Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה ג'ז החדשה : גיר רובוטי , והבדל בין שני דגמים (קומפורט ואקסלוסיב של ג'ז אוטומטית

dshwatrz
שימו לב! השרשור הזה בן 5336 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעלה את הדעות שלי ולא כופה אותם על אף אחד, זו דעתי האישית וזה מה שאני רואה, מישהו יכול להסכים ומישהו לא.

משום מה אף אחד לא נתקע עם ג'אז יד שניה ולא הצליח למכור אותה (במחיר גבוה יותר מהמחירון!).

היתה לנו ג'אז 2003 שנמכרה ב-7K מעל המחירון וג'אז 2008 שנמכרה לפני כחודשיים ב-110K, אז יקומו פה כמה ויגידו שהוא פראייר ויכל לקנות יאריס או מאזדה 2 שנת 2009 וישאר לו עודף, נכון אבל יש אנשים שאוהבים את הג'אז ואת היתרונות שלה. כל אחד עושה את ההחלטות שלו בסופו של דבר והרכב הזה והשוק שלו מדבר בעד עצמו.

רוני,

לרכב משפחתי יש את החסרונות שלו , הגודל שלו שיכול להוות חיסרון בחניות ובנסיעה בעיר, צריכת הדלק שלו גדולה יותר, לדעתי הג'אז משלבת את היתרונות של הרכב הקטן ובו בזמן את היתרונות של רכב משפחתי, ומנסיון הג'אז הרבה יותר מרווחת מהיאריס, כשקנינו את הרכב התגובה של אחותי כשראתה את היאריס אחרי שנסענו בג'אז היתה "מה זה?? צעצוע!"

קיפול המושבים האחוריים הגאוני שיש בג'אז אין באף רכב.

כל החוכמה שיש לך תא מטען ברכב גם ללא קיפול מושבים גם כשהצרכים שלך הם של רכב סופר מיני.

Fazer,

אני סולחת לך על התגובה הבוטה,

תרשה לי להגיב,

ב-114K רכשת רכב עם כל התוספות שאתה טוען, בדגם החדש יש 6 כריות אויר לעומת 4 שיש אצלך, בקרת אקלים יש בכל הדגמים, בקרת יציבות שאין אצלך, מנוע 100 כ"ס לעומת 83 במנוע אצלך, המימדים של הרכב גדלו , תא המטען ותא הנוסעים, יש כפתורי שליטה על הרדיו מההגה, מראות חשמליות מתקפלות והכי משמעותי שהרכב הרבה יותר שקט בנהיגה כמעט ולא שומעים רעשי כביש ולא שומעים את המנוע כשהוא מונע, היא גם חסכונית יורת בדלק. (כל זה בדגם הבסיסי שמתומחר 129K, בדגם הספורט בנוסף לכך גם צמיגים רחבים וגם ג'נט 16 לעומת 15 שיש אצלך בדגם המאובזר, חלונות שחורים, פנסי ערפל, עיצוב ספורטיבי.

פרט לכך שיש לך סנרוף ו-4 חלונות חשמל הג'אז החדשה מגיעה עם אבזור גדול יותר וטובה יותר כמעט בכל פרמטר, עיצוב, גודל, צריכת דלק, רכב מהיר וחזק יותר, בטיחות (פרט לגיר הרובוטי שיש שיגידו שהוא חסרון).

וכן תתפלא שיש גם 10% הנחה מהמחיר ואפילו יותר, כשאבא שלי קנה את הסיוויק 5 דלתות הרובוטית שלו הוא קיבל 42K הנחה!...

אגב אם אני לא טועה דגם ה-ES של הג'אז לא היה מתומחר אף פעם 114K, גם אתה רכשת אותה בהנחה.

ונכון גם אני חושבת ששיטת המכירה של הונדה עם תג מחיר מופרך שגורם לאנשים להגיד את מה שהם אומרים עכשיו כיוון שהרכב לא באמת נמכר במחיר שהוצמד לו, היא שיטה מאוד מטומטמת. הם רק מרתיעים אנשים מהרכבים רק בגלל המחיר, רוב האנשים שמדברים כאן אפילו לא ראו את הרכב ולא יודעים על מה הם מדברים, אפילו לפי נסיעת מבחן אי אפשר להגיד על הרכב כלום.

אפשר לקנות סוזוקי אלטו ב-72K ומאובזרת עם ESP ו-6 כריות אויר והכל מהכל ולהשאר עם המון עודף מיאריס, מסוויפט או מכל אוטו אחר אבל שוב עם החסרונות שלו ועם המרווח הקטן שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רכב זה לא אוסף של גדג'טים אלא קודם כל שילוב של שלדה, מנוע וגיר.

והגיר פשוט קטסטרופלי, פאול אדיר. כן, עשיתי נסיעת מבחן. ולכן הג'אז הקודמת היא מכונית טובה יותר מהחדשה ואולי בגלל זה הצלחת למצוא אחד שהיה מוכן לשלם 110 אלף על המשומשת שלך.

הסיוויק הרובוטית הוצעה בהנחה גדולה (גם) בגלל הגיר ולא סתם היא הוחלפה בתיבה רגילה.

ובקשר לשוק המשומשות, יש לי הרגשה שהמונח תיבה רובוטית הופך, או אפילו כבר הפך בלשון עבר לשקול לגיר ידני, כלומר לא הייתי מצפה שתמכור את המכונית הרובוטית מעל המחירון...

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיוויק הרובוטית הוצעה בהנחה גדולה בגלל מחירה המופרז. 2009 האוטומטית, שהחליפה אותה, נמכרה בדיוק באותו מחיר 140K ואפילו יותר זול בתקופת המבצעים.

הגיר הרובוטי לא מהווה שום בעיה לנהג עם ניסיון עם גיר ידני שלא מתעקש לנהוג דווקא כמו באוטומט עם שימוש בקיק דאון. כן צריך ללמוד להשתמש בגיר, אבל זה לא תואר ראשון. אצלי 80/90% מהלימודים הסתיימו ביום-יומיים הראשונים. היום אני לא מרגיש שום טלטולים ולא רואה שום הבדל בנסיעה יום יומית. אין לי עדיין ידע לגבי אמינות של הגיר, אבל אם מדברים על חווית נהיגה, אני מעדיף גיר רובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרוטי,

יש מספיק מכוניות קטנות וחסכוניות שעולות עשרות אלפים פחות מהג'אז ומאפשרות את רוב היתרונות שלה. אולי היא מהמרווחות שבין הקטנות, אבל יש מספיק מכוניות לא פחות מרווחות במחיר נמוך יותר ובשביל הפעם בחודשיים שאת צריכה את כל גודל הבגאז' - זה מספיק טוב. היאריס החדשה (על כל מגרעותיה) היא מכונית מרווחת מאוד לארבעה, והמושבים האחוריים לא צריך להתקפל - הם זזים על מסילה בכדי להגדיל את תא המטען.

בשורה התחתונה - גם אחרי הנחה של 10K אפילו, מחיר הג'אז מופרך. מי שרוצה קטנה אוטומטית צריך לשלם עליה 129K לפחות, כאשר גם במחיר של 120K אפשר למצוא ה-מ-ו-ן קטנות טובות לא פחות עבור מרבית הצרכים ב-15K-20K פחות. זה הרבה כסף.

אגב - הנחה של 42K להונדה סיוויק? בחלומות. פשוט המחיר ירד, זה הכל.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

42K הנחה נשמע הגיוני, בסוף 2008 הם פרסמו באגרסיביות מבצע של 30 אלף שקל הנחה אם אני לא טועה. מאד יכול להיות שבמו"מ ההנחה גדלה.

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא היה מבצע, זו הייתה הורדת מחיר. בסוף 2008 הגיעה התיבה האוטומטית בסיוויק האצ'בק והמחירים ירדו. ככל הנראה הסיוויק הרובוטיות האחרונות שהיו נמכרו במחיר דומה לשל האוטומטית. כמובן שמבחינת הלקוח זו הייתה הנחה של 40K - זו הדרך של הונדה לתת לך הרגשה טובה, כנראה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, מחירון של האצ'בק 2009 אוטומטית היה בדיוק כמו מחיר של "מבצע" (שבמהלכו אנשי מחירות של הונדה שיקרו ללקוחות בפרצוף בלי בושה) על דגם 2008 רובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(אני נהג טנק במילואים...)

גם אני נהג טנק, כיום גם במילואים. מעולם לא נהגתי על טנק עם גיר רובוטי או אפילו משהו קרוב שמתקרב לכך. להיפך, הגיר האוטומטי ב"מרכבות" הינו אולי מהחלקים והנעימים ביותר שיש. הגיר הרובוטי בתחושותיו אינו דומה לכלום.

כלי התחבורה היחיד שהזכיר לי את הגיר הדפוק הזה היה בשיעורי הנהיגה בהעברת ההילוכים של תלמידים חדשים במיוחד.

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הסיוויק 5 דלתות של אבא שלי רכשנו הרבה לפני שהאוטומטית יצאה לשוק, היא נרכשה במרץ 2008 והיא יצאה על הכביש עם פנסי ערפל וכל התוספות בכ-10K יותר נמוך מהאוטומטית שנמכרה רק שנה אחרי.

אז זאת לא היתה "הנחה", כשהאוטומטית יצאה לשוק, הרובוטית נמכרה במחיר עוד יותר נמוך.

אין מה לעשות יותר ויותר רכבים יוצאים עם גיר רובוטי או היברידיים, כיוון שכל העולם נלחם ב"בסביבה ירוקה", וגיר רובוטי=חיסכון בדלק=פליטת מזהמים נמוכה יותר.

והיאריס כבר מזמן בשוק עם גיר רובוטי ודווקא לפי מה שידוע לי היא נמכרת מעל המחירון. הרבה מעל מאזדה 2.

hagaii, הג'אז הישנה היא רכב מעולה, לא אמרתי אחרת, אך העובדה היא שהחדשה משופרת יותר וזאת עובדה בכל הפרמטרים שציינתי קודם.

רכב הוא לא רק גיר, מנוע ושלדה, הוא גם בטיחות, עלויות אחזקה ועוד...

ושוב גיר רובוטי הוא חיסרון לאנשים מסוימים ולחלקם הוא יתרון.

בכל מקרה לי לא מפריע הגיר הרובוטי לא ב-5 דלתות וגם לא ב-ג'אז, ב-5 דלות העברות ההילוכים מורגשות הרבה יותר בגלל גודל המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהונדה הפכו להיות מותג יוקרה והגיהנום קפא?!?

130K על הונדה ג'ז כאשר באותו מחיר אפשר לקנות טויוטה אוריס או כמעט כל משפחתית 5 דלתות אחרת.כנראה שפראיירים לא מתים הם פשוט קונים הונדה ג'ז במחיר אסטרונומי ועוד בלי גיר רובוטי כפול-קלאץ'.

turboy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני עוד חשבתי שצ'מפיון ולובינסקי הגזימו כשתמחרו את הגולף וה308 ב130K, אבל מסתבר שמאיר לוקחים כאן את כל הקופה.

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הסיוויק 5 דלתות של אבא שלי רכשנו הרבה לפני שהאוטומטית יצאה לשוק, היא נרכשה במרץ 2008 והיא יצאה על הכביש עם פנסי ערפל וכל התוספות בכ-10K יותר נמוך מהאוטומטית שנמכרה רק שנה אחרי.

אז זאת לא היתה "הנחה", כשהאוטומטית יצאה לשוק, הרובוטית נמכרה במחיר עוד יותר נמוך.

אין מה לעשות יותר ויותר רכבים יוצאים עם גיר רובוטי או היברידיים, כיוון שכל העולם נלחם ב"בסביבה ירוקה", וגיר רובוטי=חיסכון בדלק=פליטת מזהמים נמוכה יותר.

והיאריס כבר מזמן בשוק עם גיר רובוטי ודווקא לפי מה שידוע לי היא נמכרת מעל המחירון. הרבה מעל מאזדה 2.

hagaii, הג'אז הישנה היא רכב מעולה, לא אמרתי אחרת, אך העובדה היא שהחדשה משופרת יותר וזאת עובדה בכל הפרמטרים שציינתי קודם.

רכב הוא לא רק גיר, מנוע ושלדה, הוא גם בטיחות, עלויות אחזקה ועוד...

ושוב גיר רובוטי הוא חיסרון לאנשים מסוימים ולחלקם הוא יתרון.

בכל מקרה לי לא מפריע הגיר הרובוטי לא ב-5 דלתות וגם לא ב-ג'אז, ב-5 דלות העברות ההילוכים מורגשות הרבה יותר בגלל גודל המנוע.

יאריס עם גיר רובוטי ממש לא נמכרת במעל מחירון, להיפך, ידידה טובה שלי שדרגה לפני שנתיים מיאריס דור 1 לדור 2, לפני כחצי שנה רצתה למכור ויצאה בשן ועין :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5336 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...