Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[לאנטיס] גיר מתנתק בפניות שמאלה - גורמים?

Shahaf
שימו לב! השרשור הזה בן 6876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב.

כפי שהנכם זוכרים, לפני זמן מה ערכנו טיפול אצל מכונאי מכר.

כמי שהתנגד לכך מלכתחילה, אני זועם על הופעת התוצאות - אם כי איני בטוח שיש סיבה לחימה.

ובכן, לאחר כ-40K ק"מ מאז החלפת שמן הממסרה האחרונה, הוחלף השמן והמסנן בטיפול.

במהלך ההחלפה, נותר הגיר 'פתוח' למשך כשעה בזמן שהלך המכונאי לרכוש החלפים הדרושים.

ההבדל בהתנהגות הרכב לאחר מכן היה ניכר לאין ערוך.

הנסיעה חלקה בהרבה - העברות ההילוכים חלקות ונעימות יותר, הענות לקיקדאון גבוהה יותר, ועוד אי אילו שינויים מזעריים לטובה שנדמה ורק אני הבחנתי בהם.

אך, הוסר הספק מהחשש מטיפול אצל המכונאי ולא במוסך המורשה.

כבר ביום הטיפול הבחנתי בהתנהגות מוזרה בתנאים ספציפיים, שהאבחנה התבססה לאיטה עד עתה.

הבעיה:

בפניות שמאלה, במתן גז - הגיר מתנתק, כלומר יוצא לניוטרל ולפתע מתחבר שוב במכה.

ממש כאילו באמצע הפניה הנוסע לידי הזיז הידית ל-N והחזירה.

בתחילה חשבתי (וגם אחי שהבחין בכך) שמדובר בהורדת הילוך לא רצויה - אך גם בנעילת ההילוך השני התרחשה התופעה.

הרגשתי היא שהניתוק מתחיל ברגע התחלת מרכוז ההגה, ואורך הניתוק כשניה-שניה וחצי.

לראשונה הרגשנו בכך בכיכר ליד ביתנו שעברנו בה לעתים תכופות, אך לאט לאט (כנראה גם עם הגברת המהירות בפניות) ניתן להרגיש בה גם בפניות רגילות שמאלה (ואך ורק שמאלה).

התופעה מוזרה לי מאוד, משום שבכל מצב אחר הגיר מתפקד נהדר!

אך רק בפניות שמאלה, ממהירות מסויימת (סבירה, אך לא נמוכה) במתן מידה מסויימת של גז, מתרחשת התופעה.

חשבתי שמא מדובר בהתקנה לקויה של הגיר או תושבתו (שהוחלפה גם היא במהלך הטיפול), אך אין זה מספק הסבר לגבי התרחשות התופעה בפניות שמאלה בלבד.

פשוט לא נראה לי שמדובר בכשל מכני שנגרם לגיר כתוצאה מהליך שגוי בטיפול היות והתופעה מתרחשת רק בתנאים הספציפיים שנאמרו לעיל.

האם ישנו סיכוי שהציריות גורמות לכך?

כיוונים אחרים?

אשמח לדעתכם.

אגב, במקרה הגרוע בו יתבדו התקוות (שמדובר בדבר פעוט ופשוט לתיקון), ברור לי שהמכונאי לא ישא באחריות - אך זו אשמתנו (ליתר דיוק אשמת אבי) שניגשנו לאדם כזה מלכתחילה.

הרכב יבדק על ידו השבוע בקצרה, וכולי תקווה שימצא כי מדובר בעניין פשוט.

בכל אופן, אשמח לשמוע השערות כלשהן.

בתודה רבה מראש,

לילה טוב,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי ההולד שלך מנותק תבדוק

אולי הצירייה השמאלית חלשה והגיר מזהה חוסר כח ומוריד הילוך בכל זאת.

לא נראה שיש בעייה בגיר

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק מפלס שמן גיר לפי הוראות היצרן והשלם במידה וחסר.

חזור לדווח...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לא דומה לבעיה בתיפקוד הגיר עצמו,אמור להיות משהו מאוד פשוט.

כשהמכונאי פתח את אגן שמן של הגיר האם ניקה את המגנטים?אולי המכונאי בטעות ניתק איזה שהוא חיבור חשמלי בתוך הגיר?

יכול להיות שיש חוסר\יתר מידי שמן.

למכירה : סט מזרקים דנסו בהספק 230CC במחיר שפויי , ניתן לפנות בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי ההולד שלך מנותק תבדוק
ידידי, לאחר פירוט כה רב, נראה לך שלא הייתי מבחין בכך שה-HOLD לחוץ?

בין כה וכה ה-HOLD מתבטל בכיבוי המנוע, ונכון לעכשיו הוא מתפקד כתמיד - נועל את ההילוך השני ב-S וממאן להוריד הילוך ב-D.

ומוריד הילוך בכל זאת.
לא מדובר בהורדת הילוך - הסל"ד משתולל ע"פ משחק הדוושה בעוד שלא מורגשת תאוצה/תאוטה ברכב.

כשהמכונאי פתח את אגן שמן של הגיר האם ניקה את המגנטים?אולי המכונאי בטעות ניתק איזה שהוא חיבור חשמלי בתוך הגיר?
איני יודע כיצד נוקו המגנטים, המכונאי לקח המכסה עימו כשרכש החלפים וחזר עם מכסה נקי לחלוטין (ראה בתמונות הטיפול הנ"ל).

יתכן שהוא ניתק בטעות איזשהו חוט, אך כיצד יהיה ניתן לדעת איזה?

חלק מהסולונואידים שלך בגיר דפוקים.

בקיצור הגיר לא משהו...

אשמח לדעת ע"פ מה קבעת נבואת זעם זו.

האם הינך מומחה לממסרות אוטומטיות תוצרת מאזדה שמנוסה בדיוק עם הבעיה הנ"ל?

משום שבמידה ולא, איני מבין כיצד הכרזת שהגיר לא משהו - כשתפקודו מעולה ותקין בכל מצב אחר. סולונואידים 'דפוקים' היו נותנים את אותותיהם בכל תפקוד הגיר בהעברות הילוכים וכו', אך כאן אין שום בעיה עם תפקוד הגיר חוץ מניתוקו במצב זה.

איציק ו-Bear, אבדוק את מפלס שמן הגיר כשיתאפשר לי.

רפי, תודה על ההמלצה, אך איני מעוניין להטריד את ספי. אשלח לו ה"פ, כך יוכל לעזור לי בזמנו החופשי וע"פ רצונו.

תודה על התגובות,

יום טוב,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתיימר להיות מומחה לתיבות הילוכים אוטומטיות במיוחד של מזדה.....אבל יכול להיות שהסולונואיד באמת לא בסדר והלחץ שמופעל עליו תוך כדי סיבוב שמאלה ( כי הוא בטח באחד הצדדים ) הוא מעבר לכוחו הנתון משום שהוא לא פועל ב100%.....זה רק השערה....למזלך ארצנו מלאה במזדות אוטומטיות ואני מאמין שמוסכים מרכזיים ניתקלו בכאלה תופעות....כדאי ללכת ולבדוק עם מכונאי מזדה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מקרה דומה בלנטיס 2001, בהילוך אחורי בלבד: ההילוך היה מתנתק בלחיצה חזקה על גז-וחוזר אחרי הרפייה מהדוושה.

נראה לי כמו מצמד מחליק. (לא התעמקתי בזה כי האוטו היה מליסינג)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לבדוק מפלס שמן גיר כאשר המנוע עובד והגיר בהילוך N. עדכן אותנו לגבי המפלס.

האם נורת ה-HOLD מהבהבת ?

בכל אופן, מומלץ לגשת למוסך מורשה, שיחברו את ה-NGS (מחשב אבחון) ויבדקו. הבדיקה היא בדיוק חצי דקה, ולא אמורים לקחת לך כסף על זה. אנחנו למשל, לא לוקחים.

חזור לעדכן.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק, נורית ה-HOLD לא מהבהבת - הייתי מציין זאת.

כפי שאמרתי, הכל מתפקד כרגיל חוץ מההתנתקות בפניות וגם כשהתופעה מתרחשת - אין משהו מיוחד (שום נורית אזהרה לא נדלקת).

בדקתי המפלס - אך אני מפקפק באמינות הבדיקה.

לאחר כרבע שעה של נסיעה עירונית (עם מזגן אם זה משנה, ומנוע שכבר היה חם עוד לפני תחילת הנסיעה), עצרתי, שמתי ניוטרל, לאחר מכן R ל-5 שניות, D ל-5 שניות ואז ניוטרל שוב.

בדקתי את המפלס והיה מעל הסימון העליון.

מכך ניתן להסיק שהמפלס גבוה מדי, אך עדיין אני מפקפק בבדיקה.

בנוגע לבדיקות כלשהן - יש בעיה.

אבי מסרב בתוקף להאמין שיש בעיה בגיר - הוא לא מרגיש זאת כלל היות והוא מגיע לפניות במהירות של 5 קמ"ש לערך וגם לא נותן גז במהלכן.

גם בפעמיים שזה קרה לו, הוא חושב שמדובר היה בהורדת הילוך ולא בניתוק.

כשהדגמתי לו את הבעיה והתקרבתי במהירות מטורפת של 15 קמ"ש לכיכר הוא טען שאני נוהג באופן מופרז ולכן הוא לא מוכן להתייחס לכך.

במידה והבעיה לא תסתדר בקרוב אני יכול להסתדר עימה - פשוט אנהג הרבה יותר לאט בפניות ולא אתן גז, אך הבעיה היא אחי - הוא לא מרחם כלל על האוטו ובכל הזדמנות מדביק הדוושה לרצפה בפניות.

לכן אני גם חושש שהתיבה תסבול מאוד בהמשך.

ערב טוב,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

kd2,

אכן, בגיר אוטומטי יש מצמדים.

מצמדים הידראוליים.

ומערכת גלגלי שיניים פלאנטרית.

אני מאוד, אבל מאוד, מאוד, בספק שמצמד בגיר אוטומטי יחליק.

כרגיל, גאון אחד דוחף משפט גאוני וגאון אחר מתעלק על המשפט כדי לציין עובדה טריוויאלית...

עד מתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך לשים מוקש לאחיך :)

נסה לבדוק בשנית המפלס שמן, הפעם כאשר המנוע יחסית קר, ופועל רק בסרק.

אין מה לעשות, יש לגת למוסך לאיבחון. אם שמוליק אמר שהבדיקה חינמית, אז בצע אותה ללא רשות מאביך ואם יגלו בעיה שיתנו לך טופס עם הבעיה ותראה אותו לאביך

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...