Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות לפני שיפוץ דירה מקיף

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

לפני 26 דקות, natco כתב:

שיפוץ חדר רטוב בערך 20-25k.

רק מחדד: בחודשים האחרונים (ובכלל בשנה שנתיים האחרונות) זה כבר מזמן לא המחיר לשיפוץ יסודי של חדר רטוב (כולל אינסטלציה ואיטום).
תוסיף 30-50% למה שרשמת.

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מצטרף לדבריו של איציק, משיחות עם בעל מקצוע שאני מכיר הרבה זמן(כך שאין סיכוי שהוא מחרטת אותי) עלויות השיפוצים זינקו לשמים מאז פרוץ המלחמה.
רצף שפעם היה לוקח 800 ליום היום מתמחר את עצמו ב1800-2000 ליום עבודה, ולך תמצא אחד טוב(לא מדבר על גל "רצפים" מטעם עצמם שקפצו על המציאה.
וכך שילוב של ת.ז כחולה ונסיון ברצפות מביא אותך לשכר של מפתח בכיר בהייטקס :).

מבחינת משכנתא המחיר קניה של הנכס ועלויות ישירות(מס רכישה,עו"ד וכד) מביאים אותי לקצה גבול היכולת ההחזר שלי.
לכן אני צריך לגרד אלוהים יודע מאיפה עוד 100K(מניח שאצליח לגרד משהו מההורים בלחץ אדיר)
אז עם כמה שאני מבין את נחיצות של לעשות הכל בטרם כניסתי לדירה, אני מבין שאני צריך להתמקד במה שבאמת קריטי והוא המטבח והמקלחות.
שאין ספק שנשמרו יחסית סבבה לגילם(בכל זאת דירה של משפחה ולא השקעה, אותה משפחה 20 שנה)
אבל לגמרי עשו את שלהם.
לכן אני מעדיף לרדת בסטנדרט של מטבח\מקלחת אבלכן לחדש את זה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה לצבוע את הבית בעצמי, שפכטל וזה שטויות
להתעסק עם אינסטלציה וקרמיקה, אני מעדיף שלא לגעת....
אגב מבחינת המטבח, האם זה חובה לקחת יועצת? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המטבח התשובה המעשית חיובית. ליועצת ידע לגבי אבזור מודרני, ניסיון בניצול השטח המוגבל והתאמה לצרכים, ומישהו צריך להכין לנגר תוכניות עבודה.

מה שאני עשיתי לפני עשור היה סבב באיזה 8-10 חברות, איסוף רעיונות (אחרי כל פגישה יצאתי והכנתי סקיצה שלה, הרי אינך מקבל את ההצעות ליד), ואז ישבתי עם האדריכלית ומתוך כל ההצעות גיבשנו את התוכנית שהועברה לנגר. תביא בחשבון שיפוץ מטבח כולל גם אינסטלציה וחשמל - מטבח מודרני צריך הרבה ממנו - מה שמייקר את הפרוייקט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, alex321 כתב:

ממש לא.

לך לחברת מטבחים טובה (מקובל לתאם פגישה מראש בטלפון, זה גם מראה על רצינות), שב עם המעצב/ת שלהם ותקבל הצעה+ הסבר על כל החידושים והחומרים והפירזולים שקיימים היום בשוק.

תגיד יפה תודה, ולך לעוד חברה או אפילו שתים.

אחרי הסיבוב הזה, אתה הופך בעצמך למומחה לתכנון מטבחים, וגם נסגר על מה אתה אוהב, וכמה זה הולך לעלות לך.

החכמולוגים ילכו מכאן לאיזה נגר וינסו לחסוך עוד כמה גרושים. אני ממליץ לסגור בסוף בחברת מטבחים טובה ומבוססת.

מטבח לא קונים לשנתיים-שלוש. שווה להשקיע עוד קצת ולקבל תמורה, אחריות אמיתית לשנים, והתקנה טובה ואחראית.

לנגר פרטי אין את המכשור והיכולות הטכנולוגיות של חברת מטבחים גדולה (המעטים שכן יש להם יקרים יותר מחברת מטבחים).

בדרך כלל, אני מאד ממליץ לקחת מעצב/ת, כדי למקסם את ההשקעה. 

במקרה שלך, ההשקעה המתוכננת קטנה מידי, והמעצב/ת ינגסו נתח גדול מידי ממנה.

ואם בכל זאת תצטרך עצה או שתים בתכנון מחדש של חדר האמבטיה, או כל דבר אחר- שלח ה"פ

אנסה לעזור, ללא תמורה.

• אהבתי 3

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתמונות ששלחת נראה לי שהאמבטיה במצב טוב - אולי לא מודרנית, אבל זה לא הסגול\זית של סוף שנות ה־70. את הפלסאון תוכל להחליף לבד אם יש לך ידים טובות. יש דגמים מודרניים שהם לא כצו האפנה של מיכל נסתר, אבל עדיין יראו טוב.

המטבח לעומת זאת מראה את הגיל שלו - לאו דווקא עיצובית. לכן הייתי משקיע שם.

אם אתה יכול אולי תרצה להוסיף תמונות של המקומות המועדים לפרענות: חיבורי אינסטלציה, ברזים, קופסאות ביקורת, תחתיות הארון מבפנים וכו.

שאלת תם: מה רע בצנרת פלסטיק?

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דל"פ: כיון שנשמע שהדירה במצב טכני טוב אבל רק מעט מיושנת בעיצובה, אני הייתי משאיר כמו שזה וחי ככה, וכיון שאתה על הקצה את ה 80K שלך הייתי שם בצד לבלת"מים של אחרי הקניה. בעוד כמה שנים כשתכיר את הדירה, האזור, והצרכים שלך, תוכל לשפץ. נכון, @sperial צודק שברוב המקרים מה שלא עושים כשנכנסים כבר לא עושים, אבל אם מתכננים את זה מראש, זה אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, alex321 כתב:

אין לי בעיה לצבוע את הבית בעצמי, שפכטל וזה שטויות
להתעסק עם אינסטלציה וקרמיקה, אני מעדיף שלא לגעת....

אז בשפכטל וצבע תוכל לחסוך כמה אלפים. 

אינסטלציה באמת לא הייתי עושה בעצמי, אבל דוקא קרמיקה לא הייתי פוסל על הסף. 

לגבי המטבח, כל מה שכתבו מעליי נכון, לא צריך יועצת. התכנון זה שירות שמציעות חברות המטבחים. 

ודרך אגב, לא הייתי רץ לחברות עם השם המוכר דווקא, בזמנו עשיתי בהום סנטר מטבח זהה במפרט לזה של מטבחי זיו, 15k שח חיסכון. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה צנרת יש לך sp? או pex? יש חנוכיה בבית?

בכל מקרה זו צנרת שאמורה להחזיק שנים רבות.

לא הייתי משפץ כרגע את האמבטיה, זה תוכל לעשות בהמשך, לא דורש לארוז את כל הבית.

כן הייתי מרענן אותה.

מחליף לברזים חדשים, מחליף מראה, מחליף את הסיליקון סביב האמבטיה, והשירותים. נראה שלא הוחלף 20 שנה...

עושה ניקיון יסודי לריצפה,  מחדש רובה בקנטים.

צובע יסודי.

בעתיד שתתיצב תשפץ מחדש.

המטבח כן מראה את גילו.

• אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי שם את ה 80 בצד ונכנס ככה.

אם זו המקלחת היחידה בבית לא תהיה לך ברירה אלא לצאת מהבית לכמה ימים כשתשפץ אבל דחה את זה עד שיהיה פועלים לקבלני השיפוצים. עכשיו המחירים גבוהים וגם אם תהיה מוכן לשלם עדיין יהיה לך קשה מאוד למצוא מישהו.

גילוי נאות: שרדתי 3 שיפוצים ששניים מהם מקיפים (מטבח, מקלחות ושירותים והריסת קירות. באחד גם ריצוף סלון ובשני פרקט בחדרים). נוח וקל זה לא אבל אפשרי. אחד מהם הסתיים יום לפני ליל הסדר ב 11 בלילה ואירחנו לליל הסדר.

• רעיון טוב! 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, לירון .ה. כתב:

המטבח כן מראה את גילו.

לפעמים אפשר לרענן מראה של מטבח כזה בהחלפת חזיתות בלבד אם הארונות עצמם במצב טוב.

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

אחד מהם הסתיים יום לפני ליל הסדר ב 11 בלילה ואירחנו לליל הסדר.

אוהב לחיות על הקצה, הא? 😄

עריכה אחרונה על ידי Fazer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מאוד, האם אפשר לצבוע את האמבטיה עצמה? אולי להוסיף מקלחון...

ובנוגע למטבחים אני לא ממש מבין את הרעיון של קניית מטבח יד שניה/מתצוגה.

על פניו אפשר לחסוך עשרות אלפי שח...

אני לוקח את הממלצה של ללכת לחברה ולקבל הצעת מחיר.

לפני שאני מגיע לפגישת ייעוץ, שווה להזמין שירות מדידה מקצועי? או בשלב הנוכחי למדוד בעצמי?

נ.ב

האם איקאה יכולה להיות מקום טוב לקניית מטבח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשלב זה לא צריך יותר מסרט מידה, סרגל, עפרון ונייר. מה שכן, צלם לך כמה העתקים כדי לקבל כמה הצעות.

תביא בחשבון שאת ההצעות לא תקבל ליד, אז מיד אחרי היציאה מכל מעצבת שב בצד ושחזר אותה כדי לא לשכוח את הרעיונות.

לגבי המקלחון - לא ברור לי למה כוונתך. קיימת מחיצה בין האסלה לאמבטיה, כמובן שאפשר להחליפה במשהו יותר אלגנטי ומעודכן. הבעיה היא החלון, צריך למדוד את גובה האמבטיות ולראות אם הוא נכנס מתחת לחלון. אמבטיון סטנדרטי זה לא סיפור יקר, אבל אם נדרש ייצור מיוחד זה כמובן יתייקר. אגב, לי יש מקלחת בתוך קוקיה, שהצריכה מקלחון מוזר, ומי שבנה לי אותו היה איש האלומיניום שעשה לי גם את החלונות.

לגבי צביעת אמבטיה - יש בעלי מקצוע העושים זאת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...