Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוו"ד לגבי שני ניידים.

Shayke
שימו לב! השרשור הזה בן 4609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

מבקש חוו"ד שלכם לגבי שני מחשבים:

הראשון הוא - Dell Vostro 3550 i5-2520M Radeon 6630

http://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?productid=8944

השני הוא -Asus N55SF-S1358V + SonicMaster Subwoofer ‎top.seturl(13835,document);

http://www.ksp.co.il/hmain.php?now_snif=ksphadera&cat=2020

דרישות:

המחשב אמור לשמש ללימודים עבודה ומשחקים (באופן שולי לחלוטין).

המחשב נקנה בראייה של 3-4 שנים קדימה.

התקציב הוא גמיש 3.5K-5.5K.

מקלדת מוארת (לא הכרחי אך רצוי).

זמן סוללה סביר של 3 שעות לפחות.

מסקנות:

בגדול האסוס לוקח בגזרת המעבד, כרטיס גרפי, כונן בנפח גדול יותר, סאונד טוב יותר.

היתרונות של הדל הם - סוללה 9 תאים לעומת 6 באסוס ומקלדת מוארת כאשר באסוס אין.

השאלות הן:

ברמת חווית המשתמש האם אני ארגיש הבדל משמעותי בין שני המעבדים?

http://ark.intel.com/compare/53469,52229 - השוואה בין שני המעבדים.

על מה הייתם הולכים אתם?

האם יש לכם רעיונות למוצרים אחרים בתקציב דומה?

תודה רבה.

שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה השימושים שלך במחשב הנייד?

איזה עבודה ואיזה לימודים? ומין הסתם גם עד כמה משחקים הולך להיות חלק חשוב מכול זה?

אני נוטה ממש לא להמליץ על סופר מחשבים כאלה כי אין מה לעשות הם מתחממים, ולא משנה כמה המעבד והכרטיס גרפי יהיו חזקים, אתה תמשיך לקבל מסכים כחולים על ימין ועל שמאל כשתצטרך כוח עיבוד רציני.

מהנסיון שלי ושל הרבה אנשים שאני מכיר עם מחשבים(שאצל רובם הניידים ממילא משמשים בתור מחשבים נייחים לכול דבר) הייתי ממליץ לך לקנות 2 מחשבים, אחד נייח חזק מאוד(במידה ואתה צריך) ומחשב נייד אמיתי(עם משקל נמוך וזמן סוללה ארוך) שיהיה לשימושים יותר בסיסיים.

אבל שוב, הכול תלוי בצרכים האמיתיים שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשב נייח חזק כבר קיים.

אני מחפש מחשב שיהווה פשרה טובה בין ניידות לבין עוצמה.

לדוגמא - אין לי בעייה עם עובי סטנדרטי ומשקל של 3 קילו +/-.

אני אכווין את הדיון - האם ההבדל בין המעבדים הוא "על הנייר" או מורגש ומשמעותי בשטח?

כמו כן, ההצהרה לגבי המסכים הכחולים לא נראית לי רצינית...

אם המחשבים האלו מתחממים ונותנים מסכים כחולים - בהגדרה - על ימין ועל שמאל, אני לא חושב שהשוק הזה היה מחזיק מים. תקן אותי אם אני טועה.

תודה.

שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע להגיד לך תכלס? אין לי נסיון עם מעבדים כבדים במיוחד. מה שכן, יש לי נסיון עם מעבדים חלשים יותר שהם מתחממים ברמה מספיקה שגורמת למסכים כחולים בתדירות גבוהה.

אז במעבדים שדורשים הספק רציני יותר, ההתחממות תהיה קטנה יותר? אני בספק. יהיה ציוד קירור רציני יותר במסגרת מגבלת המקום במחשב נייד? כנ"ל.

אתה יכול לעזור במניעת התחממות ע"י משטח קירור איכותי נוסף, אבל זה סתם מסרבל ברמות את כול העסק.

ההבדלים במעבדים מורגש? תלוי איזה פעולות אתה צריך. אין היום כמעט פעולה שדורשת כוח עיבוד רציני ולא מתלווה אליה עיבוד גרפי מקביל ברמה גבוהה. ככה שחוץ ממעבד, צריך גם כרטיס גרפי ברמה גבוהה, ככה שהאסוס שהבאת יהיה "חזק" יותר, כי יש לו כרטיס גרפי איכותי יותר.

ושוב, מה השימושים שלך במחשב? אפשר להקביל את זה לרכבים - זה ממש לא משנה אם יש לך טויוטה קורולה או פרארי אם המטרה שלך זה להחנות ברוורס(שדרך אגב, קורולה מהירה יותר מפרארי בנסיעה ברוורס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע עם איזה מחשבים ניידים אתה עובד - אבל לא היתה לי בעיית התחממות עם מחשב נייד למסכים כחולים מעולם ואני עובד מאוד אינטנסיבי עם ניידים כמחשב עיקרי לפיתוח בעובדה כיום (שמריץ אלוהים יודע כמה דברים , כולל סימולטורים , סרברים מקומיים , קידודי וידאו ואל תשאל עוד איזה התעללויות. מצד שני קצת קשה לקבל מסך כחול במק לא? :) )

מה שכן - לקנות מחשב 15" בתור נייד שלא משמש כמחשב ראשי? נראה לי הכי מיותר בעולם.

בתור סטודנט לשעבר שעבד עם כל גודל מחשב אפשרי בערך - כל נייד מעל 13" הוא פשוט עונש.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה השימושים ה"כבדים שאתה צריך? קרוב לודאי שהם לא יהיו כבדים גם למחשבים יותר חלשים. איני יודע מה אתה הולך ללמוד, אבל קרוב לודאי שכל מחשב עם מעבד i3 או i5 ישרת את צרכיך הניידים, וממילא יש לך מחשב נייח לצרכים היותר כבדים.

מעבר לכך - הפעם אני מסכים עם Liviur - מחשב נייד צריך להיות "13.3, מכסימום "14. מחשב יותר גדול יהיה כבד ומסורבל ולא יהיה נוח לטלטול.

מעבר לכך - אתה צריך להביא בחשבון לפחות 500 ש"ח נוספים לציוד פריפרי - תיק נוח, מרופד ואטום (עניין של כ-300 ש"ח ויותר), עכברון ואולי גם כבלים ושאר אבזרים.

הערה: מתוך נסיון משפחתי שאני חוזר עליו כבר בפעם ה-500 בפורום - יש לי בן שלומד הנדסה בטכניון (מתחיל שנה ד') - יש לו נייד "13.3 עם מעבד i5-460m (נקנה לפני כחצי שנה, אז המעבד מדור קודם) וכרטיס גרפי כלשהו עם מיתוג אוטומטי בין כרטיסי ה-אינטל וה-nVidia. המחשב מספק את כל צרכיו בלי הזקקות למחשב נוסף יותר חזק. גם לפני כן הוא הסתפק במחשב בעל תכונות דומות אם כי עם מעבד הרבה יותר מיושן ואיטי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, בואו נכווין את הדיון:

1. דגמים, דגמים, דגמים...

2. תגובות על הדגמים שהצעתי.

אני סגור על גודל המסך מסיבותיי שלי 15.4" -15.6".

תודה.

שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע עם איזה מחשבים ניידים אתה עובד - אבל לא היתה לי בעיית התחממות עם מחשב נייד למסכים כחולים מעולם ואני עובד מאוד אינטנסיבי עם ניידים כמחשב עיקרי לפיתוח בעובדה כיום (שמריץ אלוהים יודע כמה דברים , כולל סימולטורים , סרברים מקומיים , קידודי וידאו ואל תשאל עוד איזה התעללויות. מצד שני קצת קשה לקבל מסך כחול במק לא? :) )

מה שכן - לקנות מחשב 15" בתור נייד שלא משמש כמחשב ראשי? נראה לי הכי מיותר בעולם.

בתור סטודנט לשעבר שעבד עם כל גודל מחשב אפשרי בערך - כל נייד מעל 13" הוא פשוט עונש.

ליביו

ליביו, גודל המסך נגזר מהשימושים הצפויים.

לעיבוד תמלילים ותצוגות טקסט אתה צודק שמסך קטן עדיף אבל לשרטוטים ותכניות כשהמחשב לא יושב על השולחן אלא על הארץ.לידך כשאתה.צריך לצפות בתכנית ולעבוד אז צריך את הגודל על חשבון המשקל והסירבול.

אני בחרתי בדל המדובר (נרכש אתמול) משיקולי עמידות, כניסה לכרטיסי הרחבה (הכרחי בשבילי כי אני חייב יציאה סריאלית) וסוללה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש את הווסטרו הזה ב13 אינץ, כרטיס מסך המובנה בלבד (לא ה radeon), 8 גיגה זכרון, חצי טרה דיסק והכי חשוב - 5 שנות אחריות בבית הלקוח.

לי הוא עונה באופן מושלם לצרכי העבודה, קל וקטן. היתי רק שמח לעוד יציאת usb רביעית.

Sent from my Milestone

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

NIGHT - הייתי בין השאר גם סטודנט להנדסה, משמע - גם סירטטי עם מחשבים ניידים - ושים לב שהבחור אמר - שהשימוש הוא לא בבית! ששם יש מחשב אחר.

אם הוא רוצה לסבול עם הגודל - לבריאות.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלות הן:

ברמת חווית המשתמש האם אני ארגיש הבדל משמעותי בין שני המעבדים?

http://ark.intel.com/compare/53469,52229 - השוואה בין שני המעבדים.

על מה הייתם הולכים אתם?

האם יש לכם רעיונות למוצרים אחרים בתקציב דומה?

ושאלה נוספת, דל או אסוס? ולמה?

תודה רבה.

שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל משמעותי בין i5 ל-i7, במיוחד אם אתה מתעקש על כרטיס מסך נפרד.

קח את ה-i5 ואין שום סיבה לא לבדוק גם איזה לנובו באותה גזרה -

אם כי לא בטוח שתמצא משהו שיספק אותך מבחינת זמן סוללה.

נ.ב.: מסכים כחולים? מה זה? חזרנו לשנות ה-90?

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...