Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש "חיים" אחרי 200K קמ?

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני פעם ראשונה קניתי רכב עם נסועה יחסית גבוהה בעצמי(150 אלף קילומטר מאזדה 3 מודל 2014) וראיתי שכל חייו הרכב טופל כמו שעון במוסך מורשה מאזדה, אבל מה שפספסתי שהמנוע אולי טופל לפי הספר אבל המתלים הוזנחו.

כשנכנסתי פעם ראשונה למוסך ב160 אלף ראיתי שיש בלאי והזנחה במתלים - הייתי צריך להחליף inner+outer tie rods+tie rods ends+ lower control arms מה שכאב לכיס, וכן - בגלל שאני מתכנן לעשות נסיעות על הרכב החלפתי לחלקי oes ולא לחלקים ללא שם.

• אהבתי 1

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, noknok כתב:

כשנכנסתי פעם ראשונה למוסך ב160 אלף ראיתי שיש בלאי והזנחה במתלים - הייתי צריך להחליף inner+outer tie rods+tie rods ends+ lower control arms מה שכאב לכיס, וכן - בגלל שאני מתכנן לעשות נסיעות על הרכב החלפתי לחלקי oes ולא לחלקים ללא שם.

שמעתי כבר שבארה"ב בגלל שאין טסט שנתי (בחלק מהמדינות אין בככל, בחלק זה משהו מצומצם) נושא המתלים מוזנח בהרבה מכוניות משומשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניו יורק איפה שהרכב היה כל חייו ואיפה שאני חיי יש אינספקשין כל 12 חודש או כל העברת בעלות וזה נבדק:

https://dmv.ny.gov/brochure/new-york-state-vehicle-safetyemissions-inspection-program

אני מאמין שהדילר הוא גם במקרה המוסך שעושה אינספקשין אז היה קל לו להעביר בכיף את הרכב במצב הקיים, כל הדברים האלה בארה"ב הם פחות נבדקים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבן דוד שלי שגר באוקראינה קיבל לפני כשנתיים במתנה מאבא שלו (שגר בניו יורק) סובארו אאוטבק יד ראשונה 2004 עם 90 אלף מייל, שעברה אינספקשן כל שנה ולפי הגדרת האבא הייתה במצב מצויין הכל פיקס רק נורת Check דולקת בגלל ממיר קטליטי עייף. 

כשהיא הגיעה, הכניס אותה ליישור קו ושם ראו שכל גומיות המתלים קרועות או בלויות, היה צריך לעשות שם עבודה לא קטנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף לרשימה סנדרו ידנית 1.2 2016 שעבדתי עליה היום, הלך אלטרנטור. הרכב עם 250 אלף קמ.

נורת צק דולקת קבוע בגלל תקלת חיישן חמצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, noknok כתב:

אני פעם ראשונה קניתי רכב עם נסועה יחסית גבוהה בעצמי(150 אלף קילומטר מאזדה 3 מודל 2014) וראיתי שכל חייו הרכב טופל כמו שעון במוסך מורשה מאזדה, אבל מה שפספסתי שהמנוע אולי טופל לפי הספר אבל המתלים הוזנחו.

מה פירוש כל הדברים שכתבת פה בנוגע למתלים? אני יודע שמחליפים בולמים/כריות בולמים ובושינגים למשל של משולשים, בכל מה שקשור למתלים..אתה מדבר על דברים אחרים, יש תמונה של איך החלקים האלה נראים? אם אני עובר טסט כל שנה ולא אומרים לי כלום, אני יכול לצאת מהנחה שהכול אצלי בסדר במתלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, BRAVO30 כתב:

פירוש כל הדברים שכתבת פה בנוגע למתלים?

Lower control arms - משולשים.

Tie rod ends - תפוחי הגה. 

Outer tie rods - זרועות הגה.

Inner tie rods - גם זרעות הגה הצד הפנימי (לא יודע אם באמת זרוע הגה מורכב שם משני חלקים). 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Buki כתב:

Lower control arms - משולשים.

Tie rod ends - תפוחי הגה. 

Outer tie rods - זרועות הגה.

Inner tie rods - גם זרעות הגה הצד הפנימי (לא יודע אם באמת זרוע הגה מורכב שם משני חלקים). 

אוקיי, משולשים אני יודע. תפוחי הגה זה הבול ג'וינט (שגם הוא חלק מהמשולש)?

זרועות הגה זה המוטות קישור (לינקים) האלה בצדדים בעצם, לא? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפוח הגה זה לא חלק מהמשולש, זה המפרק הכדורי שנמתא בקצה זרוע הגה שיוצא מהמסרק הגה.

במשולש יש גם מפרק כדורי, שהוא מפרק אחר, "תפוח משולש" 

52586493_532311213927553_8701337208910512128_n.jpg.93d76cb2101ca637cc15774f3b77c554.jpg

בתרשים זה Ball joint זה תפוח משולש, תפוח הגה זה מה שנמצא בקצה של Outer tie rod end

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, noknok כתב:

בדיוק קניתי רכב עבור חבר לאחרונה במצב הזה אבל פה ידעתי בדיוק מה אני קונה. יעלה כ-4-5 אלף שקל להחליף את כל חלקי המתלה לרכיבים איכותיים (לא מקורי).

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופ"ש האחרון נסעתי לים המלח עם הC4 שלי. אחת המטרות הלא רישמיות הייתה לצלם את המספר 345678 במד קילומטרים.

בסוף שכחתי ושמתי לב רק איזה 15 קמ מאוחר מידי 😭

• מצחיק 4
  • מבאס 1
  • רעיון טוב! 2

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שהתכוונת לצלם סביב 350 אלף.

ולא 3.5 מליון....

וגם אז,

אתה מדבר על דיזל.

מדברים כאן על בנזין.

דיזל גומע קמ יותר בקלות

עריכה אחרונה על ידי om2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, om2 כתב:

מניח שהתכוונת לצלם סביב 350 אלף.

ולא 3.5 מליון....

צודק, תיקנתי, טעות הקלדה.
אכן דיזל.. לכן לא כלכך התערבתי בשירשור פה עד עכשיו. אם כי רכב זה לא רק מה שנשרף בצילינדר, יש עוד הרבה מכלולים מסביב. וגם לדיזל בימינו יש המון בעיות שהורגות אותו, החל ממערכות הזרקה ועד למערכות פליטה מתקדמות.
לדעתי נגמרו מזמן הימים שאפשר היה לומר שדיזל כלכך הרבה יותר אמין מבנזין.

• אהבתי 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 19 דקות, om2 כתב:

דיזל גומע קמ יותר בקלות

אני חושב שרואים הרבה יותר קילומטרז' על רכבי דיזל בגלל שאנשים שנוסעים הרבה מעדיפים לקנות דיזל בשביל החיסכון. אין לזה קשר ישיר לעמידות המנוע, לפחות לדעתי.

זה לא שמנועי בנזין נשברים אחרי 200k. זה מה שמסביב שמתחיל להתבלות. צינורות, טורבו, מחשבים, חיישנים, אלטרנטור וכו. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...