Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

לא הבנתי למה המקרה הזה כל כך מסובך?

השוטר והרכב נוסעים כל אחד בנתיב שלו והרכב המצלם שהתחיל את הנסיעה שלו מוקדם יותר ניסה לעבור לנתיב הימני או לפנות ימינה ומצא שם את השוטר שככל הנראה רצה להמשיך ישר

אשמתו הברורה של הרכב המצלם, הוא צריך לוודא שנתיב פנוי לפני שהוא פונה אליו - זה לא הראשון לוקח. אין פה השתלבות של הנתיבים, נוסף נתיב לפניה שמאלה ונוסף צומת נוספת עם 2 נתיבים לפנייה ימינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור הויכוח פה הוא על מה נחשב ישר בצומת הזה. ע"פ הצילום בגוגל מפות מ2015 והסימונים על הכביש, הישר ממשיך לדרך יד לבנים והפניה שמאלה היא לכביש 4, בסרטון הסימונים על הכביש הם אותם סימונים רק דהויים ומכאן הוויכוח.

עריכה אחרונה על ידי Michaelr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את המקום.

אך עוד לפני שהרמזור מתחלף לירוק רואים שהשוטר ממוקם גרוע בנתיב שלו ו"פוזל" שמאלה.

השוטר לא נסע ישר כשהוא מחוייב לנסוע ישר.

הרוסי טעה שהוא מנסה ללמד חמור נהיגה נכונה.

הרוסי לא נהג בנימוס כאשר רצה לעבור ימינה, אבל הוא נזהר ושם לב שיש גורם מפריע מימין ולא נכנס לנתיב שאינו פנוי.

אבל אם היה קצת פחות עקשן לא היה קורה כלום.

בקיצור היה צודק ולא חכם.

הייתי חייב לשמוע מה הוא אומר ברוסית לפני האירוע. ביקשתי מחבר לתרגם.. הפירוש הוא: "גם כי אלך בגיא צלמוות לא אירא רע כי אתה עמדי" מתהילים.

הנהג הכניס את עצמו לעימות במודע.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שזה מקום מקולל ומבלבל (כמו שרואים בלינק שגולשרוח צירף) אבל בסופו של דבר צריך להבין שני דברים:

1. לפני הצומת יש סימון לשני כיוונים.

2. מהצומת הזה יש שתי יציאות.

Screenshot_1.jpg

זהו. לאיזה כיוון בדיוק החצים פונים, מה היה פעם הסימון, או באיזה אזימוט זרחה היום השמש - לא רלוונטי. נקודה. סימן קריאה. סמיילי עם משקפי שמש.

הטעות של חלק מהאנשים פה (ושל השוטר ושל נהג המונית) היא שלצומת הזו יש שלוש או אפילו ארבעה יציאות, ככה:

Screenshot_2.jpg

אבל זה לא נכון, כי שתי היציאות האחרות הן "נגרורת" של כל אחת משתי היציאות ה"ראשיות" והן מהוות כל אחת, עוד צומת בפני עצמן.

פעם, היה מותר ככה:

Screenshot_5.jpg

מה נתיב הימני לדרך יד לבנים, מהשמאלי לכביש 4.

אבל זה שונה, ועכשיו זה ככה:

Screenshot_4.jpg

מהימני מותר עדיין רק לדרך יד לבנים, מהשמאלי עדיין מותר לכביש 4 וגם לדרך יד לבנים.

בכל מקרה, מה שאסור הוא לצאת מהנתיב הימני לכביש 4, ככה:

Screenshot_6.jpg

כי אז יש - כמו שאפשר לראות באילוסטרציה ה100ממת שלי - תאונה. וזה לא כיף לאפחד.

המקרה היחיד, אבל באמת היחיד, בו יש איזשהו מצב בו המצלם לא בסדר בסיטואציה, היא אם הוא ניסה להיכנס לנתיב הימני בדרך יד לבנים ככה:

Screenshot_7.jpg

*כמו שאפשר לראות, גם פה יש תאונה. לא סבבה.

אבל, בגלל שנקודת העצירה היא כאן:

Screenshot_8.jpg

הרי שברור שהמצלם לא ניסה להגיע לנתיב הימני בדרך יד לבנים אלא לכביש 4.

המקרה היה הרבה יותר ברור אם הם היו ממשיכים לעציקה בצד כאן ולא כאן כפי שמופיע ואז גם לא הייתה כמעט נדרסת הולכת הרגל:

Screenshot_9.jpg

כן, סתם רציתי לעשות עוד אילוסטרציה. sue me.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבותי, בבקשה התעלמו מהצילומים של גוגל. הצומת סומן מחדש לפני מספר חודשים והצילומים של גוגל לא מעודכנים.

מעבר לכך, את דעתי כתבתי כבר פעמיים ואחזור בשלישית: הסימון בצומת של דנו"ש מבהיר את המצב חד משמעית: מהנתיב הימני ממשיכים לחטיבת גולני ולדנו"ש, מהשמאלי לחטיבת גולני ולמשטרה. סה טו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבותי, בבקשה התעלמו מהצילומים של גוגל. הצומת סומן מחדש לפני מספר חודשים והצילומים של גוגל לא מעודכנים.

מעבר לכך, את דעתי כתבתי כבר פעמיים ואחזור בשלישית: הסימון בצומת של דנו"ש מבהיר את המצב חד משמעית: מהנתיב הימני ממשיכים לחטיבת גולני ולדנו"ש, מהשמאלי לחטיבת גולני ולמשטרה. סה טו.

1. מי זאת דנו"ש?

2. אתה יכול לחזור עליה גם בשלישית וברביעית - זה לא משנה את העובדות. מנתיב שמסומן עליו חץ אחד, אי אפשר לצאת לשני כיוונים. מאידך - מנתיב שמסומן בשני חצים, אפשר - במפתיע - לצאת לשני כיוונים. סה טו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי חייב לשמוע מה הוא אומר ברוסית לפני האירוע. ביקשתי מחבר לתרגם.. הפירוש הוא: "גם כי אלך בגיא צלמוות לא אירא רע כי אתה עמדי" מתהילים.

הנהג הכניס את עצמו לעימות במודע.

אתה יכול להכווין לזמן? אני לא שומע כלום חוץ ממוזיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנייה 10 עד 18

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה התחלה של שיר. את ההמשך שלו שומעים כשהרכבים מתחילים לנסוע (בין לבין לא שומעים כי הסרטון מומהר - רואים לפי האדם שחוצה את מעבר החציה בצד שמאל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבוב מכיר את הכביש היטב , וחוסר הניסיון שלך בהבנת תנאי דרך ניכר פה בהחלט.

הסימון על הכביש הוא טעות קשה וכל נהג בר דעת מבין זאת היטב .

אין טעם להמשיך בויכוח , מציע לך לפנות לספר התאוריה הקרוב אליך ולבדוק איך משתלבים מדו נתיבי לדו נתיבי , והאם ניתן לפנותימינה מנתיב שמאל.

אם אתה מכיר את הכביש היטב וזה מה שאתה אומר מצבך כנראה חמור ממה שחשבתי. תסתכל שוב בסירטון ותראה איפה הולך הקו המקווקוו של הנתיב בו עמד השוטר, ותראה שהוא הולך לנתיב הימני של דרך יד לבנים. לזה גם התכוון החץ בנתיב שלו. בעוד למצלם יש אופציה להמשיך לנתיב השמאלי בדרך יד לבנים או שמאלה לכביש 4.

לא צריך פה ניסיון או הכרה של הצומת, צריך פשוט להסתכל על הקוים. באמת, זה כל כך פשוט, ילד בן 5 יכול לעשות את זה. הנסיעה לדרך יד לבנים במקרה זה לא נחשבת לפניה ימינה בכלל. אם עדיין לא תבין אני אצייר לך את זה בצייר של WINDOWS אולי אז תבין.

לא הבנתי למה המקרה הזה כל כך מסובך?

השוטר והרכב נוסעים כל אחד בנתיב שלו והרכב המצלם שהתחיל את הנסיעה שלו מוקדם יותר ניסה לעבור לנתיב הימני או לפנות ימינה ומצא שם את השוטר שככל הנראה רצה להמשיך ישר

אשמתו הברורה של הרכב המצלם, הוא צריך לוודא שנתיב פנוי לפני שהוא פונה אליו - זה לא הראשון לוקח. אין פה השתלבות של הנתיבים, נוסף נתיב לפניה שמאלה ונוסף צומת נוספת עם 2 נתיבים לפנייה ימינה.

הרכב המצלם ניסה להגיע לנתיב השמאלי בדרך יד לבנים, מה שמותר לו לעשות. השוטר ניסה לפנות שמאלה מנתיב שמאפשר לו להגיע רק לנתיב הימני בדרך יד לבנים, כלומר הוא זה שעבר עבירה. לשוטר אסור היה לפנות שמאלה. רק להמשיך ישר לדרך יד לבנים לנתיב הימני. זה מסומן בקו מקווקוו על הכביש גם. זה באמת לא כזה מסובך.

גם בצילום וידאו הזה אפשר לראות בבירור שהקו המקווקוו מהנתיב הימני של השוטר הולך רק לנתיב הימני של דרך יד לבנים. אולי הוא קצת שחוק אבל זה מה שהיה באותו הרגע. אני לא יודע ממתי הסירטון הזה או מה המצב שם עכשיו, לכן הטענה שלך לא רלוונטית. רלוונטי מה שיש בסירטון, ובסירטון רואים בבירור, מהנתיב הימני איפה שעמד השוטר אפשר להמשיך רק לנתיב הימני בדרך יד לבנים. מהנתיב השמאלי איפה שעמד המצלם אפשר להמשיך או לנתיב השמאלי בדרך יד לבנים או שמאלה לכביש 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שזה מקום מקולל ומבלבל (כמו שרואים בלינק שגולשרוח צירף) אבל בסופו של דבר צריך להבין שני דברים:

1. לפני הצומת יש סימון לשני כיוונים.

2. מהצומת הזה יש שתי יציאות.

[ATTACH=CONFIG]526048[/ATTACH]

זהו. לאיזה כיוון בדיוק החצים פונים, מה היה פעם הסימון, או באיזה אזימוט זרחה היום השמש - לא רלוונטי. נקודה. סימן קריאה. סמיילי עם משקפי שמש.

הטעות של חלק מהאנשים פה (ושל השוטר ושל נהג המונית) היא שלצומת הזו יש שלוש או אפילו ארבעה יציאות, ככה:

[ATTACH=CONFIG]526049[/ATTACH]

אבל זה לא נכון, כי שתי היציאות האחרות הן "נגרורת" של כל אחת משתי היציאות ה"ראשיות" והן מהוות כל אחת, עוד צומת בפני עצמן.

פעם, היה מותר ככה:

[ATTACH=CONFIG]526050[/ATTACH]

מה נתיב הימני לדרך יד לבנים, מהשמאלי לכביש 4.

אבל זה שונה, ועכשיו זה ככה:

[ATTACH=CONFIG]526051[/ATTACH]

מהימני מותר עדיין רק לדרך יד לבנים, מהשמאלי עדיין מותר לכביש 4 וגם לדרך יד לבנים.

בכל מקרה, מה שאסור הוא לצאת מהנתיב הימני לכביש 4, ככה:

[ATTACH=CONFIG]526052[/ATTACH]

כי אז יש - כמו שאפשר לראות באילוסטרציה ה100ממת שלי - תאונה. וזה לא כיף לאפחד.

המקרה היחיד, אבל באמת היחיד, בו יש איזשהו מצב בו המצלם לא בסדר בסיטואציה, היא אם הוא ניסה להיכנס לנתיב הימני בדרך יד לבנים ככה:

[ATTACH=CONFIG]526053[/ATTACH]

*כמו שאפשר לראות, גם פה יש תאונה. לא סבבה.

אבל, בגלל שנקודת העצירה היא כאן:

[ATTACH=CONFIG]526054[/ATTACH]

הרי שברור שהמצלם לא ניסה להגיע לנתיב הימני בדרך יד לבנים אלא לכביש 4.

המקרה היה הרבה יותר ברור אם הם היו ממשיכים לעציקה בצד כאן ולא כאן כפי שמופיע ואז גם לא הייתה כמעט נדרסת הולכת הרגל:

[ATTACH=CONFIG]526055[/ATTACH]

כן, סתם רציתי לעשות עוד אילוסטרציה. sue me.

תודה רבה, חסכת לי ציורים בצייר. אני באמת לא מבין למה זה כל כך מסובך לחלק מהאנשים פה. ועוד כאלה ש"מכירים היטב את הצומת".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר וכרישי - תסתכלו בבקשה על הסימונים בסרטון, לא במפות גוגל. אתם מתייחסים לסימון הישן.

אני נוהג במקום הזה מאז שנפתח רחוב אלבז, מעולם לא עלה בדעתי לפנות ימינה מהנתיב השמאלי.

לגבי דנו"ש - זוהי דרך נווה שאנן בפי החיפאים הותיקים. השם דרך יד לבנים יחסית חדש, ומבלבל כיוון שבאיזור יש גם רחוב הבנים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה מגדיר את זה לפנות ימינה מהנתיב השמאלי?

לפי מה שאני רואה ישר זה לכיוון המעבר חציה ושמאלה זה לכיוון הרמזורים

מה שבטוח שהרוסי יצא המטומטם בסיפור. מה אתה נכנס ברכב אחר?

(לא מכיר את האזור והצומת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר וכרישי - תסתכלו בבקשה על הסימונים בסרטון, לא במפות גוגל. אתם מתייחסים לסימון הישן.

אני נוהג במקום הזה מאז שנפתח רחוב אלבז, מעולם לא עלה בדעתי לפנות ימינה מהנתיב השמאלי.

לגבי דנו"ש - זוהי דרך נווה שאנן בפי החיפאים הותיקים. השם דרך יד לבנים יחסית חדש, ומבלבל כיוון שבאיזור יש גם רחוב הבנים.

אני רואה בסרטון את אותם סימוני הנתיבים שיש בגוגל מפות רק דהויים יותר.

חיפה.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם האלף, הסימונים בגוגל מפות (המעודכנים ביותר, אלה שמשנת 2015) והסימונים בוידאו הם אותם סימונים! בוידאו הם קצת דהויים יותר אבל בדיוק אותו הדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...