Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפולי רכב בכפרים ערביים, האם יש למישהו ניסיון?

nikitales
שימו לב! השרשור הזה בן 586 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, arik100 כתב:

אשמח לשמוע המלצות למוסכים אמינים גם ישראלים גם ערבים שטחי C

שאלו אותך כמה פעמים,

באיזה אזור בארץ?

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם ההפרש של תיקון במוסך בשטחים לעומת תיקון במוסך ישראלי ממולץ הוא קריטי עבורך, אתה לא צריך להחזיק רכב. אני חבר שהרבה קבוצות שונות מעולם הרכב הישראלי וכמות הקומבינות והתיקונים החאפרים שאני נתקל בה היא גבוהה. אחד הדברים שחוזרים על עצמו זה שימוש בסילוקון במקום באטמים ושימוש בחלקים מזוייפים. חפש מוסך ישראלי שמומלץ ותנסה לחזוך בתחומים אחרים. לא בבטיחות ולא בביטחון.

• אהבתי 2
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.google.co.il/maps/place/מוסך+הכוכב+החדש‭/@32.1162721,34.9607149,18z/data=!4m5!3m4!1s0x151d31db431c0fb3:0x370771c49c826aa1!8m2!3d32.1168605!4d34.9599585?hl=iw

שם המוסך - הכוכב החדש בכפר קאסם . בעל המוסך עובד על האוטו ואני מטפל אצלו שנים . בעל מקצוע מעולה .  לא תהיה מאוכזב . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, Mr.Hybrid כתב:

שאלו אותך כמה פעמים,

באיזה אזור בארץ?

אני גר במרכז אבל נגיש גם הרבה יחסית לשומרון שרון יחסית.

לפני 29 דקות, Taipan כתב:

אם ההפרש של תיקון במוסך בשטחים לעומת תיקון במוסך ישראלי ממולץ הוא קריטי עבורך, אתה לא צריך להחזיק רכב. אני חבר שהרבה קבוצות שונות מעולם הרכב הישראלי וכמות הקומבינות והתיקונים החאפרים שאני נתקל בה היא גבוהה. אחד הדברים שחוזרים על עצמו זה שימוש בסילוקון במקום באטמים ושימוש בחלקים מזוייפים. חפש מוסך ישראלי שמומלץ ותנסה לחזוך בתחומים אחרים. לא בבטיחות ולא בביטחון.

1. אם אין לך תגובה מועילה מבקש שלא תגיב

2. הדיכוטומיה בין ערבי=גרוע לישראלי=טוב היא מגוחכת. 

לפני 1 דקה, איילצבי כתב:

https://www.google.co.il/maps/place/מוסך+הכוכב+החדש‭/@32.1162721,34.9607149,18z/data=!4m5!3m4!1s0x151d31db431c0fb3:0x370771c49c826aa1!8m2!3d32.1168605!4d34.9599585?hl=iw

שם המוסך - הכוכב החדש בכפר קאסם . בעל המוסך עובד על האוטו ואני מטפל אצלו שנים . בעל מקצוע מעולה .  לא תהיה מאוכזב . 

כמה אתה מעריך עלויות לטיפולים סטנדרטיים לדוגמא?

עריכה אחרונה על ידי arik100
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה סתם לתקוע מחירים . כל יצרן יש לו מחירים אחרים ועלויות אחרות . מה שכן הוא אמין , הגון ובעל מקצוע מעולה . המחירים הוגנים מאוד . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בקארספורום, כשאדם כותב "כפר ערבי", בטוחים שהוא מתכוון רק לישובי שטח A. 😳

• אהבתי 4

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Taipan כתב:

הבעיה היא אצלך. אם הייתי אומר לא לטפל אצל ערבי בישראל אז הטיעון שלך היה שווה משהו.

החשיבה שלך כאילו שומרון זה לא ישראל זה הבעיה כנראה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה עניין של כן ישראל או לא, אנחנו לא מתעסקים בפוליטיקה אלא ברמה המקצועית, הטכנית ואיכות השירות שאתה תקבל.
יש בהחלט עניין שחלק עצום מהמוסכים ברשות משתמשים בחלקים שפורקו מרכבים גנובים, חלפים מזוייפים ו\או באיכות זבל.

יש המון דרכים לחסוך בעלויות טיפול לרכב. זאת - הדרך כנראה הכי לא נכונה.

• אהבתי 4

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.10.2022 בשעה 10:25, Buki כתב:

בכמה מקומות בכבישים שמובילים לשטחי A מוצבים שלטים גדולים עליהם כתוב "אסור להעביר רכב לתיקון בשטח הרשות הפלסטינית". 

אבל בכפרים בשטחי C אין כאלה שלטים, כאמור במוסכים שנמצאים בסמוך לצירי תנועה של ישראלים רוב המכוניות הן עם לוחיות צהובות. זאת אומרת שאם יש כזה חוק, אלפי אנשים עוברים עליו כל יום. לדעתי ולפי המצב בשטח החוק תקף לגבי שטחי A ו B בלבד. 

עריכה: בפסק דין שצורף למעלה, כתוב "נאשם בגין תיקון רכב בשטח האחריות האזרחית של הרשות הפלסטינית".

אחריות אזרחית של הרשות הפלסטינית היא בשטחי  A ו B. בשטח C אחריות אזרחית של ישראל. זאת אומרת כנראה שמותר לתקן שם מכוניות. מכאן שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה. 

כל הכפרים בשטח C הם כפרים פלסטינים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, dani_BH כתב:

כל הכפרים בשטח C הם כפרים פלסטינים

לא הבנתי מה רצית לאמור בזה. 

בשטח C נמצאות כל ההתנחלויות ומספר מצומם יחסית של כפרים פלסטינים, יש הערכות שונות בים 80 ל 350 אלף פלסטינים בשטח C. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיב מהנסיון שלי, האישי שלי.

גר בראש העין ונהנה מהנוחות שמוסכים בכפר קסם זמינים לי בשבת.

זה מציל לי ימי חופשה וגם חוסך לי זמן עם המשפחה כי לדברים בהם אני נעזר במוסכים שם לרוב מדובר בעבודות שהן קטנות למוסכים.

הבעיה בכל הפוסטים מהסוג הזה היא שלעיתים רבים התוכן וההקשר שלהם נוטה לכוון לאומני ואף גזעני בקטע ממש רע.

מה שאני ראיתי וחוויתי זה בדיוק ההפך. אנשים פשוטים, טובים וישרים כמו כל אדם הגון ללא קשר ללאום, גזע, דת וכל שטות אחרת שמחריבה כל חלקה טובה בחיים שלנו. העסקים שם הם עסק כלכלי והם אינטרס כלכלי כמו כל עסק אחר.

והרבה מהמוסכים שם הם משפחתיים, כלומר עוברים מאב לבן והרבה מהמכונאים והחשמלאים שם הם גם יוצאי מוסכי יבואנים בעלי הכשרה ראויה ממה שראיתי.

אני ניגש שם למוסכים שהם מורשי איגוד המוסכים. ואני ניגש שם למוסכים שמומלצים לי עי עסקים אחרים באזור כמו טמבוריות שאני קונה בהן כבר שנים ארוכות או מאפיות וכך הלאה.

הם יודעים את העבודה היטב ואפשר למצוא שם בעלי מקצוע מעולים. וכמו בכל מקום אחר גם אפשר ליפול שם על ההפך המוחלט!

לדברים שאני רוצה עליהם אחריות או לדברים שאני רוצה להיות עליהם שקט כי מדובר בעבודות רגישות יותר, אני אגש למוסך מתמחה ברכב ומומלץ או למוסך מורשה/מרכזי לא משנה עד כמה העבודה והחלקים יהיו יקרים יותר כמו למשל טיימינג, גיר, טורבו. ולולא האחריות, לא הייתי טורח.

כל השאר או בעצמי או שאעזר במוסך בקסם פשוט כי זה קרוב, נגיש ונוח לי מכל בחינה וכן המחיר אטרקטיבי ולא משום סיבה אחרת!

פעולות של עולם תחתון יש בכל מקום וסטטיסטיקה של פעולות איבה הן גם בכל מקום ומבחינתי זה לא רלוונטי. למעט בזמנים של אי שקט שאז גם אני, מפחד ולא מרגיש בטוח וזה חבל כי כולם מפסידים.

דווקא אירוע פלילי שבגללו פעם הייתי במרחק עשר דקות מאירוע ירי, היה בקצה הרחוב שגרתי בו פעם באחת הערים בארץ ומדובר במקום מאוד מאוד נאור נגיד את זה ככה, רציתי לבקר בית עסק בתחום האודיו בדרכי הביתה מהעבודה, כשהגעתי לרחוב, היתה שם גופה...

אז אני לא רואה בזה שום רלוונטיות.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, shellcase כתב:

אין פה עניין של כן ישראל או לא, אנחנו לא מתעסקים בפוליטיקה אלא ברמה המקצועית, הטכנית ואיכות השירות שאתה תקבל.
יש בהחלט עניין שחלק עצום מהמוסכים ברשות משתמשים בחלקים שפורקו מרכבים גנובים, חלפים מזוייפים ו\או באיכות זבל.

יש המון דרכים לחסוך בעלויות טיפול לרכב. זאת - הדרך כנראה הכי לא נכונה.

שטויות וחצאי אמיתות.

גם בישראל יש לא מעט חאפרים, שקרנים לא מקצועיים, משתמשים ברכיבים הכי פשוטים שיש.

זה שיש מוסכים על רמה זה נכון כמובן אני לא מכחיש אבל הרוב המוחלט לא כזה.

השנאה לערבים ועבודה ערבית כנראה מושרשת פה עמוק בפורום, עם תיאורים כמו כפרים פלסטיניים מדומיינים.

אין כזה דבר כפר פלסטיני יש כפר ערבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, arik100 כתב:

אין כזה דבר כפר פלסטיני

😯

יש כאן איזו התחכמות שמעבר להבנה שלי?

בנאדם שואל איפה כדאי ואיפה לא כדאי לתקן את האוטו וזו תשובה? 

לפות"ש: כמו בכל מקום יש מוסכים טובים גרועים ובינוניים וסתם לא יציבים. נתנו לך כאן המלצות, נסה אותן, והכי חשוב לבנות מהתחלה יחסי אמון וכבוד לטווח ארוך. ברוב המקרים (לא תמיד) המוסך שידפוק אותך הוא זה שאתה לקוח מזדמן בו, בין אם הוא בערערה או ברעננה. 

עריכה אחרונה על ידי Jack457

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יעשו לך נזק,די בטוח שלא תקבל שום אחריות.אז תחסוך בכמה שקלים.אבל תחשוב על בטיחות.

גם אם היה בחינם לא הייתי הולך,ושלא לדבר על לתת כסף ולפרנס אותם.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 586 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...