Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לעורכי הדין בפורום ..

אורן 16V
שימו לב! השרשור הזה בן 6913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמע, מכיוון שאתה עובד חדש, אם תעשה לו בעיות הוא עלול לפטר אותך...

אם יש אפשרות של לספוג כעת את הפגיעה, אך להסביר לו שזה עולה 300 שקל ולשמור את כל הקבלות והתלוש משכורת ואז כשיגיע היום שתימצא עבודה טובה יותר או שיפטרו אותך(חס וחלילה) אז תתבעה אותו בבית משפט

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, מכיוון שאתה עובד חדש, אם תעשה לו בעיות הוא עלול לפטר אותך...

אם יש אפשרות של לספוג כעת את הפגיעה, אך להסביר לו שזה עולה 300 שקל ולשמור את כל הקבלות והתלוש משכורת ואז כשיגיע היום שתימצא עבודה טובה יותר או שיפטרו אותך(חס וחלילה) אז תתבעה אותו בבית משפט

לדעתי אתה קצת טועה, להתחיל תביעה נגיד שנה לאחר המקרה, בית משפט יגיד לו איפה הוא היה כל השנה ולמה הוא לא הגיש תביעה.

ובמקרה כזה הוא עוד יפסיד.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב בכלל שיש זכות להוריד חד צדדית סכום דמיוני מהמשכורת.

העובדה שעוד לא קיבלת תלוש, רק מוכיחה כמה חלאה הבוס שלך, וככל הנראה או שהוא לא נותן תלוש לאף אחד מהעובדים , ועובד בצורה לא חוקית, או שפשוט מנסה לגלם את הורדת ה700 ש"ח בתוך שעות העבודה שלך, כי הוא יודע שזה לא חוקי.

אני גם התחלתי לעבוד בחברת הייטק , ממש באותו יום שאתה התחלת (אני זוכר את השרשור) ,

אבל בינתיים לא לקחתי רכב מהעבודה כי התנאים לעניין הזה נראים קצת מסריחים גם אצלנו.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה יכול לטעון לניצול הכוח של המעביד לך עליך תוך כדי ניצול לרעה של עמדת הכוח שהוא נימצא בה...

לא מקובל לנקות כסף ממשכורת של עובד בגלל כזה דבר! נניח שהיו פורצים לך לאוטו ותולשים את כל הדש-בורב? מה אז? אתה היית משלם 30K?! אם הרכב הוא של ליססינג, שהליסינג ישבור את הראש, אם הוא של מקום העבודה שלך, שהם יתקשרו עם חברת הביטוח. סיבר להניח שאין להם ביטוח מקיף ולכן הם מנסים "להרוויח כמה שקלים" עליך...

על פי החוק הגנת השכר (סעיף 25), אסור לנקות מהשכר אלא אם זה קנס, ואם היה כתוב כך בחוזה ההעסקה שלך (שחתמת עליו כמובן). נסה ליצור קשר עם אירגון ש.י.ל, הם יעזרו לך...

יש חברות שעושות חוזה מול העובד ובחוזה הן כותבות כל מיני דברים, חלקם לא תואמים את חוקי המדינה... מה לעשות, חוק זה חוק, ואפילו אם כתוב בחוזה דבר מסויים, אם הוא על פי חוק אסור החוזה לא תקף!

גם אם הבוס שלך יגיד לך שהאוטו שלך הוא חלק מהעבודה שלך ועשית תאונה וזה היה במיסגרת העבודה שלך ואתה "פישלת" בעבודה, ולכן הוא מנקה לך סכום מסויים מהמשכורת, זה לא חוקי!!!

(עריכה) עוד משהו קטן, אל תנסה להיכנס לאינטריגות עם הממונים עליך, אתה עלול למצא את עצמך ללא עבודה..

מצד שני, אל תוותר! אחרת ירכבו עליך כל הזמן!!!

אם זו מישרת חייך, ואתה לא מוכן לוותר עליה, נסה בדרכי נועם, אם לא, ספוג את המכה...

אם לא, יש הרבה חברות שמחפשות אנשים טכנולוגיים בתחום המיחשוב...

גילי

אם עדיין לא מיסתדר לך ואתה נואש, דבר איתי בה"פ, יש לי אחלה רעיון בשבילך...

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם אבא שלי היה עושה את הביטוח אז הוא היה צריך להוסיף בשבילי, כדי שיהיה לי מותר לנהוג באוטו צריך להוסיף סכום מסוים לביטוח חובה בגלל שאני נהג חדש, זה לא משנה מי עושה את הביטוח זה משנה מי נוהג באוטו.
אז בוא ואני אגלה לך סוד קטן , כן? אצלי בביטוח, סבא שלי עשה לי אותו, החובה שרוצה לעשות לי היה 2200 .. החובה שסבא שלי עשה, הוא 1400, והוא הוסיף סעיף פשוט שאומר שברכב ינסעו 2 אנשים

זה הכל, אם תרצה שאסרוק לך את התעודת חובה, אני אסרוק בשמחה , אגב, אמא שלי עובדת ב AIG, אז תאמין לי שאני יודע מה אני מדבר :)

חבר'ה, אני לא עובד שם יותר !!!! התפטרתי, וכנראה בגלל זה הוא עשה לי את ה "עוול" הזה.

ול-א אני ל-א מתכוון לוותר על ה 700 שקל שנלקחו ממני על חלק לאוטו שלא שלי אפילו.

הרכב אכן ליסינג.

ולא נכתב חוזה. החוזה היה אמור להכתב לאחר "תקופת המבחן" שהיא חודש ימים שלאחריה התפטרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתדרות ו/או תביעות קטנות נשמע לי הגיוני מאוד.

מעבידך פעל בניגוד לחוק! אין למעבידך כל רשות לנקות משכר הנטו שלך (או לחילופין הברוטו) מחיר חלקים ברכב שסופק לך מהעבודה. (אלא אם כן, בחוזה העבודה שלך נחתם מצב דומה בו אתה לוקח אחריות על פגיעות ברכב ומאשר לנקותן ממשכורתך).

לגבי הפעלת הביטוח אתה טועה בגדול.

לא מפעילים ביטוח על 700 או 300 ש"ח. זה פחות מההשתתפות העצמית בייחוד אם אתה נהג חדש. מעבידך לא צריך להפעיל את הביטוח על דבר כזה (גם לא יכול).

בקש 400 ש"ח בחזרה וסגור את הסיפור.

ד"א,

כשהרכב אצלך - הוא באחריותך - כולל מה שנגנב ממנו.

אם זה רכב שהוצמד לך כחלק מהתנאים של עבודתך (ועוד הסכמת לשאת בחלק מעלויות הביטוח) - טיבעי שהמעביד ידרוש שתשלם לפחות חלק מההשתתפות העצמית או כולה כאשר יש נזקים שנגרמו לרכב - כולל גניבה.

לגבות אותם מראש - אסור לו!

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, לא הבנתי מה הקשר לביטוח... לא אמרתי שהוא יפעיל, הוא אמר לי ב10 שבאתי לקחת משכורת, שהוא הפעיל ביטוח והשמאי אמר לו 700 שקל.

קודם כל, זה שהרכב באחריותי זה יופי, זה עדיין לא אומר שאני משלם על החלקים שלו, מזל שלא נגנב גלגל או חלק אחר שהיה עולה 10 אלף שקל ... מה אז? להשתתף בביטוח? למה מי מת? זה האוטו שלי ?

בכל אופן אני לא יודע אם אפשר בתביעות קטנות כיון שזו חברה בע"מ ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בגלל שזו חברה יש לך סיכוי יותר טוב לזכות...

למרות שאני הייתי בוחר בבית דין לתעסוקה!

צריך לגרום לאנשים כאילו נזק מוחשי יותר מ400-700 ש"ח!!!

אילו האנשים שאנחנו מיתלוננים עליהם בפורום, אילו הם הסוחרי מכוניות שמורידים ק"מ, אילו הם בעלי המוסכים שמרמים ומשקרים כדי להרוויח עוד כמה שקלים, אילו הם אותם אנשים שחושבים שהכל מגיע להם ודוקרים מישהו בגלל חניה!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, הוא השלים את החלק החסר או רק הוריד לך כסף?

ב 10 לחודש שהייתי אצלו הוא לא הביא את החלק, לא הראה קבלה, לא כלום, רק לקח כסף. ולפי המחשבה שלו ולא לפי תיקון או משהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 10 לחודש שהייתי אצלו הוא לא הביא את החלק, לא הראה קבלה, לא כלום, רק לקח כסף. ולפי המחשבה שלו ולא לפי תיקון או משהו

אני אתפלא אם הוא שילם עליך ביטוח לאומי וכל מה שנדרש....

אני רק רוצה להמליץ לך לא לפרסם את שם המקום והמעסיק, כי הוא יכול לתבוע אותך תביעה נגדית,

על לשון הרע .

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה יכול לטעון לניצול הכוח של המעביד לך עליך תוך כדי ניצול לרעה של עמדת הכוח שהוא נימצא בה...

לא מקובל לנקות כסף ממשכורת של עובד בגלל כזה דבר! נניח שהיו פורצים לך לאוטו ותולשים את כל הדש-בורב? מה אז? אתה היית משלם 30K?! אם הרכב הוא של ליססינג, שהליסינג ישבור את הראש, אם הוא של מקום העבודה שלך, שהם יתקשרו עם חברת הביטוח. סיבר להניח שאין להם ביטוח מקיף ולכן הם מנסים "להרוויח כמה שקלים" עליך...

על פי החוק הגנת השכר (סעיף 25), אסור לנקות מהשכר אלא אם זה קנס, ואם היה כתוב כך בחוזה ההעסקה שלך (שחתמת עליו כמובן). נסה ליצור קשר עם אירגון ש.י.ל, הם יעזרו לך...

יש חברות שעושות חוזה מול העובד ובחוזה הן כותבות כל מיני דברים, חלקם לא תואמים את חוקי המדינה... מה לעשות, חוק זה חוק, ואפילו אם כתוב בחוזה דבר מסויים, אם הוא על פי חוק אסור החוזה לא תקף!

גם אם הבוס שלך יגיד לך שהאוטו שלך הוא חלק מהעבודה שלך ועשית תאונה וזה היה במיסגרת העבודה שלך ואתה "פישלת" בעבודה, ולכן הוא מנקה לך סכום מסויים מהמשכורת, זה לא חוקי!!!

(עריכה) עוד משהו קטן, אל תנסה להיכנס לאינטריגות עם הממונים עליך, אתה עלול למצא את עצמך ללא עבודה..

מצד שני, אל תוותר! אחרת ירכבו עליך כל הזמן!!!

אם זו מישרת חייך, ואתה לא מוכן לוותר עליה, נסה בדרכי נועם, אם לא, ספוג את המכה...

אם לא, יש הרבה חברות שמחפשות אנשים טכנולוגיים בתחום המיחשוב...

גילי

אם עדיין לא מיסתדר לך ואתה נואש, דבר איתי בה"פ, יש לי אחלה רעיון בשבילך...

גם אם לא חתמתם חוזה בכתב עדיין,בכל זאת מה שעשה מעבידך נוגד את "תקנת הציבור" ולכן איננו חוקי.

האם ערכתם הסכם כלשהו או כלל לא?(היית חייב לחתום על הטפסים למס הכנסה וכו').

בכל מקרה גם אם המעביד עיגן את עצמו ע"י העלאת הדברים לכתב ,לפי סעיף 30 בחוק החוזים:

"חוזה פסול- חוזה שכריתתו,תוכנו או מטרתו הינם בלתי חוקיים,בלתי מוסריים,או סותרים את תקנת הציבור בטל."

כמו"כ ישנו עניין של "תנאי מקפח" שניתן לבית המשפט לשנותו/לבטלו אפילו אם מדובר ב"חוזה אחיד"(חוץ מהסכם קיבוצי).

"בית משפט ובית דין יבטלו או ישנו ,בהתאם להוראות חוק זה(ישנם מספר הגבלות),תנאי בחוזה אחיד שיש בו משום קיפוח לקוחות או משום יתרון בלתי הוגן של הספק העלול להביא לידי קיפוח לקוחות".

גם אם לא חתמת על חוזה יכול להיות שניתן יהיה לטעון לתנאי מקפח,חוזה לא תמיד מחייב כתב,אלא הצעה+קבלה וגמירות דעת של שני הצדדים,חוץ ממקרים ספציפיים המחייבים כתב-כגון:מקרקעין,מתנה(כן כן תתפלאו לשמוע שמתנה מחייבת כתב אליבא ד"חוק המתנות").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...