחפש בנרות וכל נושא משרה ציבורי צריך לדעת את זה ולהיזהר שבעתיים כשהוא מקבל "מתנות" מ"חברים".

על אחת כמה וכמה ראשי הממשלה.

לא ברור לי למה בנאדם שיודע את זה וכסף לא חסר לו ולא יחסר לו, צריך להתלכלך בפרשיות מלוכלכות שכאלה.

יכול להיות שדפוס הפעילות הזה הוא מבחירה, כי ביבי אדם חכם ואינטילגנט והוא יודע שככל שרודפים אותו יותר משמאל (או לפחות ככה הוא מציג את זה), כך מתחזק מעמדו מצד ימין. מצד שני, יכול להיות שהבנאדם פשוט זחוח ויהיר, והסביבה הקרובה ואישתו הפסיכית מחזקים את זה, וזה סביר בעיניו וראוי לקבל החל ממתנות ועד מימון משפטי מ"חברים".

אין לי ספק שהמאמצים לחלץ את ביבי מהמשפט ממשיכים והפעם עם יותר רוח גבית. בימים הקרובים יתחילו דיבורים על דחיית המשפט "רק עד שתוקם ממשלה", ואחריה עוד המצאות שונות ומשונות.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסבר הוא מאד פשוט. הצד השני לא מנסה להציע פתרון, אלא כל מה שהוא אומר זה שביבי הזניח אתכם ואני לא ביבי. ואלה, אחרי כמה וכמה קמפיינים שהקונספט הזה כשל, אפשר היה להבין ולהפסיק לנסות. העם חושש ממה שנתפס בעיניו כממשלת שמאל. תושבי קו העימות בטוחים, שעם ממשלת שמאל יהיה עוד יותר גרוע. במקום להסביר להם כמה יהיה להם יותר טוב עם המתחרים ולמה, מסבירים להם שעכשיו חרא להם, ושהם טיפשים, שאנשים משכילים ומצליחים לא יצביעו ביבי ושאם הם ימשיכו להצביע ביבי אז יפסיקו להיות סימפטיים כלפיהם. באמת נראה לך שזה יכול לעורר משהו חוץ ממחאה ושאט נפש?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...