Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לעורכי הדין בפורום ..

אורן 16V
שימו לב! השרשור הזה בן 6913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

עבדתי כחודש בחברת מחשבים,

וקיבלתי רכב מן החברה, אימפרזה 2004.

בהסכם העבודה, סיכמנו שאני אשלם חצי חצי עם המעביד את תוספת הביטוח, כיון שאני נהג חדש עדיין.

במהלך שהות הרכב אצלי, נגנב כיסוי פנס הערפל השמאלי,

כאשר באתי לקחת את המשכורת, הודיע לי המעביד חגיגית, שהוא מוריד לי כ 700 ש"ח על פי הערכת שמאי על ה"תאונה שעשיתי"

כאשר אמרתי לו שלא עשיתי תאונה, והחלק נגנב, והוא אף ידע זאת מספר ימים קודם לכן (כי אמרתי לו ..) הוא אמר שאין מה לעשות.

קיבלתי את המשכורת פחות 700 ש"ח.

לאחר מכן, הלכתי וצילמתי את מקום הגניבה, ואת ה"אוזניים" שמחזיקות את הפלסטיק, שהם שלמות לגמרי (שכן היו נשברות אם הפלסטיק היה עף כתוצאה ממכה), ואת הסימני מברג שהושארו שם.

הכל במצלמה רגילה כמובן , לא דיגיטלית. (חד פעמית)

לאחר מכן ביקשתי מהמעביד את דו"ח השמאי שלו, כדי ששמאי מטעמי יפריך אותו.

לאחר שיחה קצרה, מסתבר שהמעביד לא פנה בכלל לשמאי, ואף לא עירב את חברת הביטוח.

זתומרת גבה 700 ש"ח על דעת עצמו, וללא כל אישור מיבואן סובארו או כל מישהו אחר (יש לציין שגם קבלות אין כי הוא עוד לא קנה את החלק)

הלכתי ליבואן סובארו ונאמר לי שחלק כזה עולה כ 300 ש"ח ויש בכל הצבעים, כיון שרבים מפרקים אותו כדי לעשות פנסי ערפל (זול יותר מלקבל אותם עם האוטו)

שאלתי היא, האם ניתן לתבוע את הכסף בתביעות קטנות ? האם להגיד לבית דין לעבודה? מה עושים ..

כל ההוכחות איתי, אין לו קבלה, אין לו הערכת שמאי, הוא החליט על דעת עצמו.

בנוסף, הוא איננו מוכן לשלוח לי תלוש משכורת, באומרו "הרואה חשבון עדיין לא הנפיק לי"

ככה כבר 22 יום.

הקבלה היחידה שיש לי , היא של צ'ק על סך 3800 ש"ח (4500 פחות ה 700) , האם זה מספיק ?

מה אפשר לעשות

עזרו לי.

תודה מראש לכולכם. אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית לפנות אליו ולהגיד לו שחלק כזה עולה 300 שקל? הייתי מתחיל מזה, שיחזיר לך את ה700 שקל, ואתה תחזיר את המצב לקדמותו (הוא תיקן כבר או לא?) במידה והוא תיקן תגיד לו שבדקת במוסך מורשה סובארו את עלות החלק ושאין כל הצדקה לחייב אותך בעלות כפולה.

בנוסף תבדוק האם הוא הוריד לך את ה700 שקל מהברוטו או מהנטו.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ההורדה היא מהנטו

2. אמרתי, הוא אמר שכשאני אביא את החלק, הוא יחזיר לי את הכסף שנותר, אבל אני לא מעוניין לשלם על החלק שלא אני הרסתי.

3. בשביל מה אני אמור לשלם ביטוח אם הוא לא משתמש בו ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתחיל להתעסק עם תביעות קטנות, אם החלק אמור לעלות 300 ש"ח אז תיקח מהמוקם בו שאלת (סובארו) שיביאו לך הצעת מחיר מודפסת..אל תתחיל לתבוע את המעסיק שלך כי זה יכול לגרום חס וחלילה לפיטורים/סיכסוכים,

תגיד לו חצי חצי על החלק (כאילו שיוריד 150 ש"ח)

Suzuki Jimny

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גועל של אנשים פשוט מגעיל

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקיף כמובן ... נהג חדש או לא, זה לא משנה בביטוח חובה... המקיף הוא שעולה יותר.

בטח שנהג חדש משנה בביטוח חובה, אני הוספתי 400 שקל לביטוח החובה של ההורים שלי כדי שיכסה גם אותי כשעברתי טסט.

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו בסדר....... אבל אם אבא שלך היה עושה את הביטוח חובה, היית צריך להוסיף רק על המקיף ולא על החובה... מספיק עם שטויות בתרד הזה, אפשר בבקשה תשובה ממישהו שכן מבין ?!!?!?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תביא הוכחה מהמוסך שהחלק הזה עולה 300 ש"ח. אחר כך, תאיים עליו שתפנה להסתדרות.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ועדיין לא תוקן הרכב, אולי תקפוץ לאיזו פרוקייה, קנה את החלק בפחות מ-300 ש"ח, הרכב על הרכב ובקש חזרה את ה-700 ש"ח.

חוץ מזה, אני חושב שאני הייתי עוזב את מקום העבודה הזה. לך תדע מה עוד הוא ילביש עליך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו בסדר....... אבל אם אבא שלך היה עושה את הביטוח חובה, היית צריך להוסיף רק על המקיף ולא על החובה... מספיק עם שטויות בתרד הזה, אפשר בבקשה תשובה ממישהו שכן מבין ?!!?!?!

גם אם אבא שלי היה עושה את הביטוח אז הוא היה צריך להוסיף בשבילי, כדי שיהיה לי מותר לנהוג באוטו צריך להוסיף סכום מסוים לביטוח חובה בגלל שאני נהג חדש, זה לא משנה מי עושה את הביטוח זה משנה מי נוהג באוטו.

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפנה להסתדרות העובדים בישראל - יש להם אגף משפטי הנותן ייעוץ במקרים כדנן.

באם תרצה ייעוץ משפטי טוב יותר או מהיר יותר תפנה לעו"ד שאתה מכיר לייעוץ.

איזה ייעוץ משפטי אתה רוצה לקבל בפורום כללי שכזה ומאנשים זרים??

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...