Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזל טוב! בעלי רכב חשמלי הפכו לצבים התורנים על הכביש.

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, Uri-G כתב:

מי שנוהג לאט בחשמלית עושה את זה מתוך כוונה, ממש לא מתוך הגבלה של הרכב, שלרוב גם יהיה דינמי יותר בגלל הסוללה ששומרת על מרכז כובד נמוך. חלק  מהאנשים קונים רכבי חשמל מתוך רצון לחסוך ולא מטעמי כח זמין.

מה לעשות, שהמציאות שהרבה מאוד אם לא רוב בעלי החשמליות עשו זאת מטעמי חיסכון,

אתמול נהגתי על אוטו חשמלי של חבר נסעתי בכביש 4 על 130+ אני רואה איך הבטריה נזללת במהירות,

ברכב בנזין/דיזל, אין את התחושה הזו, באם היא היתה הרבה מאיתנו הינו מורידים לחץ מהדוושה,

לדוג' ברגע שיצאת לנסיעה של 100 קמ"ש והמד חיוי מראה שיש לך עוד 130 קמ"ש בבטריה, אתה יודע שאם תאיץ למהירות שגבוהה מ90/100 קמ"ש לא תגיע ליעד, אז אתה זוחל,

והבעיה הגדולה ברכבי חשמל, התודעתי לזה אתמול, שברגע שהבטריה ירדה מ20% אין טעינה מהירה עד ל20%,

זתאמרת שאם אני ממהר קצת וירדתי מ20% עדיף לי לזחול על 80 קמ"ש ולא להכנס לטעינה מהירה שרק למלאות לדוג' 10% עד ל20% קח לי כ45 דק', משא"כ ברכב מנוע בעירה ב2 דקות אתה ממלא טנק בתחנת דלק בכל חור שהוא,

וזה הסיבה למסיבה,

מקווה שלא העמסתי יותר מידי נתונים בפוסט אחד,

אבל בעלי החשמליות יסכימו איתו.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 38 דקות, יובל .מ. כתב:

בוא נהיה ריאלי - כביש של 110, מישהו מזדחל בימני על 90. מי שרוצה לעקוף, יאיץ קצת יעקוף ויחזור לימין.
מי שנוסע על 120 ומזהה עקיפה - יחכה שהבחור יסיים לעקוף, יחזור חזרה לימין ואז ימשיך בדרכו.
הדרך היא דרך משותפת, בהמשך תגיד המהירות היא 110 מי שלא נוסע 110 שיירד מהכביש. אם תיסע 130 בשמאלי, יגיע מר בחור שקיבל הרגע את הקופרה שלו ורוצה לנסוע 150 ואתה מפריע לו.

באיזו מדינה אוטופית אתה חי? כי אני גם רוצה... אנחנו מדברים על ישראל כן? 

כמובן שבוודאי שאתה צודק, רק חייב להודות שנדיר ביותר שהצירוף הזה שתיארת קורה בכבישים פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישראל הנתיב המהיר הוא הנתיב הימני.

זה משהו שנשאר פה עוד מימי המנדט. אנשים לא התרגלו, סבא העביר לאבא שהעביר לבן שהעביר לבן של הבן. כולם עדיין תקועים בימי המנדט, בנתיב השמאלי.

• מצחיק 4
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להעיד על עצמי עם טסלה, לפעמים כל מה שבא לך זה לשים Autopilot על 90-100-110 ופשוט לתת לרכב לעשות את שלו ולנסוע.

זה אומר שההאצה תהיה איטית יותר מעמידה, כי הרכב ממתין שהרכב מולו יאיץ.

זה אומר נסיעה על הנתיב הימני בלי דאגות ולפעמים ״להתקע״ מאחורי מישהו איטי יותר ולא לעקוף, או סתם לשייט במהירות קבועה.

• אהבתי 5

תומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Two trucks going the same speed taking up both lanes : r/mildlyinfuriating

עקיפה טיפוסית , הימני נוסע 70 השמאלי 72 😬

Two trucks going the same speed taking up both lanes : r/mildlyinfuriating

• אהבתי 2
  • מצחיק 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, WE988244 כתב:

מה לעשות, שהמציאות שהרבה מאוד אם לא רוב בעלי החשמליות עשו זאת מטעמי חיסכון,

אתמול נהגתי על אוטו חשמלי של חבר נסעתי בכביש 4 על 130+ אני רואה איך הבטריה נזללת במהירות,

ברכב בנזין/דיזל, אין את התחושה הזו, באם היא היתה הרבה מאיתנו הינו מורידים לחץ מהדוושה,

לדוג' ברגע שיצאת לנסיעה של 100 קמ"ש והמד חיוי מראה שיש לך עוד 130 קמ"ש בבטריה, אתה יודע שאם תאיץ למהירות שגבוהה מ90/100 קמ"ש לא תגיע ליעד, אז אתה זוחל,

והבעיה הגדולה ברכבי חשמל, התודעתי לזה אתמול, שברגע שהבטריה ירדה מ20% אין טעינה מהירה עד ל20%,

זתאמרת שאם אני ממהר קצת וירדתי מ20% עדיף לי לזחול על 80 קמ"ש ולא להכנס לטעינה מהירה שרק למלאות לדוג' 10% עד ל20% קח לי כ45 דק', משא"כ ברכב מנוע בעירה ב2 דקות אתה ממלא טנק בתחנת דלק בכל חור שהוא,

וזה הסיבה למסיבה,

מקווה שלא העמסתי יותר מידי נתונים בפוסט אחד,

אבל בעלי החשמליות יסכימו איתו.

גם לשלם עשרות אחוזים בקניה יותר מרכבי בנזין ודיזל וגם לאכול את הלקרדה הזאת (ועוד כמה)

תודה אבל לא תודה

אני נשאר עם רכבי ICE 

עריכה אחרונה על ידי nit_zan
  • אהבתי 1
  • רעיון גרוע 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Uri-G כתב:

אני בשבוע האחרון עליתי לצפת עם הטסלה, מלאה בנוסעים וציוד טיולים במהירות עמוק עמוק עמוק בתלת ספרתי (אין משטרות עם מכמונות בעליות לצד הדרך, כי רכבי בנזין גם ככה מתקשים לנסוע בהם מהר) ועדיין עם טונות של כח בהאצות כשאני צריך לזגזג בין רכבי בנזין כי ב 100 קמ"ש אין להם כח לזוז בעליה כזאת. קופרה שניסתה לשמור על הקצב שלי פשוט התייאש, לא יודע אם התחמם לו משהו או שסתם הוא חשב פתאום שזה מהיר מידי בשבילו.

אני לא יודע מה יותר גרוע  - מישהו שנוסע לאט משמעותית משאר המכוניות או מי שנוסע מהר יותר משמעותית מהשאר. שני המצבים נראים לי מסוכנים.
כנהגים אנחנו אמורים להתאים את המהירות "לתנאי הדרך" ו|לזגזג בין רכבי בנזין" נשמע לי כמסוכן... אבל אולי זה רק אני

• אהבתי 3

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, TomerP כתב:

אני יכול להעיד על עצמי עם טסלה, לפעמים כל מה שבא לך זה לשים Autopilot על 90-100-110 ופשוט לתת לרכב לעשות את שלו ולנסוע.

זה אומר שההאצה תהיה איטית יותר מעמידה, כי הרכב ממתין שהרכב מולו יאיץ.

זה אומר נסיעה על הנתיב הימני בלי דאגות ולפעמים ״להתקע״ מאחורי מישהו איטי יותר ולא לעקוף, או סתם לשייט במהירות קבועה.

תכף גם תגיד שלפעמים בא לך שתייה חמה ולפעמים מים קרים ;)

בושה איך לאותם אנשים יש לפעמים רצונות וחשקים שונים. 

• מצחיק 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.7.2022 בשעה 16:02, kobi_g כתב:

ראיתי פעמיים, ומתברר שבמהירויות שהשתיקה יפה להן הסוללה נגמרת כאילו חיברת צינור בקוטר עצום למצבר

זה נכון לכל החשמליות. בתחום המהירות של מכוניות ומטוסים (לא על-קוליים), התנגדות האויר מתכונתית לריבוע המהירות. כיון שבחשמליות אין אחוז גבוה של האנרגיה שהולך לאיבוד כל הזמן על חום, בניגוד לדלקיות, תוספת מהירות קטנה זה מורגשת חזק בטווח. זו הסיבה שפחות או יותר בכל החשמליות יש הגבלת תוכנה על המהירות העליונה -- היצרנים לא רוצים שאנשים ייתקעו עם סוללה ריקה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, WE988244 כתב:

אתמול נהגתי על אוטו חשמלי של חבר נסעתי בכביש 4 על 130+ אני רואה איך הבטריה נזללת במהירות

הדבר נכון רק אם מדובר בג'יפון מאוד לא אווירודינמי. אני נסעתי כבר כמה פעמים בכביש 6 במהירויות האלה והצריכה גדולה יותר, אבל לא באופן משמעותי ובטח לא רלוונטי למדינה קטנה כמו ישראל. אני אחרי העליה לצפת המשכתי לטיול לאורך גבול הצפון, כולל כמה עצירות והפעלת המזגן מרחוק לפני כל חזרה לאוטו ונסיעה למרכז דרך כביש 6 במהירויות האלו, הכל על סוללה אחת (הטענתי לפני העליה לצפת).

לדוג' ברגע שיצאת לנסיעה של 100 קמ"ש והמד חיוי מראה שיש לך עוד 130 קמ"ש בבטריה, אתה יודע שאם תאיץ למהירות שגבוהה מ90/100 קמ"ש לא תגיע ליעד, אז אתה זוחל

לתחושה הזאת קוראים "חרדת טווח" והיא מתרחשת בחודשים הראשונים. אחרי שאתה מכיר את הרכב, אתה יודע בדיוק למה הוא מסוגל וזה עובר.

וזה הסיבה למסיבה

מאיפה הנתונים הפסדו - מדעיים האלו?

הבעיה היחידה שקוראת מתחת ל 20% , זה שרכבים שיודעים לחמם סוללות לפני טעינה מהירה , כמו טסלות ועוד כמה, מפסיקים את זה עם הסוללה מתחת ל 20%, כך שקצב הטעינה  איטי יותר בתחילת הטעינה, כי חלק מהאנרגיה מתבזבזת על חימום הסוללה וגם זה בעיה שקיימת  במדינות קרות לא בארץ ישראל.

הנה נתוני טעינה מ 0% של טסלה מנורווגיה:

EIsgt79W4AABumq.png.630e9d3cc9c44d55346c4795f92c0ae6.png

ניתן לראות שכבר ב %0 הוא מקבל 90kwh ועולה במהירות אחרי חימום הסוללה.

לפני 9 שעות, motior כתב:

אני לא יודע מה יותר גרוע  - מישהו שנוסע לאט משמעותית משאר המכוניות או מי שנוסע מהר יותר משמעותית מהשאר. שני המצבים נראים לי מסוכנים.
כנהגים אנחנו אמורים להתאים את המהירות "לתנאי הדרך" ו|לזגזג בין רכבי בנזין" נשמע לי כמסוכן... אבל אולי זה רק אני

הסיבה היחידה שאני צריך לזגזג, כי אנשים עם רכבים שלא מסוגלים לעקוף בעליה, מחליטים לשבת במסלול השמאלי כאילו אין מסלול ימני. אז או שאני צריך לשבת אחריהם ולהבהב את עצמי למוות בתקווה שהם בכלל מסתכלים במראה, ולעסוק בחינוך של הנהג הישראלי הממוצע או להשתמש בכח של הרכב לעבור למסלול הימני לעקוף אותם תוך חצי שניה ולחזור למסלול השמאלי כדי להמשיך בדרכי. אני עם ניסיונות החינוך של הנהג הישראלי הממוצע כבר סיימתי.

ותנאי הדרך ועוד איך מתאימות לעקיפות בעליות לצפת, התנועה דלילה מספיק.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Uri-G כתב:

הדבר נכון רק אם מדובר בג'יפון מאוד לא אווירודינמי

וזה למה רכב חשמלי צריך להיות מתוכנן מראש ככזה, ולא לשתף מרכב ופלטפורמה עם דגם בנזין, ובטח שלא להיות דגם בנזין מוסב.

• רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את הקשר בין היעדר אווירודינמיות לבין תכנון מ-0 ברכבי חשמל. ברכבי בנזין/דיזל אין מחשבה על אווירודינמיות?

רכב חשמלי צריך להיות מתוכנן מ-0 בגלל הרבה סיבות, כגון מרכז כובד, היעדר מערכת פליטה ועוד, אבל החתירה לאווירודינמיות שווה בין שתי התעשיות, לפחות ברמת התכנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד 3 שנים כבר לא נראה שום רכב חשמלי חדש שחולק פלטפורמה עם בנזין.

אנחנו באמצע-סוף המעבר וההפרדה בין פלטפורמות.

יצא לי כמה פעמים לראות רכבים חשמליים נוסעים לאט ברמה אבסורדית, אבל רוב הפעמים זה כי הנהג בטלפון.

יכול להיות שזה יותר מסוכן אפילו כשאין לנהג שום אינדיקציה של רעש לגבי המהירות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, PinkDolphin כתב:

זה נכון לכל החשמליות. בתחום המהירות של מכוניות ומטוסים (לא על-קוליים), התנגדות האויר מתכונתית לריבוע המהירות. כיון שבחשמליות אין אחוז גבוה של האנרגיה שהולך לאיבוד כל הזמן על חום, בניגוד לדלקיות, תוספת מהירות קטנה זה מורגשת חזק בטווח. זו הסיבה שפחות או יותר בכל החשמליות יש הגבלת תוכנה על המהירות העליונה -- היצרנים לא רוצים שאנשים ייתקעו עם סוללה ריקה.

לא, זו לא הסיבה, אחרת ברכבי בנזין שהתכנון האווירודינמי שלהם פחות מוקפד זה היה עוד יותר משמעותי. הסיבה היא שברכבים חשמליים אין תיבת הילוכים כך שיש קשר ישיר בין מהירות הנסיעה לסל"ד המנוע וככל שהסל"ד גבוה יותר הנצילות של המנוע החשמלי יורדת משמעותית. זה כמובן משתנה בין רכב חשמלי האחד לשני והכל תלוי בתכנון הבסיסי של המנוע החשמלי אך בסוף זה משותף לכל הרכבים החשמליים. לאור העבודה שהמהירות המרבית במרבית המדינות בעולם היא לא יותר מ-120 קמ"ש, בחישובי עלות תועלת כנראה שאין טעם להתקין הילוך נוסף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, aviaviavi כתב:

לא הבנתי את הקשר בין היעדר אווירודינמיות לבין תכנון מ-0 ברכבי חשמל. ברכבי בנזין/דיזל אין מחשבה על אווירודינמיות?

רכב חשמלי צריך להיות מתוכנן מ-0 בגלל הרבה סיבות, כגון מרכז כובד, היעדר מערכת פליטה ועוד, אבל החתירה לאווירודינמיות שווה בין שתי התעשיות, לפחות ברמת התכנון.

האילוץ על רכב חשמלי הרבה יותר חזק, בגלל כמות אבקת החשמל המוגבלת, ולכן מושקע יותר מאמץ בנושא זה. הרי ככל שזה נוגע למנועי שריפה פנימית, שום דבר לא מונע מהיצרן לשים מיכל דלק של 100 ליטר או 150 ליטר במכונית. פשוט לא צריך את זה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...