Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה מה החוק אומר לגבי סיטואציה כזו

שימו לב! השרשור הזה בן 872 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נסעתי היה ירוק עברתי שני רכבים נכנסו באדום וסתמו את הצומת אז כבר התחלף לי לאדום הגלגלים הקדמיים היו בהרבה אחרי מעבר החצייה וקו הרמזור,  החלטתי שאני מחכה לירוק אך נהגים שמאוחרי צפרו לי שאני יעבור בטענה שכבר נכנסתי בירוק ויש לפנות את הצומת אך היה הרבה רכבים שנסעו שהיה להם ירוק בכל אופן בסוף פינתי את הצומת. 

אני מודע לזה שאם עוברים את קו העצירה וקו הרמזור בירוק אז יש לפנות את הצומת גם אם כבר התחלף לאדום. 

אך מה החוק מציין לגבי זה? 

עריכה אחרונה על ידי Liquidator
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מזה שהחוק לא מסוגל לתת מענה לכל הסיטואציות, נהג לא אמור למצוא עצמו תקוע באמצע צומת סואן.

המקרה שתארת לא ממש ברור, סימני פיסוק?. אבל ננסה, נכנסת לצמת פנוי בירוק ופתאום שני רכבים מכיוון אחר החליטו להכנס לצומת באדום ולחסום לך את המעבר? מוזר, אני אניח שמדובר על צומת עמוס שנוטה להחסם מכיוונים שונים וכולם מנסים להדחף. בכל מקרה, אם נכנסת לצומת פנוי בירוק לא עברת עבירה, והיה עליך לפנות אותה, בזהירות. אם היתה מתרחשת תאונה כנראה שהיית נמצא אשם לפחות חלקית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Be roo כתב:

נתחיל מזה שהחוק לא מסוגל לתת מענה לכל הסיטואציות, נהג לא אמור למצוא עצמו תקוע באמצע צומת סואן.

המקרה שתארת לא ממש ברור, סימני פיסוק?. אבל ננסה, נכנסת לצמת פנוי בירוק ופתאום שני רכבים מכיוון אחר החליטו להכנס לצומת באדום ולחסום לך את המעבר? מוזר, אני אניח שמדובר על צומת עמוס שנוטה להחסם מכיוונים שונים וכולם מנסים להדחף. בכל מקרה, אם נכנסת לצומת פנוי בירוק לא עברת עבירה, והיה עליך לפנות אותה, בזהירות. אם היתה מתרחשת תאונה כנראה שהיית נמצא אשם לפחות חלקית.

אכן היה עומס כבר וזו צומת שנוטה להיחסם כל הזמן אז הרכבים נכנסו בצהוב ולי כבר היה ירוק כמה שניות עד שהם נכנסו והם חסמו וכן פינתי את הצומת, היה עומס כבד של תנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם נכנסת בירוק, אבל לא יכלת להמשיך בתנועה ולפנות את הצומת, עדיין ביצעת עבירה עפ"י תקנה 65 -קנס 500 ש"ח +6 נקודות. 

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, fatboy1340 כתב:

גם אם נכנסת בירוק, אבל לא יכלת להמשיך בתנועה ולפנות את הצומת, עדיין ביצעת עבירה עפ"י תקנה 65 -קנס 500 ש"ח +6 נקודות. 

אכן.

בעיני עבירת בריונות או טמטום, תלוי מי הנהג.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Liquidator כתב:

אכן היה עומס כבר וזו צומת שנוטה להיחסם כל הזמן אז הרכבים נכנסו בצהוב ולי כבר היה ירוק כמה שניות עד שהם נכנסו והם חסמו וכן פינתי את הצומת, היה עומס כבד של תנועה.

התיאור שלך לא תואם את המציאות, אין לך ירוק כשלהם יש צהוב.

אם הצומת היה פנוי כשהיה לך ירוק, והם נכנסו רק אחרי, אז הם נסעו באדום. אם הם גנבו את הצהוב ואז אתה קיבלת ירוק הרי שנכנסת לצומת לא פנוי ובצעת עבירה (גם הם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, Be roo כתב:

התיאור שלך לא תואם את המציאות, אין לך ירוק כשלהם יש צהוב.

אם הצומת היה פנוי כשהיה לך ירוק, והם נכנסו רק אחרי, אז הם נסעו באדום. אם הם גנבו את הצהוב ואז אתה קיבלת ירוק הרי שנכנסת לצומת לא פנוי ובצעת עבירה (גם הם).

לא הבנת אותי,  היה פקק ענק הם נכנסו בצהוב ורכבים חסמו עד שהם הגיעו לנקודה שבה הייתי כבר התחלף להם לאדום ולי התחלף לירוק, אני נכנסתי בירוק אבל איך שבאתי לפנות את הצומת ראיתי שהם נכנסו כבר וחסמו למרות שהיה לי ירוק וכבר התחלף לי לאדום כי הם חסמו אז החלטתי לחכות לירוק עד שקלטתי שאני כבר וגם נהג שמאוחרי אמר שאני בצומת אז איך שהם פינו אותה גם פינתי את הצומת. 

אם הם לא היו חוסמים ולא נכנסים אז מן הסתם שלא הייתי נכנס בצומת לא פנוי אבל אם יש ירוק ויש רכב שנכנס צריך לתת לו כי כבר הוא נכנס. 

עריכה אחרונה על ידי Liquidator
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, הם כבר היו בתוך הצומת כשאתה קיבלת ירוק, גם אם לא היו בדיוק בקו הנסיעה שלך. אז הטיעון שלך שלא היית נכנס לצומת לא פנוי אם הם לא היו נכנסים לצומת לא פנוי והרי לך הבעיה כולה, ולמה צמתים נחסמים בכל פעם מחדש. הם חסמו לך, אתה חסמת לאחרים.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט- עפ"י החוק אסור להיכנס לצומת לא פנויה. גם אם יש לך ירוק.

(במציאות אם תעשה דבר אתה לא תתקדם כי הבאים בתור מהרמזור השני יחסמו את הצומת. במידה ואתה עושה דבר כזה בכוונה או בטעות תהיה סופר ערני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, 2pac כתב:

אם עברת את קו העצירה בירוק ואת קו הצומת באדום אז עברת באדום

אין כזו הפרדה,  לכל צומת יש מקום אחד לעצירה שמוגדר בהוראת תמרור 701 (רמזור אדום)
״סומן קו עצירה – עצור לפני קו העצירה,
סומן מעבר חציה – עצור לפני מעבר החציה,
לא סומן קו עצירה או מעבר חציה – עצור בסמוך לרמזור הקרוב.
אסור לעבור את קו העצירה או את מעבר החציה או להיכנס לצומת כל עוד האור האדום דולק
. ״

אם הוא עבר את מקום העצירה של הצומת הספציפי בירוק, אז הוא אשם בכניסה לצומת לא פנוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, 2pac כתב:

אם עברת את קו העצירה בירוק ואת קו הצומת באדום אז עברת באדום. יש צמתים שקו העצירה נמצא הרבה לפני קו הצומת ורכב יכול להיתקע בין לבין.

טעות ראה ציטוט של המשתמש שמסביר:

לפני 6 שעות, Be roo כתב:

אין כזו הפרדה,  לכל צומת יש מקום אחד לעצירה שמוגדר בהוראת תמרור 701 (רמזור אדום)
. ״

אם הוא עבר את מקום העצירה של הצומת הספציפי בירוק, אז הוא אשם בכניסה לצומת לא פנוי.

אכן,  הייתי בהרבה אחרי המעבר חצייה עם הגלגלים הקדמיים  ועברתי בירוק את קו העצירה ואת המעבר חצייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את 4 התגובות שלך באשכול ועדיין לא הבנתי כלום.

לסיכום:

אם נכנסת לצומת פנויה באור ירוק והיא נחסמה תוך כדי   -         אתה לא עבריין

אם נכנסת לצומת באור כתום והיא נחסמה תוך כדי    -                 אתה עבריין

אם נכנסת לצומת באור כלשהו והיא הייתה חסומה לפני כן    -     אתה עבריין וגם בריון 

אם לא נכנסת לצומת באור ירוק וצפרו לך בגלל זה     -                  תעזוב את הטלפון

• אהבתי 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור להכנס לצומת כשאין אפשרות להשלים את חציית הצומת. לא קשור לצבע הרמזור, אם ישנו.

מה לא ברור?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Be roo כתב:

. ״

מצד שני יש את תקנה 64(ה):            נוהג רכב המתקרב לצומת שבו התנועה מוסדרת על ידי רמזור, יציית לאותות שברמזור ולא ייכנס לצומת אלא לאחר שהופיע בו אור ירוק; היה ברמזור אור צהוב מהבהב - יאיט נוהג הרכב ובמקרה הצורך אף יעצור את רכבו כדי לאפשר להולך רגל להשלים את החצייה בבטחה ויתן זכות קדימה לרכב אחר שנכנס לצומת מכביש אחר, או לרכב הבא אל הצומת.

זה מסתדר גם עם סעיף 6528 בחנ"א.

לשיטתך נהג שעבר את קו העצירה בירוק ונעצר לפני קו הצומת, ואחרי שהתחלף לאדום נכנס אל הצומת שהיה פנוי לא cביצע שום עבירה?

עריכה אחרונה על ידי 2pac
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 872 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...