Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ערוץ 12 נגד שופרסל או נגד החרדים?

korola
שימו לב! השרשור הזה בן 845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 דקות, פינדר כתב:

מה זה מנוי בקופה?

הביטוח הבסיסי הוא חינם. יש משלימים ויש תשלומים סמליים על שירותים מסויימים.

עיקר ההכנסה של מע' הבריאות היא ממס הבריאות.

מישהו בכלל עושה את הביטוח הבסיסי? זה מכסה משהו?

נכון שההכנסה זה ממיסים אבל לקופות אין אינטרס לשמר לקוחות?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 276
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 9 דקות, sperial כתב:

גם לפני חוק ביטוח בריאות ממלכתי היו בארץ 4 קופות חולים (וזה אחרי התכנסות מסויימת, בעבר היו אפילו יותר, ולו החוק היה מתעכב גם "לאומית" היתה מתכנסת לתוך "כללית"). מה שכן, זו של ההסתדרות - שהיום התגלגלה להיות "כללית" - היתה היחידה שקיבלה כל מועמד. כדי להץקבל לקופה אחרת היית צריך להוכיח שאתה בריא. וגם מודל התשלום היה שונה. יש לי עד היום בפינת המזכרות פנקס אדום עם בולי "מס,אחיד", וכל קופה גבתה דמי חבר ותשלומים תמורת שירות לפי תחשיב שונה, מה שהואחד בהדרגה אחרי השינוי של רמוןן - שהיה מחוייב בגלל המצב הרעוע של קופת החולים הכללית, עדבכמה שהבנתי נבע מכך שההסתדרות די שדדה אותה.

אבל השיטה הייתה שונה לחלוטין, כולל אנשים שלא יכלו להיות בשום קופת חולים.

כללית ממש לא קיבלה כל מועמד, קיבלה אולי כל מועמד עם פנקס אדום והמלצה.

עצמאיים מעולם לא יכלו להתקבל לכללית למשל, וגם לא מובטלים או מי שפשוט לא עבדו במקומות שאוגדו בהסתדרות.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח הבסיסי בישראל נחשב רחב מאד יחסית למקבילים בעולם לשמחת מרבית חברי הפורום הם צעירים ולא נזזזו ליותר מדי שירותים. ואגב, יש בציבור חוסר מודעות לעלות של פעולות רפואיות, תרופות ומכשור.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

מישהו בכלל עושה את הביטוח הבסיסי? זה מכסה משהו?

יש לי 3 ילדים ואנחנו משתמשים לא מעט בשירותי הבריאות. כמעט הכל מכוסה ע"י הרובד הבסיסי, כולל בדיקות יקרות, MRI וניתוחים. בחלק מהדברים נדרשת השתתפות עצמית סמלית (טופס 17).

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייחסות קופות החולים לכתבה הייתה שהציבור החרדי אינו נגיש לאינטרנט לזימון תורים, ולכן הם מחזיקים מעאכרים שקובעים תורים עבור הציבור החרדי.

מניח שהאמת חונה באמצע. הכתבה ניפחה את זה וכנראה שגם קופות החולים לא לגמרי "כשרות"

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI
  • רעיון טוב! 1

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 27 דקות, פינדר כתב:

יש לי 3 ילדים ואנחנו משתמשים לא מעט בשירותי הבריאות. כמעט הכל מכוסה ע"י הרובד הבסיסי, כולל בדיקות יקרות, MRI וניתוחים. בחלק מהדברים נדרשת השתתפות עצמית סמלית (טופס 17).

האמת שעד עכשיו לא ידעתי בכלל שיש ביטוח בסיסי בחינם. כשהשתחררתי מהצבא פשוט המשכתי את אותו ביטוח שהיה לי בקופה לפני גיל 18, שעליו שילמו ההורים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק לא קטן מהמקרים (בטח הנפוצים ביותר) - הביטוחים המורחבים נותנים הנחות נוספות לשירותים/מוצרים קיימים.

זה מאוד מאוד בולט בבתי המרקחת של הקופות, תרופה מסוימת עולה נניח 50 שקל ללקוח שאינו מבוטח של הקופה, עולה 30 שקל למבוטח של הקופה, 20 שקל למבוטח בביטוח מורחב.

זה מאוד בולט גם במרפאות השיניים הרבה פעמים, בטח בטיפולים היותר יקרים (שורש, מבנה וכתר למשל)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אבל השיטה הייתה שונה לחלוטין, כולל אנשים שלא יכלו להיות בשום קופת חולים.

כללית ממש לא קיבלה כל מועמד, קיבלה אולי כל מועמד עם פנקס אדום והמלצה.

עצמאיים מעולם לא יכלו להתקבל לכללית למשל, וגם לא מובטלים או מי שפשוט לא עבדו במקומות שאוגדו בהסתדרות.

אתה רואה את זה לא נכון.

התכוונת להסתדרות הכללית של העובדים בארץ ישראל.

לפי כך כשבעבר הייתי נשאל באיזה קופ"ח אני, הייתי משיב (בקיצור) בהסתדרות.

וזה לא שהיא לא קבלה כל מועמד, היא הכריחה אנשים בכפייה להיות חברים. והכוונה... אבי ז”ל רצה לעבוד בעירייה, אז הוא היה חייב להיות גם חבר הסתדרות וגם חבר בקופ”ח של ההסתדרות ולא היה ניתן להפריד בין השניים.

ועוד סיפור. בן דודי היה חבר במכבי, התחיל עבודה חדשה בקו אופ הריבוע הכחול. אמרו לו תפדל אתה יכול להיות חבר במכבי, אבל אתה חייב להיות גם חבר בקופת החולים של הכללית.

אז, אתה פירשת ממש הפוך את המצב שהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון אתה אומר בדיוק מה שאני אמרתי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, רק שאתה ניסחת את זה. שהכללית לא קבלה כל אחד.

אני ניסחתי את זה. שההסתדרות הכריחה אנשים להיות חברים בקופת חולים שלה.

תוספת עריכה.

ההסתדרות הרי התחנכה וגדלה על ערכי הקומניזים. עיין ערך פוטין.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אחד על חשבון השני.

אלה היו יחסים סימביוטיים לחלוטין בין ההסתדרות, קופ"ח כללית, מפא"י ועוד גופים (עיריות ומועצות מקומיות, אגד וכו').

וככל שרצית להיות חלק מאחד הגופים, הוא חייב אותך לחתונה קתולית עם כולם.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Opel Astra GSI כתב:

התייחסות קופות החולים לכתבה הייתה שהציבור החרדי אינו נגיש לאינטרנט לזימון תורים, ולכן הם מחזיקים מעאכרים שקובעים תורים עבור הציבור החרדי

הסבר לא משכנע ומביך. יש לקופות מוקדי זימון תורים טלפונים שגם חרדים יכולים להשתמש בהם.

מדוע יש הפלייה של חילונים שמקבלים בפועל תורים ארוכים בהשוואה לחרדים?

מדוע אחראי קשרי הקהילה החרדים לא מפורסמים בציבור הכללי , לטובת שמירה על עקרון השוויון?

מדוע לקשישים ומאותגרים טכנולוגית אין רכזי קשרי קהילה משל עצמם?

מקווה שמישהו בקופות החולים יעמוד לדין על ההפלייה הממוסדת הזו. מקווה שיקום תובע יצוגי שיגיש תביעה נגד 4 הקופות.

עריכה אחרונה על ידי FARM
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי שערוץ 12 פרסם את הניידים של כל ה"מקשרים" האלה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Opel Astra GSI כתב:

התייחסות קופות החולים לכתבה הייתה שהציבור החרדי אינו נגיש לאינטרנט לזימון תורים, ולכן הם מחזיקים מעאכרים שקובעים תורים עבור הציבור החרדי.

מניח שהאמת חונה באמצע. הכתבה ניפחה את זה וכנראה שגם קופות החולים לא לגמרי "כשרות"

לפני שעה, FARM כתב:

הסבר לא משכנע ומביך. יש לקופות מוקדי זימון תורים טלפונים שגם חרדים יכולים להשתמש בהם.

מדוע יש הפלייה של חילונים שמקבלים בפועל תורים ארוכים בהשוואה לחרדים?

מדוע אחראי קשרי הקהילה החרדים לא מפורסמים בציבור הכללי , לטובת שמירה על עקרון השוויון?

מדוע לקשישים ומאותגרים טכנולוגית אין רכזי קשרי קהילה משל עצמם?

מקווה שמישהו בקופות החולים יעמוד לדין על ההפלייה הממוסדת הזו. מקווה שיקום תובע יצוגי שיגיש תביעה נגד 4 הקופות.

דווקא הסבר הגיוני..  יצא לנו כבר כמה פעמים שהיינו צריכים תור (קופת חולים מכבי).
אז היו תוקעים לנו תור לאיזה 3 חודשים קדימה.. פשוט ישבנו על האתר של מכבי . ותורים שמתבטלים פשוט היו קופצים מידי פעם.
אבל אם לא רוצים לבטל את התור העתידי עד שבטוחים בתור הקיים אז פשוט שהיה קופץ תור קובעים אותו על שם ילד אחר.
אפילו פעם חבר שקבעו לו תור לאיפשהו בעתיד והצלחתי לתפוס תור קרוב על שמי, אז בשעה שהציידים לא נמצאים .
אני ביטלתי והוא תפס אותו.

מה שכן יכול להיות שהמאכרים האלה, תופסים תורים על שמות פקטיביים ואז מפנים אותם למי שמצלצל.. וזה קצת מסריח.

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בארץ תרבות מובהקת של אי ביטול תורים, ובמקרה הטוב ביטול ברגע האחרון, בלי אפשרות למלא את התור. יש מקומות שזה מגיע לשליש מהתורים - אז ממש לא פלא שהתורים מתארכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...