Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 25 דקות, יבגניפ כתב:

אין שום בעיה עם תפילות בהפרדה. יש בעיה עם גיהאד ומסיונרים. גם אם הם יהודים.

בחיי, לא מבין כמה ציניקן מתמם צריך להיןת כדי להתעלם מהסיבות למפגן המשיחי בתא ולהציג את ההתנגדות לזה כ"אנטישמיות". ואני לא מאמין שהרטוריקה האימבצילית הזו באמת עובדת על המגיבים פה

איך מבדילים בין סתם תפילה בהפרדה לג'יהד ומסיון? שואל ברצינות. 

לך זה נראה מפגן משיחי, למישהו אחר זה נראה סתם תפילה. איך נראה מפגן משיחי? צריך להעמיד סוקר שיבדוק בכל אירוע כזה כמה מקומיים לעומת כמה אנשים ממקומות רחוקים? זה שמגיעים אנשים מרחוק, צריך לאסור עליהם? אם אני זוכר נכון, רוב התלונות היו על ההפרדה שהקימו שם.

לפני 38 דקות, פינדר כתב:

לא. זאת לא השאלה.

אני גר בשכונה חילונית. 500 מטר מהשכונה שלי יש שכונה דתית-חרדית. שם הכבישים סגורים בשבת וכו'. אם הם רוצים להתפלל שם ברחוב שיהיה להם בכיף. אם הם יבואו להתפלל מול הבית שלי, זה כבר משהו אחר לגמרי.

אז כדי להתפלל ברחוב לפי הסטנדרט שלך צריך להגיע עם ספח ת"ז ותו תושב? מה זה שכונה דתית חרדית, איפה היא מתחילה ונגמרת? מותר להפריד שם גברים ונשים ברחוב? 

תעשה לי טובה זה שטויות.

או שאסור, או שמותר בתנאים. אבל צריך להחליט, אתה לא יכול לפרק אירוע אחד במקום ציבורי בגלל הפרדה ואירוע אחר לא. 

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4913

• SlowRide

4785

• פינדר

3812

• m3x7r3m3

2926

לפני 59 דקות, יבגניפ כתב:

לא, הבעיה היא שאתה מתעלם מקונטקסט וגם מעובדות. 

גם לי אין סעיה עם תפילות בהפרדה כקונספט. ואם התפילות של המוסלמים היו סביב פרום דה ריבר דו סי, הן צריכות להיות מפוזרות, בדיוק כמו הניסיון הנאיבי להקים מאחז דתי על דיזנגוף.

לא, כי אתה החלטת שהתפילה בהפרדה בכיפור זה ניסיון להקים מאחז דתי, או התכנסות של קיצוניים, או כל סיבה אחרת שבגללה זה לא לגיטימי, בעוד שהתפילה שלשום היא בגדר סימן שאלה, "אם ככה וככה".

העובדה היא שבשני המקרים היו תפילות במרחב הציבורי, בלי להפריע לכאורה לשאר הציבור, רק שבמקרה של היאהוד זה מאוד הפריע לעירייה וגם לליברליים למיניהם, בעוד שהתפילה של המוסלמים עברה מתחת לראדאר.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, SlowRide כתב:

אז כדי להתפלל ברחוב לפי הסטנדרט שלך צריך להגיע עם ספח ת"ז ותו תושב? מה זה שכונה דתית חרדית, איפה היא מתחילה ונגמרת? מותר להפריד שם גברים ונשים ברחוב? 

שאלה: מותר לסגור כבישים לתנועת רכבים בעיר\שכונה בשבתות וחגי ישראל?

עריכה אחרונה על ידי פינדר

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, DareDevil כתב:

דור הטיקטוק אולי נקרא לדגל ונאמן במידה מסוימת למדינה אבל הוא לא בוחל באמצעים שעומדים לרשותו ומשתמש בהם, הסכנה האמיתית היא שלא יהיו כאלה שישלמו מיסים, מה שיוביל לירידה בתקציב המדינה מה שמוביל בהמשך לירידת באיכות החיים וזה יקרה, מה שיצור מעמדות באופן יותר מובהק ממה שקורה עכשיו.

תקציב המדינה ב26-27 הולך להיות קשוח

הלו מאט מורדוק מה אתה בא פה עכשיו עם מיסים ותקציבים הם רבים שוב על דתיים-חילונים.

תחכה שיסיימו ואז תעלה את זה שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, gadik6 כתב:

לא, כי אתה החלטת שהתפילה בהפרדה בכיפור זה ניסיון להקים מאחז דתי, או התכנסות של קיצוניים, או כל סיבה אחרת שבגללה זה לא לגיטימי, בעוד שהתפילה שלשום היא בגדר סימן שאלה, "אם ככה וככה".

העובדה היא שבשני המקרים היו תפילות במרחב הציבורי, בלי להפריע לכאורה לשאר הציבור, רק שבמקרה של היאהוד זה מאוד הפריע לעירייה וגם לליברליים למיניהם, בעוד שהתפילה של המוסלמים עברה מתחת לראדאר.

נא.

אתה טועה בתיאור העובדות.

ניתקת את יפו מתא - זו אותה העיר.

הנחת שלא היו לא תל אביביים בכיפור בדיזנגוף - הבאתי לך לפחות דוגמא אחת שאתה טועה. יש עוד.

הנחת שלתפילות בדיסנגוף לא קונטקסט מסיונרי. אבל היה. נכתב על זה המון. 

התפילות בשנים שלפני לא עוררו כזו התנגדות כי לא היה מאבק דתי פוליטי בכזו עצימות.

יש והיו תפילות בתא כל הזמן. לאיש לא איכפת.

העברת הקבלה מוזרה בין מצעד גאווה (מכניס אינסוף כסף לעיריה) לבין תפילות של משיחיים (מכניס לעיריה כלום).

ומכל זה הגעת למסקנה היחידה שהדתיים מספקים לכל התנגדות להשתלטות שלהן: אנטישמיות.

זה לא עלי. זה עליך. אתה בוחר חהיות ווק, ועוד בצורה מאוד עקומה. חבל.

לפני 13 דקות, SlowRide כתב:

איך מבדילים בין סתם תפילה בהפרדה לג'יהד ומסיון? שואל ברצינות. 

לך זה נראה מפגן משיחי, למישהו אחר זה נראה סתם תפילה. איך נראה מפגן משיחי? 

לשאחתך האחרונה: מאורגן עי אנשים שמטרתם המוצהרת היא להחזיר בתשובה ולשנות את אןפי המקום, כשברקע הפוליטיקאים שלהם עושים את זה בכנסת.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, SlowRide כתב:

תעשה לי טובה זה שטויות.

או שאסור, או שמותר בתנאים. אבל צריך להחליט, אתה לא יכול לפרק אירוע אחד במקום ציבורי בגלל הפרדה ואירוע אחר לא. 

מותר בתנאים והתנאים נקבעים גם לפי האלטרנטיבות.

כשיש מקומות תפילה בהפרדה מגדרית מוסדרים במימון הציבור כולו ובכמות מספקת אז אסור במרחב הציבורי אבל כשאין אז מכשירים איזור מסויים מאוד שלא מפריע לשכנים לתפילה כזו.

כשבקורונה סגרו בתי כנסת אישרו תפילות במרחב הציבורי בהפרדה כי לא היה מקום מוסדר. למוסלמים אין מקו מוסדר בכמות מספקת אז סידרו לה מקו בגן שלא צמוד לאף בית ולא נמצא בשכונת מגורים. בגלל זה זה בגן צ'ארל קלור ולא בשטח הגדול במרכז העיר או בגינה בעג'מי.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 דקות, פינדר כתב:

שאלה: מותר לסגור כבישים לתנועת רכבים בעיר\שכונה בשבתות וחגי ישראל?

מותר לרשויות.

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

לשאחתך האחרונה: מאורגן עי אנשים שמטרתם המוצהרת היא להחזיר בתשובה ולשנות את אופי המקום, כשברקע הפוליטיקאים שלהם עושים את זה בכנסת

זה אומר שתפילה ברחוב זה דבר פסול רק כי ארגנה את זה קבוצה של מפגרים? אם תפילה ברחוב זה אקט מסיונרי, מה ההבדל בין זה לבין התפילה בפארק?

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

כשיש מקומות תפילה בהפרדה מגדרית מוסדרים במימון הציבור כולו ובכמות מספקת אז אסור במרחב הציבורי אבל כשאין אז מכשירים איזור מסויים מאוד שלא מפריע לשכנים לתפילה כזו

זאת כבר טענה אחרת שאומרת שאין להם מקום להתפלל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, SlowRide כתב:

מותר לרשויות.

זה אומר שתפילה ברחוב זה דבר פסול רק כי ארגנה את זה קבוצה של מפגרים? אם תפילה ברחוב זה אקט מסיונרי, מה ההבדל בין זה לבין התפילה בפארק?

לא כל תפילה ברחוב היא אקט מסיונרי. אני גם לא חושב שזה צריך להיות דיון אבסטרקטי. באו משיחיים למפגן כח בתא. העיפו אותם משם. לא נורא. יש להם את כל אי חוץ מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, SlowRide כתב:

מותר לרשויות.

למה?

הרי לשיטתך צריך להיות כלל אחיד לכ-ו-ל-ם:

לפני 26 דקות, SlowRide כתב:

או שאסור, או שמותר בתנאים.

איך הרשויות יודעות איפה לסגור ואיפה לא? הרי מבחינתך אם אין הגדרה מדוייקת מתמטית למה זה שכונה חרדית, אסור לסגור.

לפני 28 דקות, SlowRide כתב:

מה זה שכונה דתית חרדית, איפה היא מתחילה ונגמרת?

למה בשכונה דתית סוגרים את הכביש בשבת ובשכונה שלי לא?

באותו אופן, זה סבבה לארגן תפילה פומבית באותה שכונה ופחות סבבה לארגן את זה מתחת לבית שלי.

איזה מתישים אתם. כל הפילפולים ועיקומי המוח הדבילים האלו, בשביל מה? בשביל להוכיח שאנחנו צבועים?

חסרות בעיות אמיתיות?

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

זאת כבר טענה אחרת שאומרת שאין להם מקום להתפלל. 

זו היתה הסיבה מההתחלה. פשוט היה נוח לאנשים לרכב על זה.

רוב המוסלמים ביפו לא מתפללים על בסיס קבוע אלא בחגים ולכן אין מספיק מקום במסגדים (מעניין מתי נבנה בפעם האחרונה מסגד ביפו). התפילה בגן מחוץ לשכונות המגורים באה לפתור את הבעיה חד ולא להפריע לשאר התושבים שלא רוצים להתפלל מאידך.

אני בטוח שאם היו מארגנים את התפילה בגני יהושוע במקום בכיכר דיזנגוף לא היו אומרים כלום ואפילו מעלימים עין מההפרדה.

• אהבתי 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

לא כל תפילה ברחוב היא אקט מסיונרי. אני גם לא חושב שזה צריך להיות דיון אבסטרקטי. באו משיחיים למפגן כח בתא. העיפו אותם משם. לא נורא. יש להם את כל אי חוץ מזה

שוב, לך זה נראה כמו מפגן כח. לשכן הדתי שלך זה נראה כמו תפילה. איך קובעים מה זה? לפי המארגנים?

לא הייתי שם אבל מהסרטונים לא ראיתי שמדובר בהפגנה היסטרית עם צרחות מלך המשיח אין עוד מלבדו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

שוב, לך זה נראה כמו מפגן כח. לשכן הדתי שלך זה נראה כמו תפילה. איך קובעים מה זה? לפי המארגנים?

לא הייתי שם אבל מהסרטונים לא ראיתי שמדובר בהפגנה היסטרית עם צרחות מלך המשיח אין עוד מלבדו.

אני אחדד: לא איכפת לי מה חושב השכן שלי במקרה הזה. האופי של העיר חשוב לי יותר. השכן יכול לעבור לעלי או פתח תקווה. לי אין לאן ללכת. אנחנו מיעוט. עם עיר וחצי. והרגשןת של השכן שלא יודע שמנצלים אותו לקידום מסיון לא מעניינים אןתי.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, SlowRide כתב:

לך זה נראה כמו מפגן כח. לשכן הדתי שלך זה נראה כמו תפילה. איך קובעים מה זה? לפי המארגנים?

תגיד, הגישה הדיסקרטית הזו, שבה אתה מבודד כל אירוע מכל הקשר ובוחן אותו רק לפי הגדרות מדויקות וסטריליות, זו גישה שאתה נוקט בה בחיים האמיתיים, או סתם בשביל להציק פה בפורום?

נגיד, עכשיו חיזבאללה פירסם צילומי מזלט שטס לכאורה מעל מפרץ חיפה.

אני אמור להגיד, אה זה בסך הכל צילומים אוירים של נופי הארץ. מאיפה אני אמור לדעת מה נסראללה רוצה לעשות עם זה? אולי הוא בכלל רוצה לבקר במוזיאון המדע ולנסוע בכרמלית.

או שאני אמור לקחת את זה בקונטקסט של מלחמה מתמשכת ולראות את זה כאיום ממשי?

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, פינדר כתב:

איזה מתישים אתם. כל הפילפולים ועיקומי המוח הדבילים האלו, בשביל מה? בשביל להוכיח שאנחנו צבועים?

חסרות בעיות אמיתיות?

אנחנו לא צריכים, אתם מוכיחים את זה בעצמכם:

לפני 6 שעות, פינדר כתב:

מצד אחד מוסלמים, בעיר מעורבת, מתפללים ליד הבית שלהם.

מצד שני דתיים שלא גרים בת״א, ומגיעים במיוחד בשביל להכניס אצבע בעין לציבור חילוני.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, יובל .מ. כתב:

הלו מאט מורדוק מה אתה בא פה עכשיו עם מיסים ותקציבים הם רבים שוב על דתיים-חילונים.

תחכה שיסיימו ואז תעלה את זה שוב.

הוא לא ראה, הוא עיוור... 😆

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...