Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשת ביתית ע.ז.ב

R'n'B

פוסטים מומלצים

לבחור יש עבלים מושחלים. 

ודרך אגב, אם מדובר בסטלבנד אז אולי להוסיף ג'ל השחלה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיכום, לא להתפשר ולהגיד לקבלן שימשוך עוד חצי מטר החוצה? יש גם ככה שני מטר ספייר בחדר עבודה.

ככה גם אפשר לחסוך כסף וזמן (כי חצי מהכבלים מספיק ללחוץ עליהם תקע).

מה עושים עם הסיכוך? מבין שמחבר קיסטון cAT6A תקין פותר את זה.

אבל לאיפה מחברים את הסיכוך בסופו של דבר? ראיתי שיש סוויצים, 16 יציאות עם חיבור חשמל 230v שכולל הארקה ולחלקם יש חיבור הארקה חיצוני מאחורה, זה יעשה את העבודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.4.2023 בשעה 14:52, KipodYam כתב:

מצטרף לנושא - באמצע שיפוץ גדול.

נתתי לקבלן כבל cat7 של טלדור להעביר.

אמרתי לו להשאיר מטר בכל קצה. שתי נקודות בכל חדר בערך - אחת מאחורי טלויזיה ואחת ליד השולחן. נדמה לי שספרתי 11 או 12 נקודות.

הקבלן שהיה אמור רק להשחיל, למרבה הפתעתי, קנה שקעי כבל רשת של ניסקו, וחיבר הכל בחדרים.

לי זה נראה מזעזע - חשפו את החוט ביציאה מהקיר, חתכו את כל הסיכוך כמעט ישר ביציאה מהשרשורי ויש כ10 סמ של הגידי כבל שמתחברים להם לקיסטון פשוט של cat5.

למרבה המזל, ליד איפה שיהיה הארון תקשורת, הוא לא נגע ויש כ3 מטר כבל עודף לכל הכבלים. אמרתי לו שימשוך 1 מטר לכל נקודה מתוך מחשבה שאם השקע בדיוק מאחורי טלויזיה למשל, עדיף כבר ללחוץ על הכבל תקע ואז לא צריך שקע וקיסטון וכו. מקסימום אני תמיד יכול לחתוך.

אני קורא דעות מאוד שונות בנושא ההארקה של הסיכוך. 

ממש שלל דעות - החל מלא לחבר כלום, לחבר רק צד אחד, לחבר שני צדדים, חובה לחבר שני צדדים וגם להשתמש בסויץ מוארק או פאטצ פאנל שיש לו הארקה וכו וכו.

דעות?

Screenshot_20230430-144729_Gallery.jpg

עבודה לא מקצועית.

תשלח אותו לדרכו ותלחץ שוב עם קיסטון שמתאים לcat 7.

בתאריך 8.4.2023 בשעה 18:01, R'n'B כתב:

חג שמח, עדכון ביניים:

אז מצוייד ב400 מטר של הכבל הזה כאשר המפרט שלו 4x4x23awg bare copper עם סטלבנד, ג׳יל להשחלת כבלים, איזולירבנד, קאטר, כפפות, יצאנו להשחלות.

מילה טובה על אלי יהודה מtst, הגעתי אליו דרך המלצות בפייסבוק וקיבלתי ממנו אחלה שירות, עשה הנחה קטנה וגם משלוח עד הבית היה חינם.

לבסוף השחלתי בבית 170 מטר (שתי קומות) מעל 300 מטר כבל בחלוקה

5 מצלמות poe, 

3 נקודות בשלושה חדרים שונים

6 נקודות בממ״ד (לשתי עמדות עבודה, מדפסת, ap ושיהייה לעתיד)

4 נקודות בסלון

אינטרקום אחד

ואחת בחדר שינה (רציתי לעביר שתיים אבל החשמלי דפק אותי שם עם יותר מידי כיפופים)

חלק מהכבלי רשת של הקומה השנייה העברתי ישירות לארון תקשורת הראשי בקומה התחתונה וכאשר נגמר המקום בקוברה 2 צול המחברת בין שתי הקומות, העברתי עוד מספר נקודות לארון התקשורת המשני הממוקם בקומה השנייה. רציתי להימנע מסויטצ׳ נוסף בארון התקשורת המשני אבל עכשיו אצטרך אחד בכל מקרה.

חשוב לציין שאני לא אחמם את כל הנקודות ישר כי אין בזה צורך אבל רציתי להיות בטוח שכל המעברים פתוחים וכל עוד הבית בבנייה, יותר קל להעביר כבילה וגם לעלות על ר׳ג׳קטים ולהחזיר אותם חזרה לחמשלאי שיתקן.

העבודה התחלקה ליומיים, עבדתי עם קרוב משפחה שעזר לאורך כל הדרך (בירות ועל האש מובטחים לו אחרי שנעבור לבית החדש), חשבתי לסיים את כל ההשחלות ביום אחד, אבל נתקלנו בבעיות בדרך ומ08:00 בבוקר עד בערך 17:30 עם הפסקות אוכל ושתייה במצטבר של חצי שעה השחלנו הכל חוץ מהמצלמות אבטחה. מהיום הזה יצאנו שבורים. למשוך, לדחוף, להתכופף ולמשוך או לעלות על סולם ולדחוף ועבודה בין שתי קומות, פשוט הייתה קשה. כל הגוף כאב, אבל בעיקר הרגליים כאבו והידיים התנפחו מהמשיכות של הסטלנבד ושל הכבלים.

ביום השני לקח שעתיים של בוקר להעביר 4 מצלמות ולגלות שצינור השחלה של האחרונה דפוק (כנראה כיפוף של 90 מעלות)

ה״todos״ לבנתיים:

אני צריך לדבר עם חשמלאי, יש שתי תעלות דפוקות למרות שהעביר בהן חוט משיכה, כבל רשת היה בלתי אפשר להעביר, עם או בלי סטלבנד.

להתחיל לחקור על סויטצ׳ים ומערכת dvr

תודה לכולם על הטיפים וההמלצות,

אמשיך לעדכן עם הזמן.

עדכון סיום שלב א׳,

החשמלאי השחיל לי כבלים בתעלות הבעיתיות. טען שלקח לו 10 דקות ולא הייתה בכלל בעיה. לא נתווכח העיקר שהכל במקום.

השלבים הבאים:

רכישת ציוד קצה 

חימום נקודות רשת

אעדכן בשלב הגמרים שכנראה יהייה בקיץ.

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקבלן משך עוד 20 עד 40 סמ בכל נקודה ולקח את הקיסטונים כולל הכיסוי פלסטיק בחזרה. מקווה שהוא לא קרע את הכבל באמצע באף מקום.

מעצבן. התכנון המקורי שלי היה למשוך מטר מכל נקודה בעיקר אלא שמאחורי טלויזיות,כי הוא השאיר 3 מטר בנקודת ארון תקשורת... בזבוז. כי הכבל היה שלי ולא שלו...  הוא העביר חלק בתעלות חדשות, חלק בישנות, לא משהו שאפשר להעביר בקלות.

הלקח שצריך ללמוד - לא חשמלאי ולא קבלן מבינים ברשתות, להדגיש להם מה הם עושים או לא עושים.

עכשיו אני צריך לקנות קיסטונים ומחבר ניסקו ריק.

הארקת כבלי רשת - מי מו מה?

לאיפה מחברים את הסיכוך בסופו של דבר? ראיתי שיש סוויצים, 16 יציאות עם חיבור חשמל 230v שכולל הארקה (חיבור כבל מלבני כמו של מחשב נייח של פעם) ,  זה יעשה את העבודה?

הוט - מישהו הבין איך מביאים אותם להשחלת סיב? אחרי כמה שיחות עקרות מישהו בתמיכה טכנית רמז לי שלא לדבר יותר מדי ולתאם מעבר דירה.

אז פתחתי קריאת מעבר דירה אבל אני צריך שהוא רק ישחיל סיב עד מה שיהיה הארון תקשורת, יבדוק שיש 1gb וילך. מקווה שיהיה בסדר ושלא ינתקו את הדירה הנוכחית....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת ״להביא להשחלת סיב״? בבניין שלך יש או אין סיבים, ושל איזה חברה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבניין יש סיבים של בזק ושל הוט/סלקום.

בדירה היו סיב בזק, שהגיע עד הארון, יש שם מחבר ומשם היה עוד כבל נורא ארוך שאיזה טכנאי עצלן שרץ לחדר שאני לא יכול שיהיה בו המודם. הקבלן העיף את התשתית בזק אבל גם את רוב התשתית סיב שהיתה. אז אני לא לגמרי יודע מה המצב.

יש לי נסיון רע בדירה הנוכחית ולעוד כמה אנשים, גם כשיש סיבים - לפעמים אין קופסת פיצול בכל קומה, לפעמים לא מצליחים להשחיל.

אצלי לקח חודשיים להביא את הקבלן של התשתיות של הוט לעשות קופסא כי הקופסא בקומה שלי היתה תפוסה לגמרי בשימוש של 3 קומות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, KipodYam כתב:

הארקת כבלי רשת - מי מו מה?

לאיפה מחברים את הסיכוך בסופו של דבר?

את הסיכוך מחברים בשתי נקודות הקצה (בשני הצדדים באופן זהה) לפי הוראות היצרן. אתה צריך פנל עיוור בצד השני (https://www.beres.co.il/patch-panel-empty-cat6a-24-ports-black-corning) ולחבר אליו קיסטון. ראה את הסרטון הנ"ל שמסביר איך לחבר כולל הסיכוך:

לגבי הארכה של הציוד, שלח בבקשה תמונה, יכול להיות שמדובר על ארקה לארון תקשורת:

https://support.huawei.com/enterprise/en/doc/EDOC1000036822/d8cf3e35/connecting-the-ground-cable-to-the-cabinet-rack

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב לעשות משהו יותר פשוט - יש לי כ12 כבלים ליד הארון, אני חושב ללחוץ אותם ולחבר אותן ישירות לסוויץ.

מצאתי סויץ של TP LINK שהוא עם חיבור 220V ואפילו יש לו מחבר הארקה.

אני רק לא מצליח להבין אם הוא יודע לעשות הארקה או להיפך - צריך לחבר אותו להארקה של הארון.

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B002HAJQGA?th=1&psc=1

אני מדבר על ה16 פורטים, לא על ה5 או 8.

אם הוא רק מתחבר להארקה - ולא מוארק בעצמו - אז זה מוביל לעוד שאלה - איך מאריקים ארון תקשורת קטן?

51wXYU2k+eL._AC_UF1000,1000_QL80_FMwebp_.webp

עריכה אחרונה על ידי KipodYam
תיקון לינק
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר ישירות לסוויץ זה לא מקצועי בעניי (לא מכיר מקום שהיה מקבל את זה כתשתית תקינה), למרות שיש ראשים ללחיצה של כבל קשיח (בדרך כלל לוחצים חוט גמיש).  

לגבי הארקה, הסוויץ מוארק מכבל ההזנה שלו (יש שם כבל "קומקום" עם ארקה, ומוארק גם לגוף שלו (היצרן מחבר לגוף המכשיר), אתה מחבר את הגוף (בעזרת הבורג) גם לארון התקשורת, בדיוק כמו בארון הגדול).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, innvision כתב:

לחבר ישירות לסוויץ זה לא מקצועי בעניי (לא מכיר מקום שהיה מקבל את זה כתשתית תקינה), למרות שיש ראשים ללחיצה של כבל קשיח (בדרך כלל לוחצים חוט גמיש).  

אז מה הדרך הנכונה לחבר כבלי רשת לסויטץ׳?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאצטרך יותר מכמה נקודות בודדות בהתחלה. לכן נראה לי מספק לחבר ישירות לסוויץ בלי פאטץ פאנל.

ואם בהתחלה אין לי ארון תקשורת? מבין שזה פחות מקצועי.

אני מנסה להבין אם הסוויץ הזה של tp link מוארק במחברי רשת כי יש בו שנאי פנימי והוא ממתכת  - לחילופין האם יתכן שחיבורי הרשת עצמם לא מוארקים ולכן החיבור הארקה שיש עליו ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו משהו,

איך זה שבבניינים חדשים אין כבר תקן קבוע לנקודת רשת בכל חדר?

איך הסטנדרט הזה של טלפוניה וCOAX נכנס לכל בית גם ברמה הנמוכה ביותר ורשת לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@arik100

איך? כי זה לא בראש מעיינם של משרד התקשורת, יזמים וקבלנים.

עריכה אחרונה על ידי Shmulik_Miata

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...