Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך שעובד עם Royal Purple באיזור המרכז ?

motek

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

מעוניין לעשות טיפול עם שמן של Royal Purple ואני לא מרגיש בנוח להביא איתי שמן מהבית למוסך.

מכירים מוסכים שעובדים עם מוצרים שלהם ?

תודה.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שמוסכים בארץ מחזיקים בארץ שמנים של Royal Purple.

תתקשר למוסך שבו אתה מבצע טיפולים לרכב ותשאל האם זה בסדר מצידו שאתה מביא איתך שמן לטיפול.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כלכך אוהב לעשות את זה, זה קצת כמו לבוא למסעדה עם אוכל מהבית..

הייתי עושה את זה פעם עם amsoil עוד לפני שהיה נפוץ בארץ והיה כמעט בלתי אפשרי להשיג. קצת הרגשתי שעושים לי טובה.

בכל אופן, אם השמן מיובא לארץ ונמכר בחנויות, נראה לי הגיוני שמוסכים שעובדים עם אותן חנויות כספקים יוכלו למכור אותו כחלק מהטיפול.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, motek כתב:

אני לא כלכך אוהב לעשות את זה, זה קצת כמו לבוא למסעדה עם אוכל מהבית..

הייתי עושה את זה פעם עם amsoil עוד לפני שהיה נפוץ בארץ והיה כמעט בלתי אפשרי להשיג. קצת הרגשתי שעושים לי טובה.

בכל אופן, אם השמן מיובא לארץ ונמכר בחנויות, נראה לי הגיוני שמוסכים שעובדים עם אותן חנויות כספקים יוכלו למכור אותו כחלק מהטיפול.

כמה כמוך רוצים למלא שמן של חברת Royal Purple שעולה פי 2 ויותר משמן תוצרת  Castrol או Motul ? מעטים וזה לא ריווחי לבעל המוסך.

מוסכים קונים משטח של שמנים ולא ליטר או 5 ליטר ואם הוא לא נמכר אז הם בבעיה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק.. בגלל זה אני מחפש לפרגן למי שכן מביא royal purple, אם יש כזה 🙂

לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי מאוד להאמין שתמצא...

אבל שתדע שכל עוד אתה לא נוהג ברכב שמשתתף בפורמולה 1 או שימוש דומה, אין הרבה הבדל בין שמנים שהם באותו תקן. זה בעיקר מיתוג.

אולי יש הבדל פיצי אבל לא תראה אותו בנסועה רגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Shab00 כתב:

קשה לי מאוד להאמין שתמצא...

אבל שתדע שכל עוד אתה לא נוהג ברכב שמשתתף בפורמולה 1 או שימוש דומה, אין הרבה הבדל בין שמנים שהם באותו תקן. זה בעיקר מיתוג.

אולי יש הבדל פיצי אבל לא תראה אותו בנסועה רגילה.

אני לא מסכים איתך. אני מרגיש בהבדל בין amsoil לשמנים אחרים. המנוע עובד שקט וחלק יותר, במיוחד אחרי החלפת השמן. המנוע פשוט נשמע נעים.

מעבר לכך אני מבלה פה ושם במסלול, ויש מצב ששמן איכותי יותר (שאגב מיועד לנהיגה ספורטיבית) יצמצם את הבלאי כשהמנוע מגיע לטמפ' גבוהות ונשאר בהן זמן מה..

לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר סביר שאתה חווה אפקט פלסיבו מאשר שאתה שומע את ההבדל בין שמן רגיל לשמן ממותג אבל מה שעושה לך את זה.

לא מבין מה הבעיה לבוא למוסך עם שמן. ויותר מזה אולי שווה לך לנסות להחליף שמן בעצמך. זה באמת לא מסובך ולוקח 20-30 דקות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חבר בפורום הזה 13 שנה, ומשך 13 שנה קורא כאן על שמנים מלכותיים. אבל בשום מקום לא זכיתי לראות השוואה בין שמנים מתוצרת שונה העומדים באותו תקן.

אז אולי מישהו יביא הוכחה ששמן מסויים עדיף ונותן גם יתרון כלכלי למרות מחירו הכפול?

@motek גם אני, כשיוצא מהמוסך אחרי החלפת שמן, מרגיש שהרכב יותר ״חלק״. בנסיעה הבאה האפקט נעלם. אין לי ספק שזה לא השמן אלא הויזה שעברה חלק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך את הרצון שלכם לעזור, אבל ככל הנראה לא תצליחו לשכנע אותי להשתמש בשמן "רגיל". מטפל כבר כמה שנים עם אמסאויל, ועוד 200-300 ש"ח לטיפול שווים לי את הספק שאולי זה עושה טוב למנוע, ואולי אפילו חוסך כסף לטווח הארוך.

אגב יש לי חבר טוב עם איביזיה שהיה לו רעש מהמנוע שלא הצליחו לאתר. ביום ששם אמסאויל הבעיה נפתרה כמו קסם. אני משוכנע שאני לא חווה אפקט פלסיבו ואני גם לא היחיד שמדבר ככה על אמסאויל.

בכל אופן, השמן של רויאל פרפל סיקרן אותי מאוד אחרי שקראתי עליו קצת. אבל אם לא אשתמש בו בטיפול הקרוב זה יהיה אמסאויל, ולא סתם, הSS (הגרסא הכי יקרה 🤪 )

• לא הבנתי... 1
לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמצא מוסך שיסכים שתביא את החלפים. או שתבקש מראש שיזמינו לך במיוחד. 
לי למשל יש מוסך כזה באשדוד, אני מביא לו את השמנים והחלקים והוא עושה את העבודה בשמחה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה להביא שמן עצמאית. פשוט תבדוק מראש עם מוסך כזה או אחר אם הם בסדר עם זה ולפי התשובה שלהם תרגיש אם הווייב שלהם חיובי בנידון. 

לגבי רויאל פרפל, אני חושב שעיקר ההייפ שלהם היה בעבר סביב תוסף הסינרלק שלהם. שקיים רק בסדרות הביצועים שלהם שהם ללא אישורי SAE/API וכו' למיטב ידיעתי. ברכבים ישנים יותר שאולי היו פחות רגישים לתקן או כאלו שכבר ללא אחריות וננהגים בצורה קצת יותר קיצונית, יש אולי יתרונות. בשמנים המאושרים שלהם, כנראה שאין הרבה מאוד הבדל, אבל עדין אמור להיות שמן טוב. 

יש הרבה השוואות ברשת (למשל זו, בין אמסויל ורויאל), ככה שאפשר לנסות לנבור קצת ולראות אם זה אכן שווה את המעבר.

ובכלל, יש הבדלים קטנים בין שמנים, גם תחת אותו תקן. צמיגות בפועל שונה מעט, תוספים למיניהם וכד'. רק אם יש דף מפרט מלא של מוצרים ומבינים גם מה קוראים בו, אפשר אולי להשוות ולהסיק מה אמור להיות עדיף לצרכים של הרכב.

איפה @איתמר כשצריך אותו 😉 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל את המוסך שיבדוק עם חנויות החלפים שהוא עובד איתם מוכרות את השמן הזה ושהמוסך יעשה לך את ההזמנה

זכותך להחליף לאיזה שמן שאתה רוצה אפילו שמחירו יותר מכפול כמו שזכותך לטפל אצל היבואן שמחיר הטיפולים יותר מכפול

עריכה אחרונה על ידי אביגדור2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...