Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מערכת ה Start-Stop מזיקה?

Notepad
שימו לב! השרשור הזה בן 1985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא סוד שחלק לא מבוטל של בלאי המנוע נצבר ברגע ההנעה, בעיקר בגלל שימון לקוי לרכיבים קריטיים וטמפרטורת מנוע נמוכה.

אם נבטל רגע את נושא חום המנוע (המערכת המדוברת לא נותנת לחום לרדת יותר מידי) נשאר נושא השימון...

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה על כל התגובות המלומדות!

אוקיי, שוכנעתי שלפחות בתקופת האחריות אין לי ממה לדאוג. (וגם אח"כ אין לצפות לקטסטרופות מיוחדות...)

בכל זאת, נראה לי שגם בלי קשר לנושא האמינות, תמיד עדיף להשאיר מקום גם לשיקול דעת של הנהג.

למשל, במצב אותו הזכרתי - תנועה מזדחלת - זה פשוט נראה לי מיותר וגם לא ממש מועיל לחיסכון, לעצור כל 10 שניות את המנוע

לעוד 1-2 שניות, כך שכל עוד לא "מובטחות" לי עמידות ארוכות (בעיקר רמזורים), אני פשוט מנתק את המערכת.

גם בבוקר, לפחות 5-10 דקות זה פשוט מרגיש לי יותר נכון לאפשר למנוע להתחמם בלי כל העצירות האלה.

דרך אגב, אצלי לפחות הוסיפו למחשב-דרך מדידה נחמדה של "זמן דימום מנוע מצטבר" מתחילת הנסיעה.

זה גם קצת עוזר לאמוד את ה"חיסכון האמיתי" שהושג בזכות המערכת.

(אני לא יודע אם זה ייחודי ל-308 החדשה , או סטנדרט גם בעוד רכבים).

רק הערה לגבי טרמינולוגיה - המינוח הכללי הוא אכן Stop-Start System, ולא כפי שרשמתי בכותרת.

גם ה-308 החדשה לא חורגת מהגדרה זו.

כנראה הושפעתי מפרסומות של יונדאי וקייה היברידיות שמתהדרות במערכת "Stop&Go" שאמורה לטענתם להיות יותר "אינטיליגנטית".

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דרך לנצל את המערכת גם בתנועה מזדחלת (למרות שהמערכת ב-308 באמת קצת ששה מדי לדומם את המנוע, הרבה יותר ממה שיצא לראות במכוניות אחרות), אתה יכול לא להתקדם כל פעם שהרכב לפניך התקדם מילימטר וחצי, תך לו לזחול פעמיים-שלוש למרחק של 2-3 מטרים ואז תתקרב. זה בתנאי שאין סביבך "לוחמי פקקים" שנוזלים לכל רווח שנוצר בין שתי מכוניות.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשרי המאמין

אני מאמין למהנדסים שתיכננו את המערכת ולא לאנשים שקראו חוות דעת או מאמרים של 'יודעי דבר' ברחבי האינטרנט.

דעתך לא חשובה לי בנושא.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנדסי רכב לא יכולים לחשוב על הכול ותמיד יהיו סינריו שיגרמו לבעיות בטח כאשר משחררים היום רכבים לשוק מבלי לעשות בדיקות מקיפות כמו שהיו נוהגים לעשות פעם

אנחנו כמובן נדע באמת עד כמה המערכת שורדת ואיזה תופעות לווואי היא יוצרת בעוד שנה שנתיים או שלוש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בעוד שנתיים שלוש ? באירופה נמכרה פולו BlueMotion משנת 2007 ולא נשמעו בעיות מיוחדות עם מערכת stop-start.

על נושא שימון המנוע בזמן ההתנעה אני בטוח שהמהנדסים נתנו את דעתם ומצאו פיתרון טכני לסוגייה.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין למהנדסים שתיכננו את המערכת ולא לאנשים שקראו חוות דעת או מאמרים של 'יודעי דבר' ברחבי האינטרנט.

דעתך לא חשובה לי בנושא.

ישנם לא מעט יצרנים שלא תכננו מנוע מ0 עבור מערכת ״עצור וסע״ אלא נאלצו להתאים מנוע קיים לתקנות חדשות ועשו את המינימום ההכרחי.

אמונה עיוורת במהנדסים זה נחמד אבל בתור מהנדס אני יכול להגיד שמחלקת שיווק ומחלקת כספים לפעמים קובעים את טיב המוצר ולא הרצון הטוב של המהנדסים.

לגבי חשיבות הדעה שלי, אני לא בא לשכנע אף אחד. דעה זה כמו חור תחת, לכל אחד יש אחת. תשמור את ההערות שלך לעצמיך.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם לא מעט יצרנים שלא תכננו מנוע מ0 עבור מערכת ״עצור וסע״ אלא נאלצו להתאים מנוע קיים לתקנות חדשות ועשו את המינימום ההכרחי.

לאחר שלא הצלחת לשכנע אותי במאומה וכנראה את עצמך בדברים שרשמת קודם לכן עכשיו אתה מעלה טיעון חדש. יש עוד משהו בשלוף ?

רק לפני יומים וקצת למדת איך להחליף נוזל בלמים וכבר נהפכת למומחה בנושא מערכת START & STOP יפה לך, אתה מתקדם מהר מאוד.

אני מאיזור הצפון...

יש לפחות ספרים שאפשר ללמוד מהם על העניין הזה ובכלל על מכונאות רכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שלא הצלחת לשכנע אותי במאומה וכנראה את עצמך בדברים שרשמת קודם לכן עכשיו אתה מעלה טיעון חדש. יש עוד משהו בשלוף ?

רק לפני יומים וקצת למדת איך להחליף נוזל בלמים וכבר נהפכת למומחה בנושא מערכת START & STOP יפה לך, אתה מתקדם מהר מאוד.

מרק אתה לא מצטיין בהבאת סימוכין בשירשור הזה. למעשה חוץ מאמונה מוחלטת ועיוורת במהנדסים באשר הם לא תרמת כלום.

חבל שאתה מוריד את השירשור לפסים אישיים, חשבתי לתומי שאנחנו בפורום טכני ענייני (מתנצל אם טעיתי).

מאיזה שנה חפרת את הציטוט הזה? 2006? פתחתי מאז כמה וכמה מנועים. אבל "למי יש יותר גדול" זה לא נושא הויכוח (or is it?)

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משחררים היום רכבים לשוק מבלי לעשות בדיקות מקיפות כמו שהיו נוהגים לעשות פעם

על מה נשענת הטענה הזו? המכוניות היום פחות אמינות?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דרך לנצל את המערכת גם בתנועה מזדחלת (למרות שהמערכת ב-308 באמת קצת ששה מדי לדומם את המנוע, הרבה יותר ממה שיצא לראות במכוניות אחרות), אתה יכול לא להתקדם כל פעם שהרכב לפניך התקדם מילימטר וחצי, תך לו לזחול פעמיים-שלוש למרחק של 2-3 מטרים ואז תתקרב. זה בתנאי שאין סביבך "לוחמי פקקים" שנוזלים לכל רווח שנוצר בין שתי מכוניות.

וכמובן את אלה שנלחמים בי על כך שהעזתי "לחלום" ולאפשר להם להיכנס לרווח.

אנחנו לא בנורווגיה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים טובים, לא לריב. חבל באמת לרדת לפסים אישיים.

כולכם צודקים, יצרני הרכב הגדולים מעסיקים מהנדסים מהשורה הראשונה שמנוסים בפתרון בעיות

שמערכת כזו עלולה לייצר,

במחלקות בקרת האיכות מיישמים תקני בדיקות מחמירים,

ומחלקות השיווק והתקציב מאזנות עם הצורך לשמור על עלות תחרותית.

ובשורה התחתונה עם כל הרצון הטוב לפעמים יש טעויות (ע"ע DSG , 2011 + "האקלים הישראלי") .

לדעתי, הכי מועיל שיגיבו כאן ח'ברה שכבר "התבשלו" עם Stop-Start לפחות כמה עשרות אלפי

קילומטרים וידווחו על בעיות שנתקלו, או לחילופין - לא נתקלו בשום בעיות, הכל סבבה גם אם כל 5 שניות נכבה המנוע.

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סוד שחלק לא מבוטל של בלאי המנוע נצבר ברגע ההנעה, בעיקר בגלל שימון לקוי לרכיבים קריטיים וטמפרטורת מנוע נמוכה.

אם נבטל רגע את נושא חום המנוע (המערכת המדוברת לא נותנת לחום לרדת יותר מידי) נשאר נושא השימון...

מרק אתה לא מצטיין בהבאת סימוכין בשירשור הזה. למעשה חוץ מאמונה מוחלטת ועיוורת במהנדסים באשר הם לא תרמת כלום.

(or is it?)

חובת ההוכחה עלייך מכיוון שאתה פתחת את תיבת הפנדורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...