Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקראת רכישת מכונת כביסה חדשה

roy007

פוסטים מומלצים

@אליהו שבת
במשפחה יש לנו ניסיון עם מכונה אחת של האייר, 7 ק"ג (בתקופה ש 7 ק"ג עוד היתה משהו נדיר). פיקוד דיגיטלי. עברה כמה דירות,  ילדים קטנים, החזיקה מצויין מעל עשור עם אפס תקלות ועוד נמכרה לאחר מכן בכמה שקלים.
במשך השנים למדתי שכל מה שקשור למכונות כביסה (במיוחד, אבל לא רק) זה הרבה מאוד (גם) עניין של מזל.
ה LG הפתיעה אותי (תוצרת סין להזכירך). קיבלתי אותה בסוג של "ירושה". סבתא שלי ז"ל קנתה אותה ב 2009, ב 2010 כשהיא נפטרה - סבא שלי המשיך להשתמש בה עד שעבר לדיור מוגן ב 2012. השכרנו את הדירה שלו ואני לקחתי את המכונת כביסה אליי - ומאז היא אצלי. אפשר לומר שהיא סוגרת אצלי עשור במהלכו היא עבדה ללא הפסקה יום יום (גם היא עברה דירה לפחות פעמיים, ילדים קטנים ואת הבגדי עבודה שלי יום-יום), אפס תקלות.

בכל מה שקשור לניקיון, אני באמת מופתע ממה שאתה כותב. לא נתקלתי בהבדלים באיכות הניקיון כמו שאתה מתאר. לעניות דעתי יש כאן המון עניין של: בחירת התוכנית הנכונה, כמות הכביסה שאתה מעמיס, כמות חומרי הניקוי שאתה שם וכמובן איזה חומרי ניקוי. גם טיפול תקופתי למכונה (ניקיון עם חומץ וסודה לשתיה בכל איזור הגומיות וכד') תורמים רבות לתוצאה הסופית (במיוחד בסעיף הריח).

ברירת המחדל שלי היתה ללכת לכיוון LG או משהו גרמני (בוש, סימנס קונסטרוקטה) אבל יש לי סייגים לגבי האמינות שלהם במכונות כביסה ומייבשי כביסה לאור ניסיון של מכרים (עם בוש גרמניה) שנאלצנו לזרוק אותם אחרי תקופה של 3-5 שנים. התאכזבתי מלשמוע. 
היתה גם תקופה שמכרו המון סמסונג "אקו בבל" וסה"כ לא שמעתי עליהן תלונות (לאמא שלי יש אחת כזאת בת 8 וגם לחבר נוסף שלי יש כזו כבר כמה שנים טובות). אני מניח שהאמינות תלויה בחלק לא מבוטל מהמקרים גם בכמה משתמשים במכונה וכמובן **איך**.

כמו שכתב @ירחמיאל לפני איזה עשור, אני מניח שרוב המכונות היום (לרבות זנוסי, אינדסיט וכד') מיוצרות במפעלים של מרלוני בפולין (לטענת @ירחמיאל: זמינות חלפים מצויינת ויחס עלות מול תמורה - טובים מאוד). כמובן להוציא את המכונות הסיניות מהמשוואה (מידאה ושאר מותגי מדבקה).
אם תשים לב היטב למפרט - כולן מציעות כמעט את אותו המפרט בדיוק, עם שינויים בתוכניות בלבד (פיצ'רים בקיצור). 1400 סל"ד בסחיטה, 9 קילו, פתח חזית רחב, פאזי לוג'יק, מערכת למניעת הקצפת יתר, נעילת ילדים, טיימר וכו' וכו'... כאילו עשו "קופי פייסט". הכל נשמר גם במכונות "קטנות" יותר של 8 או 7 קילו. אותו הסלד ואותם הפיצ'רים בדיוק. קופי פייסט.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 204
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כבר הזכרתי כאן - היתה לי אכזבה רבתי ממכונת כביסה, משואב אבק ומתנור אפיה של בוש (התנור כנראה סבל ממעבר דירה לא הכי עדין, מכונת הכביסה הגיעה לדירה הזו כחדשה).  מייבש כביסה של בוש בינתיים (כ-8 שנים) מצויין וגם מדיחי כלים של יצרן זה מראים אמינות טובה. עם מכונת הכביסה היתה גם בעית חלקי חילוף. לזכות נותן השרות (CSB) - טכנאים מקצועיים ומשקיענים.

בעבר היתה לי אכזבה גם ממכונת כביסה של אלקטרולוקס אבל חזרתי ליצרן הזה עם מכונת הכביסה ותנור האפיה הנוכחיים. אבל עדיין אין לי אתם מספיק וותק כדי לקבוע משהו על אמינות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון של כמה ממכריי מכונות הכביסה של בוש הם אכזבה ועושים להם מלא בעיות.

לגבי AEG אני אישית לא מתקרב לקונצרן אלקטרוניקס פרו שזה כולל סמסונג AEG ואלקטרולוקס. 

אני גם כמוך הייתי עד עכשיו עם מכונת LG 6קג ואנחנו היינו מאד מרוצים ממנה.

יש לי עוד אופציה טובה לתת לך ממה שרשמת שזו בקו.

המליצו לי עליה רבות, ואישית יד לי גם את המייבש של בקו ואנחנו מאד מרוצים.

אז כרגע אנחנו מתלבטים בין הבקו לLG

היתרון של הLG שזה דיירטק דרייב ואין לו את הרצועה עם התקלות השכיחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף כי עברתי למכונת כביסה של LG מבוש, שעבדה כ6 שנים בלבד,

בזמן הזה התקלקלה פעמיים (ביקור טכנאי) והחלידה ברמות של התפוררות (פתח עליון).

היא הייתה תוצרת גרמניה.

עריכה אחרונה על ידי locus

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בוש 7 קילו כבר 10 שנים- 0 תקלות.

מתעניין כרגע ברכישת 9 קילו.

פוזל לזאת.

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1084643

1400 סלד יבואן רישמי תוצרת גרמניה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא אכן מצויינת אם כי לא תקבל אותה בזול ביבואן רשמי 

הייתי בודק גם אותה: https://www.wallashops.co.il/מכונת-כביסה-8-ק”ג-דגם-wm12w468/2ICwm12w468il.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן:
לקחתי את הצ'אנס והזמנתי אינדסיט 9 ק"ג.
מחיר מבצע בשופרסל: 1599 שח כולל משלוח.
הזמנתי בשבת בלילה, ביום ראשון קיבלתי אישור להזמנה + לינק ב SMS לתיאום הובלה לפי השעות שהמערכת מציעה. 
תיאמתי להיום בבוקר את המשלוח וביקשתי איסוף למכשיר ישן.

הכל עבר חלק והמוביל הגיע היום מוקדם מהצפוי.
הכנתי לו את המכונה הישנה בפתח הדלת, אפילו נעלתי את התוף ואמרתי לו שהיא עדיין עובדת כך שאם יש למי לתרום, שיתן אותה (בחור דתי הארדקור שנראה לי מקושר לכאלה שעושים חסדים ומצוות ;-) ).

התקנה:
אפשר להתקין את המכונה לבד לפי סירטון ששולחים ניופאן. נפלאות הקורונה ! באמת תענוג צרוף (בלי שאף אחד יבלבל לך את המוח על מגן ברקים ולוכד נחשים עם מגנט :-P ).
אפשר להזמין טכנאי בעלות של 49 שח. תודה - אבל לא תודה 😄 

צפיתי בסירטון עד הסוף. הדבר היחיד שבאמת הצריך "הקפדה" זה להוציא "קלקר" נוסף שתקוע בתחתית המכונה ומגן\מעגן את איזור התוף למטה, למרות שהוא נעול עם 4 ברגים כמתבקש בכל מכונת כביסה שעוברת הובלה.
עבדתי בדיוק לפי הסירטון והתקנתי את המכונה בכמה דקות, הפעלתי לפי מה שכתוב בספר (תוכנית הכי ארוכה, מקסימום טמפ', עם חומרי ניקוי).
כנראה שהכוונה היא לחטא\לנקות את המכונה טרם שימוש ראשון.
לציין לטובה: לא שומעים בכלל את המנוע ("InverterMotor"). 

בשירות של ניופאן הציעו לי הרחבת אחריות (שנתיים נוספות) ב 149 ש"ח. זרמתי איתם, אין פה הרבה מה להפסיד.
דרך השירות שלחו לי לינק ב SMS על מנת שאשלח את חשבונית הקניה או תעודת המשלוח.
בערב, מצאתי את החשבונית במייל ושלחתי להם. היום בבוקר אכן התקשרו אליי מהשירות ושילמתי להם טלפונית.
סה"כ הכל כולל הכל 1750 שח עם 3 שנות אחריות.

המכונה כאמור פולנית, אבל בחזית יש מדבקה של ווירפול איטליה. דיי מסגיר את ה"חשדות" שמדובר במכונה של היצרן הגדול מרלוני.
נקווה לטוב ואולי נשים גם ראש שום מאחורה ליתר ביטחון 🤣

איציק

WhatsApp Image 2021-12-28 at 09.54.06.jpeg

WhatsApp Image 2021-12-28 at 09.54.06 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-12-28 at 09.54.06 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-12-28 at 09.54.06 (3).jpeg

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו זה בדיוק כמו הקטע של הצמיגים

קח לינג לונג זה חברת בת פירלי....או כל מיני שטויות כאלה.

פירלי זה לא אחרת המחיר היה בהתאם.

אם בצמיגים אנחנו לא עושים את זה למה כן במכונת כביסה?

זה השקעה של 10 שנים ( בתקווה )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שנים רכשתי מכונת כביסה תוצרת בוש דגם WAK20260IL במחיר מצחיק של 1500 שקלים בייבוא מקביל נכון להיום 0 תקלות.

מכונה מצויינת.

דרך אגב גם אחותי וידידה שלי רכשו את אותה מכונה בהמלצתי והם מאוד מרוצים מהמכונה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, דני 9999 כתב:

ממש לא. לא חברת בת ולא בטיח. מרלוני חברה איטלקית ותיקה (1975), רכשה את אינדסיט ב 1987. אינדסיט חברה איטלקית ותיקה גם כן (1953). ב 2014 ווירפול (חברה אמריקאית ותיקה) רכשה 60% ממניותיה.
איפה פה לינג לונג? גם לבוש סימנס וקונסטרוקטה (פעם חברות נפרדות) אתה קורא לינג לונג?

https://en.wikipedia.org/wiki/Indesit_Company

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, דני 9999 כתב:

פירלי זה לא אחרת המחיר היה בהתאם.

אם בצמיגים אנחנו לא עושים את זה למה כן במכונת כביסה?

זה השקעה של 10 שנים ( בתקווה )

אני לא מתחתן עם המכונה, שתחזיק 5 שנים - מבחינתי עשתה את שלה. 

זה מכשיר של פחות מ 2000 שקל, מי ישמע איזה "השקעה"... (על סלולארי משקיעים יותר וזה מחזיק פחות מ 10 שנים). 

קצת פרופורציות: -) 

• רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברנו כמה כביסות וזה הזמן לעדכן:

התבייתתי מראש על תוכנית שתהיה נוחה מבחינתי זמנים וכמובן כמות, אז השבוע עבדנו על התוכנית של "כותנה 40 מעלות" עם סחיטה ב 800 סל"ד.
התוכנית מיועדת לקיבולת של עד 9 ק"ג. משך התוכנית הוא 45 דקות למכונה מלאה.

אחד הדברים (שחלק) מאוד אהבו ב LG זה התוכנית הקצרה. יש את זה בהמון מותגים אחרים ולא רק ב LG. יש בסמסונג, בוש וכד'.
ב LG זה סוג של Quick 30 או משהו מסגנון.
אני שונא את התוכניות האלו כי עובדים על אנשים בעיניים. בן אדם מהשורה חושב שמדובר באמת בתוכנית קצרה אבל בפועל מדובר בתוכנית שמיועדת לכמות מאוד קטנה של כביסה (אם המכונה היא 7, זה מיועד לאיזור ה 1.5-2.5 ק"ג במקרה הטוב).
ב Indesit יש משהו דומה (תוכנית "מהיר" שעובדת על 20 מעלות בלבד ומיועדת ל 1.5 ק"ג כביסה בלבד) שכמובן אין סיכוי שאשתמש בתוכנית הזו.

הלאה: התוכנית של ה 45 דקות נותנת תוצאות של לא פחות ממעולות.
נתחיל בניקיון שהוא פשוט מצויין, אנחנו עובדים על אותם הכמויות של חומרי הניקוי (מקפיד לא לשים הרבה ויש לי כלי מדידה לזה) והכביסה יוצאת פשוט ריחנית ברמה שלא הכרנו קודם, וגם נקיה (אני באופן אישי עוקב אחר מהלך העבודה ורואה שהמכונה ממלאת מים כמו שצריך ובנדיבות, ואחרי פרק זמן מסויים של עבודה, רואים את המים עכורים ומלוכלכים - תוצאה של הוצאת הליכלוך מהבגדים, במיוחד בגדי עבודה שלי).

לפני שבוע קניתי 2 שמיכות חדשות זהות. הכנסתי כל אחת מהן בתורה ל LG לתוכנית ארוכה של 1:30 (רק השמיכה בלבד, בלי עוד כביסה) ורק אחת מהן יצאה עם ריח סביר והשניה לא נפתרה מהריח המסריח של החדש.
ב Indesit, חוץ מהכביסות השוטפות, כבר הכנסתי עוד שמיכה לכביסה והריח הוא פשוט משגע. 
אישתי טוענת שהמכונה הקודמת מעולם לא נתנה כזו תוצאה ברמת הניקיון ובמיוחד ברמת הריח, ולמרות שאנחנו עובדים על כמויות זהות של חומרים, ייתכן ונוכל לחתוך בחצי לפחות את כמות המרכך (מבשם) שהיא שמה. אני אישית לא שם מרכך בכלל.
גם בנושא האין-רעש אישתי הסבה את תשומת ליבי שפשוט לא שומעים אותה והיא לא יודעת מתי נגמרת הפעולה שלה :-P 

אני נותן פה דיסקליימר ל-2 דברים:
1. גם עם המכונה הקודמת, הייתי מגיע בחלק מהמקרים לתוצאות טובות עם תוכניות ארוכות, אבל כאלה של יותר מ 45 דקות בוודאות (יותר לכיוון 1:15-1:30). אממה, זה לא היה ריחני ונקי כמו עם המכונה הזו.
2. אני מניח שיש כאן עניין של התיישנות, בטח מכונה ישנה צוברת בפנים ליכלוך וכל מיני זוהמות שאי אפשר להסיר יותר, וזה כנראה משפיע גם על איכות הניקוי.

ובעניין אחר: אני לא רגיל למכונות עם מנוע Inverter.
הקודמת היתה כמובן מנוע AC (פחמים) רגיל עם רצועה, הרעש הוא שונה לגמרי.

בהפעלה או שתיים הראשונות פשוט הסתכלתי על המכונה וניסיתי להבין איך זה מסתובב, בלי שישמע בכלל רעש. בהתחלה זה נראה ממש כמו קסם.
השימוש במנוע ללא פחמים עושה פלאים לשקט.

עם העובדה שיש לכולם נטיה להתלונן על דברים חדשים ומודרניים שלפעמים מתקלקלים וכו' - אני לא מתווכח... אבל אסור לנו להתעלם מהיתרונות שהם מביאים.
אין ספק שכאשר הטכנולוגיה משתפרת מרגישים את זה אפילו במוצרים פשוטים כמו מכונת כביסה. הפעולה השקטה שלה זה בהחלט בונוס חשוב כי בכל בית יש מכונת כביסה שעובדת - וכשזה ממש שקט זה מאוד נוח ומאפשר לך גם את ההפעלה של המוצר בשעות של לילה או שצריך שקט, מבלי שהיא תפריע.
בהחלט nice to have ואם שאלתם מה עבר לי בראש כשחוויתי את זה, אז זה היה משהו כמו: "מעניין אם גם במייבשי כביסה יש מנוע כזה, הייתי רוצה לבדוק את זה ולשדרג בהזדמנות" :-) (לפי גוגל, מסתבר שיש מייבשי כביסה בעולם עם מנוע אינוורטר ללא פחמים, אך טרם הספקתי לבדוק אם קיים בארץ).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, איציק נ. כתב:

אני לא רגיל למכונות שהן הנעה ישירה.

המכונה הזו היא לא בעלת הנעה ישירה, היא מונעת רצועה אבל עם מנוע בראשלס, שזה ההבדל המשמעותי מבחינת הרעש.

רק ל LG ולסמסונג יש הנעה ישירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה מי היצרן של המכונה,

כל התוכנות הקצרות האלה של 20-30 מעלות וזמן פעולה של חצי שעה ( או פחות מזה ) שימושיות לכמה בגדי ים או כמה בגדים בודדים שצריך לכבס  דחוף ולתלות / לייבש.

אצלי בוש 7 קילוגרם כבר במשך 5 שנים מופעלת כמה פעמים ביום עם אותה התוכנה של שעה,  40 מעלות,  800 סל"ד. אף פעם לא מפוצץ את המכונה - אין שום שינוי בריחנות או איכות הניקיון במשך אותן 5 השנים ( וגם לא היו תקלות ).

• אהבתי 2

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...