Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשת ביתית ע.ז.ב

R'n'B

פוסטים מומלצים

שלום,

אני בתהליכים של בניית בית דו קומותי ולקחתי על עצמי את כל נושא המתח הנמוך (רשת ומצלמות) והבית החכם (עליו נדבר בהמשך).

אני בשלב של לפני השחלת רשת בתשתית שהכין לי החמשלאי.

ספרתי ויוצאות לי קרוב ל50 נקודות רשת.

אני הולך לחווט את כל התשתית לארון התקשורת הראשי, החשמלאי הכין לי צנרת קוברה למתח נמוך בין הארון המשני בקומה השנייה לארון הראשי בקומת הקרקע.

בגלל שהאורך לכבל רשת ההכי ארוך לא עולה על 15 מטר, החלטתי ללכת על כבל cat 6 נחושת.

הייתי רוצה לקבל המלצה לסויטצ׳ במהירות GB, כנראה בגלל שיהיו לי 40 נקודות אני אצטרך לקנות שניים.

בימים הקרובים אקח פועל שיעבוד איתי יומית להעברת התשתית, כל טיפ נוסף מנסיונכם יתקבל בברך.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין בזה

אבל כבל רשת הכי ארוך הוא 15 מטר? יצוק עם ראשים?

בטוח?

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ArikB כתב:

אני חושב שהוא התכוון שהכבל הכי ארוך שהוא יצטרך להשחיל בבית יהיה באורך של 15 מטר. 

אכן. מהנקודה הרחוקה ביותר לסויטצ׳ יש כ15 מטר. מהסיבה הזאת לא הלכתי על cat6a או cat7.
העדפתי לשים cat6 איכותי באותו המחיר של הדגמים הבכירים יותר.

חוזר לשאלת הסויטצ׳, על מה מומלץ ללכת ומאיפה לרכוש?

עריכה אחרונה על ידי R'n'B
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו , זה ה מ ו ן פורטים.

הייתי שוקל מאוד ברצינות אם אתה באמת רוצה כ״כ הרבה נקודות וכמו כן כמה מהן צריכות להיות PoE (כלומר גם לספק חשמל).

הייתי גם שוקל מאוד ברצינות מה ינהל את כל זה + wifi.

יש מצב שבגודל הזה הייתי הולך על פתרון כמו ubiquity עם accesspoints יעודיים והכל מנוהל תחת ממשק אחד במקום להפריד (לא יודע אם יש יבואן בארץ)

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב למתג? 

אם אתה הולך על מתג POE, שים לב שלרוב הם מתגים עמוקים מאוד והם דורשים ארון עמוק (לפחות 50 ס"מ). מתגים כאלה גם ירעישו במהלך ההדלקה ואולי גם בעבודה השוטפת לכן תצטרך למצוא מתגים עם נתוני דציבלים נמוכים. 

אני מכיר היטב מתגי HP, וגם Aruba (חביבים עליי מאוד) עם תשתיות אלחוטיות של Aruba. את ליין הדגמים של סיסקו אני מכיר פחות היום כי אנחנו כבר לא עובדים עם סיסקו יותר אז קשה לי להמליץ על משהו מהמותג הזה. 

לרוב מתגים אלו הם גם מתגים מנוהלים L2,L3, אם אתה רוצה לבצע הפרדות של רשתות למשל, תוכל לבצע זאת בקלות. 

כדאי לשים לב לדגמי המתגים כי בחלקם יש אופציה לקומבינציית פורטים (למשל, 4 פורטים של אופטיקה גונבים 4 פורטים של נחושת) ולכן כדאי לבדוק טוב טוב האם יהיה לך צפי לגידול בכמות החיבורים.

הייתי דווקא הולך על CAT6A אבל גם CAT6 בהחלט מספיק. אצלי בבית סללתי CAT7, שזה אובר-קיל, אבל קיבלתי בחינם, אז אני לא מתלונן חח

זרוק עוד מידע כדי שנוכל לעזור.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרחק של 15 מטר - הוא יכול להגיע ל10gb copper .... זה אוברקיל רציני לעלות מעל (אני עשיתי על יותר מרחק 6A גם כן , אבל 4 כבלים ומנהל את הרוב בWIFI עם סוויצ׳ים קטנים בין לבין + 3 ראוטרים ביתיים בmesh עם wired backhaul)

עריכה אחרונה על ידי Liviur

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די הדיוט בנושא התקשורת, אבל מה פערי המחירים בין מה שאתה רוצה לקנות לבין ה״אוברקיל״?

אם כבר אתה בונה בית, וזה פרויקט לא קטן, בטח כשיש לך 40 מכשירים מחוברים, למה לא ללכת על כבל הקצה שקיים כרגע? 

הרי בעוד 20 שנה לא תרצה להתחיל לחווט את הבית מחדש אלא להשתמש במה שקיים. מה שעובד היום טוב לא בטוח שעוד 10-15 שנים יהיה מספק. 

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשתות wired לא גדלו בצרכים שלהם כבר המון זמן.

חיבורי 10GB זמינים ברשתות מקומיות כבר בערך 2 עשורים.

זה לא כמו WIFI מבהבחינה הזו. זה לא שיש ציוד קצה באמת שתומך ביותר מזה. (גם עסקי)

• אהבתי 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן ארון אם פאצ פאנל אז רק כבלי cat6a/7 מנחושת מלאה (טלדור ומעלה)

אם החיווט יהיה בלחיצת ראש rj45 אז כבל cat6 נחושת מלאה

דגש על נחושת מלאה, תראה סירטונים איך מודאים (100 מטר אמור לשקול לא פחות מ4 קילו)

בכל מקרה זה תלוי בתכנון מקום של הציוד

ל 40 נקודות עדיף סויטש 48 מאשר 2 של 24

אם לכל זה מתחברים מצלמות וap אז שייה לפחות בחלקו poe

עוסק בתחום

• רעיון טוב! 1

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת ל50 נקודות? 

זה המון.... חשוב לחבר מחשבים\טלויזיות חכמות\סטרימרים כל השאר יכול להסתדר עם WIFI

אתה עושה נקודה אחת למש בקומה השנייה וראוטר בקומה הראשונה וזה דיי מכסה הכל

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, mh53 כתב:

איך הגעת ל50 נקודות? 

LAN party back in early 2000, man those were the days : r/pcmasterrace   ?

• מצחיק 7

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, mh53 כתב:

איך הגעת ל50 נקודות? 

הלו, זה לא הפורום המשפטי.

מספר בסיר זה 2 נקודות לחדר (נקודת מחשב/עבודה עם D17 או D18, ונקודת מדיה עם 2-3 שקעי חשמל).

תשתית לבית חכם? לא מבין בזה. צריך לראות מה נדרש למכשירים שבחר פות"ש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כחובב רשתות יש לי נסיון רב בנושא, דבר ראשון שאני לא יודע איך הנקודה הכי ארוכה אצלך היא רק 15 מטר, אצלי בדירה הנקודות הרחוקות היו לפחות 30 מטר.

פרסתי כבל CAT7 של טלדור עד לארון תקשורת כאשר בו ישנה קופסא בגודל 10U עם פאטצ' פאנל שלתוכו מתחברים כל הקיסטונים - חשוב להשקיע גם בקיסטונים טובים מסוככים.

הציוד כולו של Ubiquiti, סוויצ' POE, נתב מנהל UDM-Pro ו-3 Access points תלויות בתקרה באיזורים השונים לקליטה מיטבית.

עבורך הייתי ממליץ 2 סוויצ'ים POE בעל מספר חיבורים בהתאם לכמות הכבלים שמגיעים לכל ארון תקשורת.

החיבור בין שני הסוויצ'ים יהיה בעזרת סיב אופטי או כבל רשת שיעבור בשרשור קוברה, כמו כן הסוויצ' הקרוב לנתב יחובר בעזרת סיב אופטי או כבל רשת גם כן.

Access points תקנה סט ותפזר לפי האיזורים בבית בתקרות.

נתב מומלץ הוא UDM-Pro-SE אשר בעל כמות עשירה מאוד של קינפוגים ופיצ'רים.

Ubiquiti חזקים מאוד גם בתחום צילום האבטחה והנתב הזה יכול לשמש כשרת צילום עם זיהוי רכבים\אנשים וכו... מערכת מאוד חכמה מתקדמת ונוחה לתפעול.

את כל הציוד רכשתי מכאן: Ubiquiti | Senetic

הגיע תוך מספר שבועות, יש להם נציגות בישראל ומענה בעברית.

בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי adi89
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, mh53 כתב:

איך הגעת ל50 נקודות? 

זה המון.... חשוב לחבר מחשבים\טלויזיות חכמות\סטרימרים כל השאר יכול להסתדר עם WIFI

אתה עושה נקודה אחת למש בקומה השנייה וראוטר בקומה הראשונה וזה דיי מכסה הכל

לקחתי מרווח בטחון כהכנה עתידית אם אצטרך.

מצלמות אבטחה, 4 נקודות בכל חדר, בנוסף מפוזרות עוד בבית ובגינה.

מעדיף להשחיל אקסטרא (ולחמם נקודות בעתיד)
בנוסף התכנון לקנות סויטצ׳ עם מספר רב של פורטים שישאר בו מקום אקסטרא מאשר בעתיד להחליף רכיבים יקרים.

חוץ מצרכנים ניידים, אני רוצה שהכל יהייה מחובר לרשת קווית.

לפני 20 שעות, gsi16v כתב:

אם אתה מתכנן ארון אם פאצ פאנל אז רק כבלי cat6a/7 מנחושת מלאה (טלדור ומעלה)

אם החיווט יהיה בלחיצת ראש rj45 אז כבל cat6 נחושת מלאה

דגש על נחושת מלאה, תראה סירטונים איך מודאים (100 מטר אמור לשקול לא פחות מ4 קילו)

בכל מקרה זה תלוי בתכנון מקום של הציוד

ל 40 נקודות עדיף סויטש 48 מאשר 2 של 24

אם לכל זה מתחברים מצלמות וap אז שייה לפחות בחלקו poe

עוסק בתחום

תודה, הזמנתי כבל רשת cat 6 נחושת. 
בהשוואה לcat6a של טלדור יוצא לי מעט זול יותר.

רשמתי לי לגבי סויטצ׳ 48.

לפני 22 שעות, Shmulik_Miata כתב:

מה התקציב למתג? 

אם אתה הולך על מתג POE, שים לב שלרוב הם מתגים עמוקים מאוד והם דורשים ארון עמוק (לפחות 50 ס"מ). מתגים כאלה גם ירעישו במהלך ההדלקה ואולי גם בעבודה השוטפת לכן תצטרך למצוא מתגים עם נתוני דציבלים נמוכים. 

אני מכיר היטב מתגי HP, וגם Aruba (חביבים עליי מאוד) עם תשתיות אלחוטיות של Aruba. את ליין הדגמים של סיסקו אני מכיר פחות היום כי אנחנו כבר לא עובדים עם סיסקו יותר אז קשה לי להמליץ על משהו מהמותג הזה. 

לרוב מתגים אלו הם גם מתגים מנוהלים L2,L3, אם אתה רוצה לבצע הפרדות של רשתות למשל, תוכל לבצע זאת בקלות. 

כדאי לשים לב לדגמי המתגים כי בחלקם יש אופציה לקומבינציית פורטים (למשל, 4 פורטים של אופטיקה גונבים 4 פורטים של נחושת) ולכן כדאי לבדוק טוב טוב האם יהיה לך צפי לגידול בכמות החיבורים.

הייתי דווקא הולך על CAT6A אבל גם CAT6 בהחלט מספיק. אצלי בבית סללתי CAT7, שזה אובר-קיל, אבל קיבלתי בחינם, אז אני לא מתלונן חח

זרוק עוד מידע כדי שנוכל לעזור.

תודה שמוליק, התקציב באמת משחק תפקיד ובגלל זה העדפתי ללכת על cat6 נחושת יקר מאשר לעלות לcat6a של טלדור ולמתוח עוד את התקציב.
בנתיים אין יותר מידע, מעבד את ההמלצות המעולות שלכם :).
בעתיד נמשיך למצלמות poe ובית חכם שאני מתכנן לבסס אותו על גבי זיגבי

לפני 3 שעות, adi89 כתב:

כחובב רשתות יש לי נסיון רב בנושא, דבר ראשון שאני לא יודע איך הנקודה הכי ארוכה אצלך היא רק 15 מטר, אצלי בדירה הנקודות הרחוקות היו לפחות 30 מטר.

פרסתי כבל CAT7 של טלדור עד לארון תקשורת כאשר בו ישנה קופסא בגודל 10U עם פאטצ' פאנל שלתוכו מתחברים כל הקיסטונים - חשוב להשקיע גם בקיסטונים טובים מסוככים.

הציוד כולו של Ubiquiti, סוויצ' POE, נתב מנהל UDM-Pro ו-3 Access points תלויות בתקרה באיזורים השונים לקליטה מיטבית.

עבורך הייתי ממליץ 2 סוויצ'ים POE בעל מספר חיבורים בהתאם לכמות הכבלים שמגיעים לכל ארון תקשורת.

החיבור בין שני הסוויצ'ים יהיה בעזרת סיב אופטי או כבל רשת שיעבור בשרשור קוברה, כמו כן הסוויצ' הקרוב לנתב יחובר בעזרת סיב אופטי או כבל רשת גם כן.

Access points תקנה סט ותפזר לפי האיזורים בבית בתקרות.

נתב מומלץ הוא UDM-Pro-SE אשר בעל כמות עשירה מאוד של קינפוגים ופיצ'רים.

Ubiquiti חזקים מאוד גם בתחום צילום האבטחה והנתב הזה יכול לשמש כשרת צילום עם זיהוי רכבים\אנשים וכו... מערכת מאוד חכמה מתקדמת ונוחה לתפעול.

את כל הציוד רכשתי מכאן: Ubiquiti | Senetic

הגיע תוך מספר שבועות, יש להם נציגות בישראל ומענה בעברית.

בהצלחה

עדי לגבי האורך פשוט, הארון תקשורת ממוקם באמצע הבית. יש מצב שאני טועה ולכן הזמנתי כבל אקסטרא כדי לא להתקע באמצע השחלות ללא כבל רשת.

סויטצ׳ים אני מחפש משהו במחיר יותר עממי.
לגבי ap, אני מתלבט בין מש לבין ap על poe, עניין של תקציב וvfm.

עריכה אחרונה על ידי R'n'B
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...