Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות לפני שיפוץ דירה מקיף

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

לפני 17 דקות, natco כתב:

99.9999% שאין שום בעיה. אלפי בוידעמים כאלה פורקו בהצלחה בכל איזור גוש דן (זה היה להיט לפני 40 שנה, היום פחות)...

אבל זו שאלה שהמתכנן שלך יענה עליה, וגם יהיה אחראי לתשובה.

כשיש כתב במויות, וכל עוד לא השתנתה תכולת העבודה, הקבלן לא יכול לבקש שום תוספת עבור שום דבר שכבר תומחר בכתב הכמויות.

רוצה לספר שיש ממש "ספורט לאומי" בקרב מציעים במגזר הציבורי, למצוא משהו אקוטי שהמתכנן שחכ לתמחר בכתב הכמויות, לתת הצעה זולה עד כדי הפסד כספי, לזכות במכרז (כי האחרים, שלא עלו על זה, תמחרו במחירי אמת), ואז תו"כ עבודה "מתגלה" הסעיף הנשכח, מתמחרים אותו כתוספת במחיר שערורייתי, והופה- הנה הרווח של המציע...

בגלל זה (כשעוד היתה לנו מחלקה שמתעסקת בש*ט הזה), 2 ראשי צוותים שונים של המשרד, שלא מעורבים בפרויקט היו עוברים על כתב הכמויות ומחפשים איפה יפילו אותנו. בזבוז של ש"ע יקרות מפז....

אגב- אתה אומר שהבית הוא משנות ה-90, אבל ב-92 חוקק חוק הממ"דים, וכאן אין כזה, מכאן שהבית מעט מבוגר יותר מזה.

גם ההכנות למזגני חלון מתאימות יותר לשנות ה-80. 

איך אפשר לדעת שנת בנייה?

התשריט נחתם בשנת 1994, במדלן רשום בכלל שנת 1993.

התסכלתי בתיק בניין בעירייה, היתר הוגש ב1989, תעודת גמר נתנה ב1992. פחות מבין מה זה אומר

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 46 דקות, natco כתב:

רוצה לספר שיש ממש "ספורט לאומי" בקרב מציעים במגזר הציבורי, למצוא משהו אקוטי שהמתכנן שחכ לתמחר בכתב הכמויות, לתת הצעה זולה עד כדי הפסד כספי, לזכות במכרז (כי האחרים, שלא עלו על זה, תמחרו במחירי אמת), ואז תו"כ עבודה "מתגלה" הסעיף הנשכח, מתמחרים אותו כתוספת במחיר שערורייתי, והופה- הנה הרווח של המציע...

בגלל זה (כשעוד היתה לנו מחלקה שמתעסקת בש*ט הזה), 2 ראשי צוותים שונים של המשרד, שלא מעורבים בפרויקט היו עוברים על כתב הכמויות ומחפשים איפה יפילו אותנו. בזבוז של ש"ע יקרות מפז....

גם במכרזי אספקה שנתיים הרבה פעמים מכניסים פריט יקר ובכמות לא הגיונית. אם אתה מזהה אותו נכון אתה נותן עליו מחיר הפסד וגוזר קופון שמן על מה שהם כן לוקחים.

והרבה פעמים זה נובע נטו מטימטום של העתקה משנים קודמות כשעשו עבודות אחרות לחלוטין.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק פתרון התעלומה:

לפני כשעה, Shaike.Zam כתב:

היתר הוגש ב1989, תעודת גמר נתנה ב1992. פחות מבין מה זה אומר

כשהם הגישו את ההיתר ב-89, סאדאם חוסיין עוד בכלל ישב עם פיצוחים על המרפסת.

זה המועד המחייב לעניין הממ"דים. ברגע שיש להם היתר, לא עוצרים כלום גם אם השתנה חוק/תקן.

יש גם מצב שאחרי תעודת גמר היו עוד שינויים במסגרת "AS MADE" או משהו דומה. זה די מקובל.

ואז אין "שנת סיום" מוחלטת לבניין.

בכל מקרה- זה לא משנה כלום לעניינך, סתם אנקדוטה איזוטרית ולא חשובה שעלתה לי...

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

גם במכרזי אספקה שנתיים הרבה פעמים מכניסים פריט יקר ובכמות לא הגיונית. אם אתה מזהה אותו נכון אתה נותן עליו מחיר הפסד וגוזר קופון שמן על מה שהם כן לוקחים.

ניסיתי לשווא להבין איך זה עובד - אם תמחרת את הפריט היקר בהפסד, איך זה גורם לך לגזור קופון שמן על דברים אחרים. אם הם ביקשו 50 ברזים ו 50 מטר צינור, תימחרת את הברזים בהפסד כי אתה יודע שהם יצטרכו רק 30 ברזים (ומה יקרה אם מישהו שם יתעורר ויחליט לבקש את כל ה 50?), ואת הצינור תימחרת במחיר שוק (הרי אתה לא יכול להגיד שהצינור עולה פי 3 ממה שמקובל - הם יעלו על זה בקלות), איך זה גורם לך להרוויח יותר?

יודע שזה לא נושא השרשור, אבל סיקרנת :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רוצים 10,000 מטר צינור ו 5 ברזים ואני יודע שירצו במקסימום 5 מטר צינור אבל 300 ברזים אני אתמחר את הצינור במחיר עלות ואת הברזים ב 60% יותר יקר.

בסך הכל אני אהיה הכי זול ואעשה קופה שמנה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הנושא, אבל יש שיטת תמחור מורכבת לפרוייקטים רב שנתיים במיכרז.
אחרי שנים של מכרזי חשכ״ל , עדיין אף ביקורת לא הציחה לפצח את כולם. את אלה שכן, ראית אחר כך בעיתונות. 

• מעניין 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על שרשור השיפוצים הזה.

אשתי רוצה להחליף דלתות פנים בדירה.

כמובן שהכי התלהבה מהכי יקרים, פנדור.

ביקורות שראיתי בגוגל כללו הרבה תלונות על איכות ועל שירות (אני יודע שאלו שמרוצים פחות כותבים ביקורות).

אני מבין שאם אני קונה מהם, אני מקבל את המתקינים שלהם. מקובל ללכת הפוך? להביא מתקין שלי והוא יביא דלתות פנדור ויהיה אחראי על הכל? זה יהיה הרבה יותר יקר?

יש מצב שההתקנה תעבור ״נקי״, כלומר בלי צורך בתיקוני טיח, צבע וכו?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנדור הם במסגרת ה"סטנדרט קבלנים",  בול באמצע הממוצע....

הם באותה קטגוריה יחד עם חמדיה רב בריח ודומיו. יש לכולם כמה סדרות, חלק מהן יותר "יוקרתיות" מהאחרות.

בסוף, יש לכל החברות האלה את אותה סחורה בדיוק, במחירים דומים מאד.

יש מתקינים שעובדים עם כולם, יש "מתקינים מורשים". כמו בכל מקום, יש מתקינים טובים יותר ופחות. 

אני שומע מיזמים שונים, שמתקינים הרבה מאות של דלתות כאלה כל שנה,  את המשפט "אני עובד רק עם X, למה רק אצלם יש לי שקט, ואין לי תלונות מדיירים, וגם אם כן, אז יש שירות שלהם שסוגר לי את הפינה בלי שאני מתערב".

העניין הוא רק, שה-X הוא אחר אצל כל יזם...

דלתות יוקרתיות באמת?

חפש את כפיר נילסן, סקריניו ישראל (היום "סטאטו", שמייבאים עוד כמה מותגי פרימיום מאיטליה), חקשוריאן וכו'. (תלוי בסגנון שאותו אתם מחפשים). זה ה"פרמייר ליג" האמיתי. לא הסחורה המתועשת של חברות הענק.

עריכה אחרונה על ידי natco
  • אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד חברות פרימיום, עם מוצרים שונים, לטעמים שונים.

נתתי את הדוגמאות רק כדי להדגים שהנסיון של פנדור לשווק את עצמם כ"היי-אנד" הוא קצת מצחיק, (אבל מצליח להם מאד יפה, מסתבר).

לשאלה - יש לנילסן וגם לסקריניו סדרות של דלתות פתיחה עם משקוף. את החברות החדשות שסטאטו מייבאים עכשיו אני פחות מכיר, האמת.

שתיהן מתמחות בעיצוב אולטרה-מודרני, שדוגל בקו "נקי" שחלק ממנו זה שהמשקוף הוא מיותר :-) ...  ברור שזה לא יהיה לטעמו של כל אחד.

לחובבי המראה ה"חם" והכפרי, יש חברות כמו חקשוריאן, שעושים דלתות פאנלים אמיתיות, ולא הדבקות מגוחכות כמו בחברות המסחריות.

שוב- בכל המקרים זה מיועד למי שרוצה משהו יחודי, שלא רואים בדירות קבלן.

זה לא מתאים לכולם, לא במראה, ובטח לא במחיר. בעלות של דלת אחת אצל נילסן אפשר להרכיב דלתות בדירה שלמה, כולל טיפ למתקין וקולה למובילים...

היחודיות של נילסן למשל, זה שהם יכולים להציע לך חיפוי של קיר שלם, בדרך כלל יבחר קיר בגובה כפול, או קיר משמעותי אחר בחלל ("קיר כח", כמו שהמעצבות אוהבות לקראו לזה), או למשל שורה של דלתות במסדרון ארוך, שזה נחשב בחוגים מסויימים כ"מפגע עיצובי", ואז הלקוח יבקש שהדלת "תבלע", או תעלם בתוך הקיר. 

כמו כן, הם מאפשרים מפתחים לא סטנדרטיים בעליל, מה שלא אפשרי בחברות המתועשות.

אצל נילסן, החיפוי של הקיר והדלת הם ממש מאותו חומר (אפשר אפילו גרניט פורצלן או זכוכית מודפסת בדוגמה אישית, לדוגמה)  ומתקבל משהו, שגם מי שזה לא לטעמו רואה שהוא מאד מושקע ומיוחד.

האם זה לא מגוחך להכניס את זה לדירת קבלן של 80 מטר, עם גובה תקרה של 2.70?

אני אשמור את דעתי לעצמי...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, natco כתב:

דלתות יוקרתיות באמת?

אני פחות בקטע של יוקרה.

רק רוצה להחליף את הדלתות של הקבלן (דירה בת 11) במינימום כאב ראש. אם אפשר בלי חציבות, טיח, צבע וכו.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, natco כתב:

האם זה לא מגוחך להכניס את זה לדירת קבלן של 80 מטר, עם גובה תקרה של 2.70?

אני אשמור את דעתי לעצמי

בעיני ממש לא מתאים לדירות כאלה. צריך קירות ענקיים כדי שתהיה לזה צורה. 

דלתות הכיס נחמדות אם הן באמת לא עושות צרות. אבל זה דורש התאמה של הקירות. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיר את הדיון חזרה אלי:

ארצה להתקדם עם כמה מעצבות פנים שראיתי (אם יש למישהו מישהי\ו מומלץ, אשמח לדעת בפרטי)

כמה נהוג לגבות על פגישה ראשונית? לוודא כימיה, רעיונות וכו'?

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על כיסים וכל בעלי המקצוע כבר בשרשור הזה אז גם אני אתעלק.

חלונות ממג עם כיס לחלון הפלדה, אנחנו נשארים למעשה עם שתי קירות דקים יחסית ובטח הרבה פחות חזקים. מה התקינה אומרת על זה ואך מתגברים על נקודת התורפה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד שאלה, כל שאמרתי לגבי אינסטלציה, אני מניח שיצטרכו לעשות איטום מחדש? או שלא עושים את זה?

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...