Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשת ביתית ע.ז.ב

R'n'B

פוסטים מומלצים

כמה דברים,

במחברי קיסטון תקניים לכבל יש סיכוך

את הקיסטונים  (ולא מחבר אחר) בצד של הסויטש מחברים לפאץ, או משתמשים בפאץ קרונה ללא קיסטונים

הפאץ מוארק לארון, הסוויטש אם הוא rack mounted הוא כבר מוארק לארון וזה סוגר את הפינה

אם כל זה לא נכנס בארון מתכת ואתה משתמש בסויטש desktop אז ההארכה של הכבל נגמרת בפאץ ולדעתי אין לזה בכלל חשיבות בבית פרטי.

לא ממליץ על סוויטשים של טיפילינק, או בכלל בציוד שלהם, הציןד זול לא כדי להיות vfm אלא כי הוא לא טוב.

תחבר את כל הנקודות רשת, לא רואה את הרעיון בחיסכון כזה מועט כדי לחבר אותם אחרכך.

אני עוסק בתחום ואלו המלצותי מניסיון.

אם תרצה עוד ייעוץ בכיף ללא עלות כמובן תוכל להתקשר אלי

058

595

0708

דניאל

עריכה אחרונה על ידי gsi16v
  • אהבתי 1

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הציוד של tp link שיושב  בrack לא משהו?

עפ המדריך למשתמש הפורטים אכן מוארקים בדגם  SG1016D ובנוסף אפשר לחבר אליו

https://www.tp-link.com/us/business-networking/unmanaged-switch/tl-sg1016d/

לגבי ההתקנה שלו -

Grounding Terminal
The switch already comes with lightning protection mechanism. You can also ground the switch through 
the PE (Protecting Earth) cable of AC cord or with Ground Cable. For detailed information, refer to the 
Lightning Protection Guide from the Related Documents of our website: 

משהו לא מסתדר לי עד הסוף עם נושא ההארקה - אם הswitch יושב בrack ומוארק אליו, איך הrack מוארק?

לא ראיתי ערכות הארקה בשום מקום.

יש  סוגי הפרעות esd השראויות למיניהם שזה גם מדע בפני עצמו  - לעומת עניין הארקה ממש מאיזשהוא חשמל פרזיטי קיצוני כמו ברק.

יש טענות שחיבור להארקה של הבניין מביא בעצמו לרעשים. לא יודע עד כמה הם קריטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תתמקד בחיבורים ולא בהארקה, פשוט אל תתעסק בזה, לא רלוונטי במערכות תקשורת ומערכת החשמל בבית פרטי.

אין טיפילינק טוב, יש מספיק חברות טובות.

• רעיון טוב! 1

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ להשקיע קצת יותר בציוד של Ubiquiti. יציב מאוד וניהול נהדר - בלא הרבה יותר כסף לדעתי.

מבחינת נקודות בחדר, לדעתי מספיקה אחת באיזור של המחשב ואחת באיזור של הטלוויזיה. מעבר לזה ניתן להשתמש במתג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

אני קניתי את כל הציוד אצל ארכה. אבל אני לא יכול לספר לך מה המותג של הקיסטונים.

הגעתי עם רשימת הציוד הדרוש, לקחו אותי למחסן (משהו בשטח כמה דונם) ובחרתי את הדרוש לי.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

עדכון אחרי הרבה זמן והרבה עשייה.
אז נכנסו לבית בשעה טובה ומאז עבדתי על הרשת.
את כל הקיסטונים cat 6 הזמנתי מעליאקספרס. הגיעו באיכות טובה. לחיצות עשיתי לבד.

יש לי שלושה נתבים xaiomi ax 6 שמחוברים באופן קווי שמפוזרים בין שתי הקומות שיוצרים מערכת מש טובה. כיסוי מקסימלי בכל פינה בבית.

הזמנתי מעלי אקספרס ערכה של reolink עם 4 מצלמות poe שגם היא הותקנה ועובדת טוב. בהמשך אזמין מצלמה נוספת.

לא חיממתי את כל הנקודות כי ראיתי שזה מיותר. בדיעבד כנראה הייתי יכול לוותר על כ5-7 נק׳.

מפה אני עובר לעבוד על הבית החכם.

כל המזגנים על ויפי, דוד חשמל עם סויטצ׳ר.

לתאורה ותריסים עשיתי הכנה לאפס ופאזה מראש יעבדו בעיקר על זיגבי ע״מ לא להעמיס על הרשת האלחוטית.

לבנתיים הזמנתי מעליאקספרס ע״מ להתנסות האב לעבודה עם Smart Life וGoogle Home ומודול תאורה שהותקן כבר.

לאור הקלות בהתקנה הזמנתי עוד שלושה מודלים.
לבסוף אני מעוניין שכל התריסים יהיו על פיקוד מהטלפון ותאורה בחלק מן המקומות.

במידה ויש לכם שאלות או הערות, מוזמנים להגיב.

עריכה אחרונה על ידי R'n'B
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשקול להתקין Home Assistant על מחשב פשוט או ציוד יעודי. ירכז לך את רוב מוצרי ה-IOT שלך בבית ותוכל להפוך את הבית שלך לחכם.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Shmulik_Miata כתב:

תשקול להתקין Home Assistant על מחשב פשוט או ציוד יעודי. ירכז לך את רוב מוצרי ה-IOT שלך בבית ותוכל להפוך את הבית שלך לחכם.

יש לי מחשב שמשמש כשרת סרטים ותמונות הוא מחובר לרשת בצורה קווית. מה צריך ע"מ לשים עליו HA? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקין עליו מכונה וירטואלית ועליה תפרוס אימג של HA

יש מלא מדריכים וזה לא בעיה בכלל

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.4.2024 בשעה 15:27, R'n'B כתב:

יש לי מחשב שמשמש כשרת סרטים ותמונות הוא מחובר לרשת בצורה קווית. מה צריך ע"מ לשים עליו HA? 

מה הוא מריץ, WIN?

השנקל שלי, אם אתה הולך על HA:

תתחיל ישר ממתאם זיגביי של sonoff ישירות לתוך ה HA ותקבל שליטה מלאה על מוצרי הזיגביי שתחבר, א-ל תעבוד עם זיגביי ו smart life אם אתה הולך על HA, מלא דברים לא מתממשקים טוב ככה לתוך ה HA, מה שכן זה קינפוג מתקדם, צריך להשקיע בזה בהתחלה עד שהכל מנגן טוב, מצד שני זו הגמישות הכי טובה שתקבל.

שים לב שכל מוצר זיגביי שמחובר למתח קבוע (נורות, שקעים חכמים) משמש מאריך טווח לרשת הזיגביי.

מנגד אני אגיד שאם אין לך נסיון עם בית חכם, תתקין HA על מה שיש עכשיו, תראה איך אתה מתחיל לשחק איתו, אם אתה מתחבר / מסתדר עם זה, ואם זה זורם לך אחרי חודש חודשיים תזמין ציוד מתאים למה שאתה צריך.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על HA, ספציפית עם זיגבי היה לי ניסיון לא טוב אבל זה היה כבר לפני שנים ואולי זה יותר יציב עכשיו (עבדתי עם z2m עם דונגל מעליאקספרס ומגדילי טווח של Ikea tradfri והיו המון בעיות של חוסר יציבות והתנתקות רכיבים וזה דרש המון ריסוטים וקשב).

בינתיים אני רק על רכיבי WIFI והתחום הזה מאוד התפתח, לא יצא לי להצטרך משהו שאין עבורו מודול WIFI מוצלח (אפילו רכיבים על סוללות כמו מדי טמפרטורה כבר יש של SHELLY)

לגבי תריסים/תאורה אני חושב שרוב המודולים דורשים קו 0 בקופסא של המתג, תוודא שיש לך את זה, לא תמיד יש

עריכה אחרונה על ידי Amired
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שלי התקנים שעובדים על WIFI עדיפים והם לא מעמיסים על הראוטר, בהנחה שיש לך מוצר איכותי
יש לי ~ 40 נורות חכמות (איקיאה ו Yeelight)
מפסקים חכמים של Shelly
כמה עשרות חישניי זיגבי של הצפה, טמפרטורה, הגנת פתחים, גלאי נפח, חיישן תאורה, גלאי עשן
בקר השקייה, מדי זרם, מנעול נוקי, מזגנים רבים ומרובים ועוד לא מעט מוצרים חכמים והכל מנוהל ב HA עם שליטה קולית דרך הרמקולים/הצגים של גוגל
זה עובד ממש יפה ודי ממכר
בלי קשר שאפשר לייצר דשבורדים מהממים... עם קצת כתיבה של YMAL (יש הכל ברשת)

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, סולל הדרך כתב:

מהנסיון שלי התקנים שעובדים על WIFI עדיפים והם לא מעמיסים על הראוטר, בהנחה שיש לך מוצר איכותי
יש לי ~ 40 נורות חכמות (איקיאה ו Yeelight)
מפסקים חכמים של Shelly
כמה עשרות חישניי זיגבי של הצפה, טמפרטורה, הגנת פתחים, גלאי נפח, חיישן תאורה, גלאי עשן
בקר השקייה, מדי זרם, מנעול נוקי, מזגנים רבים ומרובים ועוד לא מעט מוצרים חכמים והכל מנוהל ב HA עם שליטה קולית דרך הרמקולים/הצגים של גוגל
זה עובד ממש יפה ודי ממכר
בלי קשר שאפשר לייצר דשבורדים מהממים... עם קצת כתיבה של YMAL (יש הכל ברשת)

זה באמת ממכר, לקחת את זה לקצה

יש דברים שבדיעבד נראים לך מיותרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...