Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה ספורט קופה ידנית חדשה ב-88,000 שקל

shlomi00
שימו לב! השרשור הזה בן 5117 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב - על הסיאט תוכל לקבל נניח 50000 בסוף התקופה, מה שדי מאזן בין שתי האופציות (בהנחה ואכן ה-2700 כוללים את אובדן ההטבות כמו פיצויים והפרשות). כאן זה כבר עניין של איזה רכב אתה מעדיף...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 238
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איך הגעת לחישוב של 2700? השאלה היא כמה מורידים לך מהברוטו.

בנוסף 930 ש"ח לדלק בחודש ממש לא יספיקו לדעתי למאזדה ליסינג ממוצעת, מהו הק"מ החודשי הממוצע שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדילמה היא קניית רכב (רכב בעלות 90K ש"ח איביזה חדשה או משומש כגון מאזדה 3/יונדאי I30 משומש בן שנתיים) או חוזה ליסינג.

ישנם כמה פרמטרים:

-ק"מ שנתי

- האם שווי הרכב מגולם? אם לא אז יש צורך להוסיף לחישוב את את מרכיב המס כ-2.5K ש"ח .

- ישנה פגיעה בהפרשות לקרן פנסיה וביטוח מנהלים (החלק היחסי מ-2700 ש"ח במקרה שלך).

מה שכיף ברכב ליסינג היא הדלק החופשי , 950 ש"ח הם כ-140 ליטר בנזין 95. נניח שבמוצע המאזדה צורכת ליטר אחד לכל 10 ק"מ , אז בחישוב שנתי הדלק מספיק לכ- 16500 ק"מ , שזה פחות מהממוצע השנתי.

פרט נוסף, חוזה ליסינג הוא ל-3 שנים, במידה ותחליט להחזיר את הרכב מכל סיבה שהיא (פרט לפיטורין) אז תשלם קנס של חודש שכירות על כל שנה (בשנה הראשונה כ-9K ש"ח)

אורן

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת לחישוב של 2700? השאלה היא כמה מורידים לך מהברוטו.

בנוסף 930 ש"ח לדלק בחודש ממש לא יספיקו לדעתי למאזדה ליסינג ממוצעת, מהו הק"מ החודשי הממוצע שלך?

יורד תכלס 2700 מהכיס סופי כולל הפסדים בקרנות וכדומה.ק"מ אני עושה בערך 15 לשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בחרתי לא לקחת רכב ליסינג מכמה סיבות (ורכשתי את האיביזה ב-88K)

- יש לי את הכסף לרכוש רכב .

-לא מפחד שהאוטו יתקלקל

- אני אוהב לנהוג בגיר ידני ולא מפריע לי 3 דלתות.

- הק"מ השנתי שלי כ-10K ק"מ (רכב שני)

- אני מחליף רכב כל 6-10 שנים , כך שירידת הערך לא מפחידה אותי.

- בכל שנה שווי הרכב (המס) עולה כך שמשנה לשנה כדאיות הליסינג יורדת.

אורן

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בחרתי לא לקחת רכב ליסינג מכמה סיבות (ורכשתי את האיביזה ב-88K)

- יש לי את הכסף לרכוש רכב .

-לא מפחד שהאוטו יתקלקל

- אני אוהב לנהוג בגיר ידני ולא מפריע לי 3 דלתות.

- הק"מ השנתי שלי כ-10K ק"מ (רכב שני)

- אני מחליף רכב כל 6-10 שנים , כך שירידת הערך לא מפחידה אותי.

- בכל שנה שווי הרכב (המס) עולה כך שמשנה לשנה כדאיות הליסינג יורדת.

אורן

תגיד אורן איך האוטו ? אם קיבלת אותו כמובן.

ועוד כמה שאלות לגביו שאולי אתה יודע. אם יש לי מחצית מהסכום לקנית הרכב האם סיאט מאפשר מימון של נניח 20 תשלומים ליתרה ללא ריבית? וכמה עלה לך הביטוח ועוד שאלה קטנה שאולי יש לך תשובה מדוע סיאט נותנים רק שנתיים אחריות על הרכב שרוב המתחרות נותנות 3 שנים?

ואם תוכל יהיה ממש נחמד לראות כמה תמונות של הרכב בעיקר מבפנים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להוסיף ל-97000 את ההפסד בהורדה משכר הברוטו על ביטוחי המנהלים/קרנות הפנסיה למיניהן, אם יש, ועוד מספר עלויות נלוות.

זה רק אם במקום הרכב הוא יקבל את הסכום הזה במלואו לברוטו, כרכיב בשכר שיש לגביו הפרשות כאמור.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לי מחצית מהסכום לקנית הרכב האם סיאט מאפשר מימון של נניח 20 תשלומים ליתרה ללא ריבית?

לגבי הריבית - עדיף שפשוט תרים טלפון לסוכנות, יגידו לך. כאשר אני ביררתי, נאמר לי (עבור כל הסכום) שזה פריים + 0.5% שזה לא נורא בכלל (3% סה"כ) עד 60 תשלומים. אולי עד סכום מסויים לא לוקחים ריבית כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד אורן איך האוטו ? אם קיבלת אותו כמובן.

ועוד כמה שאלות לגביו שאולי אתה יודע. אם יש לי מחצית מהסכום לקנית הרכב האם סיאט מאפשר מימון של נניח 20 תשלומים ליתרה ללא ריבית? וכמה עלה לך הביטוח ועוד שאלה קטנה שאולי יש לך תשובה מדוע סיאט נותנים רק שנתיים אחריות על הרכב שרוב המתחרות נותנות 3 שנים?

ואם תוכל יהיה ממש נחמד לראות כמה תמונות של הרכב בעיקר מבפנים..

הרכב אמור להגיע לארץ במהלך חודש מאי.

אין בארץ איביזה SC עם מנוע 1.4 (יש בגירסה "רגילה", מידת צמיגים שונה, מערכת מיתלים שונה) , בנהיגת המבחן נהגתי בדגם SC 1.6 ידנית , אני יכול להשוות לפולו ידנית דור קודם שנתון 2007, האיביזה מהווה קפיצת מדרגה בכל הקשור לניהוג ועבודת מיתלים וזאת לא על חשבון נוחות.

- יש אפשרות למימון האינפורמציה מחבר שרכש את האיביזה , 23K שח במזומן, 900 שח לחודש לשלוש שנים, וההיתרה בסוף התקופה .

- ביטוח תלוי בנהג , כל נהג מעל 24 לא אמור לעלות יותר מ-3K ש"ח למקיף

אורן

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם..

בתור אחד שקרא את כול השירשורים הקשורים לנושא אני מסיק כי לכולם ידע רב וניסיון

בתחום הרכבים.

אני אישית בדילמה קשה=סוזוקי אלטו עים אחריות ל3 שנים+צריכת דלק+בטיחות ואיבזור

שמירת ערך מצויינת וגולת הכותרת ====מחיר===

מצד שני ההצעה האחרונה של סיאט מאו מפתה אותי אנא עיזרו לי להחליט .....

בתודה מראש ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבצע של סיאט נגמר.

הוא היה לחודש מרץ.

There's not much you could do or say to phase me

People think I'm a little bit crazy

I get it from all angles, even occasionally Doc Dre-zie'll

Have to step in every once in a while to save me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם..

בתור אחד שקרא את כול השירשורים הקשורים לנושא אני מסיק כי לכולם ידע רב וניסיון

בתחום הרכבים.

אני אישית בדילמה קשה=סוזוקי אלטו עים אחריות ל3 שנים+צריכת דלק+בטיחות ואיבזור

שמירת ערך מצויינת וגולת הכותרת ====מחיר===

מצד שני ההצעה האחרונה של סיאט מאו מפתה אותי אנא עיזרו לי להחליט .....

בתודה מראש ניר

בתור אחד עם דילמה דומה שעשה נסיעות מבחן על שני הרכבים הגעתי למסקנה שאי אפשר להשוות בינהם.

בסופו של דבר אין ספק שהסיאט הוא רכב הרבה יותר איכותי, השאלה היא רק אם שווה להוסיף בשבילו עוד 30K ש"ח

אם אבזור, מראה+רושם, בטיחות והנאה מנסיעה שווים לך עוד 30 אלף אז לך על הסיאט

אם אתה מעוניין לחסוך כמה שיותר על ביטוחים, דלק ומוכן להתפשר על מה שרשמתי למעלה, קח את האלטו.

(רק אל תטעה האלטו מאוד לא מאובזרת, וגם רמת הבטיחות לא מדהימה.)

שכרתי את האלטו האוטומטית ונסעתי איתה 400 ק"מ עם מזגן ונוסע נוסף לצפון והנסיעה היתה סבירה מאוד. קצת הרגשתי חולשה בעקיפות אבל מכיוון שאני נהג רגיל שלא מפריע לו לנסוע על 100 זה לא ממש הטריד אותי, בעקיפות מרגישים קצת מאמץ אבל הרכב עוקף בלי בעיה מיוחדת.. אומרים שהידנית מתנהגת יותר טוב.

קח בחשבון שהסיאט זמינה מאמצע מאי והאלטו בסביבות יוני, יולי.

ד"א גם אני מתלבט עם נטיה לטובת הסיאט בגלל הזמינות, המראה, הנוחות והאבזור.

ללא כוונה לסטות מהנושא (אנחנו עדיין עוסקים במבצעים) יש עכשיו מבצע נוסף של רנו סימבול ב 80K ששווה בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בגירסה היחידה שהם מציעים כרגע למבחן, והיא ה 1400 ידנית בגירסת 5 דלתות.

מדובר ברכב מבחן שגמע 25,000 ק"מ ומן הסתם עבר חיים קצת יותר קשים משל רכב פרטי או ממוצע.

מסקנות פחות או יותר :

לאלו מכם המתגוררים במישור החוף, הרכב מאיץ ו"סוחב" לא רע בכלל, במיוחד ביחס לנפח המנוע שלו או למצופה.

לאלו מכם המתגוררים (כמוני) בהרים, כשהמזגן דולק, כאשר יש עומס, כאשר רוצים לעקוף, כאשר לא משכתם כל הילוך עד הקו האדום לפניי ההחלפה הבאה, תגלו שחסר לכם כוח, לעיתים זה יגרום להשתאות של ממש בהאצה.

נהגתי אני (משקלי כמעט 100 קילו) כאשר ברכב ישבו אח שלי (בערך 80 קילו) והסוכן (הייתי מעריך אותו בין 75 ל 80 קילו :-D )

חלק מהסיבוב נעשה במישור, חלק בעליות, ומחצית הזמן עם מזגן דולק.

אגב - למי שזה מעניין אותו - בכביש מפותל התגלה תת היגוי מוקדם מהצפוי (נראה לי כמו משהו יותר ספציפי לרכב המבחן) וביציאה מפניות (בעיקר בעלייה) מרגישים היטב את המחסור בכוח. קלאץ' מעט קופצני ומציק שדווקא מרגיש כתקין ואולי זה פשוט כך. הגיר עובד מצויין, חלק זריז ונוח לתפעול.

הפלסטיקה בתוך הרכב קשיחה ובגירסה זו נראית זולה יותר (כנראה בגלל שילוב הצבעים ) אך הכל היה מוצק ולא נשמעו או הורגשו שום קירקושים או זימזומים כלשהם.

המזגן עבד היטב, והרכב עצמו לא רועש ובעל נוחות נסיעה סבירה בהחלט.

עכשיו למשהו שחשוב לזכור - הדגם הנ"ל מכוייל שונה מדגם הספורט שבמבצע, מבחינת מתלים והגה (כך לפי כתבות שפורסמו בחו"ל)

החישוקים של דגם הספורט גדולים יותר (16 במקום 15) והצמיגים גדולים משמעותית במידות, ונמוכים משמעותית בחתך (215/45/16 במקום 185/60/15) מה שיכול לגרום להבדלים של ממש מבחינת רעשים, נוחות נסיעה, ביצועים, וצריכת דלק.

אם הייתי נאלץ להמר, הייתי אומר שבדגם הספורט המוצע במבצע, המנוע ירגיש קטן מאוד על הרכב בחלק גדול מן המצבים.

נ.ב

מי שיבחר להשתגע יוכל למצוא את הקופרה היפהפייה (לטעמי) והביצועיסטית באולם התצוגה, במחיר כמעט כפול :lol: (או את ה FR )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5117 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...