Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות לפני שיפוץ דירה מקיף

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

חפירה לא קטנה, אבל זה מה יש.

קצת רקע:

דירה בר"ג בניין משנות ה90 המוקדמות, 4 חד' כ85 מ"ר. שמור, אך לא שופץ אף פעם (כשנכנסו עשינו ריצוף הדבקה וצבע)

חשבתי על:

1. לקיחת השירוקלחת + שירותים הקיימים + לנגוס בחדר הורים (מאוד גדול, החדר שלמטה מימין בתשריט) וליצור שירוקלחת, שירוקלחת יחידת הורים, חצי חדר עבור עבודה מהבית - כולל איטום ואינסטלציה.

2. החלפת מטבח קומפלט למשהו ברמה גבוהה.

3. החלפת כל התריסים הקיימים בדירה ולהחליפם למשהו ברמה גבוהה.

4. סירוג כל החלונות (בטן + צבע בתנור וכו').

5. החלפת אינסטלציה (להוסיף חנוכייה) ותשתית חשמל בכל הדירה.

6. החלפת דלתות פנים (6 דלתות)

7. החלפת רובה בדירה (עשינו רובה לבנה - טעות, להחליף למשהו כהה)

מניח שכל זה  + תוכנית אדריכלית ייעלה סביב ה150K-200K (תקנו אותי אם אני טועה - אולי אני מגזים? אולי אני מפריז?).

שאלת תם: במידה ואני לוקח אדריכל.ית, הו.יא עובד.ת מול הקבלן ואין לי אינטרקציה עם האנשי מקצוע האחרים?

מעדיף לעבוד מול פרסונה אחת ולא לנהל מגוון של אנשי מקצוע שונים.

זה התשריט של הדירה.

image.thumb.png.742c4c69f95c7881d511e66ab4dd3918.png

עריכה אחרונה על ידי Shaike.Zam

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התקציב שלך מאוד מאוד אופטימי. מטבח טוב יעלה לך לבד בסביבות 60 אז צפה לסיים בסביבות ה 300 לפחות למה שאתה מתכנן.

שקלת להעביר את המטבח לאיפש שהחדר למעלה ולקבל מטבח הרבה יותר פתוח וחדרי שינה מרוכזים יחד?
זה גם יאפשר לך לעשות בחדר ההורים עוד פינת אחסון בנישת המקרר במטבח הקיים.

לגבי ניהול בעלי המקצוע זו כבר בחירה שלך. הכל שאלה של עלויות.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לתקציב - קיבלתי.

בקשר להצעה של המטבח, זה משהו שבהחלט אפשרי, אני מניח שאיש מקצוע ייתן רעיונות לסוג הזה, אז זה בהחלט נחמד, הבעיה ברעיון הזה הוא שכבר אין הפרדה בין חדרי השינה של הילדים לחדר של ההורים, משהו שהיינו רוצים להמשיך איתו.

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לסבר את האוזן מבחינת תקציב, סיימתי לפני פחות מחצי שנה שיפוץ שכלל 2 מקלחות, שירותי אורחים, פרקט ב 3 חדרים, פירוק הנמכות גבס כולל הזזת תריסי מיזוג, מטבח וסגירת חלונות ומעקה זכורית למרפסת שירות. סיימתי ב 220 כשמזה בסביבות 80 זה המטבח ופרט להזזת אסלה כשיש קולטן מוכן לא היו שינויי אינסטלציה.

היום הכל הרבה יותר יקר בגלל בעיית כוח האדם שנעלם.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Shaike.Zam כתב:

חפירה לא קטנה, אבל זה מה יש.

קצת רקע:

דירה בר"ג בניין משנות ה90 המוקדמות, 4 חד' כ85 מ"ר. שמור, אך לא שופץ אף פעם (כשנכנסו עשינו ריצוף הדבקה וצבע)

חשבתי על:

1. לקיחת השירוקלחת + שירותים הקיימים + לנגוס בחדר הורים (מאוד גדול, החדר שלמטה מימין בתשריט) וליצור שירוקלחת, שירוקלחת יחידת הורים, חצי חדר עבור עבודה מהבית - כולל איטום ואינסטלציה.
העלות תלויה מאוד ברמת הגימור. יש כיור ב500 ש"ח ויש ב 2000. כנ"ל לגבי ברזים, קרמיקה, וכו'. 

2. החלפת מטבח קומפלט למשהו ברמה גבוהה.

לפני 10 שנים עשינו מטבח מ 0 בהום סנטר ב 23,000 כולל שיש. פרזול של הטיש, הארונות והפורמייקה ממילא מיוצרים באותם 2-3-4 מפעלים. 

המפרט היה זה 1 ל1 במטבחי זיו, שם רצו כמעט 40,000.

מחזיק עד היום בלי שום בעיה ועובד קשה.

אני חושב שאם לא תיפלו לכל מיני טרנדים ומותגים, תוכלו לסגור בקלות הכל ב 40,000 כולל מוצרי חשמל.

3. החלפת כל התריסים הקיימים בדירה ולהחליפם למשהו ברמה גבוהה.

הכוונה גם לחלונות עצמם? כי זאת יכולה להיות הוצאה. 

אם הכוונה רק לתריסים חשמליים, קח בחשבון הוספת נק' חשמל. 

4. סירוג כל החלונות (בטן + צבע בתנור וכו').

אין לי ידע בנושא. 

5. החלפת אינסטלציה (להוסיף חנוכייה) ותשתית חשמל בכל הדירה.

כולל הוספת נקודות, מים, חשמל? שקול גם הוספת תעלות לאינטרנט קווי ומרכזיית תקשורת קטנה, זאת תשתית חיונית היום לא פחות מחשמל.

6. החלפת דלתות פנים (6 דלתות)

מניח שסביב 2200 לדלת תקבל תמורה טובה+. המפתח פה (ובכלל) זה מתקין מקצועי. אל תתפשר.

7. החלפת רובה בדירה (עשינו רובה לבנה - טעות, להחליף למשהו כהה)

זאת עבודה שכל פועל יכול לבצע, מניח ש 3-4 ימי עבודה. כסף קטן יחסית. 

מניח שכל זה  + תוכנית אדריכלית ייעלה סביב ה150K-200K (תקנו אותי אם אני טועה - אולי אני מגזים? אולי אני מפריז?).

אני חושב שמה שציינת אפשרי, תכנן ל 150 וצפה ל 200.

שאלת תם: במידה ואני לוקח אדריכל.ית, הו.יא עובד.ת מול הקבלן ואין לי אינטרקציה עם האנשי מקצוע האחרים?

מעדיף לעבוד מול פרסונה אחת ולא לנהל מגוון של אנשי מקצוע שונים.

אני מניח שיש אפשרות כזאת, אולי תצטרך מפקח בנוסף.

זה התשריט של הדירה.

image.thumb.png.742c4c69f95c7881d511e66ab4dd3918.png

אני אישית כן היית מזיז את המטבח לחדר הימני העליון משתי סיבות:

1. 2.5 מטר רוחב למטבח זה צר.

2. נהוג לחלק את הדירה לשני חלקים: ציבורי (סלון, מטבח, פינת ישיבה, שירותי אורחים) ופרטי (חדרי שינה בעיקר). בפורמט הנוכחי זה לא המצב.

השנקל שלי בתוך הציטוט. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh
  • רעיון טוב! 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בשלבי תכנון שיפוץ עתידי גם כן, אמנם לדירה קצת גדולה יותר ופחות או יותר אותן תכולות חוץ מהסירוג.

150 אש"ח נשמע לי קצת מדי, אני מעריך שרמת שיפוץ טובה תעלה לכם כ200-250 אש"ח.

שים לב שאם אתם מחליפים אינסטלציה בדירה יהיה צורך להרים חלק מהריצוף, יש לכם מספיק ריצוף רזרבה?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Shaike.Zam כתב:

שיפוץ מקלחות ללא אינסטלציה?

ללא. הבעלים הקודמים החליף הכל שנתיים קודם. הבעייה היתה (אם ננסח את זה בעדינות) הטעם האוריינטלי שלו.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, iAmital כתב:

אני בשלבי תכנון שיפוץ עתידי גם כן, אמנם לדירה קצת גדולה יותר ופחות או יותר אותן תכולות חוץ מהסירוג.

150 אש"ח נשמע לי קצת מדי, אני מעריך שרמת שיפוץ טובה תעלה לכם כ200-250 אש"ח.

שים לב שאם אתם מחליפים אינסטלציה בדירה יהיה צורך להרים חלק מהריצוף, יש לכם מספיק ריצוף רזרבה?

כן

ציטוט

השנקל שלי בתוך הציטוט. 

היום המטבח לא בדיוק 2.5 אלא רובו על הקיר השמאלי. 

ציטוט

הכוונה גם לחלונות עצמם? כי זאת יכולה להיות הוצאה. 

כולל חלונות לא חשמלי, רגיל

ציטוט

כולל הוספת נקודות, מים, חשמל? שקול גם הוספת תעלות לאינטרנט קווי ומרכזיית תקשורת קטנה, זאת תשתית חיונית היום לא פחות מחשמל.

כולל מים וחשמל, בקשר לתשתית תקשורת - קיבלתי, כולל

ציטוט

2. נהוג לחלק את הדירה לשני חלקים: ציבורי (סלון, מטבח, פינת ישיבה, שירותי אורחים) ופרטי (חדרי שינה בעיקר). בפורמט הנוכחי זה לא המצב.

קיבלתי

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סורגים, זה למניעת נפילות או למניעת פריצה?

כי אם נפילות שקול סורג טף או המתחרים שלהם. מוצק פשוט, זול, יעיל וקל להסרה כשהילדים גדלים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

לגבי סורגים, זה למניעת נפילות או למניעת פריצה?

כי אם נפילות שקול סורג טף או המתחרים שלהם. מוצק פשוט, זול, יעיל וקל להסרה כשהילדים גדלים.

גם וגם, אחרי הכל קומה ראשונה על עמודים (3 מטר מהקרקע) כמובן שזה לא ערובה נגד פריצות, אבל לפחות מקנה קצת שקט נפשי

מחשבות נוספות, אולי אפשר לקחת את ההצעה שלכם למטבח למעלה מימין, ואת המטבח והחדר השמאלי למטה לפצל לשלושה 3/4 חדר. ואז לקבל דירת 5 וחצי חדרים, ככה שילד נוסף בעתיד (היום יש 2 קטנים) ייקבל חדר משלו.

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה להתייעץ עם ארכיטקט טוב שיודע להסתכל גם על פונקציונאליות ולא רק על צורה.

רק חשוב שזה יהיה אחד שיש לכם כימיה איתו ואתם חושבים באותו הראש. אצלי בשיפוץ (כמו שאמרתי לאשתי גם לפני שלקחנו מעצבת) המעצבת עשתה תכניות ואני שיניתי את הכל. בהתחלה טענה שלא טוב ובסוף הודתה שצדקתי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי.

מול מי מתחילים תהליך כזה? מעצבת? אדריכלית? ארכיטקט? קבלן? קונסטרקטור?

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכתובת הראשונה שלך היא אדריכל.ית או מעצב.ת פנים מנוסים ובעלי המלצות אמיתיות ומוכחות בשיפוץ של דירות דומות (לא מספרות כלבים, לא בנייני ענק. מישהו שכבר עשה פרויקטים של דירות כמו שלך).

אתה תצטרך גם להתחכך מעט בקבלן ראשי (לכל הפחות), בשלב הראשון של סגירת החוזים, כי אחרת יגזרו עליך קופון (כן, גם האדריכלים המומלצים והישרים עלולים לנצל את ההזדמנות).

אחרי שיהיה לכם חוזה חתום ונעול מכל הכיוונים (תבקש דוגמת חוזה טובה מהמתכנן שלך) אתה יכול לצפות מהמתכנ.נת שלך שימשיך את הקשר עם המבצע ויפקח פיקוח עליון על העבודות.

אני ממליץ לך מאד להכין כתב כמויות ומפרט כתובים, למרות שמעצבים חפיפניקים, ו"מומחי שיפוצים" (כאלה שגיסתם שיפצה מקלחת לפני עשור) ינסו לשכנע אותך שזה מיותר.

אחרי כמעט 30 שנות נסיון, אני יכול לומר לך שזה ממש לא מיותר. אף פעם. מי שעשה חסך הרבה כסף, מי שלא, שילם על זה ביוקר (ולרוב טיפש מידי כדי להבין את זה, ועדיין חושב שהוא דפק את השיטה).

מצעב.ת טובים, יכינו לך גם אומדן ראשוני (לפי מחירון דקל) לעבודה, עוד אפילו לפני שיהיו כל תכניות העבודה המפורטות, כדי שתדע לאן אתה הולך, מה אתה יכול להרדות לעצמך ואיפה אתה יכול לצמצם, והערפל שאתה חווה עכשיו יתפזר.

לגבי התקציב, נראה לי מאד אופטימי.

כמה מחירים מקובלים כדי לתת לך אומדן "אצבע" ראשוני (תשב תעשה לך חשבון):

מ"ר חלון/דלת אלומיניום מהסדרות הבסיסיות של קליל (7000,4500) - 1200 ש"ח. תמדוד את החלונות ותכפיל. תריס זה בסביבות 800 ש' למ"ר שלב מוקצף כמעט כפול לשלב משוך איכותי. 

מ"ר סורג פלדה צבוע בתנור - 800 ש"ח לישר 1200 לבטן  (1500-1800 לאלונימיום, שזו האופציה העדיפה לדעתי).

מ"ר חיפוי או ריצוף 160-180 ש"ח. עניין החלפת הרובע זו נקודה כואבת, רוב הקבלנים לא ירצו להתעסק בזה.

נקודת אינסטלציה - 1200 ש"ח. זה לא כולל התקנת כיור/אסלה ולא כולל כמובן את הכלים הסינטריים והברזים עצמם, אבל כן כולל את הצנרת עד למחלק ("חנוכיה").

נקודת חשמל/תקשורת -180 ש"ח. על זה תוסיף לוח חשמל 2000 ש' ולוח תקשורת עוד כמה מאות בודדות.

דלת פנים באיכות סבירה ומעלה כולל התקנה כ-2000 ש'.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי.

כמה יסכימו (ולהוריד במחיר) שאת החיפויים\קרמקירה\כלים סניטריים אני אביא? כנ"ל לגבי חומר שחור?

כתב כמויות אני עושה מול האדריכל? מול הקבלן? זה נכנס בחוזה?

ציטוט

עניין החלפת הרובע זו נקודה כואבת, רוב הקבלנים לא ירצו להתעסק בזה.

מדוע? על פניו זו עבודה קלה ופשוטה

עריכה אחרונה על ידי Shaike.Zam

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...