Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות לפני שיפוץ דירה מקיף

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, natco כתב:

וואו איזו קבוצה מפחידה.

כמות הסקאמים וההצעות המפוקפקות שיש שם פשוט מטורפת.

וואלה הייתה לי אחת כזו ממש דומה לקבוצה הזו, נעלמה לי משום מה.

פחות scams וכו'..

מבחינת הנפח, הדירה "תפתח" יותר ותאורטית יהיה יותר אור בדירה..

אפשר גם "לחסל" לחלוטין המסתור ולהעביר את כל התכולה שלו לחלק המאורך שהוא חלק מהמזווה/מטבח. ואז המטבח יהיה יותר "עמוק" ורחב יותר בתחושה.

image.png.36cfb2ff0f742d65fa85c341e40f1b78.png

מקווה שאתה סולח לי על יכולות הצייר שלי, חחחח...

במקלחת של ההורים, אני מניח שתצטרך לשבור חלון למקלחת אחרת זה יהיה סבל נוראי לאוורר את המקלחת הזו, וכל השיקוצים שיציעו יהיו לא נוחים וגם מסורבלים בעתיד.

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 10 שעות, Shaike.Zam כתב:

5. החלפת אינסטלציה (להוסיף חנוכייה) ותשתית חשמל בכל הדירה.

6. החלפת דלתות פנים (6 דלתות)

7. החלפת רובה בדירה (עשינו רובה לבנה - טעות, להחליף למשהו כהה)

איך תחליף אינסטלציה בכל הבית וגם תוסיף חנוכיה בלי לגעת ברצפה ?

כלים סניטריים אתה בכל מקרה מביא, לא בעל המקצוע שאתה שוכר לעבודה מביא אותם.

לדעתי התקציב שנקבת בו, בהנחה ואתה צריך אינסטלציה ריצוף וחשמל, יהיה רק על העבודה בתחומים האלו. אתה רחוק, להערכתי, ב 100K מהתקציב הכולל לעבודה.

כמו כן אם השיפוץ יהיה מספיק עמוק (או יותר) ממה שכבר תיארת, קח בחשבון שאתה צריך לעבור דירה לחודשיים ולפנות את הקיימת (עד כמה שניתן).

לשפץ את הדירה אפשר גם ב 100-150, אבל זה לא יהיה קרוב לשיפוץ שאתה רוצה.
תריסים, חשמל, אינסטלציה, מטבח - אלו דברים שעולים לא מעט כסף.

איציק

• רעיון טוב! 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, DareDevil כתב:

לקחת מישהו שיבוא וירים עבורך את הקרמיקות

כשאני שיפצתי את הדירה (לפני כ 11 שנים) זה היה במקביל לתמ"א 38 שהתנהלה בבניין. כשהזמנתי את הקרמיקות 60X60, המוכר אמר לי שזה מגיע עד פתח הבניין ושאני צריך להעלות את זה למעלה. סחבק, אדם לא בכושר מדהים אבל צעיר (ושחצן) בעשור ממה שהוא היום, אמר לעצמו "וואלה, כמה קשה זה כבר יכול להיות, מקסימום נזיע שעה ונסתדר". ואז זה הגיע... וסחבק הזיע שעה והעלה איזה שתיים-שלוש בלטות למעלה.

אבל אז המוח שלי (כלומר זוגתי) הציעה לבקש מהפועלים של קבלן התמ"א עזרה, תפסתי את אחד הפועלים שהייתי מיודד איתו, בחור מאחד הכפרים בואדי ערה, מטר ושישים ביום טוב, דו מימדי כזה שכנראה יכול לעבור גם בחריץ מתחת לדלת אם ממש צריך, והצעתי לו כמה גרושים בשביל לעזור עם הקרמיקה. שתי חבילות על כל כתף, ותוך חצי שעה הכל היה למעלה אפילו בלי להתנשף.

כשהאריחים כבר היו למעלה, ניסיתי בשביל הספורט להרים חבילת אריחים אחת שלמה, כי אמרתי לעצמי שאם הציפלון הזה יכול גם אני יכול. הגב שלי עשה "קנאק" ושם נגמר הניסיון השני שלי להיות גיבור.

עריכה אחרונה על ידי Fazer
  • מצחיק 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Shaike.Zam כתב:

אגב, הדירה מרוהטת קומפלטת. מה קורה לזה בזמן השיפוץ? בגלל ששוברים קירות ובונים חדשים. אצטרך לאחסן את הכל איפשהו? זה גם נכנס לתמחור? או שזה יכול להישאר בדירה והפועלים דואגים להזיז וכו'?

אין מנוס מלצאת. תוכל לאכסן את כל התכולה ולמצוא דיור חליפי, קח בחשבון 3 חודשים. פחות מכך תהייה לחוץ. יש עיכובים וכל מיני בלתמים. זמני אספקה של הדלתות והחלונות . פחות בעיה עם שאר הדברים.

• רעיון טוב! 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, איציק נ. כתב:

איך תחליף אינסטלציה בכל הבית וגם תוסיף חנוכיה בלי לגעת ברצפה ?

כלים סניטריים אתה בכל מקרה מביא, לא בעל המקצוע שאתה שוכר לעבודה מביא אותם.

לדעתי התקציב שנקבת בו, בהנחה ואתה צריך אינסטלציה ריצוף וחשמל, יהיה רק על העבודה בתחומים האלו. אתה רחוק, להערכתי, ב 100K מהתקציב הכולל לעבודה.

כמו כן אם השיפוץ יהיה מספיק עמוק (או יותר) ממה שכבר תיארת, קח בחשבון שאתה צריך לעבור דירה לחודשיים ולפנות את הקיימת (עד כמה שניתן).

לשפץ את הדירה אפשר גם ב 100-150, אבל זה לא יהיה קרוב לשיפוץ שאתה רוצה.
תריסים, חשמל, אינסטלציה, מטבח - אלו דברים שעולים לא מעט כסף.

איציק

מבחינתי החלפת אינסטלציה זה אומר להרים בלטות (כי החלפת האינסטלציה עוברת ברצפה כמובן)

לפני 2 דקות, Fazer כתב:

כשאני שיפצתי את הדירה (לפני כ 11 שנים) זה היה במקביל לתמ"א 38 שהתנהלה בבניין. כשהזמנתי את הקרמיקות 60X60, המוכר אמר לי שזה מגיע עד פתח הבניין ושאני צריך להעלות את זה למעלה. סחבק, אדם לא בכושר מדהים אבל צעיר בעשור, אמר לעצמו "וואלה, כמה קשה זה כבר יכול להיות, מקסימום נזיע שעה ונסתדר". ואז זה הגיע... וסחבק הזיע שעה והעלה איזה שתיים-שלוש בלטות למעלה.

אבל אז המוח שלי (כלומר זוגתי) הציעה לבקש מהפועלים של קבלן התמ"א עזרה, תפסתי את אחד הפועלים שהייתי מיודד איתו, בחור מאחד הכפרים בואדי ערה, מטר ושישים ביום טוב, דו מימדי כזה שכנראה יכול לעבור גם בחריץ מתחת לדלת אם ממש צריך, והצעתי לו כמה גרושים בשביל לעזור עם הקרמיקה. שתי חבילות על כל כתף, ותוך חצי שעה הכל היה למעלה אפילו בלי להתנשף.

כשהאריחים כבר היו למעלה, ניסיתי בשביל הספורט להרים חבילת אריחים אחת שלמה, כי אמרתי לעצמי שאם הציפלון הזה יכול גם אני יכול. הגב שלי עשה "קנאק" ושם נגמר הניסיון השני שלי להיות גיבור.

אני 185, קצת בכושר, הרמתי ריצוף של 60*60 של 80 מר במרחק של 15 מדרגות

היה סביל, עשיתי את זה כי זה היה תחילת הקורונה ולא מצאתי פועלים כי היה סגר

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיכסון יש לך את קיפ-איט בפתח תקווה. https://keepit.co.il/אחסנה/

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Shaike.Zam כתב:

של 80 מר במרחק של 15 מדרגות

לזכותי יאמר שאצלי זה היה ריצוף של בערך 115 מ"ר, קומה 3 בלי מעלית... :-)

לגבי איחסון, לי יש ניסיון טוב עם אביה אחסנה.

עריכה אחרונה על ידי Fazer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריצוף 115 מ"ר, ומה עם החיפויים של האמבטיה והשירותים? מהמר שלפחות עוד 25-30 מ"ר.

ניסיתי פעם להזיז את החפיסה של שתי מרצפות 80X80. לא הצלחתי אפילו 2 מ"מ.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, Fazer כתב:

אבל אז המוח שלי (כלומר זוגתי) הציעה לבקש מהפועלים של קבלן התמ"א עזרה, תפסתי את אחד הפועלים שהייתי מיודד איתו, בחור מאחד הכפרים בואדי ערה, מטר ושישים ביום טוב, דו מימדי כזה שכנראה יכול לעבור גם בחריץ מתחת לדלת אם ממש צריך, והצעתי לו כמה גרושים בשביל לעזור עם הקרמיקה. שתי חבילות על כל כתף, ותוך חצי שעה הכל היה למעלה אפילו בלי להתנשף

עכשיו הוא מטר שישים. 

לפני שהתחיל להרים קרמיקות ככה הוא היה 2.05.

• מצחיק 14

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, natco כתב:

האדריכל מכין. אם הוא לא יודע איך, יש מקצוע שנקרא "כמאי". מי שעוסק בשיפוצים כאלה לפרנסתו, בדרך כלל יודע איך מכינים כתב כמויות. זו פשוט מלאכה אפורה ומייגעת, ורבים מנסים לחמוק ממנה ע"ח הארנק של בעה"ב.

הכנת ככ"מ ומפרט טכני אמורים להיות בחוזה עם האדריכל, כחלק מתכולת העבודה שלו, ואחרי זה, הקבלן חותם על כתב הכמויות שהוא מילא עם המחירים שלו, ועל המפרט הטכני שמחייב אותו לסטנדרט עבודה מסויים, כנספחים לחוזה ההתקשרות איתו.

אין אחרי זה "לא ידעתי שאתה רוצה פינות גרמניות/גירונגים/שפכטל אמריקאי, המחיר שנתתי לא כולל רובה/ברזי ניל/מחלקים לארון..."

למה חישוב כמויות?

מביאים לקבלן את התוכניות והדרישות ויתן הצעת מחיר. 

רוצה גרונג? שיהיה מסומן בתוכנית. 

רוצים שפכטל? שיהיה מפרט מה רוצים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לדעת כמה מטר קרמיקה לקנות מכל סוג, כמה אסלות, כמה שקעים וכו'.

כמה קילו דבק קרמיקה לא מעניין אבל מפרט הדבק והיישום כן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בעצם, הכתב כמויות אומר, אני משלם X כסף עבור הדבקת קרמיקה של Y מ"ר, ואז הקבלן לא יכול לבוא ולהגיד, חסר לי דבק צריך להוסיף עוד כסף?

אגב, בין בין האמבטיה לחדר שלמעלה מימין יש בוידעם (דירה בת 30 שנה), אין מניעה להוריד אותו נכון? הדירה היא קומה 1 על עמודים מתוך 3.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, עדי-אל כתב:

למה חישוב כמויות?

מביאים לקבלן את התוכניות והדרישות ויתן הצעת מחיר. 

רוצה גרונג? שיהיה מסומן בתוכנית. 

רוצים שפכטל? שיהיה מפרט מה רוצים 

אי אפשר לסמן הכל בתכניות. יש דברים שמצריכים מפרט. כתבת בעצמך.

תכנית, מפורטת ככל שתהיה, תשאיר תמיד מקום לפרשנות. וכשאתה בתוך שיפוץ, כשהקבלן כבר בפנים, וחצי בית הרוס- הפרשנות תהיה לרעתך.

כשיש מפרט, ניתן גם להשוות בצורה מדוייקת בין הצעות של קבלנים.

אחרת- כל אחד יגיד לך שהוא עובד בשיטה "שלו" שהיא "הכי טובה" וההצעה השניה שקיבלת, היא אמנם יותר זולה, כי הקבלן ההוא עובד עם פקס ולא עם sp, והוא לא מבין כלום וככה יותר טוב...

חישוב הכמויות נועד גם הוא לצורך  האחידות בהשוואה הזו. יש לך סעיף מפורט (שוב- מנוסח לפי המחירון של דקל, או המפרט הכללי) של עבודה מסויימת, ואתה יכול לראות כמה כל קבלן גובה עבורה.

ואחזור על עצמי שוב:

נניח שבמהלך ההריסה התגלה עמוד קונסטרוקטיבי שמכתיב שינוי בתכנית.

כתוצאה מכך, משתנות כמויות ההריסה והבניה מחדש, ומכאן גם כמות הטיח והצבע.

איך אתה יודע כמה להפחית או להוסיף לקבלן?

בזמן סימון נקודות החשמל בשטח, החלטת להוסיף עוד שתי נקודות רשת, ונקודת חשמל. כמה צריך להוסיף לקבלן?

בחנות הקרמיקה, שכנעו אותך לקנות אינטרפוצים נפרדים עם נקודת מים בכיור הרחצה. בכמה מתמחרים את השינוי הזה?

כבר שכתבתי את התגובה הראשונה, ציינתי שוודאי יקפצו כאלה שיגידו שזה מיותר.

ובכן- שיהיה לכולם בהצלחה... 

אני פה על תקן של היועץ הטרחן. כל אחד מוזמן לעשות מה שהוא רואה לנכון.

רוצה לציין, שבמגזר הציבורי, כתב כמויות ואומדן מחירים הם תנאים מחייבים, שבלעדיהם החשב של אותו גוף יתן דין פלילי.

כנראה שמישהו במשכ"ל יודע למה הוא מחייב זאת.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Shaike.Zam כתב:

בין בין האמבטיה לחדר שלמעלה מימין יש בוידעם (דירה בת 30 שנה), אין מניעה להוריד אותו נכון? הדירה היא קומה 1 על עמודים מתוך 3.

99.9999% שאין שום בעיה. אלפי בוידעמים כאלה פורקו בהצלחה בכל איזור גוש דן (זה היה להיט לפני 40 שנה, היום פחות)...

אבל זו שאלה שהמתכנן שלך יענה עליה, וגם יהיה אחראי לתשובה.

לפני 24 דקות, Shaike.Zam כתב:

אז בעצם, הכתב כמויות אומר, אני משלם X כסף עבור הדבקת קרמיקה של Y מ"ר, ואז הקבלן לא יכול לבוא ולהגיד, חסר לי דבק צריך להוסיף עוד כסף?

כשיש כתב במויות, וכל עוד לא השתנתה תכולת העבודה, הקבלן לא יכול לבקש שום תוספת עבור שום דבר שכבר תומחר בכתב הכמויות.

רוצה לספר שיש ממש "ספורט לאומי" בקרב מציעים במגזר הציבורי, למצוא משהו אקוטי שהמתכנן שחכ לתמחר בכתב הכמויות, לתת הצעה זולה עד כדי הפסד כספי, לזכות במכרז (כי האחרים, שלא עלו על זה, תמחרו במחירי אמת), ואז תו"כ עבודה "מתגלה" הסעיף הנשכח, מתמחרים אותו כתוספת במחיר שערורייתי, והופה- הנה הרווח של המציע...

בגלל זה (כשעוד היתה לנו מחלקה שמתעסקת בש*ט הזה), 2 ראשי צוותים שונים של המשרד, שלא מעורבים בפרויקט היו עוברים על כתב הכמויות ומחפשים איפה יפילו אותנו. בזבוז של ש"ע יקרות מפז....

אגב- אתה אומר שהבית הוא משנות ה-90, אבל ב-92 חוקק חוק הממ"דים, וכאן אין כזה, מכאן שהבית מעט מבוגר יותר מזה.

גם ההכנות למזגני חלון מתאימות יותר לשנות ה-80. 

• רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...