Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התאונה המחרידה בה נהרג ליאור שריקי.-קצת חומר למחשבה

yuraskor
שימו לב! השרשור הזה בן 4994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

או שבמקום להתחיל מהרצפה תתחיל ממש מימין לשוליים בזוית קלה שמקרבת אותה לקו ההמשך של הגדר. ככה שלא תתהפך. בכל מקרה אני לא מבין את כל ההתלהמות של אנשים שנסערים מזה שאנשים אחרים חושבים שגם התשתית אשמה. איפה קראתם שמישהו פה (אפילו אחד !) טוען שלא הנהג אשם, או שהגדר חייבת להציל ממוות בכל מצב ???

על הנקודה הזו מוסכם, והוסכם כבר בשרשור הקודם שהיה על התאונה הזאת.

פותח השרשור מבקש להתייחס לפן של התשתית שמתחת לכל ביקורת בארצנו. התייחסות לפן הזה לא מורידה מאשמת הנהג. אפשר להרגע.

מה שטל שביט הראה מהכתבה שלפני שנתיים הוא מ-ז-ע-ז-ע. וכמו שכתוב - לא אמורה להיות אפשרות בכלל שהגדר תעשה דבר כזה. צריך לתלות פה כמה מהנדסים על עץ גבוה, או אולי אפילו לנגש אותם בגדר שהם חתמו שהיא תקינה !!

אני רוצה לדעת שכספי המסים שלי יספקו לי הגנה מינימלית, לפחות כזו שמקובלת בעולם המודרני.

המצב אצלנו רחוק מכך. יש לנו "צאלים ב' " כל יום על הכביש, ואחראי - אין.

אנשים עושים טעויות, לא מעריכים נכון את תנאי הכביש, או מצב מסוכן שמתפתח בשניות, ומוצאים את עצמם בגדר. זה קורה, וזה לא אמור להסתיים בצורה כזאת. (אגב- גם ברור שהגדר לא תציל אותך תמיד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עלות חתיכת הפלסטיק הזו שקיימת באיילון בוודאי כה שולית.

give me abrake

החיים הם לא יסולאו בפז מול עלות כה שולית

החתימה הלכה לטייל ותיכף תשוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, לא תמיד הנהג שעף לגדר אשם. תמיד יכול להיות מקרה שרכב נכנס בך ומעיף אותך לגדר. ואז אני מצפה שהגדר תספוג אנרגיה ולא תשפד.

לגבי מי שאמר שזה לא הגיוני מבחינה תקציבית; אמרו פה שהכביש הזה או מלכתחילה מחורבן לנהיגה, אז מן הראוי שהגדרות תבננה בהתאם.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא פלסטיק, זה מערך של ספוגים עם פלסטיק מסוים שסופג את המכה.

אם תיכנס באחד באיילון יקחו את פרטייך ויחייבו אותך לשלם על אחד חדש, ואם זכרוני אינו מטעה אותי

המחיר הוא משהו כמו 500 -800 שקל.

תכפיל את זה בכמה מקומות שאתה רוצה לשים את זה, ולא תמיד אפשר לשים את זה בגלל תנאי השטח ששמה בבירור המעקה מאונך למדרכה, וצריך משהו מאחורה קיר או משהו שיספוג את העצירה גם של הספוגים, בקיצור זה מאד מסובך ולא מתאים לכל מקום.

Porsche 911 Turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הגדר לא מדובר בשום ספוגים, פשוט מאד, מע"צ החליטו להחליף את החלק שמחבר בין הגדר עצמה ליתדות בחלק שונה מהתקן.

מדוברב"הברקה" ישראלית, למה לא לשים זוית ישרה וחזקה במקום החלק המקורי שתוכנן לספוג אנרגיה, מה שגרם לגדר להתעקם בכל מקרה של מפגש עם אוטו.

עם הפיתרון החדש והמבריק יש הרבה פחות עבודות תיקונים לגדרות ומה שצריך זה רק שפכטל כדי לגרד את השרידים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את כל התגובות עד לתגובה האחרונה כי אחרי התגובה ה30 ומשהו קלטתי שהכיוון אליו הולך הדיון הוא האם הנהג אשם, התשתית או מה לא.

זאת לא הייתה כוונתי, רציתי לדון בתפיסה של האנשים, ובצורה עקיפה, ניתן לראות את התפיסה הארצישראלית. ואוליי אני לא מצליח עם העיברית הלקוייה שלי לבטא את עצמי כפי שהייתי רוצה.

ולהבדיל ממה שאנשים חושבים כאן, אני ממש לא מוציא את הנהג זכאי, הוא אידיוט חסר אחריות ויש לא חלק לא קטן במותו של ליאור שריקי ז"ל, ואני מתבייש להחשב בן נוער, כי מעשיו משליכים על שאר האנשים בקבוצת הגיל הזו (ובכלל), ולא פעם אני מנהל דיונים במפגשים של המשפחה על עולם המוטוריקה ואנשים שוללים את דעתי על הסף בגלל גילי.

מרגיז אותי שכשאני נוסע על הכביש אני צריך לא רק להתחשב בתנאי הדרך (תאורה, מצב הכביש, מזג אוויר, זמן, מבנה הכביש וכו') אלא אני גם צריך להתחשב בכך, שזה שאנחנו הציבור משלמים את משכורתו, החליט לחסוך עוד 100, אתם יודעים מה, 500 שקל על חומרים באיכות יותר נמוכה, ועל תכנון פחות טוב ולחפות על הטעויות שלו.

אני לא רוצה לנסוע בכביש אשר מכל בחינה הוא לא מסוכן (אספלט טוב, תנאי ראות מצויינים, שוליים רחבים), ואז בעת מצב חרום על הכביש לחשוב, בעת תמרון התחמקות למשל, האם במקרה ואני מאבד שליטה על האוטו הגדר הזאת בצד לא תהרוג אותי? או אוליי עמוד התאורה הזה שעומד חשוף הולך לחלק את האוטו שלי ל2.

ושוב, אני מדגיש, אין אני אני אומר כי הנהג לא אשם, ואין אני אומר שהתשתית אשמה,

אני פשוט רוצה לגרום לאנשים לחשוב טיפה, להשכיל, ואוליי, אבל ממש אוליי להעלות טיפה את המודעות ולשפר את תרבות הנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוליי אני לא מצליח עם העיברית הלקוייה שלי לבטא את עצמי כפי שהייתי רוצה.

קודם כל לפי ההודעה הזאת העברית שלך הרבה יותר טובה משל הממוצע בפורום :cry: .

דבר שני אני דווקא התייחסתי לדבריך. הודעה מספר 46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק בהחלט.

אכן, הנהג אשם באיבוד השליטה שגרם לתאונה.

אבל הכביש צריך להיות סלחן לטעויות- גם קשות. קשה לומר עד כמה הכביש צריך להיות סלחן? לא בהכרח. יש תקנים למעקות בטיחות- ומדינת ישראל מוצאת לנכון להסתפק בגדר שבהגדרה אינה סלחנית.

יתרה מזאת, בדיקה שכל אחת מכם יכול לעשות תראה שבמקרים רבים הגדרות של מע"צ מותקנות עם כיוון חפיפה הפוך בין הקורות- כלומר- כשרכב נכנס בגדר, במקום שהיא תתקפל פנימה, היא תחדור לרכב.

אם הרכב נוסע במורד הדף, מימין לגדר, הגדר צריכה להיות בנויה כך:

\

\

\

אבל היא בנויה כך:

/

/

/

...אבל לכתוב על מחדלי בוני הכבישים בארץ זה לא מעניין ולא סקסי. נהגים צעירים משתוללים ורוצחים? כותרת סקסית הרבה יותר לעטוף בה את הדגים של מחר.

אסף.

הטעות הזו הצילה 4 חבר'ה השבוע,

הם פיספסו סיבוב ועפו על הגדר שבצד השני של הכביש,היא באמת נמרחה כמו שצריך ולא שיפדה אותם ,אבל אם היא הייתה בנויה נכון הם היו הולכים קיבינימט.

בתחלס הם יצאו בלי כלום ,והרכב הלך .

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בוא נחזור רגע איזה 4, 5, 6 שורות למעלה בתגובה שלך...

אבא שלך מדגיש בפניך שהאוטו זה הרגליים שלו, אבל אתה ממשיך לנהוג "קצת פרוע" בידיעה שאם הוא יידע איך אתה באמת נוהג - לא תקבל ממנו את האוטו. :roll:

אז ממי בדיוק למדת לנהוג "קצת פרוע" כזה? אני מתאר לעצמי שלא למדת נהיגה על איזה אימפרזה טורבו / גולף GTI או משהו אחר בסגנון... :|

לפני שאתה מתחיל עם רחמנות או ביקורת - תנסה לחשוב קצת יותר על ההורים שלך כל פעם שאתה מתחיל לנהוג "קצת פרוע" כזה...

ידידי,

תראה לכל אחד מאתנו יש אופי ואישיות,האישיות שלי בזמן נהיגה היא מין אופי כזה של לא ליסוע רגוע.

מה זה אומר? לא בהכרח אני יעבור את המהירות מותרת לצורך העניין 70? אוקיי,אני אדביק את הדוושה מ 0-70 ויאט בהדרגה.

מסוג הדברים האלה,אבא שלי יודע שאני נוהג ככה והוא מעדיף בשבועיים האחרונים לתום המלווה שלי ליסוע עם אמא.

אבל כבר ציינתי,יכול מאוד להיות שאתם תראו את השם שלי בתור נהג צעיר שנהרג,אבל לא בגלל איבוד שליטה או בגלל שטויות אחרות.

מה שכן,אם הייתי מסיע חבר באוטו לא הייתי נוהג ככה,אני נהנה מהנהיגה הכי הרבה בשיחה עם חבר אני לא יסכן חיים של חבר שהצטרף אליי לנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחתיין עליך יא סחבי.

אני כמעט בטוח שלכל אחד הייתה את התקופה הזו של "להאיץ במקסימום עד המהירות המותרת ולקראת הסוף להוריד את הרגל מהגז", ואני יודע שאחרי שהפסקתי עם הסגנון נהיגה הזה הפתעתי הרבה אנשים, שהתחילו אפילו להעיר לי על זה שאני נוסע לפי חוקי התנועה (!!!!)

לא זוכר מתי ואיפה בדיוק התחלתי לשנות את אופן הנהיגה שלי, אולי זה קרה בגלל העליה הגדולה של מחירי הדלק... (כן, אין לי מישהו אחר להאשים בזה...)

- מוכר?

- לא

- כמה? כמה אתה רוצה עליו?

:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כבר ציינתי,יכול מאוד להיות שאתם תראו את השם שלי בתור נהג צעיר שנהרג,אבל לא בגלל איבוד שליטה או בגלל שטויות אחרות.

ולמה שתרצה לעשות את זה לעצמך???... האם הדבקת הדוושה ופרץ ה"אדרנלין" של לנסוע 70 בכביש של 50, באמת שווים את החיים שלך? או את החיים ההרוסים של ההורים/חברים/אחים/אחיות שלך??

לפי דעתי, אם אתה מודע לכך שאתה מסכן את עצמך, אז אני לא מבין למה אתה עושה את זה?

סבבה, אם אתה מעריך את חברים שלך ולא נוסע איתם באותה צורה כמו לבד, זה כבר טוב... אבל גם נסיעה לבד לא שווה את המוות שלך במידה ויקרה לך משהו חס וחלילה!

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי,

תראה לכל אחד מאתנו יש אופי ואישיות,האישיות שלי בזמן נהיגה היא מין אופי כזה של לא ליסוע רגוע.

מה זה אומר? לא בהכרח אני יעבור את המהירות מותרת לצורך העניין 70? אוקיי,אני אדביק את הדוושה מ 0-70 ויאט בהדרגה.

מסוג הדברים האלה,אבא שלי יודע שאני נוהג ככה והוא מעדיף בשבועיים האחרונים לתום המלווה שלי ליסוע עם אמא.

מה שכן,אם הייתי מסיע חבר באוטו לא הייתי נוהג ככה,אני נהנה מהנהיגה הכי הרבה בשיחה עם חבר אני לא יסכן חיים של חבר שהצטרף אליי לנסיעה.

אני לא ממש מבין מה אתה כותב.

אתה כותב מצד אחד שאבא שלך יודע איך אתה נוהג ובוטח בך,אבל אתה לא מספר לו הכל,

ומצג שני אתה כותב שאתה עדיין נוהג עם מלווה. מה ההגיון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טור דיעה על הנושא מתוך אוטו

http://www.auto.co.il/Content/Articles/ArticlesView.asp?ArticleID=2726&SubjectID=132

הייתי במקום האירוע כשהתמונות המצורפות לכתבה צולמו (עוד מקרה, שדווקא הסתיים בשלום, של גדר בטיחות מפלחת) - אתם לא מבינים כמה חלק נכנסת הגדר לתוך האוטו - כמו שיפוד

:sad:

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי (את הרוב) את השרשור והופתעתי לגלות שאף אחד לא ציין שקיים התקן מיוחד שמתחיל בתחילת מעקה בטיחות וסופו שכל תפקידו לספוג אנרגייה של הרכב המתנגש בו.

ההתקן הנ"ל נקרא ABC - אלמנט קצה. הנ"ל קיים בכביש 6 בכל תחילה וסוף של מעקה בטיחות W.

הנני עובד בכביש 6 ולצערי כמעט יום ביומו ישנה תאונה, כן גם בכביש 6. אבל, כמות הפצועים אם בכלל קטנה מאוד ביחס לכמות התאונות המתרחשות.

לכל מי שחשב שאת כביש 6 בנו אנשים שונים מאלה שבנו ובונים את הכבישים האחרים, יש לי הפתעה בשבילכם - אלה אותם אנשים בדיוק !

*טל שביט: קראתי את התגובות שלך וחבל שלא הזכרת את מה שאני מזכיר פה. אני בטוח שאתה יודע בדיוק על מה אני מדבר.

**אני עובד בכביש 6 אך אין לראות בתגובה הזאת כל פוטניצאל פרסום וכדומה.

התמנות ביום, הן של האלמנט קצה במצב תקין (יחסית, אמור להיות ישר ואופקי אך אין לי תמונות אלו) והתמונות בלילה הן של המעקה לאחר תאונה ואופן ספיגת האנרגיה שלו (כמו אקורדיון):

untitled5.jpg

untitled6.jpg

untitled7.jpg

untitled2.jpg

untitled3.jpg

untitled4.jpg

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...