Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר מ 2 ילדים ל 3

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 1012 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, mazinya כתב:

לאילו דברים טובים וגם פחות טובים עלי לצפות? דעות ועיצות יתקבלו בברכה

אם ילדים 1+2 באו לכם בסבבה מבחינת גידול ואין שום דבר דרמטי - השלישי הוא פשוט אחד נוסף, זה לא יותר קשה או יותר קל, זה פשוט עוד ילד לגדל. אז צריך אולי להחליף רכב, ואולי עוד כמה שנים דירה, והגדול יקנא כי עכשיו כבר לא יהיה לכם הרבה זמן אליו וכו' אבל בשורה התחתונה זה לא שונה מהקודמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מדהים אותי כמה השתנה...

אנחנו גדלנו 6 ילדים ולאבא שלי הייתה פורד קורטינה, אופל קאדט, ודווקא כשאני ואחותי היחידים שנשארנו בבית, הוא קנה SAFARI.

לאחי יש 10 ילדים ועבר עכשיו מרכב 9 מקומות לרכב 7 מקומות (התכווץ)

פות"ש נראה שהחלטה כבר התקבלה, זה בהחלט שינוי של לא מעט דברים, אבל נראה שעם חלק מהם כבר התמודדת.

אז נותר רק להגיד בהצלחה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Mr.Hybrid כתב:

מה עשו לפני 30 שנה?

לכל סבא שהיה לי, היו 5-6 ילדים.

כנראה לא לפני 30  שנה אלא לפני 60-80 שנה.

אל תשכח שבצפון אפריקה התחתנו בני 18 עם בנות 15, ובאירופה התחתנו סביב גיל 20. זה נתן מרחב אחר מבחינה ביולוגית. מצד שני, לא למדו עד גיל 30.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רכבים - מאזדה 3 וwrx עם 3 מושבים שלמים עם גב מלא 🤷‍♂️ צריך תכנון כיסאות נכון ולחגור אותם בעצמינו אבל אין התפשרות על בטיחות.

לגבי השאלה האמיתית - ההבדל ע צ ו ם

(8,6,4 פה)

מ1 ל2 זה לגמרי בקטנה לעומת המעבר ל3.

הייתי במיוחד כשאתם לא צעירים.

הייתי שוקל את הנושא מאוד לעומק.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Liviur כתב:

לגבי רכבים - מאזדה 3 וwrx עם 3 מושבים שלמים עם גב מלא 🤷‍♂️ צריך תכנון כיסאות נכון ולחגור אותם בעצמינו אבל אין התפשרות על בטיחות.

לגבי השאלה האמיתית - ההבדל ע צ ו ם

(8,6,4 פה)

מ1 ל2 זה לגמרי בקטנה לעומת המעבר ל3.

הייתי במיוחד כשאתם לא צעירים.

הייתי שוקל את הנושא מאוד לעומק.

אז אצלך הפרש של שנתיים בין כל ילד. ההפרש אצלי כרגע הוא 3 שנים בין הילדים ובמידה ויהיה ילד שלישי, ההפרש גם כן יהיה לא פחות מ 3 שנים, אם זה משנה משהו. 

מבחיינתי שקלתי את הנושא אבל זה לא עוזר לי

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אין לי ילדים (ולא מתכנן כאלה),
אבל הנושא הריגשי / מנטלי עולה המון בלא מעט מחקרים,
אולי כדאי ללכת לייעוץ או הכנה כלשהיא עם אנשי מקצוע, לפני שמחליטים סופית שמביאים עוד ילד לעולם,
כפי שברור מהשרשור הזה, הדיעות חלוקות.
שאלתי קולגה שאצלם הילד השלישי היה "במקרה" / "לא מתוכנן" (לא מבין את זה אבל לא משנה.. לא ענייני) - 
אמרה לי שעקרונית, היתה מוותרת על התענוג של ילד שלישי ומסתפקת בשני הילדים שלה (זה לא אומר שאוהבת אותו פחות או משהו),
שאלתי עוד שני חברים קרובים, שלשניהם ילד וילדה, אמרו חד-משמעית, אין סיכוי לשלישי. בעיניהם, לא צריך מעבר למה שיש להם והם לא מתכוונים לחזור על אותו מסע עם הרך הנולד.

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלהביא ילד שלישי זה קשוח דווקא לא בהיבט של לקום בלילות ולאסוף מהגן כשחולה, אנחנו עם 2 וכשאני חושב על שלישי מה שהכי מפחיד אותי זה שמדובר שוב בדחיה של הסיפוקים האישיים שלנו (רגשיים וכלכליים).

אם זה לחזור להתעסק בתחביבים או אפילו לטפח את הזוגיות ולא להזניח אחד את השניה, אנחנו יחסית צעירים (30) עם 2 ילדים (2.5, 0.5) והאמת שבגיל 35-36 לא בא לי להתעסק שוב בגזלן זמן וכסף האולטימטיבי.

נכון שגם ילדים בגיל 5-7 הם גזלן לא קטן, אבל מדובר כבר בגילאים יותר עצמאיים שמאפשרים לי להתעסק גם בעצמי, בזוגיות ובקידום כלכלי של המשפחה.

היום אנחנו מרגישים עומס כלכלי מטורף עם 2 קטנים, פיתוח הקריירה נפגע, איתו גם הגידול בשכר וממשיכה "המתנה" עד שיגדלו מספיק כדי שנוכל לנשום.

זה אמנם קצת אנוכי מצידי, ויש סיכוי שדעתי תשתנה כשהם יגדלו ואני אתגעגע ליצור הקטן והנפלא הזה, אבל כרגע קשה לי לחשוב על זה, במיוחד אם הייתי לקראת 40 כמו פות"ש.

• אהבתי 1

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תארו לעצמכם בפורום מקביל שרוב חבריו נשים דיון דומה על כך שפות"ש חווה ירידה בליבידו אבל בעלה רוצה סקס שלוש פעמים בשבוע. ואז כל שאר הנשים מהנהנות בהכנעה ואומרות "כן, אין כמו בעל נחוש... אם הוא החליט, אז יאללה תפתחי רגליים..."

מעניין איך זה היה מתקבל ב-2021. 🙊

• מצחיק 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Mr.Hybrid כתב:

מה עשו לפני 30 שנה?

לכל סבא שהיה לי, היו 5-6 ילדים.

כן, ויכולת גם לקנות ולהחזיק בית ממשכורת של פועל או פקיד בלי השכלה על תיכונית כלשהי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תלך על זה. קשה? זה לא כזה נורא כמו שאתה חושב שזה.

הנחת שזה יביא לך , השמחה והסיפוק הפנימי (מעבר לשלום בית) לדעתי שווים את זה עם כל מה שבא מסביב. את עניין הפרנסה תשאיר לבורא עולם.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, netanel1014 כתב:

את עניין הפרנסה תשאיר לבורא עולם.

ליברמן שם רגל.

• מצחיק 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, phpclub כתב:

אמר כל דתי שהביא 7 ילדים ואז כספי המיסים שלנו צריכים לממן אותם.

אל תשכח שאתה מממן גם בני דודים עם 53 מליארד שקל שלא רק שלא עושים טוב הם עושים נזק.

אה כן , ומממן חשמל לחמאס. אז לא לפתוח על אברכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, netanel1014 כתב:

את עניין הפרנסה תשאיר לבורא עולם.

לא רוצה לחטוף, ובטח לא רוצה להפוך ל"שירשורפלצת דתיים חילוניים", אבל כשאתה מדבר עם אדם חילוני (או כזה שאתה לא יודע מהי הזיקה שלו לדת), בטח דרך המקלדת ולא פנים אל פנים, תשאיר את בורא עולם בצד. 

כשבורא עולם יקום במקומי לעבודה, אני אשאיר את הפרנסה בידיו. עד אז, שכל אחד ידאג לפרנסה שלו, ובורא עולם ידאג לדברים אחרים. 

• אהבתי 9

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...