Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

נזרק פה מספר של $350,000 בשנה בטקסס. לא בדיוק הבנתי מה הוא כולל, אבל בתעשייה שלי נגיד (חצי הייטק) 150 אלף בסן-דיאגו, קליפורניה ו-120 אלף בפורטלנד, אורגון נחשבים לשכר מכובד של מומחה טכני. בשביל להגיע ל-200 צריך להיות מנהל בכיר עם תמונות עירום שבאמצעותן אתה סוחט מנהלים בכירים יותר. כך שביטוח רפואי איכותי בין עבודות זה ממש לא עניין של מה בכך בשביל רוב האנשים שמחוץ לאותה בועה ספציפית ואין להם את הכשרון להרים עסק עצמאי מצליח.

להשוואה, בספרד אותו מומחה טכני יקבל 40-50 אלף יורו בשנה והביטוח הכי מפוצץ יעלה לו 200 בחודש לזוג עם שני ילדים. ברור שיש עוד הרבה גורמים שנכנסים לחישוב של עלות מחיה, אבל זה ספציפית נושא כואב שמדליק אצל הרבה אנשים נורה אדומה כשהם שוקלים מעבר. במיוחד כאשר לוקחים בחשבון את השנים הראשונות שבהן צריך לבנות קרדיט היסטורי ושאר ניואנסים יחודיים לכלכלה האמריקנית.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Derish כתב:

נזרק פה מספר של $350,000 בשנה בטקסס. לא בדיוק הבנתי מה הוא כולל

משכורת בסיס , מניות שמחולקות שנתית ובונוס בצורת cash

מה שנקרא total compensation

זה משכורת לגמרי אפשרית וקיימת לנגיד senior developer בחברה טובה או ראש צוות.

לפני שעה, MiniMiz3r כתב:

אתה מחשב בתוך זה את המס בריאות שמנוכה מהמשכורת? 

למה לא לחשב את זה ? זה ממש הרבה כסף שהמקבילה לו פה קטנה בהרבה…

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

מה עם הschool shooting היומי?

פחות - אבל הסטייט שלי רק בגודל של ישראל 😂

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי ננסה להחזיר את השרשור למטרתו המקורית - מקומות פוטנציאליים להגירה. ארה"ב יעד לגיטימי, וכמו כל יעד, יש לה יתרונות וחסרונות, אבל לעניות דעתי עלינו לנהל את הדיון תחת ההנחה שניתן להגר, כאשר ברור שיש מי שיהיהי לו יותר קל (מקצוע/דרכון זר קיים). אין טעם להשוות לישראל כי ממילא מי שרוצה לעזוב יצטרך לעשות לעצמו את ההשוואה והיא תלויית פרמטרים רבים שיש רק ביכולתו של המהגר הפוטנציאלי לדעת ...

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.12.2022 בשעה 20:19, wa11a כתב:

ההוצאות היומיומיות, סופור, תחבורה, מסעדות ופאבים, תרבות. ושכירות? יכול להיות שלפורטוגלי יקרה מן התם שאני מסתכל על זה מעיניים של מישהו שבא מתל אביב.

גם רוב מי שחושב להגר פה זה לא מעניין איך מרגיש האזרח הממוצע, זה משנה איך אני ארגיש כשאהיה שם לפי התנאים הכלכליים שלי.

לפעמים אני חושב, אולי זה כן צריך לעניין איך מרגיש האזרח הממוצע? או יותר ספציפית, מה יהיה היחס של האוכלוסיה המקומית כלפיך (ודומיך)? מצב שבו האוכלוסיה המקומית נדחקת החוצה עקב עליית מחירי שכירות שנדחפים מעלה ע"י אוכלוסיה של 'רילוקייטרים' למיניהם, לא עלול לגרום בסוף לאיזושהי תחושת עוינות, או לכל הפחות חוסר קבלה? נכתב ממקום של הסתכלות טיפה יותר רחבה ו'מאקרו' לטווח ארוך, לא רק לבוא למקום עם מחייה זולה בשביל לבנות שם את הוילה שלך. לא נכתב ממקום של ביקורת או אישי, נטו תהייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yoni162 כתב:

מצב שבו האוכלוסיה המקומית נדחקת החוצה עקב עליית מחירי שכירות שנדחפים מעלה ע"י אוכלוסיה של 'רילוקייטרים' למיניהם, לא עלול לגרום בסוף לאיזושהי תחושת עוינות, או לכל הפחות חוסר קבלה?

אם תהיה נהירה של הייטקיסטים ישראלים למקומות האלה, לדעתי זה יהיה בדיוק המצב.

יש אפילו פרק של סאות׳ פארק על זה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

350K $ זה פי 7 מהשכר החציוני בארה"ב בשנת 2022 (רק לפי החצי הראשון שלה לא יודע מה של השני) ופי 5 מהשכר החציוני בשנת 2021. 

כמובן שיש טריליארד משתנים, ומדובר במדינה ענקית וכו', אבל זה מה שזה. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שזה, זה לא רלוונטי, כי פעם אחר פעם חברי פורום עם קריירה מוצלחת (ומפה גם סביבה כזאת) משליכים על השאר.

• אהבתי 2

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, David32 כתב:

מה שזה, זה לא רלוונטי, כי פעם אחר פעם חברי פורום עם קריירה מוצלחת (ומפה גם סביבה כזאת) משליכים על השאר.

בדיוק, אם אספר פה כמה אני מרוויח, ישלחו אותי לביטוח לאומי לחתום הבטחת הכנסה, אבל אם אני אומר את אותו סכום לחברים שלא עובדים בהייטק, אז יוצא שאני מפונק שרק לוחץ על כפתורים במחשב ליד מכונת קפה ומביא בוחטות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, yoni162 כתב:

מצב שבו האוכלוסיה המקומית נדחקת החוצה עקב עליית מחירי שכירות שנדחפים מעלה ע"י אוכלוסיה של 'רילוקייטרים' למיניהם, לא עלול לגרום בסוף לאיזושהי תחושת עוינות, או לכל הפחות חוסר קבלה? נכתב

זה בערך המצב בסאן פרנסיסקו , סיאטל ועוד כמה מקומות.

יש בזה כמו כל דבר בחיים טוב (כסף והרבה ממנו ועסקים לאוכלוסיה המקומית) ורע.

באחד הביקורים שלי בסיאטל נסעתי עם בחור שגר שם הרבה לפני שטק היה דבר שם והוא סיפר לי בארגה על הילדות שלו בדאון טאון סיאטל ויחד עם זאת על זה שזה היה איזור עם יריות כל יום והעסק היחיד שהיה השכונה היה אוסף מגרשי חניה 🤷‍♂️

זה ככה בכל מקים שיש נהירת אוכלוסיה חדשה עם יותר כסף

לפני 4 שעות, ניקו פ. כתב:

350K $ זה פי 7 מהשכר החציוני בארה"ב בשנת 2022 (רק לפי החצי הראשון שלה לא יודע מה של השני) ופי 5 מהשכר החציוני בשנת 2021. 

קודם כל זה שכר כולל , השכר בסיס בטק לרוב במצב הזה יהיה סביב ה200

ודבר שני מדינה גדולה - אין דין סאן פרנסיסקו כדין חור באוקלהומה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, yoni162 כתב:

מצב שבו האוכלוסיה המקומית נדחקת החוצה עקב עליית מחירי שכירות שנדחפים מעלה ע"י אוכלוסיה של 'רילוקייטרים' למיניהם, לא עלול לגרום בסוף לאיזושהי תחושת עוינות, או לכל הפחות חוסר קבלה?

הלכת רחוק תסתכל מתחת לאף מה קורה בארץ, מחירי שכירות ומחירי דירות שטסים למעלה כאשר ההייטיקיסטים תורמים לכך תרומה לא מבוטלת.

אין ספק שמגזר ההייטק מזרים חמצן חיוני לישראל אבל מצד שני הפערים הגדולים בינו לבין שאר האוכלוסייה גדולים יוצרים עיוותים כלכליים ופערים חברתיים כלכליים.

האם יש עויינות כלפי ההייטיקיסטים בארץ אני לא יודע, אבל כלי התקשורת לפחות הביעו לא פעם ביקורת על הראוותנות של תנאי העסקה של המגזר הזה בארץ וכמובן שלא החמיצו הזדמנות לשמוח לאיד עליו כעת לאור המשבר בהייטק.

לגבי האפשרות לעשות שינוי בחיים כדי להגר, אני באופן אישי כבר לא בגיל לעשות את זה ואני גם לא מוכן למאמץ, לסיכון ולחסרונות הנוגעים לכך, ואני מודה אין לי גם את היכולות לכך, לי לא יחכה אף אחד בחו"ל, מלבד עובדי ההגירה כדי לסלק אותי מהמדינה 😂

ואין לי גם סיבה לעשות את זה, אני עובד בישראל כשכיר בעבודה נוחה, עם קביעות, מעט שעות, קרוב לבית, בלי צורך ללמוד כל הזמן כדי להישאר עדכני בעבודה, מרוויח לא רע (קצת מעל עובד הייטק מתחיל ללא ההטבות מסביב), אישתי גם במצב דומה לשלי.

אנחנו לא מחפשים ריגושים או שינויים בתחום הקריירה, גם בארץ אני יכול לנסות להתקבל לעבודה עם שכר גבוה יותר בתחום שלי או לעבוד כעצמאי עם פוטנציאל לרווח גדול יותר, אני לא רוצה כי אצטרך לעבוד קשה הרבה יותר או ברמת אי וודאות גבוה יותר (כבר עשיתי את זה בעבר). אנחנו נפרוש בעבודות שאנחנו עובדים בהם כמו העובדים של פעם. משעמם? נכון. 😁

את האקשן ורווחים נוספים נוספים אנחנו מקבלים בתחום ההשקעות.

עריכה אחרונה על ידי evc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, evc כתב:

האם יש עויינות כלפי ההייטיקיסטים בארץ אני לא יודע,

יש, איך אפשר בלי צרות עין בישראל.

כבר יצא לי לשמוע התבטאויות כמו "אתם מוצצים את הדם של האומה" או "בהמות סיבוס".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, evc כתב:

הלכת רחוק תסתכל מתחת לאף מה קורה בארץ, מחירי שכירות ומחירי דירות שטסים למעלה כאשר ההייטיקיסטים תורמים לכך תרומה לא מבוטלת.

אין ספק שמגזר ההייטק מזרים חמצן חיוני לישראל אבל מצד שני הפערים הגדולים בינו לבין שאר האוכלוסייה גדולים יוצרים עיוותים כלכליים ופערים חברתיים כלכליים.

זה אולי מה שטוענים מבוקר ועד ערב בעיתונים כמו דה-מרקסר ושאר עיתונים "כלכליים" שהנייר שלהם טוב בעיקר בשביל לעטוף דגים.

ממה שזכור לי, הייטקיסטים דווקא לא אלו שמשקיעים בנדל"ן יותר מהממוצע, אלא אלו דווקא עובדי המדינה שקונים יותר דירות להשקעה מהשאר.

גם בנושא השכר - הייטקיסט שמרוויח 25 או 30 (משכורת ממוצעת מכובדת) נשאר ביד, אחרי כל ההורדות, עם כ-15-17 אלף. זאת משכורת נאה אבל לא משכורת ממנה קונים פנטהאוז בתל אביב ומרצדס בחניה.

ואם אתה רוצה לדבר על עיוותים אז תתחיל ממגזר ציבורי שמן ולא יעיל, חברות ממשלתיות עם משכורות עתק, שביתות ועוד, שמשפיעות על יוקר המחייה של כולנו, מועצות שונות, הסתדרות, מגזרים ובעלי מקצוע שונים שעובדים בשחור ועוד.

ההייטק, מעבר להיותו הקטר שמוביל את המשק (לא זוכר מספרים, אבל הוא אחראי לאחוז משמעותי, אם לא לרובו, של היצוא של ישראל וכן לנתח משמעותי מתשלומי המיסים), הוא גם אחד המגזרים בהם העובדים משלמים מס על כל שטות (מתנות לחג, טלפון, בונוסים שנתיים ומניות ועוד) ללא שום יכול לא להוציא חשבונית או לקבל "במזומן".

מדינת ישראל, בהרבה תחומים, זאת מדינת עולם שלישי עם הייטק (ותעשייה בטחונית). זהו.

• אהבתי 6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, gadik6 כתב:

הייטקיסט שמרוויח 25 או 30 (משכורת ממוצעת מכובדת) 

תקנו אותי אם אני טועה, אבל המספרים שאני מכיר מאנשים שעובדים בהייטק בישראל הם:

עובדי הייטק מתחילים מרוויחים כ- 20 - 25 אלף ₪ ברוטו בממוצע ועובדי הייטק עם וותק בינוני ומעלה מרוויחים כ- 35 - 40 אלף ₪ ברוטו בממוצע.

לסכומים האלה מצטרפים הטבות נוספות כמובן שיכולות להיות שוות הרבה מאד כסף ומעלות את השכר הממוצע משמעותית.

עריכה אחרונה על ידי evc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי אתה טועה,
בהי-טק יש לא מעט משרות וממש לא כולם מפתחים,
בתחום הפיתוח (ו dev opss) ששם בדרך כלל השכר הגבוהה ביותר מתכנת מתחיל ירוויח אכן 20K בערך (ממש לא 25K) ולאחר כמה שנים ואם הוא טוב הוא יטפס ל25K-28K
ר"צ פיתוח או איש  32K+,מנוסה dev opss וטיפה יותר,
טאלנטים ירוויחו הרבה אבל רובם המוחלט לא טאלנטים,
בהייטק יש גם QA (תוריד 40% בערך מהמספרים, IT כנ"ל,  מאפיינים, שיווק ועוד ועוד שרובם לא מגעים למכורות שאתה מדבר.
למדתי במשך השנים שישנם לא מעט שמתרברבים במשכורות דמיוניות שאו שהם לא מקבלים אותם ורק שמעו עליהם, או שהייתה שנה נפלאה לחברה והם קיבלו 2 משכורות בונוס וכמובן הם מוסיפים את זה לממוצע עם שאר זוטות (כמו הסיבוס שלהם) וזה ממש לא מייצג מכיוון שבשנים פחות טובות הם יכולים לקבל בונוס של חצי משכורת...

עריכה אחרונה על ידי llaavvii
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, llaavvii כתב:

-טק יש לא מעט משרות וממש לא כולם מפתחים,
בתחום הפיתוח (ו dev opss) ששם בדרך כלל השכר הגבוהה ביותר מתכנת מתחיל ירוויח אכן 20K בערך (ממש לא 25K) ולאחר כמה שנים ואם הוא טוב הוא יטפס ל25K-28K
ר"צ פיתוח או איש  32K+,מנוסה dev opss וטיפה יותר,
טאלנטים ירוויחו הרבה אבל רובם המוחלט לא טאלנטים,
בהייטק יש גם QA (תוריד 40% בערך מהמספרים, IT כנ"ל,  מאפיינים, שיווק ועוד ועוד שרובם לא מגעים למכורות שאתה מדבר.

אתה ממש ממש רחוק מהמספרים בשטח, ולא בקצת. בוא נגיד ככה שבחברות הבינוניות-גדולות ה qa מרוויח את המספרים שרשמת למפתח, ולפעמים אף יותר. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...