Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תושבות מנוע *תחליפיות* לקיה ספורטז 2015- לשלול על הסף?

matanS

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ספורטז 2015, נדרש להחליף תושבות מנוע. 

קראתי רבות על כך שתושבות מנוע יש להחליף למקוריות בלבד אחרת רעידות ימשיכו/ יחמירו.

אלא אם מדובר בתחליפיות איכותיות .

ההצעה הזולה ביותר שקבלתי למקוריות היא מ - "טופ פארטס" שתי תושבות ע"ס 1900 ש"ח.

מנגד, ראיתי כי ב "בכר טופז חלפים" ישנם תושבות תוצרת קוריאה בעלות של 340 ש"ח לאחת - סה"כ 680 ש"ח ל-2 תושבות [מצ"ב קישור וצילום מסך].

1. האם התושבות התחליפיות הללו יכולות לבוא בחשבון? ייתכן שהן איכותיות דיין אם הן מיוצרות בקוריאה [ולא בתאילנד/ הודו וכו'].?

2. בהנחה שלא ושחייב מקוריות - האם ניתן "לסמוך" על "טופ פארטס" שאכן מדובר בתשובות מקוריות ולא בזיוף כלשהו?

תודה רבה, 

https://topazparts.co.il/product/תושבת-מנוע-קיה-ספורטאג-מ-11-ימין-korea/

image.thumb.png.4a55dd26b5656a4a691fdc5a8c94dd3a.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארץ המוצא לא תמיד מעידה על האיכות. מה זה 'מותג קוריאה'? איזה מותג זה? יש לו אבא ואמא? אתר אינטרנט? הוא יצרן OEM אולי? 

במקרה הזה אני רואה שכתוב MOBIS שזה יצרן OEM של יונדאי, לכן הייתי משתמש באלו ספציפית בלי דאגה.

אני יכול להעיד באשר לחלקי גומי שהתקנתי אצלי משולשים ממותג קוריאני (לא זוכר בדיוק את השם...) והאיכות משמעותית נחותה מהמקוריים שהיו.

באופן כללי יותר ובלי להתייחס לדוגמא הספציפית הזו:

אם אתה לא מתכנן להחזיק את הרכב זמן רב - אן מה להשקיע, כתלות בכמה אתה מחובר לDNA הישראלי שלך.

אם אתה מתכנן להחזיקו מעל שנה, לדעתי תשקיע את האקסטרה 1000 שקלים האלו ותהיה בטוח שיש לתושבות החדשות עוד 10 שנים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.6.2024 בשעה 14:53, EliC25 כתב:

במקרה הזה אני רואה שכתוב MOBIS שזה יצרן OEM של יונדאי, לכן הייתי משתמש באלו ספציפית בלי דאגה.

איפה ראית את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על כל אחת מהתמונות מופיע לוגו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, רשום ש"התמונה להמחשה בלבד". אז גם אם מדובר בכסת"ח כללי, עדין עשוי להתקבל חלק מיצרן אחר, הגם קוריאני.

אולי ניתן לברר בדיוק באיזו חברה מדובר לפני רכישה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאתי יצרן כזה. וכמו ש tom אומר, התמונה להמחשה. כלאמר לא אמיתי 😉

מנסיונם של חברים קרובים (בעלי מוסך ) התושבות החליפיות שנמכרות בארץ ברובן הן די זבל, אבל כשמגיע בעלים של רכב קוריאני ותיק וניכר בעליל שמתוחזק בזול, הם נאלצים לשים תחליפים תוך ציון ברור בחשבונית שאין אחריות לחלק מעבר ל 3 חודשים . הגומי בתחליפים מתייבש במהירות כמו מסטיק לעוס. 

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, zaf כתב:

לא מצאתי יצרן כזה

MOBIS?

זה היצרן המקורי של כל כך הרבה חלקים ביונדאי וקיה

https://www.mobis.co.kr/en/index.do

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מוביס.

הכוונה שלי היא ליצרן בשם ״קוראה״ . 

מוביס מכובד בהחלט.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, zaf כתב:

לא מצאתי יצרן כזה. וכמו ש tom אומר, התמונה להמחשה. כלאמר לא אמיתי 😉

מנסיונם של חברים קרובים (בעלי מוסך ) התושבות החליפיות שנמכרות בארץ ברובן הן די זבל, אבל כשמגיע בעלים של רכב קוריאני ותיק וניכר בעליל שמתוחזק בזול, הם נאלצים לשים תחליפים תוך ציון ברור בחשבונית שאין אחריות לחלק מעבר ל 3 חודשים . הגומי בתחליפים מתייבש במהירות כמו מסטיק לעוס. 

אצל כולם זה ככה..התושבות החליפיות בחלק גדול מהמקרים זה זבל, בחלק קטן זה זיבלול.

עבור היצרנים האירופאיים, יש לפעמים יצרני בוטיק לא מוכרים שמספקים את הסחורה המקורית ליצרן. נתקלתי ב hutchinson לברלינגו הקודמת שלי שהיתה עם dna של מקורית, אם לא מקורית מהדרין.

גם הסחורה של birth נחשבת למעולה. 

צריך להכיר ולנסות את הסחורה וגם להיכנס לאתר היצרן ולחפור כי יש לפעמים תושבות מנוע זהות ב 2 מקטים שאחת מהן גומי רגיל והשניה עם מייסב/הידראולית.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...