Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יועץ משכנתאות

mrmiki1234

פוסטים מומלצים

אהלן

אנחנו לפני עסקת נדלן. נראה לי שכמו כולם, יש יותר סימני שאלה מנקודות וזה עולם מאוד מבלבל. 

מה הבנאדם הזה עושה בגדול, כמה זה צריך לעלות ואם יש המלצות בפרטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעתיים מזמנך - 

• אהבתי 3
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול הוא עושה 2 דברים:

1. מבקש מכם אינפורמציה על הנכסות בהווה, צפי לעתיד, צרכים לעתיד (נניח עוד שנתיים הבן מתחתן אז צריך כסף זמין) ועוד, ובהתאם אמור לבנות אתכם את תוכנית ההחזר הנכונה עבורכם.

2. עושה משא ומתן עם הבנקים בשמכם על תנאים טובים יותר של ריבית, ואם יש עומס בפניות לבנק הוא יכול לקצר זמני המתנה.

דוגמא לפעולה של יועץ: להעמיס ריבית גבוהה משתנה לטווח קצר ללא עלות פרעון אם אמור להגיע לך כסף בקרוב, ואז במה שלטווח ארוך אפשר לקבל ריבית קבועה נמוכה יותר. זה לא בהכרח משהוא שמתאים לכם או לסביבת הריבית, אבל זה מסוג הדברים שהוא עושה.

נכון ללפני כמה שנים, המחירים היו 5,000-10,000 ש"ח. אם אתה באזור מודיעין/בית אריה אמליץ לך בשמחה על שלי.

עריכה אחרונה על ידי GTאי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, GTאי כתב:

בגדול הוא עושה 2 דברים:

1. מבקש מכם אינפורמציה על הנכסות בהווה, צפי לעתיד, צרכים לעתיד (נניח עוד שנתיים הבן מתחתן אז צריך כסף זמין) ועוד, ובהתאם אמור לבנות אתכם את תוכנית ההחזר הנכונה עבורכם.

2. עושה משא ומתן עם הבנקים בשמכם על תנאים טובים יותר של ריבית, ואם יש עומס בפניות לבנק הוא יכול לקצר זמני המתנה.

דוגמא לפעולה של יועץ: להעמיס ריבית גבוהה משתנה לטווח קצר ללא עלות פרעון אם אמור להגיע לך כסף בקרוב, ואז במה שלטווח ארוך אפשר לקבל ריבית קבועה נמוכה יותר. זה לא בהכרח משהוא שמתאים לכם או לסביבת הריבית, אבל זה מסוג הדברים שהוא עושה.

נכון ללפני כמה שנים, המחירים היו 5,000-10,000 ש"ח. אם אתה באזור מודיעין/בית אריה אמליץ לך בשמחה על שלי.

אשמח בפרטי. עם סעיף 1 אין לי בעיה אבל יש לי איזה סברה שבסעיף 2 הוא יכול להשיג תנאים יותר טובים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יודע מה ריבית המינימום, הוא יודע לאן אפשר לשאוף כי הוא מכיר את הריביות וכמה נמוך אפשר לרדת.

זה לא שיש שם גמישות אין סופית, אבל הפקיד ממש לא מנסה להביא את הריבית הכי טובה, הוא איש מכירות.

הבדל של 0.1% בריבית יכול להיות שווה את העלות של היועץ.

אגב, עם השקעת זמן מצידך וכיתות רגליים בין הבנקים - אם יש לך כישורי משא ומתן יש סיכוי טוב שתוכל להשיג את אותה תוצאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לקחתי משכנתא ללא יועץ,

אבל. קודם כל קראתי ולמדתי מה שאפשר על מה זה משכנתא.

עשיתי משא ומתן לבד מול הבנקים, עבדתי מול 3 בנקים, אם כולם ניפגשתי, ואז הכול דרך המייל. 

נעזרתי בחשב של החברה שלי בנוגע לריביות.

ידעתי מבחינה פיננסית שאני הולך לסגור את המסלול של הפריים אחראי 4 שנים. ובגלל שלקחתי את כל המסלולים לא צמודים, נשארתי עם סכום קבוע כל חודש, שגם אותו אסגור לפני הסוף.

אז כן חשוב לדעת כמה שאפשר מבחינה פיננסית מה הצפי לעתיד, תסתכל 10 שנים קדימה.

וכן תסגור שהפקיד בבנק הוא בסוף איש מכירות.

• רעיון טוב! 2

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע להגיד לגבי איכות החברה הזו אבל יש לחברת "השקעות לעצלנים" גם מחלקה שמתעסקת עם משכנתאות.

כאמור אין לי מושג לגבי טיב החברה הזו

לינק לפוסט https://www.instagram.com/p/C84VPzkK36e/

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, om2 כתב:

ממליץ בכל מקרה ללמוד לפחות חלקית את התחום. בזמנו אני נעזרתי באתר משכנתאמן כדי לקבל אינפורמציה.

מצטרף להמלצה המאוד חשובה הזאת. 

משכנתא הולכת להיות ההוצאה הכי גדולה BY FAR שתעשו בחיים שלכם, כדאי להכיר לפחות את המושגים ולשחק עם מחשבונים. לא להשאיר הכול בידיים של יועצי משכנתא, שחלקם רק יודעים להמליץ על שליש-שליש-שליש שזה גם בוט יכול לעשות.

וכמו שאמרו, זה עניין של כמה שעות במקסימום, לא תואר בטכניון. 

לי אין משכנתא, ולא תהיה לי בשנים הקרובות, אין לי אינטרס אמיתי להבין בזה משהו, ואני בהלם שאני מבין בתחום הרבה יותר מרוב המוחלט של האנשים בסביבתי שכן משלמים משכנתא (לא שזה אתגר גדול כשהידע הוא 0 מוחלט) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.6.2024 בשעה 16:36, mrmiki1234 כתב:

מה הבנאדם הזה עושה בגדול, כמה זה צריך לעלות ואם יש המלצות בפרטי?

אני מבין טיפה במשכתנאות ובכל זאת לקחתי יועצת.

הערך שהיא הביאה הוא עצום:

1. היתה לה גישה לתוכנה שמחוברת לכל הבנקים ומאפשרת לקבל אישור עיקרוני מכולם במקביל - לא היתה צריכה להתקשר לאף אחד.

2. ספציפית היועצת שלי, היה לה נסיון של 30+ שנות בתחום והיא היתה מנהלת סניף משכנתאות בעברה. 

3. היו לה קשרים בכל הבנקים ובכל הסניפים. היא יכלה לקבוע פגישה עם מנהלי הסניף תוך יום-יומיים. כשאני ניסיתי לקבוע פגישה בעצמי, התקשתי לקבוע לעוד שבוע בסניף בודד. אז למרות שאני מבין במשכנתאות ויכול להשוות בין הצעות, לא יכולתי לקבל אותן כי לקבוע פגישות היה סיוט. 

4. היא הביאה המון ידע, מילאה את החורים בהבנה שהיו לי, ודיי עשתה ממני ילד (אפילו שקראתי את כל הפוסטים של משכנתאמן, הסולידית, ואני מכיר את ההרצאות של אור). 

5. היא הכירה את כל השמאים וידע להמליץ על איזה שווה לבחור וממי להתרחק.

6. לסיום - היא קיבלה מספר הצעות ממספר בנקים, סחטה חלקי אחוזים אחרונים וכל מה שנדרש ממני זה להגיע לפגישה אחת בבנק ולחתום.

אני מאוד מרוצה מהחלטה הזאת, אבל מסתייג מלהמליץ באופן גורף, דיי בטוח שיש יועצים ברמות שונות בתחום.

עריכה אחרונה על ידי snoop90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...