Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת ABS דולקת

זיו טורבו
שימו לב! השרשור הזה בן 6833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נורת ה ABS ברכבי דולקת באופן קבוע מיד לאחר ההתנעה.

אני ממש חושש שהמחשב של המערכת שבק חיים.

האם ישנה אופציה שאחד החיישנים עושה בעיות ? או אולי רכיב אחר במערכת ה ABS.

הרכב הינו פולו 16V 2001 , אני מעריך שהחלפת מערכת כזו תעלה כמה אלפים...

3 אהבות בחיי - מכונית,אשה,כסף !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי ממליץ לך לסוע ככה. מדובר בבעיה במערכת הבילום של הרכב ולא משחקים עם זה... זה יכול לנבוע מהמון סיבות כגון

חיישן תקול

כבל של ה ABS נקרע

המחשב של המערכת

אל תנחש כמה יעלה ומה הבעיה

פשוט תלך למוסך

אני זוכר שאני פעם נתקעתי עם האוטו במנחת (זה מקום שצמוד למסול נחיתה של נתב"ג) הבאתי לשם בחורה

בקיצור בחזרה היה בוץ ונתקעתי

אני זוכר שנדלקה לי הנורה של הABS גם בדקתי את הנושא ושדפקתי ברקס חזק אז לא היה ABS

בכל מקרה הבעיה הסתדרה לי לבד אחרי כיבוי הרכב והנעה מחדש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לעשות דיאגנוסטיקה בשביל לדעת בוודאות את הבעיה.

מה שאתה יכול לעשות בעצמך זה לבדוק שהקונקטורים של החיישנים שעל הגלגלים יושבים טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנורה נכבית לאחר ההנעה ולאחר שאתה מתחיל לנסוע היא נדלקת שוב?

אתה יכל להמשיך לנסוע רק מערכת ה ABS לא פעילה אבל הבלמים פועלים כרגיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורת ה ABS ברכבי דולקת באופן קבוע מיד לאחר ההתנעה.

אני ממש חושש שהמחשב של המערכת שבק חיים.

האם ישנה אופציה שאחד החיישנים עושה בעיות ? או אולי רכיב אחר במערכת ה ABS.

הרכב הינו פולו 16V 2001 , אני מעריך שהחלפת מערכת כזו תעלה כמה אלפים...

עצה ראשונה שלי ..לבדוק קודם כל אורות בלמים...

יכול להיות שיש לך חיישן כזה.

אם זו לא הבעיה,יש לגשת לצ'מפיון,יתכן ויש בעייה עם הבלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, ברשותי Vw Corrado ואני תקוע עם אותה הבעיה.

הפיוז בסדר, הכבלים לא קרועים ולא מנותקים, אין אפשרות לעשות דיאגנוסטיקה כי הרכב מודל 91' ולא יודע לפלוט תקלות. ניסיתי לנתק מצבר כדי לאפס את המחשב וגם זה לא עזר. הבנתי שיתכן מצב שבו נדלקת הנורה בגלל חישן שמתריע על כמות נמוכה של נוזל בלמים. אבל גם זה היה תקין.

אילו דברים נוספים אוכל לבדוק בעצמי לפני שאפנה למוסך?

היכן נמצאים הקונקטורים הנ"ל?

בתודה,

סהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד נורת סימן קריאה אדומה איננה דולקת (כאשר בלם היד מורד) , אז אין בעיה בבלמים, אלא רק בעיה נקודתית ב ABS.

אני הייתי ממליץ לתקן זאת בכל מקרה.

מזכיר לי פולו שהלכתי לראות לפני קניה בזמנו והנורה לא דלקה בכלל גם לא בהתנעה.

ככה הנראה ניסו להיפטר מהאוטו בגלל בעיית מחשב...

מחשב ABS יכול לעלות כמה אלפים טובים.

במידה וזו אכן בעיית מחשב, תכף יכנס רפי לין שימליץ על אייל ואלדר בנצר סירני ...

:-D

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכאורה, אין קשר בין מערכת הבלימה לבין מערכת ה- ABS. מדובר בשתי מערכות נפרדות. אם נדלקת נורית ABS הרי שהבלמים ממשיכים לתפקד כרגיל אך במערכת ה- ABS שלהם יש תקלה. תתפלא, גם בדגמים ישנים ניתן לקרוא תקלות בין אם בהתחברות למחשב דיאגנוסטיקה ובין אם בסדרת הבהובים של נורית ע"ג המחשב; כול סדרת הבהוב מצביעה על אפשרות אחרת. האם החלפת גלגל או פירקת אחד, בזמן האחרון? כמה זמן נמשכת התופעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שאחד החיישנים באחד הגלגלים מלוכלך , צריך לנקות אותם .

אבל אחר כך צריך לאפס את המחשב של הABS , וזה רק אפשר לבצע במוסך פולסווגן , אז עדיף שתלך למוסך שינקו לך את כל החיישנים ושיאפסו את המערכת ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת ABS היא מערכת בטיחותית ולכן מתאפסת כל התנעה, אני יודע שאשר החלפתי את המשאבה בעבר לא היה צורך לאפס, הכל עבד פיקס כי כאמור בעת הדלקת הסוויץ המערכת מתאפסת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך טעות המחשב ברכב זוכר בזיכרון שיש בעיה ב ABS ועד שלא מאפסים את מחשב הרכב אז התקלה לא נמחקת ( מנסיון ,ואני עובד עם רכבי פולסווגן אוודי ) .

והאיפוס שאני מתכוון הוא לא לניתוק המינוס בשום פנים ואופן , האיפוס הוא דרך מחשב שנמצא במוסך מורשה פולסווגן אוודי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי בעוד משהו..

כמו שאמרתי,זה קרה לי פעמיים.

בפעם הראשונה היתה זו מנורה שרופה.

זמן מאוד קצר לאחר מכן,מנורת הABS היתה נדלקת ישר לאחר הבלימה הראשונה ונשארת ככה

עד כיבוי הרכב והתנעה מחדש.

אחד הסימפטומים היו קירקוש מסויים ממערכת ה ABS ברגע שהנורה היתה דולקת,ואפילו חוסר פעילות

מספר פעמים,מה שגרם לי לחשוב שיש בעייה עם מערכת ה ABS שלי.

חיבור ל VAGCOM הראה על איזושהי בעיה עם חיישן מסויים (אני חושב מהירות,VELOCITY) בגלגל שמאלי ימני,לאחר מחיקת ה LOG ונסיעה קצרה עם הנורה דולקת שוב,לא נמצא כלום,כך שיכול להיות שזה לא היה קשור באופן ישיר.

למרות שטענת רפי לין נשמעת מאוד דומה,ומאוד הגיונית.

נסיעה קצרה לצ'מפיון,ובבדיקה עלה שמתג אורות הבלימה אשר נמצא ממש מתחת לדוושת הבלמים

הלך...עלותו היא כ 80 שקלים מקורי.

היה ברור לי שזו לא הבעיה,ומאוד חשדתי באחד החיישנים,אבל עם הזמן התברר שטעיתי.

לא הבנתי איך ניתוק ה ABS היה קשור למתג הזה,אך הבעיה נפתרה לחלוטין כמובן מאז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב

בתקלה שהיתה לי אחרי שהחלפתי יחידת בקרה והנענו את האוטו וביצענו נסיעת מבחן ה ABS חזר לתפקד בצורה תקינה

לא עשינו איפוס תקלות במחשב שכן אז בזמנו לא היה לי VAGCOM, וכאמור ה ABS עבד...

מדובר אצלי במשאבה של ATE/TEVES ולא משאבה של BOSCH כך שיכל להיות שהשניה מתנהגת שונה

כמו כן מי שרוצה יש לי את הספר שרות של המשאבה (בגרמנית)....

אוזי התקלה של המתג כן קשורה ל ABS כי המחשב ABS מקבל חיווי מהמתג שמכיל שני סוויצים וניתן לראות את פעולתו ב VAGCOM שהספרות X 0 0 נהפכות ל X 1 1 ( ה X מייצג פעולה של סוויץ אחר שנמצא על הדוושת קלאץ ונותן חיווי על לחיצה על הקלאץ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך .גם לי נדלקה אותה נורה בפולו 96 ניתקתי את הפלג שנכנס למערכת ה a.b.s צריך קודם לפרק את המצבר כי הוא מפריע זה מין פלג גדול כזה וניקני המגעים בעזרת ספרי מגעים ולאחר לחץ אוויר על כל החיבורים ובזאת ידידי נפטרה לי הבעיה פעם אחת ולתמיד עם נורת ה-a.b.s:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...