Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ימי נוסטלגיה עם קראוול סינכרו

לירון .ה.
שימו לב! השרשור הזה בן 795 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום,

אני רוצה לספר על רכב שהוא פחות מוכר/נפוץ בארץ. גרתי 5 שנים בנורווגיה, מתוכם היה לי במשך 3 שנים קראוול סינכרו שנת 2006. אם אני מצליח לחשוב על רכב מושלם לכל משימה, זה הבחור.

בזמנו קנינו את הרכב (דרך הסוכנות/מוסך/מגרש מכוניות) מגרמניה, זה נפוץ בנורווגיה שהמחיר הרכב מאוד גבוה, לקנות רכבים בגרמניה ופשוט להביא אותם. מדובר על מודל 2006 נקנה עם 60,000 ק"מ. צבע כסף מטלי(תמונות בהמשך :). 7 מקומות, מנוע 2500, 5 צילנדר טורבו דיזל. גיר ידני 5 הילוכים, וכמובן הנעת סינכרו 

מרווח גחון של 22 ס"מ, הילוך ראשון סופר קצר לנסיעות שטח, מה שבפועל מנע צורך בזינוק בהילוך ראשון. אפשר היה לנזק על רכב עמוס בשני גם בעליה.

, מדובר על הבסיס גלגלים הקצר, 7 מקומות אמיתי ל 7 מבוגרים+כל המטען שלהם. מדבור על ג'מוס אמיתי, שוקל 2.2 טון לפני נוסעים ודלק

עביר בצורה מדהימה בשטח, נוח מאוד, הגה הידראולי כמו פעם מתקשר

הרכב תוקף יציב על הכביש, מרגיש כמו טנק, הכול בפנים יצוק מפלדה. בגלל שזה נורווגיה וחצי מהשנה יש שלג, לרכב יש 2 סטים של צמיגים+ג'נטים, בחורף המידה יותר צרה ויש צמיגי שלג+הרבה    נעצים קטנים ממתכת לאחיזה יותר טובה על הקרח. זה רכב מדהים לנסיעה בשלג וקרח כל עוד שומרים על מומנטום בעליה אין לו שום בעיה. היה לי אותו למשך 3 שנים שבמהלכם נסענו ביחד 70000 ק"מ, כל 7500 ק"מ נכנס למוסך לצורך טיפול שוטף, לא היו בעיות מיוחדות במשך הזמן הזה. רמת המוסכים בנורווגיה ובכלל כל העניין והספורט המוטורי ברמה אחרת מישראל, קשה להשוות.

IMG_0250.jpg

IMG_0429.jpg

IMG_0904.jpg

IMG_0121.jpg

IMG_0139.jpg

• אהבתי 5
  • מעניין 4

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

פוסט על נורווגיה בלי נופים? רכב בנורווגיה בלי תאור של הנהיגה במדינה הזו? כן, אני יודע שהתרכזת ברכב, אבל איך אתה מעז להפריד אותו מהסביבה 😉?

האמת - אחרי ביקורים במדינות נורדיות אחרות וצפיה באין סוף תמונות נורווגיה נמצאת במקום גבוה ב-wish list שלי, אחרי שנשתחרר מאזיקי הקורונה.

ושאלה קטנה - ציינת שיטה של רכישת רכב בגרמניה - האם אין בעת רישום הרכב בנורווגיה מיסוי שמקזז את הכדאיות?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

פוסט על נורווגיה בלי נופים? רכב בנורווגיה בלי תאור של הנהיגה במדינה הזו? כן, אני יודע שהתרכזת ברכב, אבל איך אתה מעז להפריד אותו מהסביבה 😉?

האמת - אחרי ביקורים במדינות נורדיות אחרות וצפיה באין סוף תמונות נורווגיה נמצאת במקום גבוה ב-wish list שלי, אחרי שנשתחרר מאזיקי הקורונה.

ושאלה קטנה - ציינת שיטה של רכישת רכב בגרמניה - האם אין בעת רישום הרכב בנורווגיה מיסוי שמקזז את הכדאיות?

כן,  אני ממש לא בסדר😅

בגדול זה לחיות בתוך סיפור פנטזיה לא אמיתי, טבע פראי, הכול פורח וירוק, והחורף לבן לבן... באמת מדינה שכדאי לבקר בה, אחרי הקורונה, כרגע הם עדיין לא מכניסים אנשים מבחוץ, התו הירוק לא תופס שם חחח.

לנהוג שם זו חוויה, גם חוויה מפחידה, לנהוג בתקופת החורף שם שנמשך כ 5 חודשיים של שלג וקרח, חושך, זה לא משהוא טריוויאלי. כדאי בכלל לנהוג שם חייבים לעבור קורס נהיגת ושליטה במרכז ממשלתי, מדובר על 6 שעות של הסברים והמון התנסות בנהיגה במסלולים מבוקרים, עם עקומות, מסלולי החלקה, ובובות רדיו נשלטות שמפתיעות אותך במסלול!.

עם מדריכים צמודים, שמלמדים את ההבדל בין נהיגה על רכב עם הנעה לכל הגלגלים, קידמית או אחורית, וסוגי הצמיגים השונים.

הנהיגה עצמה בנורווגיה, ובוא נתרכז רק בקיץ, לא ממליץ לאף אחד לנהוג שם בחורף בלי המון ניסיון וידע.

הנהיגה עצמה ממש קלה יחסית, האנשים מאוד רגועים לא מצפצפים, נותנים להשתלב, באופן כללי מאוד רגועים. משום מה גם הם לא משתמשים הרבה באיתות, אבל השמירת מרחק שם מאוד נוכחות, אז זה מפצה. נורווגיה היא 76 אחוז דרך הררית, לכן יש המון דרכים מפותלות, שינויי גובה ברמות פסיכיות. הדרכים הראשיות מתוחזקות להפליא, שילוט ברור, ברמה הכי גבוה. בצפון הרחוק ובאזורים כפריים, יש הרבה דרכים צרות ומשובשות.

אין מה לעבור על המהירות , זה פשוט לא שווה! הקנסות הם אלפי אלפי שקלים. אין נוכחות משטרה מורגשת בכבישים, יש מצלמות בהרבה מקומות, שמודדות טווח ממוצע, תמיד יש שלט אזהרה שיש מצלמה לפניך

אורות 24 שעות כל השנה, גם בקיץ שהשמש,לא שוקעת.

כניסה לערים הגדולות יש תשלום גודש, כי התחבורה ציבורית פועלת 7 ימים בשבוע כמעט כל היום והלילה.

יש מגוון רכבים מדהים, המון ספורט מוטורי על כל צורותיו.

הרכב נרכש על ידי הסוכנות מגרמניה, כנראה זה משתלם להם, רכב משומש. זה כמו סוג של ליסינג פרטי ל3 שנים.

זה די נפוץ, כנראה משתלם

• אהבתי 2
  • מעניין 1

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, itsik170 כתב:

T4 שנת 2006?

הדור הרביעי יוצר עד 2004.

T5

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הדורות המוצלחים של הטרנספורטר, ועוד עם 22 ס"מ מרווח גחון... חלום!

תודה על השיתוף.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, לירון .ה. כתב:

T5

זה לא T5. בוודאות.

אגב, יש תמונות פנים של הרכב?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, dorsht כתב:

זה לא T5. בוודאות.

אגב, יש תמונות פנים של הרכב?

T4 היה עד 2003

T5 מ 2003 עד 2015

תמונות פנים, צריך לחפש..

בוא נגיד קל לזהות שזה VW 😊

מוט ההילוכים יצא מהריצפה, זה עוד לפני שהוא עבר לקונסולה.

היה בתצורה של 2 מושבים קדמיים, 2 בשניה, ו 3 באחרונה.

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל על תמונות בגוגל, הרכב שהיה לך הוא T4.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, dorsht כתב:

תסתכל על תמונות בגוגל, הרכב שהיה לך הוא T4.

יש תתי דגמים, היה לנו גם טרנספורטר שנת 98, עבר 600000 קמ, מנוע דיזל.

זה מבלבל לפעמים

Screenshot_20210417-180510_Chrome.jpg

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, לירון .ה. כתב:

רמת המוסכים בנורווגיה ובכלל כל העניין והספורט המוטורי ברמה אחרת מישראל, קשה להשוות.

רק אלו ברמה אחרת 😂.

סחטיין על הפוסט ועל הרכב. הוצאת לי את העיניים, לטובה!

טרנספורטר סיינכרו, רכב אגדה.

רק שאלה, אחרי כל הטוב הזה מה אתה עושה פה?

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, farkash7 כתב:

רק אלו ברמה אחרת 😂.

סחטיין על הפוסט ועל הרכב. הוצאת לי את העיניים, לטובה!

טרנספורטר סיינכרו, רכב אגדה.

רק שאלה, אחרי כל הטוב הזה מה אתה עושה פה?

התשובה הקצרה נגמרה לי הויזה...

הארוכה יותר מורכבת

בגדול התנדבתי שם 5 שנים בארגון שנקרא camphill.

אבל כן רכב אגדה, בכלל זכיתי לנהוג שם על מגוון מעניין, לא כולל הטרקטורים😂

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר לנו על הרכבים הנפוצים שם, על הרכבים המעניינים, בכמה רכבים ידניים נתקלת, ספר על דברים מעניינים ועסיסיים לחולי הגה, נו אתה תדע לגעת בנקודות הנכונות ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 795 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...