Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה קטלנית בכביש 4

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 4389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבוקר עמדתי כמו רבים אחרים בפקק מפלצתי עקב תאונה בכביש 4 שגבתה את חייהם של 2 קצינים.

כביש 4 גם כך כביש עמוס וכעת עם עבודות השיפוץ שלו שהצרו את הנתיבים מימין ומשמאל ללא שוליים הפך קטלני ביותר.

אין מרווח לכל טעות או סטיה ופשוט תאונה קשה.

לפני שבועיים או שלושה ביום שישי בצהריים גם היתה שם תאונה קטלנית - רכב שסטה ועלה ונתקע על הבטונדות מימין.

מע"צ והמשטרה פשוט מצפצפים על כולם ומתעלמים מהסכנות - מישהו מהם יועמד לדין על גרימת התאונה ???

אין לי מושג גם מדוע בכלל יש צורך לעבודות בכביש מימין (עושים עמודי תאורה) מה קרה חברת חשמל צריכה עוד עבודות סתם? הרי העמודים שקיימים במרכז בין הנתיבים מאירים מספיק וגם קיים רווח עצום בין נתיב שמאלי בכל צד.

היו יכולים לעשות נתיב נוסף במהירות וללא עבודות נוספות ובלי לסכן את חייהם של כל הנוסעים בכביש שכעת הוא לא סלחני בכלל.

אם יש משאית בנתיב אחד - הרכב בנתיב השני מסתכן כי הוא ממש לחוץ

ובתור אחד שנוסע בכביש הזה יום יום כבר 10 שנים - חברה סעו בזהירות במיוחד כעת

יום טוב לכולם

החלמה לפצועים (שני קצינים) והשתתפות בצער המשפחות של שני הקצינים ההרוגים

קובי

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם נוסע בכביש 4 יום יום.

גם אתמול אחה"צ היתה תאונה על כביש 4 צפון לפני צומת דרור.

הפכו את הכביש מאוד צר ומאוד מסוכן, "לפחות" יש עכשיו הרבה יותר פקקים כך שהרכבים נוסעים לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו כבר, זה הורג גם את מי שנשאר "חי" , את כל המשפחה שצריכה להתמודד אחרי כזה דבר.

מי ייתן ולא ידעו עוד צער

אכן צודק.

הכביש הזה מטורף וגם אני לא התחמקתי מהסטטיסטיקה של התאונות. לפני חצי שנה נכנס בי מישהו מאחור בנתיב שמאלי, וששאלתי אותו מה קרה? - אמר שהוריד את הראש לשניה.

במזל לא היה נזק רציני לשנינו.

אבל הכביש מסוכן.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכביש לא מטורף, אלא הנהג הישראלי המצוי גרוע.

אם בארץ ניתן היה לשמור מרחק כמו שצריך מבלי שכל רגע מישהו ידחף לפניך ויחתוך לך את המרחק בחצי באותו רגע, אז לא היה צריך את השוליים לתמרוני התחמקות (עדיין יש שם מפרצים לעצירת חירום בעת תקלה).

נסעתי בקטע הכביש המדובר לפני יומיים שלא בשעות העומס - רוב הנהגים עדיין נוסעים שם 110+ קמ"ש.

בגרמניה, כשעושים תיקונים באוטובאן, סוגרים את הכביש בכיוון אחד ומחלקים לשניים את הצד השני של הכביש כדי לאפשר נסיעה לשני הכיוונים. כלומר, במקום שלושה/ארבעה נתיבים לכיוון אחד, זה הופך לשני נתיבים לכל כיוון ובלי שוליים. נחשו מה, המהירות הממוצעת יורדת ל-120 קמ"ש והתנועה זורמת. יש לכל אחד 40 ס"מ מרווח מכל צד (עד בטונדה או רכב אחר) והתנועה זורמת במהירות גבוהה בלי בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקטע מסויים בכביש 4 (2 דקות לפני עין המפרץ, כשנוסעים צפונה) יש אפס שוליים, 2 נתיבי נסיעה לרכבי סופר-מיני בלבד, ובאמצע הקטע (אחרי נסיעה ארוכה בקו ישר) יש פיתול חד ומפתיע שחוזר ומתיישר מתישהו.

בנוסף "לקפיצות" המטורפות בין קטעי הזפת הישן לחדש, אני לא מתפלא שהרבה אנשים נוסעים מתחת למהירות החוקית שמה - הכביש מסוכן לגמרי.

במאזדה 3 בלם היד נמצא בתוך התחת של הנוסע ליד הנהג.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראלים תמיד ימצאו על מה להתלונן. לא משפצים את הכביש - לא טוב. משפצים - לא טוב. התאונה המזעזעת נגרמה בגלל נהג עייף/שיכור שלא שמר מרחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקטע בין כפר מסריק לעין המפרץ הזיזו את הנתיבים (ככה, בלי להרגיש) - בין מעקות ביטחון זמניים. העיקולים לא חדים מדי, וציבור הנהגים מגיב נכון - מוריד את מהירות הנסיעה לסביבות 60 קמ"ש. אני מניח שמדובר בעבודות שימשכו עוד אי אילו חודשים, אולי עם שינויים נוספים בכביש, עד שמחלף כרי נעמן יושלם. ד"א - בקטעים שנסללו מחדש, גם אם באופן זמני, האספלט סביר בהחלט. לפחות עד החורף.

עוד הגדילה מע"צ לעשות - בכניסה הדרומית לעכו (בין עין המפרץ לפאלם ביץ') הצרו את הכביש (מכפול לבודד) לצורך בנית מעבר עילי מעל מסילת הברזל + נחל הנעמן. עד כאן טוב ויפה, אבל את הכביש בנו באיכות זוועתית והתקינו בו פסי האטה צרים וגבוהים שרק לאחרונה תוקנו ליותר שטוחים ורחבים. כך הגבילו את המהירות בקטע למשהו כמו 15 קמ"ש. להזכירכם - מדובר בכביש בין עירוני די מרכזי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט כל יום יש תאונות בכביש הזה (במיוחד עכשיו עם השיפוצים), אתמול בסביבות שש בערב הייתה שם תאונה, אחרי מחלף יבנה לכיוון אשדוד, כ10 ק"מ מהתאונה הקטלנית בלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד הגדילה מע"צ לעשות - בכניסה הדרומית לעכו (בין עין המפרץ לפאלם ביץ') הצרו את הכביש (מכפול לבודד) לצורך בנית מעבר עילי מעל מסילת הברזל + נחל הנעמן. עד כאן טוב ויפה, אבל את הכביש בנו באיכות זוועתית והתקינו בו פסי האטה צרים וגבוהים שרק לאחרונה תוקנו ליותר שטוחים ורחבים. כך הגבילו את המהירות בקטע למשהו כמו 15 קמ"ש. להזכירכם - מדובר בכביש בין עירוני די מרכזי.

אני זוכר שכשהתחילו לעבוד בכביש זה, פסי ההאטה היו גבעות ובין כל שני פסים היה אספלט "מגולח" כזה. (לא ממש אספלט, יותר עפר)

זה היה סוג של מסלול motocross. :lol:

במאזדה 3 בלם היד נמצא בתוך התחת של הנוסע ליד הנהג.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראלים תמיד ימצאו על מה להתלונן. לא משפצים את הכביש - לא טוב. משפצים - לא טוב. התאונה המזעזעת נגרמה בגלל נהג עייף/שיכור שלא שמר מרחק.

בתור אחד שמכיר טוב את אחד ההרוגים בתאונה הזאת, קצת קשה לי עם מה שכתבתה, בטח בלי לדעת מה באמת קרה שם. לפעמים לא הנה הוא זה שאשם וחבל שאתה ישר מאשים את הנהג...

Drive carefully! most people are caused by accident.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע לא מעט בכבישי הארץ וגם בכביש 4 על חלקיו. מה שאותי הפתיע פעמים רבות זה התאונות בסמוך למחלף יבנה, עוד לפני שהצרו את הכביש וסגרו את השוליים. הראות במקום בסדר לטעמי והוא היה רחב דיו... פשוט לא ברור.

גם במחלף חולות קורות הרבה תאונות ולא מצאתי בו משהו מיוחד.

אגב, בענייני עמודי התאורה - אין קשר לחברת החשמל, התאורה הציבורית בארץ שייכת למועצות האזוריות ומע"צ. העמודים והתשתית ברובם לא שייכים לחברת החשמל והם רק מחוברים לרשת הארצית בנקודות מסויימות. בדיוק כמו שכשיש לך תקלה במעגלי החשמל הפנימיים בדירה, אתה לא פונה לחברת החשמל כיוון שהאחריות שלהם תמה בנקודת החיבור בארון החשמל.

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך YNET:

מחקירת בוחני התנועה של משטרת מרחב השפלה, בראשות רב פקד יוני יהודה, עולה כי ככל הנראה הרכב שבו נסעו החיילים התנגש בחלקה האחורי של משאית שנסעה לפניו. הנהג איבד שליטה כנראה עוד לפני הפגיעה, ואחריה התהפך לאזור אי-תנועה ופגע בגדר

ההפרדה. נהג המשאית מוחסין חמדן נותר במקום המום במשך דקות ארוכות, עומד, בשעה שכוחות ההצלה פינו את הפצועים וחילצו את הגופות.

אני לא רוצה לקפוץ למסקנות, אבל לי זה נשמע כאילו שהוא נרדם על ההגה.

אחרי ערב שבו בילו במסעדה בתל-אביב, וכנראה שכולם התעייפו וישנו ברכב. כשאנשים יושנים לידך זה רק מגביר את העייפות שלך.

לפי מה שקראתי הבחור היה לוחם, ומפקד משכמו ומעלה, ואף מצטיין רמטכ"ל, לכן יאכזב אותי מאוד לגלות שהוא נהג במצב של עייפות. לנהוג כשאתה עייף מאוד מבחינתי זה חוסר אחריות בדיוק כמו לנהוג שיכור. אני רק מקווה שההשערה שלי איננה נכונה.

יהי זכר ההורגים ברוך, והחלמה מהירה לפצועים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט כל יום יש תאונות בכביש הזה (במיוחד עכשיו עם השיפוצים), אתמול בסביבות שש בערב הייתה שם תאונה, אחרי מחלף יבנה לכיוון אשדוד, כ10 ק"מ מהתאונה הקטלנית בלילה.

הסיבה לכך שמדובר בכביש עמוס מאוד שהיה צריך לעבוד שדרוג לפני עשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא שמעתי על תאונה שעף הגלגל בגלל בור בכביש והנהג לא השתלט על הרכב ויש הרוגים...

בסופו של דבר אם אנשים לא ידברו בזמן נהיגה או יקראו בעיתון או יתאפרו וישמרו מרחק בין הרכבים מלפניהם, ישמרו על מהירות מותרת, לא יחתכו, יעברו נתיב בצורה הנכונה...

אם כל הדברים האלה ויש עוד, יקרו מידי יום בכבישים בארצנו כמות התאונות תרד משמעותית! אז דיי לבכות על זה שהכביש מסוכן ולא תיקני לנהיגה...

מקס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...