Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גולף 99 טורים עולים ויורדים

restart
שימו לב! השרשור הזה בן 6086 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל - דני כל הכבוד על הידע והניסיון!!!- החכמנו.

בית המצערת מתלכלך בגלל האוויר הנשאב למנוע ומכיל אבק

ערכתי מחקר קטן ומצאתי שיש שני סוגים של מסנן אוויר

1. מסנן אוויר סטנדרטי - מיועד לסביבה נורמאלית ללא הרבה אבק באוויר

2. מסנן אוויר המיועד לסביבה מאובקת - "Use in dusty environments"

בנוגע למנוע שלך קוד AKL גם יש את שני סוגי הפילטרים פשוט צמפיון לא מביאה אותם לארץ כי יותר משתלם לה שתחליף בית מצערת ב 3000 שקל ומד זרימת אוויר MAF ב1000 שקל בערך....

אני מאמין שהפילטר הזה היה מונע את כל הצרות כי ישראל היא מדינה עם הרבה אבק....

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=01&ktlg_lang=1&ktlg_01_fzart=1&ktlg_01_mrksl=51&ktlg_01_mdrsl=40&ktlg_01_modsl=201&ktlg_subpage=02

הייצרן הנ"ל מייצר את הפילטרים עבור קונצרן VW והמק"ט הזה מופיע על קופסת מסנן האוויר שלי (זהה לשלך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודה על המידע החדש (לי בכול אופן).

בבעלותי גולף 1.6 מנוע AKL שנת 2000,התופעה של שינוי בסל"ד לא קיימת אצלי,אבל אני מעוניין למנוע את הצרה הזו בעתיד.

יש לך מושג היכן ניתן להשיג את הפילטר לסביבה מאובקת ?

האם פילטר לסביבה מאובקת לא יגרום לשינויים בביצועים?

יש בידך עוד מידע מועיל בהקשר של חלפים איכותים לגולף ?

אני שואל זאת מכיוון שפילטר לסביבה מאובקת, כנראה בנוי מנייר מיקרוני בעל צפיפות פתחים גבוהה יותר, דבר שכנראה יגרום לזרימת אוויר במהירות גבוהה יותר.כלומר ספיקת האוויר צריכה להשאר אותו דבר.

אנא תקן אותי אם אני טועה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל היבואן של MANN - קומט את פרוגרס בע"מ אין את הפילטר הזה...והפילטר הסטנדרטי עולה 60 שקל כולל מע"מ,

אני יודע (כך אמרו לי שם) שהם מוכרים את הפילטרים האלו לצמפיון, כנראה שצמפיון היא הצרכן העיקרי של הפילטרים האלו והם (צמפיון) לא מעוניינים להחזיק את הסוג המיועד לסביבה מאובקת כי זה עלול לפגום ברווחים.... אחרת אני לא מבין למה לא מרכיבים את זה בארץ

כמו כן אני לא יודע לגבי ספיקת האוויר וכ"ו כי מעולם לא היה לי את הפילטר הזה.. לפי דעתי גם אם תפסיד אחוזים בודדים של כוח עדיין אתה חוסך בעתיד הרבה הרבה כסף על תקלות...

אפשר להזמין את הפילטרים הללו מחו"ל דרך EBAY, זה יהיה יותר יקר אבל כדאי לכל הרכבים שיש להם בית מצערת כ"כ מתוסבך ו MAF,

בארה"ב היתה זעקה גדולה עקב כך שה MAF היה מתקלקל בתדירות גבוהה והחליטו להחזיר לכולם את הכסף ואף האריכו את האחריות ל MAF ל115000 ק"מ או 7 שנים - ראה מסמך...

אצלי (גולף SDI 99) אין MAF והבית מצערת הוא מאוד פשוט ואין בו בכלל TPS, CTP וכ"ו.. אז אצלי זה הרבה פחות רגיש.... כל מה שיש לי זה חיישן טמ"פ שזה נגד משתנה בתלות בטמ"פ הנמצא בתוך הקופסה של הפילטר אוויר....

אצלי המצערת היא אלקטרונית אז כל המרכיבים האלו CTP TPS וכ'ו מצויים בדוושת הגז האלקטרונית...

אני יודע שבחו"ל ההנחיה היא להחליף מסנן אוויר כל 40000 ק"מ, כל כמה זמן בארץ?

maf%20warranty%20extension%200311mod.GIF

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כמה ק"מ יש להחליף את הפילטר אוויר לפי ההנחיות של היבואן בארץ ישראל?

האם גם בישראל היבואן מנחה להחליף פילטר כל 60000 ק"מ או 4 שנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לפי ההנחיות של היבואן 30.000 קילומטר או שנתיים.

מצורף קובץ סרוק של ההנחיות.

שרות בקרה-שרות קטן-לגולף 3.pdf

שרות בקרה-שרות קטן-לגולף 4.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו נשאלת השאלה המתבקשת:

מדוע בחו"ל ההוראות הן להחליף פילטר אוויר הן כל 60000 ק"מ ואילו בישראל כל 30000 ק"מ???

כנראה שזה בגלל שאנו ארץ מדברית בחלקה ויש כאן הרבה יותר אבק מאשר במקומות אחרים...

מדוע לא מייבאים ולא מנחים להתקין פילטר אוויר המיועד לסביבה מאובקת??

מי גוזר על כך קופון???

מדוע בית מצערת מתקלקל? ומדוע ה MAF מחזיק זמן קצר כ"כ?

האם התקנת מסנן המיועד לסביבה מאובקת לא היה פותר לפחות חלק מהתקלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שאצלינו האוויר יותר מאובק/מלוכלך/ מאשר באירופה או בארה"ב.

אומנם קיימים ימים של אובך ורוחות הנושאות חול,אבל פילטר אוויר סטנדרטי של גולף מתמודד עם הלכלוך הזה היטב.

לפני שבועיים החלפתי פילטר אוויר וגם ניקיתי את בית המסנן והצנרת ולא הבחנתי בלכלוך/אבק בצורה חריגה.

אני חושב שבמוסכים מסויימים אתה מכניס את הרכב לטיפול ואתה מקבל אותו בחזרה באותו המצב (חוץ מאשר כמה שקלים פחות בכיס).

בו נתרכז בבעיה.

כיצד מונעים מצב שבית המצערת לא יצבור לכלוך כפי שציינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב כך כי בחו"ל מנחים להחליף מסנן אוויר כל 60000 ואילו בישראל מחליפים כל 30000

מדוע?

לגבי הלכלוך נראה לי שרק הפילטר המשופר יכל לעזור , בשביל זה הוא קיים...

אין לי רעיון אחר....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

יש לי את אותה בעייה בגולף שנת 2000 מנועה 2000.

הטורים לא עומדים יציב בכלל.

בעיקר ב פרקינג, בעבר היו מצבים שהטורים היו משתוללים, לא היו עוברים את ה 1000 סל"ד

ואז היה נכבה המנוע.

האמת שאני כבר ממש מיואש מהאוטו הזה.

עוד לא היה לי אוטו כזה.

יש מצב שזה אולי פלגים חוטי הצתה?

אני כבר לא יודע, השמח לעזרה...כיוון.

אני רוצה לרדת עם האוטו הזה לאילת בסוף שבוע הקרוב, ואני כבר ממש לא סומך עליו.

עם זה לא הסתדר נירא לי שאני הסע עם היילקס.אין יותר בטוח מזה.

ואין יותר בטוח מזה שאני יגיע מפורק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6086 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...