Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות לפני שיפוץ דירה מקיף

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

לפני 12 שעות, zaf כתב:

דירה מ 1993, אני בספק שהצנרת הוא sp או שוות ערך. זה לא היה מקובל באותן שנים. הבית שלי מ 1994 והצנרת הייתה כולה ממתכת.

עברתי לפני 10 ימים מדירה בבניין שניבנה ב-1991, שגרתי בה כחדשה, בירושלים לצורך העניין.

הצנרת ממונה המים עד לחנוכיה (כן, הייתה חנוכיה מהקבלן) הייתה ממתכת, ומהחנוכיה לנקודות המים, מפלסטיק.

רוב השכנים נאלצו לאורך השנים להחליף את המקטעים שבין מונה המים לחנוכיה.

בדירה החדשה,  הצנרת היא ממתכת עד למונה הדירתי. ממנו, מפלסטיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעה, pasat04 כתב:

עברתי לפני 10 ימים מדירה בבניין שניבנה ב-1991, שגרתי בה כחדשה, בירושלים לצורך העניין.

הצנרת ממונה המים עד לחנוכיה (כן, הייתה חנוכיה מהקבלן) הייתה ממתכת, ומהחנוכיה לנקודות המים, מפלסטיק.

רוב השכנים נאלצו לאורך השנים להחליף את המקטעים שבין מונה המים לחנוכיה.

בדירה החדשה,  הצנרת היא ממתכת עד למונה הדירתי. ממנו, מפלסטיק.

הערה חשובה, הדירה המדוברת נמצאת במבשרת.

איך אפשר לבדוק את הצנרת מהמונה לחנוכיה?

זה מעניין מאוד, איך אפשר לבדוק מה סוג הצינור שהולך מהמונה לחנוכיה?
ומה המשמעות של להחליף אותו במידה והוא אכן ברזל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמונות מאוד מזכיר את הדירה הקודמת של ההורים שלי, שבמקרה נבנתה ב93. המחיצות בין החדרים זה גבס במקרה?

הצנרת שם הייתה מברזל והוחלפה מתישהו יחד עם שיפוץ האמבטיה והשירותים. דרש להרים שורת מרצפות מדלת הכניסה עד האמבטיה, אשר הוחלפו במרצפות טרצו חדשות שלעולם לא תאמו באמת בגוון... אבל beggars can't be choosers 🤷‍♂️

גם המטבח דרך אגב מזכיר לי את ההוא שהיה שם. חסר לי רק תמונה של הקיר הנגדי שהיה מחובר אליו שולחן (פיזית. תלוי על הקיר.) לארוחות השוטפות שלא טורחים להביא את הכל לפינת האוכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, alex321 כתב:

המוכר מבציר בי(והוא לא עושה לי רושם של חרטתן) שהוא בדק את הנושא ונאמר לו שהצנרת היא אכן פלסטיק.

כמובן שאם אנחנו נתקדם לקראת רכישה אני אביא איש מקצוע שיתן לי גושפנקה שזה אכן המצב.

המוכר מנסה למכור אץ הדירה כבר 9 חודשים ועדיין מבקש מחיר גבוה מאוד, בבניין ליד אותה דירה בדיוק ועל פי התמונות שהצלבתי מהפייסבוק לפני 3 חודשים נמכרה משמעותית בפחות.

אני לא יודע מה איתך אבל אתה קודם שולח איש מקצוע כאשר אתה נוכח בדירה המיועדת ורק אחרי שאתה מקבל ממנו אוקיי שאין בעיות בצנרת או בכל דבר אחר שאתה צריך לוודא. רק אז אתה תיתן הצעה. לא אחרי שנתת הצעה הבנת אותי?

דירה מעולה נמכרת מחוץ לשוק, דירה טובה נמכרת בשוק אבל תוך זמן קצר, דירה סבירה נמכרת בשוק אבל לוקח חודש חודשיים, דירה בסדר נמכרת בשוק אבל לוקח לה חצי שנה, דירה גרועה נמכרת אחרי יותר מחצי שנה.

אתה נכנס לתוך מצב שצריך לבדוק ממש טוב את הדירה ועושה רושם שאתה רוצה להיכנס לצרות של אחרים.

או שתעשה שיעורים טוב מאוד על הבניין ועל הדירה עצמה או שתעזוב אותה.

וכמובן שאם יש בעיה אז זה אמור להיות מגולם במחיר של הדירה, כלפי מטה!!

וד"א אני מאוד אכעס אם תקנה את הדירה ואז תגלה שיש בעיות. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שלא אתן שום הצעה לפני שבעל מקצוע אישר ותימחר לי את התיקונים/פערים.

לגבי זמן שבו הדירה נמצאת על המדף, להערכתי זה שילוב של מחיר גבוה מלחתחילה+ריבית גבוהה+7.10+חוסר חשק של אנשים להכנס לשיפוץ.

ממה שאני רואה בלוחות כבר כמה חודשים, אנשים מתקשים למכור.

מנגד,אין לי ספק שבעיתוי כזה או אחר המחירים יתפרצו כלפי מעלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תחושה שאיש המקצוע ינקוב במחיר שיפוץ לפחות כפול מתקציבך לצורך העניין, ועל זה תוסיף 30% בלתמ"ים (שיש תמיד). ואז תצטרך להתמקח כמו על רכב שמכון הבדיק מצא לו קצה שלדה.

לי יש ניסיון מר בעניין עם דירה בת 25 שמעולם לא שופצה. הערכה ראשונית מסויימת, אבל אז התברר שיש צורך בשיפוץ הרבה יותר מאסיבי, שעלה יותר מכפליים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית אצלי האיש מקצוע הוא מהמשפחה, כך שהוא לא יחרטת אותי בדבר נחיצות של שיפוץ וטווח עלויות(וגם לי הוא אמר שסטיית תקן של 30% היא לחלוטין הגיונית)

ובנושא מעט שונה, איך כדאי לעשות את מעמד ההצעה למוכר? כמעט כל ההתנהלות שלי איתו היא בווטס אפ, האם זה לא "מכבד" או שעדיף כבר פנים מול פנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, alex321 כתב:

ספציפית אצלי האיש מקצוע הוא מהמשפחה, כך שהוא לא יחרטת אותי בדבר נחיצות של שיפוץ וטווח עלויות(וגם לי הוא אמר שסטיית תקן של 30% היא לחלוטין הגיונית)

ובנושא מעט שונה, איך כדאי לעשות את מעמד ההצעה למוכר? כמעט כל ההתנהלות שלי איתו היא בווטס אפ, האם זה לא "מכבד" או שעדיף כבר פנים מול פנים?

אתה נותן הצעת רכש, לא הצעת נישואין.

אם יש מתווך אז דרכו ואם לא אז שיחת טלפון ולהגיד לו שלאניענה עכשיו אלא שיחשוב ויחזיר תשובה 

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עשיתי סיבוב נוסף בדירה, שבוע הבא מגיע עם קבלן על מנת לקבל אומדן לעלויות שיפוץ.

האם זה מסובך לפרק לבד את הקרמיקה ה"עייפה" הזאת?

האם ניתן להחליף את חדר האמבטיה בלי להחליף את כל הצנרת בבית? (חושש בעיקר ממשק צנרת חדשה של המקלחת לצנרת המקורית של הדירה) ובכללי אני מנסה להבין אם עצם העובדה שאני מחליף חדר רטוב לא תפתח לי תיבת פנדורה בצנרת בדירה.

WhatsApp Image 2024-03-22 at 11.14.30_46cc391a.jpg

WhatsApp Image 2024-03-22 at 11.14.29_152fdd40.jpg

WhatsApp Image 2024-03-22 at 11.14.29_9409a381.jpg

WhatsApp Image 2024-03-22 at 11.14.25_fc8135c2.jpg

WhatsApp Image 2024-03-22 at 11.14.26_181ac5a7.jpg

WhatsApp Image 2024-03-22 at 11.14.24_025272cb.jpg

WhatsApp Image 2024-03-22 at 11.14.19_6f2a7b47.jpg

WhatsApp Image 2024-03-22 at 11.14.26_45fc6177.jpg

עריכה אחרונה על ידי alex321
עריכת תמונות
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים