Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לא יודע. נגיד אפשר לעשות מה שעושים בארהב.

נשיא רשות מבצעת עם המון כוח, אבל הגבלת כהונה ל-8 שנים.

רשות מחוקקת נפרדת.

בחירות נפרדות, אחת למבצעת (נשיא), אחת למחוקקת.

כמה סוגים ורמות של בתי משפט, ברמת המדינות וברמת הממשל. כנ״ל חוקים ברמת המדינות וברמת הממשל.

כל אחד יכול לאגור נשק כדי לשמור על החופש שלו במקרה הצורך.

מעל כל אלה יש חוקת ברזל.

האם זה ״יותר טוב״ ממה שיש אצלנו? לא יודע. מה שבטוח זה לא חד משמעי. למערכות כאלה תמיד יהיו בעיות ותמיד תהיה החלטה שצד מסויים לא יהיה מרוצה ממנה.

אני יכול להביא לך מודלים אחרים ממדינות דמוקרטיות אחרות. המשותף לכולם זה לא שבית המשפט לא יכול לבטל חוקים אלה שיש הפרדת רשויות. מי מחוקק/מבטל חוקים זה כבר פרט טכני כשיש הפרדת רשויות והגבלת כוח אמיתית.

שוב התשובה מה הכי טוב היא ממש לא חד משמעית.

מה שבטוח שמה שמוצע עכשיו זה לא דמוקרטיה.

מה שבטוח גם שלזרוק את האשמה בחוסר המשילות על בג״ץ זה כמו התלמיד שמתלונן שהכלב אכל לו את השיעורי בית, אבל עם טוויסט, הוא הרג את הכלב וביקש דחיה, תנו לי לגלות לכם שהוא לא יגיש אותה גם אחר כך…

כמה חוקים ביטל בג״צ בכל ה-30 שנה האחרונות? האם כל הבעיות שלנו הם רק בגלל זה? או בגלל שהממשלה עשתה עבודה רעה ממש?

איזה ממשלה שלטה פה הכי הרבה ב-30 שנה האחרונות ? אולי תאשימו אותה באוזלת היד? אבל בשביל זה צריך לחשוב טיפה עם הראש…

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4907

• SlowRide

4772

• פינדר

3796

• m3x7r3m3

2926

לפני 13 דקות, yd b-4 כתב:

אתה מבין לבד שהציטוט שבחרת לא אומר כלום?

לפני 3 דקות, yd b-4 כתב:

יבגני רצה להראות את טיפשותו של רוטמן לשיטתו. בציטוט מהראיון.

סה"כ הסברתי לו שאין קשר בין ההודאה של דרעי בעיסקת טיעון לבין המציאות.

דווקא יציאה חלשה.

הציטוט מראה במדויק את מה שיבגני טען על רוטמן. הוא לא טען דבר לגבי חוכמתו. הטענה היתה:

ציטוט

הנורמות הן כאלו שפשוט לא איכפת לבוחרים שנבחרי הציבור עבריינים.

וזה על פניו נכון. דרעי הורשע בעסקת טיעון בעבירות העלמות מס קיבל קנס 180 אש"ח בתוספת 12 חודשי מאסר על תנאי. על האישום לגבי מרמה והפרת אמונים המשטרה וויתרה. 

יום למחרת (למחרת..) הוא מונה ליועץ פרלמנטרי בש"ס ורץ בבחירות האחרונות. את ציבור הבוחרים שלו זה לא עניין, בכלל. עובדה, קיבל את כמות המנדטים הרגילה. 

ולכן, הטיעון שלבוחרים לא איכפת שנבחר ציבור הוא עבריין, דווקא תופס.

לפני 6 דקות, yd b-4 כתב:

לחילופין אם יש לכם הצעות טובות יותר לציקון המערכת מהמוצע כעת אשמח להחכים.

בשליפה מהמותן:

בודעה לבחירת שופטים לחלק בצורה שווה את הכמות בין הקואלציה (כולל האצבעות של הרשות המבצעת) לאופוזיציה.

בפסקאות התגברות, רוב של 65-70 מנדטים לחוק שאינו חוק יסוד. חוק יסוד לפחות 80.

• רעיון טוב! 4
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, farkash7 כתב:

לא יודע. נגיד אפשר לעשות מה שעושים בארהב.

*שוב הכנס פה את התלונה הקבועה שלי לגבי ארהב*

מה שכן, בקשר לציטוט, דווקא עם שופטי בית המשפט העליון שם גם יש בעיה. כי זה מסתמך הרבה על הנשיא, ואז נשיא רפובליקני מנסה למנות שופטים רפובליקנים, ודמוקרטי דמוקרטיים, וזה בסופו של דבר משנה (ע"ע השיט עכשיו עם ההפלות). מה שכן, בגלל שארה"ב זה תמיד פינג פונג בין דמוקרטים לרפובליקנים - זה עוד איכשהו עובר.

בישראל אין פינג פונג.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שיש שם הגבלת כהונה ופינג פונג בטווח הארוך זה מתאזן. 

בנוסף גם כאשר חוק שם מבוטל עדיין מדינות יכולות להחליט אחרת.

בכל מקרה סתם הזכרתי את ארהב. אני לא יודע אם מה שיש שם טוב יותר. אני גם לא יודע להגיד אם הוא גרוע יותר.

רק רציתי להראות שזה לא דבר פשוט להגיע לאיזונים ומה שמנסים לעשות פה זה לא דמוקרטיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, David32 כתב:

בישראל אין פינג פונג.

say what?

רק הליכוד יכול • טורו של אבי בלום - בחדרי חרדים

הפינג-פונג של דרעי - כיכר השבת

צפו: יו"ר הכנסת משחק טניס שולחן ב... סין

(אדלשטיין)

• מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, gadik6 כתב:

כולם פה זוכרים איך ראש הממשלה, לפיד אחד, לא הביא את הסכם הגז להצבעת הממשלה, מכיוון שלטענתו האופוזיציה היא לא אחראית, מתנהגת בצורה מופקרת ועוד דברים בסגנון, כן?

לקואליציה הנוכחית אין בלעדיות על ניסיונות לסתימת פיות ו"מהפכות".

ההבדל הוא שלפיד פעל לפי החוק הקיים וכללי המשחק ששררו מימים ימימה. עכשיו משנים את החוקים כדי שיתאימו למשיחיסטיות.

לפני 40 דקות, gadik6 כתב:

ובינינו, ההפיכה המשפטית היא לא ממש הפיכה, אלא יותר תיקון, שלא לומר תיקון מתבקש.

לא הגיוני שהממשלה מחוקקת חוקים או מחליטה "החלטות" ובג"ץ פשוט פוסל אותם לפי פרשנויות שלו, למשל מקרה עזמי בשארה.

זה שהממשלה בלעדית תקבע מי ישפוט ומה יהיה פסק הדין זה לא תיקון. זה שינוי שיטת משטר מדמוקרטיה ליברלית ל"דמוקרטיה".

ובגץ פוסל רק על סמך סתירה של חוקים קיימים או דברים שהחוק לא הגדיר והשאיר לפרשנות.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Gosser1860 כתב:

say what

כמעט. ככה ביבי והימין רוצים לשחק פינגפונג:

Best Forrest Gump Ping Pong GIFs | Gfycat

עם עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, yd b-4 כתב:

ופ זזה הגבינה = 

שישרף העולם מרד/מרי/אי תשלום מס/סירוב גיוס/ירידה מהארץ.

אני בסך הכל רוצה להיות כמוך.

אני שכיר, אז אין לי באמת אופציה לא לשם מיסים.

סירוב גיוס? חו״ח. אני רוצה שהבן שלי ישרת בתפקיד לא קרבי, עם מינימום סיכון. כמעט כמו הציבור שלך.

ירידה מהארץ? בשבילי זה כנראה מאוחר, אולי הילדים יצליחו לברוח מפה.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, sperial כתב:

אין בעיה. שיורידו את המיסים מהרכב. כדי לאזן את התקציב יעלו את המע"מ ל-30%. תהיה מרוצה?

דבר ראשון סבבה, כמו שאומרים שוויון בנטל.

דבר שני למה 30? באירופה מע"מ 20% בלי לשחות את בעלי הרכב. הם פחות מתקדמים? תח"צ שלהם יותר גרועה משלנו? הם פחות "ירוקים"? 

זה לא נראה כי אתה לא מסתכל מעבר לקצה אפך. מה שבונים כרגע אינ ומטרו ואף אחד לא קורא לו כך. יש תוכניות להשיקיע כאן 150 מיליארד ש"ח במטרו מופרד מפלסית (במקרה שלנו - תת קרקעי).

מה אתה אומר 😀 150 מיליארד או 150 שנה? מישהו כבר אישר את התוכניות האלה? הכניס יד לכיס? חפירות התחילו ב2015 והבטיחו לנו שעבודות על MetroTLV ימשכו 6 שנים. רק בעוד 5 שנים רגב ביקשה לשנות את השם. אנחנו ב-2023, כבר נסעת בדנקל?

הדיון הוא על תנועה והגעת אנשים ממקום למקום. זו רגליים, (יחד עם עגלות - תינוקות ונכים) הוא האמצעי הבסיסי ביותר. מעליו יש סולם שלם.

אף אחד לא מדבר כאן על הולכי רגל, אלא על רכב פרטי/תח"צ. אין שום הבדל בין נהג רכב פרטי ונוסעה תח"צ כאשר מדובר בהולכי רגל.

לפני 5 שעות, יבגניפ כתב:

בכל, ליטרלי בכל מקום שאני יכול לחשוב עליו בעולם המערבי המדיניות היא לצמצם את השימוש ברכב הפרטי לפחות בערים. וזה מה שמנסים לעשות פה, בלונדון, בטוקיו, בניו יורק ועוד ועוד.

אין שום דרך לעשות את זה (וזה ממש נהייה מעגלי) בלי לקחת שטח מהמכוניות. ושוב, כמו שכתבנו לך כמה פעמים, גם במקומות שבהם יש מטרו, יש תחבורה ציבורית עלית משלימה במפלס הרחוב, והיא לא הולכת לשום מקום.

אותי בעבודה לימדו שלפני לדרוש צריך לתת. ואני מכיר 2 דרכים. אחד זה לתת לאנשים אלטרנטיבה חילופית, זאת אומרת תח"צ סבירה כדי שלאנשים יהיה כדאי לעבור מרכב פרטי. לא הייתי בערים שציינת, אבל באחרים שהייתי זה ככה. לכן למרות שהייה לי רכב הייתי משאיר אותו במלון או בחניית מטרו/רכבת בכניסה לעיר.

דרך אחרת זאת דרך ישראלית. לז**ן את הבן אדם עד העצם ככה שלא יהיה לו ברירה.

לפני 5 שעות, פינדר כתב:

ואגב, אני לא פחות ״רוכש רכב״ מאף אחד אחר. יש לי שני רכבים בבית, שילמתי מיסים בדיוק כמוך, ועדיין אני מבין ש9 מליון אזרחים (מספר שממשיך לגדול), שחלק גדול מהם מתרכז בגוש דן, לא יכולים לנוע לכל מקום ברכבים פרטיים, בלי להיות תקועים בפקק נצחי.

אני די בטוח שלך ושאר משתתפי הדיון פשוט נוח יותר להשתמש בתח"צ ולכן אתם מגנים על נתצים. אים היית חייב לבזבזן פי 2 או פי 3 זמן באוטובוס כדי להגיעה ולחזור מעבודה אולי היית מדבר קצת אחרת. וזה עוד מצב טוב. ישנם אנשים (ולא מאט) כמוני שחייבים רכב בשביל העבודה. אני כאשר רכב במוסך לא עובד. לכן אנחנו אף פעם לא נגיע לנקודת הסכמה.

לפני 4 שעות, יבגניפ כתב:

זה הופך לעוד ויכוח סביב ״שיעשו תחבורה ציבורית טובה בלי להפריע לי ובלי לקחת מילימטר מהמכוניות וכשזה יקרה תגידו לי ואני גם אהיה בעדה״.

זה פשוט לא עובד.

גם החישובים כמה מיסים שילמו בעלי מכוניות וכמה כבישים יש לא משקפים את המציאות. הם לא מתייחסים לזיהום אוויר, תאונות דרכים עם נפגעים, מחלות נלוות לזה שאנשים לא הולכי ברגל יותר כמעט בכלל, בזבוז זמן ופקקים שיש להם גם מחיר. 

ראה תשובתי לעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 דקות, mikyl כתב:

אין שום הבדל בין נהג רכב פרטי ונוסעה תח"צ כאשר מדובר בהולכי רגל

הכל קשור בהכל. אם מעדיפים רכב פרטי, צריך לעמוד בסטנדרטים של חניות ברחובות, צריך יותר חניונים, צריך יותר משטח הרחוב עבור מכוניות, ועל חשבון מי זה בא? הולך הרגל. בונים לך בסוף מדרכה עלובה ברוחב מטר וחצי, בלי צל, כל 20 מטר כניסה לחניה, אתה כהולך רגל צריך לתמרן בין פחי זבל קורקינטים שזרוקים על המדרכה. עוד יותר גרוע לעשות את זה עם עגלה של תינוק.

בסופו של דבר ימאס לך ללכת בתנאים כאלה, אתה תעבור גם לרכב פרטי ותעמיס על הכבישים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, mikyl כתב:

אין שום הבדל בין נהג רכב פרטי ונוסעה תח"צ כאשר מדובר בהולכי רגל.

זה פשוט לא נכון. נוסעי תח״צ אם רוצים או לא רוצים הולכים ברגל יותר מנהגי רכב פרטי.

מי שנוהג לעבודה ובחזרה, זה כמעט תמיד מהחניה שצמודה לבית, לחניה של העבודה. אין את האופציה הזו בתח״צ.

לפני 7 דקות, mikyl כתב:

אני כאשר רכב במוסך לא עובד.

אז יש לך אינטרס חזק שיותר אנשים יעברו לתח״צ ויפנו לך את הכביש.

ההתעקשות שלך עובדת נגדך.

לפני 9 דקות, mikyl כתב:

אני די בטוח שלך ושאר משתתפי הדיון פשוט נוח יותר להשתמש בתח"צ ולכן אתם מגנים על נתצים. אים היית חייב לבזבזן פי 2 או פי 3 זמן באוטובוס כדי להגיעה ולחזור מעבודה אולי היית מדבר קצת אחרת.

אני נוסע בתח״צ 3 שעות כל יום. בחור שגר באיזור שלי ועובד איתי, מגיע ברכב וביום ממוצע זה לוקח לו בין שעתיים לשעתיים וחצי. יותר מהר ממני. ואני עדיין מעדיף את התח״ץ, למרות שיש לי רכב שעומד בבית.

לפני 11 דקות, mikyl כתב:

אותי בעבודה לימדו שלפני לדרוש צריך לתת. ואני מכיר 2 דרכים. אחד זה לתת לאנשים אלטרנטיבה חילופית, זאת אומרת תח"צ סבירה כדי שלאנשים יהיה כדאי לעבור מרכב פרטי.

כתבתי כבר לפני כמה עמודים הסבר מפורט, למה הצפיה שלך לפתח תח״צ טוב בלי לפגוע בנהגים, היא בלתי אפשרית למימוש.

לא רואה טעם לחזור על זה.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

ההתעקשות שלך עובדת נגדך.

דווקא עכשיו המצב שלו מובן. (כמו גם של רומן).

מכיוון שבעבודה שלו הוא *חייב* להשתמש ברכב. כול מה שלא עוזר לו להשתמש ברכב - נגדו. ולכן הוא מתנגד אליו.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב שלו מובן, אבל הפתרון הוא לא הוספה אינסופית של נתיבים ורכבים..

זה לא ישפר את המצב שלו בטווח הרחוק.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mikyl כתב:

אחד זה לתת לאנשים אלטרנטיבה חילופית, זאת אומרת תח"צ סבירה כדי שלאנשים יהיה כדאי לעבור מרכב פרטי.

ממליץ לך בחום לראות את הסרטון הזה:

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, SlowRide כתב:

הכל קשור בהכל. אם מעדיפים רכב פרטי, צריך לעמוד בסטנדרטים של חניות ברחובות, צריך יותר חניונים, צריך יותר משטח הרחוב עבור מכוניות, ועל חשבון מי זה בא? הולך הרגל.

חניונים תת קרקעים כמו בהבימה.

בונים לך בסוף מדרכה עלובה ברוחב מטר וחצי, בלי צל, כל 20 מטר כניסה לחניה, אתה כהולך רגל צריך לתמרן בין פחי זבל קורקינטים שזרוקים על המדרכה. עוד יותר גרוע לעשות את זה עם עגלה של תינוק.

מזל נאחס 😄 ביפו עשו מדרכות יותר רחבות מנתיבי תחבורה. ויש שם פחות הולכי רגל מאשר אוטובוסים בנת"צים 😂 

בסופו של דבר ימאס לך ללכת בתנאים כאלה, אתה תעבור גם לרכב פרטי ותעמיס על הכבישים.

סוף סוף הגעת למסכנה 🤣

לפני 41 דקות, פינדר כתב:

זה פשוט לא נכון. נוסעי תח״צ אם רוצים או לא רוצים הולכים ברגל יותר מנהגי רכב פרטי.

מי שנוהג לעבודה ובחזרה, זה כמעט תמיד מהחניה שצמודה לבית, לחניה של העבודה. אין את האופציה הזו בתח״צ.

תלוי אפה אתה גר/עובד ואיזה סידור יש לך. אני לא פעם חייב לחנות יותר רחוק מתחנת אוטובוס של אשתי.

לפני 41 דקות, פינדר כתב:

ההתעקשות שלך עובדת נגדך.

תאוריה יפה. מעשית כאשר הוסיפו אצלי בדרך נת"צ פקקים גדלו בצורה משמעותית.

לפני 41 דקות, פינדר כתב:

אני נוסע בתח״צ 3 שעות כל יום. בחור שגר באיזור שלי ועובד איתי, מגיע ברכב וביום ממוצע זה לוקח לו בין שעתיים לשעתיים וחצי. יותר מהר ממני. ואני עדיין מעדיף את התח״ץ, למרות שיש לי רכב שעומד בבית.

אתה עדיין במצב טוב. כאשר הייתי משאיר רכב במוסך בבת ים היה לוקח לי בערך 20 דקות להגיע לתחנה, לחכות 15/20 דקות ו15/20 דקות נסיעה. זאת אומרת 50/60 דקות. עם הרכב הייתי חוזר ב10/15 דקות.

לפני 41 דקות, פינדר כתב:

כתבתי כבר לפני כמה עמודים הסבר מפורט, למה הצפיה שלך לפתח תח״צ טוב בלי לפגוע בנהגים, היא בלתי אפשרית למימוש.

לא רואה טעם לחזור על זה.

אין לי צפיות מוגזמות מממשלות ישראל. זאת לא צפיה, זה תנאי 😀

לפני 34 דקות, David32 כתב:

דווקא עכשיו המצב שלו מובן. (כמו גם של רומן).

מכיוון שבעבודה שלו הוא *חייב* להשתמש ברכב. כול מה שלא עוזר לו להשתמש ברכב - נגדו. ולכן הוא מתנגד אליו.

👍 😄 לפחות הסכמת שנת"צים  הם נגד נהגים 😀

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...