Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות לפני שיפוץ דירה מקיף

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

כולם יעדיפו שאתה תביא את הקרמיקה/חיפויים וגם לך זה עדיף. ככה אתה בוחר מה שאשתך רוצה ואיפה שהיא רוצה.

כתב כמויות האדריכל אמור לעשות.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אגב, הדירה מרוהטת קומפלטת. מה קורה לזה בזמן השיפוץ? בגלל ששוברים קירות ובונים חדשים. אצטרך לאחסן את הכל איפשהו? זה גם נכנס לתמחור? או שזה יכול להישאר בדירה והפועלים דואגים להזיז וכו'?

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Shaike.Zam כתב:

כמה יסכימו (ולהוריד במחיר) שאת החיפויים\קרמקירה\כלים סניטריים אני אביא? כנ"ל לגבי חומר שחור?

סליחה אם לא הייתי ברור - המחיר הוא רק לעבודה וחומר שחור... אצלנו "בברנז'ה" זה מובן מאליו 😁...

לא שווה לך להביא חומר שחור - אתה כנראה קונה אותו במחיר ותנאי תשלום פחות טובים מהקבלן. (אלא אם גיסך במקרה בעל מגרש חומרי בניין).

כתב כמויות אני עושה מול האדריכל? מול הקבלן? זה נכנס בחוזה?

האדריכל מכין. אם הוא לא יודע איך, יש מקצוע שנקרא "כמאי". מי שעוסק בשיפוצים כאלה לפרנסתו, בדרך כלל יודע איך מכינים כתב כמויות. זו פשוט מלאכה אפורה ומייגעת, ורבים מנסים לחמוק ממנה ע"ח הארנק של בעה"ב.

הכנת ככ"מ ומפרט טכני אמורים להיות בחוזה עם האדריכל, כחלק מתכולת העבודה שלו, ואחרי זה, הקבלן חותם על כתב הכמויות שהוא מילא עם המחירים שלו, ועל המפרט הטכני שמחייב אותו לסטנדרט עבודה מסויים, כנספחים לחוזה ההתקשרות איתו.

אין אחרי זה "לא ידעתי שאתה רוצה פינות גרמניות/גירונגים/שפכטל אמריקאי, המחיר שנתתי לא כולל רובה/ברזי ניל/מחלקים לארון..."

אין אחרי זה אם אתה מוסיף נק חשמל על מה שסוכם זה 500 שקל, אם אתה מפחית נק' אינסטלציה אני מפחית לך 48 שקל...

הכל רשום ומפורט, כי אני מוכן לחתום לך עכשיו שיהיו תוספות ושינויים תו"כ ביצוע בפרויקט כזה (ואגב, תשאיר לך עבור זה תקציב בלת"מ של לפחות 20 אחוז), ואז יש מסמך שכתוב בו מה עלות התוספת הפחתה, ואין ויכוחים ואי נעימויות.

מדוע? על פניו זו עבודה קלה ופשוטה

כי להסיר את הרובה הישנה לעומק, כמו שצריך, כדי שהחדשה תתפוס, זה הרבה ש"ע של פועל, ויש פוטנציאל נזק לקצות האריחים.

עריכה אחרונה על ידי natco
  • אהבתי 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון של 3 שיפוציפ יסודיים בעשור האחרון (שלי ושל שני בנים) - השלב הראשון, והחשוב ביותר, הוא מציאת מעצב.ת/אדריכל.ית שיש לכם שפה משותפת אתה. הידע והניסיון שלהם לא יסולאו בפז - מכירים תקנים, מכירים צרכים ומכירים פתרונות. אל תצא לדרך בלי תוכנית מסודרת ומוסכמת עליך ועל אשתך.

שנית - הפרוייקט שאתה מתכנן הוא למעשה פירוק והרכבה של הדירה מחדש, מהמסד עד הטפחות. תצטרך להרים את הריצוף ולפתוח את הקירות, להחליף את כל החיפויים. ואכן חשוב,להחליף אינסטלציה ישנה, אתה לא רוצה לסיים שיפוץ ואז להצטרך להרים מרצפות בגלל צינןר דולף. פרוייקט כזה עולה זמן וכסף, סביר שתצטרך לשכור דירה לכמה חודשים.

לגבי קבלן - לדעתי עדיף שהוא יתזמר את בעלי המקצוע, כאלה שהוא מכיר ויודע לתזמן. אם תתעסק עם כל אחד בנפרד יהיה קשה לסנכרן והשיפוץ יתארך.

לגבי חיפויים, אבזרים סניטריים וכו - אתה תבחר בהנחיית המעצב, שמכיר את הצרכים, היתרונות והחסרונות של חומרים שונים וגם את הספקים. ואל תשכח רזרבה לתיקונים עתידיים.

מבחינת זמן - קשה להעריך כעת. אני שיפצתי דירה יותר גדולה, אבל הקבלן היה משהו מיוחד, גמר את העבודה ב-7 שבועות כולל שבוע מחלה. לבנים שלי, עם דירות יותר גומות לשלך, לקח לפחות 3 חודשים, שאצל הצעיר אחת הבעיות היתה תיאום בין מבצעים שהוא עשה בעצמו.

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי.

ציטוט

עם דירות יותר גומות לשלך, לקח לפחות 3 חודשים

גדולות או דומות?

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת קצת יותר,גדולה, השניה דומה.

דרך אגב, פרט חשוב ונשכח: תיאום עם השכנים. הם צריכים להיות מוכנים לרעש וללכלוך, וצריך לתאם חניה לרכבים (חשוב על המנוף שיביא את הקרמיקה) ולפינוי אשפת הבניה (צריך לתאם עם הקבלן ועם השכנים מקום לרמסע או שקים). בכלל, פינוי אשפת במיה מחייב עמידה בחוק ופינוי למקום מוסדר, הקנס על פינוי פיראטי כבד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי.

את הקרמיקה של ההדבקה שעשינו בדירה הרמתי לבד (15 מדרגות, 80מ"ר, 60*60 רצפה) מלמטה לדירה.

במידה והם לא מוכנים לרעש ולכלוך, אין להם יותר מידי מה לעשות לא?

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע. בדירה שלי הקרמיקה והכלים הסניטריים שקלו 12 טון (לפחות זה מה שנאמר לי). וגם אם שליש, זה לא עניין לעבודת ידיים אלא למנוף. אריחים גדולים הם בעיה קשה במיוחד. בדירה הראשונה שלי סחבתי חלק מהקרמיקה בעצמי, המכונית הוצמדה לכביש ובקושי טיפסה את דורי (ללא חיפאים - הכביש המוביל מגשר פז לקרבת הטכניון.

רעש ולכלוך השכנים יקבלו, מן הסתם גם הם שיפצו או ישפצו. אבל רצוי להזהיר ולתאם. וצריך לוודא שהקבלן מרפד את המעלית והרצפות כדי למנוע נזק לשטחים הציבוריים. ובעיית החניה שהזכרתי, כי שלב ההריסה ופינוי האשפה ייקח לפחות כמה ימים.

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי את הבכור שלי ששיפץ לפני שנה וחצי דירת 5 חדרים בחיפה מהיסוד (למעשה 4, כי הממ"ד חדש - תמ"א), השיפוץ, כולל מטבח, סדר גודל 300-400 אש"ח. שיפוץ ברמה די גבוה של דירה שהיתה נטושה כעשור.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט. אותה אדריכלית שליותה אותי לפני 10 שנים וגם את הבן השני השנה. פשוט, היה לנו קליק איתה מהיום הראשון, הבינה את הראש שלנו (כלומר של אשתי, הפרוייקט היה שלה וניצלה קיץבמעבר בין עבודות שבו היו לה כמה שבועות פנויים לחלוטין.

לא הזכרתי את השיפו שערך הבן השני כי הוא היה הרבה יותר מצומצם, (כמעט) לא נגעו בחצי הדירה, ושם היה גם קטע של עבודות על ידי קרובי משפחה של אשתו.

במהלך השיפוץ אתה או אשתך (או שניכם) צריכים להיות פנויים להרבה ביקורים בדירה ולקבלת החלטות בשטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Shaike.Zam כתב:

קיבלתי.

את הקרמיקה של ההדבקה שעשינו בדירה הרמתי לבד (15 מדרגות, 80מ"ר, 60*60 רצפה) מלמטה לדירה.

במידה והם לא מוכנים לרעש ולכלוך, אין להם יותר מידי מה לעשות לא?

עקרונית אפשר להיכנס לפייסבוק ולקחת מישהו שיבוא וירים עבורך את הקרמיקות,

הנה קבוצה לדוגמה:

https://www.facebook.com/groups/869009530971557

אפשר גם ללכת ספציפית על קבוצת דרושים של העיר עצמה וסביבתה. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, DareDevil כתב:

הנה קבוצה לדוגמה:

וואו איזו קבוצה מפחידה.

כמות הסקאמים וההצעות המפוקפקות שיש שם פשוט מטורפת.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...