Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ערוץ 12 נגד שופרסל או נגד החרדים?

korola
שימו לב! השרשור הזה בן 845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני משועשע מההמולה סביב שופרסל. אפליית מחרים קיימת בכל מקום ובכל זמן.

תשוו מחירים בין סניפים שונים של אותה הרשת. לא תת רשת (שופרסל שלי מול שופרסל דיל) אלא ממש אותה רשת.
תשוו מחירים בין אותם מוצרים *בדיוק* במותג הבית מול המותג המקורי. 

ויש אפליות מחירים יותר מתוחכמות: אם אתם קונים באותה חנות סופרמרקט ושמים לב למחירים, אתם שמים לב שיש מבצעים מחזוריים. מחיר של מוצר מסויים הוא רוב הזמן X, ואז בתקופה מוגבלת הוא יורד ל 80% או "שניים ב" או כל צורה אחרת, ואז המחיר חוזר לרגיל, וחוזר חלילה. גם זו אפליית מחירים - בין הלקוחות שרגישים למחיר, שמחפשים לקנות בזול, במבצע, ושיקנו כמות גדולה במקרה כזה (ולכן "2 ב-" מתאים להם) לבין אלו שאדישים למחיר ושקונים "כשצריך", ולכן יקנו רוב הזמן במחיר היקר. שני צרכנים באותה חנות משלמים על אותו מוצר בדיוק, מחירים שונים מאוד. המרצה שלי לכלכלה ז"ל סיפר שבסופרים בארה"ב מערבבים בערימת השימורים ב 99 סנט כמות קטנה של שימורים ב -89 סנט. אותם שימורים רק ביותר בזול, לטובת "מחפשי המציאות". רוב הלקוחות ישלמו כמובן 99 סנט.

וכן, אפליית מחירים היא לרוב אנטי סוציאלית. האוכלוסיות החלשות יכולות פחות להתמודד עם ה"תרגילים" (או אפילו מבינות או מודעות להם). הזקנה חייבת לקנות בסופר השכונתי ולא יכולה לנסוע לאזור התעשייה לחנות הדיסקאונט. תושב מצפה רמון לא יוכל לנסוע ל"עמק שרה" בבאר שבע לקנות בזול, אז חייב לקנות בסופר היחיד (או במכולות) של מצפה רמון, וכו'.

וכן - אפליית המחירים היא חוקית למהדרין. כשהיא נחשפת בטלויזיה, היא אולי גורמת למנכ"ל הרשת לגמגם תגובה מתנצלת, אבל למען האמת הוא לא עבר על שום חוק וגם לא באמת מתכוון להפסיק לעשות זאת.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • אהבתי 4
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 276
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בוא, "המולה" זה קצת אוברייטד כדי לתאר את ההתלהמות העדרית קצרת  הזכרון והמועד, בתגובה לכתבה צהובה שנועדה לעשות, ובכן, בדיוק את זה.

למזלה של שופרסל, זוג החברים חובב הדונר והסלפי שנכלאו כמה ימים אחרי זה (כנראה על לא עוול בכפם),  העביר את מטקבקי טמקא חובבי החרמות, הלאה - מהעניין ההוא לזה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמחור דיפרנציאלי היה ויהיה תמיד. עולם הסחר הוא לא עולם של פילנטרופים.

לפעמים כדאי למכור בהנחה מוצר בעל אורך חיי מדף קצרים לקהל שמתאפיין במחזורי צריכה קצרים (קונים כל שבוע וצורכים מיידית הכל). לכן אם אתה מוכר סחורה ישירות ממרלו"ג אתה יכול ליעד את כל המוצרים האלה למשלוח לאותו קהל יעד.

לפני הרבה שנים, אחת הרשתות שהתמחתה במחיר נמוך, מכרה מוצרים עם תוקף קצר במיוחד. שכן היא השיגה אותם מהיצרן/המשווק במחיר מוזל מאוד ממש ימים לפני שעמדו להיזרק. (כבר לא קיים היום) , למוצרי החלב היה תוקף של שבוע עד 10 ימים, מוצרים אחרים כחודש עד לתאריך אחרון לשיווק. 

אני זוכר שהקונים היו מסתערים על משטחי סחורה עוד לפני שסודרה במדפים בכלל.  זכור לי יום שישי אחד שאנשים קנו את כל הסחורה שהייתה על משטחים שהורדו ממשאית חברת משקאות בעוד שזו עוד לא עזבה את המתחם.😮

Costco  בצפון אמריקה מוכרת רק לחברים והתשלום רק בכרטיס האשראי שלהם. לכן כשביקרתי משפחה הייתי מתחשבן עם בני הדודים מיד בתום הקנייה (PP ) והם דווקא שמחו כי ההחזר שלי היה מיידי והם שילמו רק בתום החודש. 

אמנם זה לא המצב עם שופרסל למהדרין, אבל בהחלט מודל שקיים.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

צריך לציין שזה בד"כ עדיין מצב עדיף גם בשביל אוכלוסייה חלשה, כי אם תחייב את הרשתות למכור בתוך העיר במחירים של סניפי דיסקאונט באזורי תעשיה סביר להניח שלא יהיו סניפים של הרשת ליד הבית של הזקנה ושל התושב של מצפה רמון והם יאלצו לקנות במחירים אפילו יותר גבוהים במכולת שכונתית שאינה חלק מרשת גדולה.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, natco כתב:

בוא, "המולה" זה קצת אוברייטד כדי לתאר את ההתלהמות העדרית קצרת  הזכרון והמועד, בתגובה לכתבה צהובה שנועדה לעשות, ובכן, בדיוק את זה.

למזלה של שופרסל, זוג החברים חובב הדונר והסלפי שנכלאו כמה ימים אחרי זה (כנראה על לא עוול בכפם),  העביר את מטקבקי טמקא חובבי החרמות, הלאה - מהעניין ההוא לזה.

מסכים,

(מסתכן בהערת מנהל)  אבל הזוג הזה אמר שהם ממודיעין , מעניין איך המתורגמן העביר את זה הלאה.😃

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • מצחיק 5

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, yuvk כתב:

אני משועשע מההמולה סביב שופרסל. אפליית מחרים קיימת בכל מקום ובכל זמן.

תשוו מחירים בין סניפים שונים של אותה הרשת. לא תת רשת (שופרסל שלי מול שופרסל דיל) אלא ממש אותה רשת.
תשוו מחירים בין אותם מוצרים *בדיוק* במותג הבית מול המותג המקורי. 

ויש אפליות מחירים יותר מתוחכמות: אם אתם קונים באותה חנות סופרמרקט ושמים לב למחירים, אתם שמים לב שיש מבצעים מחזוריים. מחיר של מוצר מסויים הוא רוב הזמן X, ואז בתקופה מוגבלת הוא יורד ל 80% או "שניים ב" או כל צורה אחרת, ואז המחיר חוזר לרגיל, וחוזר חלילה. גם זו אפליית מחירים - בין הלקוחות שרגישים למחיר, שמחפשים לקנות בזול, במבצע, ושיקנו כמות גדולה במקרה כזה (ולכן "2 ב-" מתאים להם) לבין אלו שאדישים למחיר ושקונים "כשצריך", ולכן יקנו רוב הזמן במחיר היקר. שני צרכנים באותה חנות משלמים על אותו מוצר בדיוק, מחירים שונים מאוד. המרצה שלי לכלכלה ז"ל סיפר שבסופרים בארה"ב מערבבים בערימת השימורים ב 99 סנט כמות קטנה של שימורים ב -89 סנט. אותם שימורים רק ביותר בזול, לטובת "מחפשי המציאות". רוב הלקוחות ישלמו כמובן 99 סנט.

וכן, אפליית מחירים היא לרוב אנטי סוציאלית. האוכלוסיות החלשות יכולות פחות להתמודד עם ה"תרגילים" (או אפילו מבינות או מודעות להם). הזקנה חייבת לקנות בסופר השכונתי ולא יכולה לנסוע לאזור התעשייה לחנות הדיסקאונט. תושב מצפה רמון לא יוכל לנסוע ל"עמק שרה" בבאר שבע לקנות בזול, אז חייב לקנות בסופר היחיד (או במכולות) של מצפה רמון, וכו'.

וכן - אפליית המחירים היא חוקית למהדרין. כשהיא נחשפת בטלויזיה, היא אולי גורמת למנכ"ל הרשת לגמגם תגובה מתנצלת, אבל למען האמת הוא לא עבר על שום חוק וגם לא באמת מתכוון להפסיק לעשות זאת.

או, תודה לך. אני זוכר בדיוק את זה ממיקרו ג', אבל לא עד כדי לשים את זה על כתב. אפליית מחירים היא דבר לגיטימי לגמרי שמגובה גם במודלים ותיאוריות כלכליות. מקסום רווח מכל פלח צרכני, עד כמה שאפשר לפלח. מי שמחפש לקנות בזול, ישתמש במבצעים, קופונים, חברי מועדון וכו', ומי שלא - well, פשוט יקנה במחיר "רגיל" כי זה כנראה לא ממש מעניין אותו (גם אם הוא לא בעל אמצעים, אין קשר ישיר בין השניים. למען האמת יותר סביר שאדם עשיר יגלה צרכנות נבונה הרבה יותר מאדם עני). והוכחה היא העובדה שאף אחד לא הכיר את האתר הזה עד עכשיו, שאף אחד לא ניסה להסתיר.

ובלי קשר, אפילו עצם המחשבה ששופרסל היתה צריכה "להוריד את המחירים בשאר הסניפים ולא לסגור את האתר המוזל" - WTF? באיזה סרט אנשים חיים? 🤦‍♂️

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה חדש שאנשים פה חיים בסרט שמישהו חייב להם משהו?

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאוסם. בביסלי יש ארבעה משקלים.

שקיות של 25 גרם. 55 גרם. 70 גרם. 200 גרם.

השקיות של ה25 גרם. נמכרות במארזים.

אחשב בסופר ליד הבית רשת קטנה. מוכרים שלוש ביסלי של 

55 גרם ב 10 שקל. יחיד עולה 4 שקלים.

סופר במרכז המושבה. מוכר שלושה ביסלי של 70 גרם 

ב 10 שקל. חבילה בודדת 4.70 שקלים.

הקניה במרכז המושבה יותר משתלמת בכמות.

אבל צריך לנסוע לחפש חניה או לשלם בחניון.

אז אני אולך לסופר ליד הבית. לא חניה וציק צק

זה גם שיקול.

בסגר השלישי שהיה היה מבצע 5 מילקי ב 10.

תומרת יצא שמילקי אחד היה שתי שקלים.

ואם תוקף של יותר משבוע.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

אבל אם אני ואתה נשב במסעדה באילת או נקנה כרטיס טיסה אילת-תל אביב, נשלם מחיר שונה.

image.thumb.png.f9c6d7677af014249c518a0fbba99eae.png

אז תעבור לבני ברק או לאלעד, ותהנה מקניה בסופר מהדרין.

אל תדאג, כשתגיע לכאן ונשב לאכול במסעדה, הארוחה "הזולה" , עליי. אם נגיע למסעדה שמקיימת את זה.

[אגב, אם לא ידעת, כרגע, רק חלק קטן מהמסעדות עדיין מקיימות את "הנחת התושב"]. 

ולא. אני לא טס. ואני מכיר הרבה שוויתרו על התענוג הזה, אחרי שהעבירו את השדה , וגם סגרו את שדה דב. 

ובכלל, אתן לך טיפ קטן.

"להרוויח" את המע"ם, בקניות, זה לקנות ברשתות שקיימות גם כאן אצלנו וגם במרכז הארץ. יתר החנויות לא מקזוות את זה לגמרי על האגורה.

בני ברק? כמובן. בגלגול הבא.

את האמת? לא משנה לי בכלל אם אתה עובד ברשת עצמה, [לפ התגובות שלך, כן?], או לא.

ואם כן, חבל שלא המלצת למנכ"ל, לא לסגור את האתר הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, yossiaviel כתב:

אני חילוני ולא עובד בשום רשת מזון.

משלם תעריפים מקסימלים על הכל..

הויכוח איתך הוא חסר תוחלת, כי אתה מערבב בין דברים (חקירות על תיאום מחירים לעומת הנחות למועדוני לקוחות), מצדיק כל עיוות שהוא לטובתך ויוצא מול כל מה שלא מטיב איתך אישית.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, yossiaviel כתב:

טוב שהצלחת להבדיל בין "ישיר למהדרין" לבין חקירה בגין תיאום מחירים עם רשתות מזון אחרות.

2 נושאים שונים.

דווקא אני זה שהפרדתי בין הנושאים הללו.

לא משנה.

פרשתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yossiaviel כתב:

אל תדאג, כשתגיע לכאן ונשב לאכול במסעדה, הארוחה "הזולה" , עליי. אם נגיע למסעדה שמקיימת את זה.

[אגב, אם לא ידעת, כרגע, רק חלק קטן מהמסעדות עדיין מקיימות את "הנחת התושב"]. 

ולא. אני לא טס. ואני מכיר הרבה שוויתרו על התענוג הזה, אחרי שהעבירו את השדה , וגם סגרו את שדה דב. 

ובכלל, אתן לך טיפ קטן.

"להרוויח" את המע"ם, בקניות, זה לקנות ברשתות שקיימות גם כאן אצלנו וגם במרכז הארץ. יתר החנויות לא מקזוות את זה לגמרי על האגורה.

בני ברק? כמובן. בגלגול הבא.

אני לא ממש מבין את קו המחשבה שלך.

אני עושה קניות רק בשופרסל (אין ממש אופציה אחרת בגבעתיים). יש לי חבר מועדון ויש לי כרטיס אשראי שופרסל (חינם לעולם ועד). אני מקבל פעם בחודש רשימה ארוכה של קופונים אישיים ע"פ הרגלי הקניה שלי. יכול להבטיח לך *בוודאות* שסל הקניות שלי זול בלפחות 20% מסל זהה של 95% מהאנשים שיקנו מוצרים זהים, באותו סניף בדיוק, בגלל כל הנ"ל. אז מה? אולי גם על זה מעיין פרתי תעשה תחקיר?

לפני שעה, yossiaviel כתב:

ולמה שיעשה את זה בעצם? בוא נסתכל על זה מנקודת המבט שלו. חרם צרכנים לא יהיה (עם כל החרטוטי "מחרימים את שופרסל", מהשוואות שאני עשיתי, סל הקניות שלהם לכל הפחות זהה למקומות אחרים), תוך חודש-חודשיים זה ישכח וכולם יחזרו לחייהם כאילו כלום לא קרה, כולל האתר למהדרין. אבל מה כן? הוא כמנכ"ל הכניס לתקשורת (ערוץ 12) אצבע בעין והראה להם מה דינם של תחקירים מטופשים כאלה (ויש המון תחקירים טובים ומועילים, גם בערוץ 12. זה ספציפית רחוק מלהיות אחד מהם).

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי מאפליית המחירים הזו...  אני קונה ברמי לוי ולפעמים בשופרסל רק בתווי הקנייה שלהם, אותם אני רוכש ב 4.5% - 5% הנחה מהמחיר הנקוב. אז שוב, הרשת מוכרת יותר בזול למי שמשלם לה בתלושים שלה מאשר מי שישלם במקום במזומן 

חברי מועדונים שונים יכולים לקנות את התווים יותר זול ממני. 

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, Blaz00r כתב:

אני עושה קניות רק בשופרסל (אין ממש אופציה אחרת בגבעתיים

אתה נוסע רבע שעה לבני ברק ויש לך שם אושר עד עם מחירים פצצה.

למרות שהספיקה לי פעם אחת לבקר שם ולהבין שזה ממש לא בשבילי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...