Jump to content

PinkDolphin

 • הודעות

  8
 • כאן מאז:

כל מה שפורסם על ידי PinkDolphin

 1. אכן, לי גם לגמרי לא ברורה ההצדקה למחיר ואיך הם מצפים שמותג ויבואן לא מוכרים יצליחו למכור במחירים כאלה. מהבוצות הדיון של מכוניות חשמליות ברור לגמרי מה מושך את מרבית קוני ה-Aiways U5: מחיר ברמה בינונית לרכב משפחתי גדול עם טווח ארוך (במושגים של הארץ). וה-Aiways לפחות נמכר ב(חלק מ)אירופה. אישית לא הייתי קונה מכונית חשמלית שלא נמכרת אקטיווית באירופה; זה מקטין את הסיכוי לקושי עתידי בהשגת חלפים ושירות. מסיבה זו אישית הייתי פוסל גם את ה-Geely Geometry C שעכשיו מגיע ארצה, למרות ש-Geely חברת רכב ענקית ומכובדת (בין השאר הבעלים של וולוו ו- Polestar ושולטת בלוטוס). ויבואן גדול זו לא ערובה: ה-GAC GE3 נזנח מהר מאד ע״י יבואן טויוטה. לטעמי, חסרון נוסף של כמעט כל הסיניות הוא טעינת AC מוגבלת ל-6.6kW חד-פאזית. נכון, אם טוענים לילה שלם זה לגמרי מספיק, אבל אם צצה פתאום נסיעה לא צפויה באותו ערב? התשתית לטעינה ציבורית בארץ חלשה, וכמו כל דבר תשתיתי, אני מאריך תמשיך לפגר אחרי הצרכים. כשהעלות סבירה, אני מעדיף להסתמך על עמדת הטעינה הביתית. היכולת לטעון ב-11kW (תלת-פאזי) יכולה להיות מאד שימושית במצב כזה, ולא הייתי קונה דגם שלא תומך בה. אגב, MG כנראה מסכימים, כי כל הדור הבא שלהם תומכים בזה, לפחות כאופציה.
 2. תודה על ההבהרה (-: לא הייתי מודע לזה ששאלו את נציגי היבואן מפורשות על זה. אגב, היתה שגיאה מאד דומה בנתונים שיבואן יונדאי מסר לגיב האיוניק 5, כשבמספר כתבות בארץ נאמר שהדגם יכול לטעון בזרם חילופין ב-22kW, שזו שגיאה (הקצב הוא 11kW תלת-פאזי). נצטרך לחכות ולראות, אבל בינתיים אני מעדיף את המפרטים של היצרן בחו״ל וכל הגורמים הרלוונטים בביקורות כולל מבחני טעינה, ודיווחים של אנשים שכבר נוהגים בדגם שם. אין כרגע זכר למספר 175kW. ייתכן שקב׳ פולקסוואגן תחליט לשפר את קצב הטעינה בשידרוג תוכנה, כפי שאומרת השמועה שהזכרתי, והיצרן כבר סיפר על זה ליבואן (לא יודע מתי תתחלנה מסירות בארץ), אבל אם זה יקרה, יהיה שיפור דומה גם ב-ID.4 ובאאודי המקביל.
 3. יש מושג לגבי אירופה, ובארץ זה לא יהיה שונה. ההבדל הוא לא בין רמות הגימור אלא בין גדלי הסוללה: דגם ה-iv50 (שאני בטוח לא ייובא ארצה -- גם באירופה הוא יימכר רק במדינות בודדות), עם 52 קוט״ש נטו, מוגבל לקצב 50kW. דגם ה-iv60, סוללה 58 קוט״ש נטו, מוגבל ל-100kW. דגם ה-iv80, סוללה 77 קוט״ש נטו (82 קוט״ש ברוטו) מוגבל ל-125kW. זה נכון לכל תת-הדגמים של iv80: גם הנעה AWD, גם גירסת הגימור הגבוהה ספורטליין, גם גירסת הביצועים RS. כיוון שבארץ תימכרנה בשלב זה רק גירסאות עם הסוללה הגדולה, הקצב המכסימלי יהיה 125kW (ולא כפי שכבר ראיתי כתבה אחת מטעה שאמרה 175kW; הגיע הזמן שכתב רכב ילמד חשמל בסיסי) -- אני מתעלם מהיבואן המקביל שרצה לייבא iv60 -- אני מנחש שלא יילך לו. יש שמועות שהחומרה בפלטפורמה מסוגלת לקצב גבוה יותר, ופולקסוואגן היתה זהירה בינתיים (מע׳ ההנעה באנייאק זהה לזו שב-ID.4 ובאאודי q4 e-tron) , ואולי בעתיד תגדיל את הקצב -- אבל אם כן, זה לא יגיע לקצבים של האיוניק 5 או הטסלות, אלא אולי ל-150kw או 175kW . זו טעות של כתבים, שלא יודעים איך טעינה עובדת, או אי הבנה של עובדי צ׳מפיון. בעמדה מהירה קצב הטעינה בפועל יהיה המינימום של מה שהעמדה מספקת ומה שהרכב מסוגל לקבל באותו זמן (שזה לא מספר קבוע, אלא תלוי בטמפ׳ ומידת הטעינה הקיימת בסוללה -- ככל שהסוללה מתמלאת יותר, קצב הטעינה יורד). נכון שמקובל לנקוב בטעינה כשמחוברים לעמדה של 175kW, כי בשוק המטענים הגדלים הנפוצים הם 50kW, 175kW ו-350kW. הנה עקומות הטעינה של האנייאק (גירסאות iv60 ו-iv80) כפי שעודכנו ופורסמו לפני שבועיים ע״י Fastned, רשת טעינה מהירה אירופית: עקומת טעינה מהירה סקודה אנייאק מה שמעניין את הנהג הוא לא קצב הטעינה בשיא, אלא מה הזמן לטעון את מה שהוא רוצה -- ובאופן טיפוסי לנהיגות ארוכות זה לטעון מ-20% ל-80% . זה הנתון לגירסת ה-iv80 הרגילה (204 סוסים). לגירסת ההנעה הכפולה (265 סוסים) יש כבר זמן 0-100 של 6.9 שניות, ולגירסת ה-RS (הנעה כפולה, 306 סוסים) 6.2 שניות. לא שאני צופה שהגירסאות האלה תגענה ארצה בעתיד הנראה לעין.
 4. גודל הסוללה הוא 66kWh, גם לדגם היוצא (אגב, אין שום הבדל במע׳ ההינע בין היוצא לחדש). GM לא תמשיך את קו המוצרים כי יש לה קו חשמלי חדש לגמרי (ויקר הרבה יותר), אבל ככל הנראה תייצר ותמכור את הבולט החדש ואת ה-Bolt EUV (גירסה שכמעט זהה, קצת יותר קרוסאובר בעיצוב -- 15 ס״מ יותר ארון ו-2 ס״מ יותר גבוה) עם אותה מע׳ הינע.
 5. אין שום הגיון במחיר הזה, או לייבא את הגירסה הזו. מה שיש בו כרגע מחסור בארץ זה חשמליות בתחום המחיר הבינוני עם טווח גדול. צ׳מפיון צוטטו כבר כמה פעמים בעיתונים כמי שייבאו את האנייאק השנה, עוד לפני ה-ID.4 או ה-ID.3 . הדגם הרלוונטי (לדעתי האישית, אין לי קשרים אצל היבואן) יהיה ה-iV 80, ואני לא רואה סיבה שהוא יעלה יותר מ-220000 ש״ח. 390 ק״מ טווח WLTP זה כ-300 ק״מ בכביש מהיר עם מזגן -- לא מספיק להגיע מהמרכז לאילת ללא עצירת ביניים עם קצת טווח ביטחון. לדגם ה-iV80 שי כבר טווח כביש מהיר של 385, שזה כבר סביר.
 6. שלום, בעקבות ״ארוע״ (מישהו דפק את המכונית שלי בחניון בזמן שהייתי בקניות בסופר ולא השאיר פרטים), אני הולך להפעיל את הביטוח המקיף שלי. מדובר בנזקי פח/פלסטיק בלבד. הרכב הוא סיטרואן C4 פיקאסו שנת 2017. בגלל הפרש ההשתתפות העצמית, אני מעוניין להישאר עם מוסך הסדר. אני חדש באזור (נתניה), ואין לי נסיון עם הפחחים המקומיים, אז מעדיף לא לבחור במוסך באופן אקראי לגמרי ומחפש המלצות (חיוביות או שליליות) לגבי מוסכי ההסדר הבאים. אף אחד מהם לא מתמחה בסיטרואן, אבל כיוון שמדובר בפגיעות פח/פגושים בלבד, אני מניח שזה לא משנה. 1. דורון מוטורס, פנקס 36 2. מ.ס.א נתניה, הפלדה 26 3. ניסידן נתניה, פנקס 20 4. ניסים ארביב, שכטרמן 12 5. רינת, הנגר 12 6. שגריר נתניה, יד חרוצים 8 בתודה מראש!
 7. שלום... אני חדש פה, ויש לי שאלה באותו נושא. מדובר סקודה רומסטר 2008 מבוטחת ב-AIG. עד היום המיגון כלל את האימובילייזר המקורי וקודן שהותקן ע"י היבואן כשהרכב נקנה. היום AIG מתקשרים אלי, לקראת סיום הביטוח בסוף החודש, ואומרים לי שהם רוצים להוסיף כספת אלומיניום לרכב (מי שהתקשר אלי לא היה אדם טכני במיוחד, לא ידע בכלל להסביר מה המערכת עושה ומילמל משהו על הגנה על פלאגים. די ברור שהכוונה למחשב ואולי צמתים נוספים). לא תהיה לנו עלות (מתוך ה-800 ש"ח שזה עולה, חב' ממנים ישירות 500 ו-300 הם יקזזו מהפרמיה), אבל עדיין זה נראה לי תמוה: זה לא רכב חדש, אלא בן שלוש שהמחירון שלו כ-70000. הרעיון של תקלת חשמל שתחייב פריצה מכנית משמעותית לטפל בה ממש לא מוצא חן בעיני (איך פותחים כספת כזו אם צריך? זה מחייב רתכת אלומיניום?), ועל פניו, בתור קונה פוטנציאלי של רכב משומש בן נניח 5+ הייתי נרתע ממכונית שהותקנה בה מערכת כזו. מישהו התנסה עם צרות במערכת כזו? בעיות? עוד לא ברור לי אם הם ממש יתעקשו על זה, אבל אם כן ויש לאנשים כאן נסיון רע, ייתכן שאחפש חברהאחרת שלא מתעקשת על זה. מה דעתכם?
×
×
 • תוכן חדש...