Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עכשיו כשג'יפונים עולים כמו רכב משפחתי, למה אנשים ממשיכים לקנות רכב משפחתי /סדאן?

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1092 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 36 דקות, בנצי כתב:

אני מבין שלא נהגת על אסקלייד...

משאית זה לא, כמו שטנדר אינו משאית.
ומה זה יוקרה? יש שרואים סופרב מאובזרת כיוקרה, זה דבר די יחסי.

האסקלייד מאובזר כמו S class, הוא נוח מאוד, אישית אני מעדיף את המסאג' שלו על זה של מרצדס.

במה האסקלייד כיכב אצלי? בעיות חניה לא היו, עם חניה אוטומטית זה דווקא היה מהנה מאוד להכנס למקומות קטנטנים, יכולת גרירה מצויינת בדגם הארוך, גררתי קצת יותר מ4 טון בקלילות, מושבים מאוד נוחים, נהיגה של 10 שעות עברה בקלילות.
אם הייתי צריך לחיות עם רכב אחד בלבד אז האסקלייד הוא מתמודד ראוי מאוד, העדפתי אותו על הריינג' רובר ספורט ובשבילי יכולת הגרירה גם נותנות לו נקודות על פני המרצדס GLS.

טל"ח

הדבר שהכי מצחיק אותי בשרשור הזה הוא הדיבור על גובה, מרבית הג'יפונים בימינו הם פשוט רכבי האצ'בק שהוגבהו באיזה 4-5 ס"מ, זה הכל פסיכולוגי.
אין לי שום קושי עם כניסה ויציאה לשום רכב, אבא שלי בן 75 עם בעיות ברכיים, יש לו מרצדס SL, סילברדו ועד לא מזמן גם S class, הרכב היחיד שהוא התלונן על הכניסה אליו היה הקורבט שלי, ששם צריך להיות לוליין כי הישיבה היא באמת על הרצפה עם רגליים בזווית ישרה קדימה.

אין לי שום דבר נגד SUV, קניתי XC90 לאשה כדי שיהיה לה נוח לקחת חבילות לדואר, יש לה גם C class ועוד רכב קלאסי, הוולבו מדהימה מבחינה דינמאית, הפתיעה אותי ממש לטובה בכבישים מסויימים שאפילו הX5 הנוכחי והקודם לא זרחו.

לגבי מעבר בין רכבים עם גובה שונה, את רוב הנסיעות היומיומיות שלי אני עושה עם הS, בערך פעמיים שלוש בשבוע אני מטפס לmonster truck, שדה ראייה מעולה אם אני מסתכל רחוק לכיוון האופק, לא רואה כלום מסביבי בערך 2-3 מטר מסביב לרכב, זה שינוי כייפי, כשאני נכנס לראם החדש שלי אני לא מרגיש שום יתרון לגובה על פני המרצדס, זה הכל פסיכולוגי.

טל"ח

עדיין לא הבנתי אם התגובה הזאת היא צינית או שהתכוונת לכל מילה ויש לך את כל הרכבים אלה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 286
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 9 דקות, me5000 כתב:

עדיין לא הבנתי אם התגובה הזאת היא צינית או שהתכוונת לכל מילה ויש לך את כל הרכבים אלה 

יש לו את כל הרכבים,הבחור לא ציני.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, sjerby כתב:

מקום הרכב הוא בכביש, לא על המדרכה, אחלה סיבה לא לקנות ג'יפון.

ובנימה יותר רצינית - היכולות הדינאמיות של ג'יפונים למוניהם ביחס לסדאן/האצבק מקבילות בשבילי מהוות דיל ברייקר וכנראה שכמעט לכל חובב נהיגה "אגרסיבית" או לכל הפחות נגדיר אותה - מדויקת.

מקום הרכב הוא על הכביש, אבל לא לנהיגה דינאמית/ אגריסיבית/ מדוייקת/ ספורטיבית או כל מיני מילים מכובסות של "חובבי נהיגה" שהם בעצם ילדים שלא התבגרו  חסרי יכולת איפוק ששמים קצוץ על כל העולם.

איפה בדיוק יוצא לך לנהוג נהיגה אגריסיבית/ מדוייקת? בדרך לעבודה בפקקי הבוקר? או בדרך חזרה בפקקי/ עומסי הערב? או אולי בפקקי סוף השבוע בדרך לטיול? או בדרך לבית הספר להוריד את הילדים?

תתבגרו, נהיגה "דינאמית" מקומה רק במסלול, לא בכבישים.

עריכה אחרונה על ידי evc
  • משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהרבה זמן לא היית בישראל.

לאיפה שאני לא נוסע בארץ ובכל זמן נורמלי (באמצע הלילה אני לא נוסע) הכבישים עמוסים לרוויה, מדינת עולם שלישי זה כאן.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001367422

https://news.walla.co.il/item/3426693

עריכה אחרונה על ידי evc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צילמתי כרגע, חסרון של רכב גבוה במיוחד, את הרכב בנתיב המרכזי אני לא רואה כלל.

הבעיה הפסיכולוגית עם SUV היא שהרבה אנשים מרגישים יותר בטוח להדחף ולזרוק זין כי "יש לי יותר גדול", עם הטנדר הזה אנשים מתרחקים ממני ואני נוסע כמו סבתא. 4728b5ed7f2af81a3e02c6768aac9104.jpg

טל"ח

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי, עם כל הכבוד אתה חי בארצות הברית. בסביבה שלך אסקלייד היא במקומה הטיבעי. גם לא חסר לה "מרווח מחייה" ראוי.

כאן היא בפרוש "משאית" מפוארת. כאן גם בעלי טנדרים מגודלים מאותגרים על ידי רחובות צרים. 

ציינת את היתרונות של האסקלייד בנהיגה ארוכה וכושר גרירה, אבל כאן לא היית מתנהל עם אחד כזה כרכב הדיילי שלך.

צפון אמריקה היא מקום הגידול הטיבעי של ה SUV, כאן אין את ה SPORT שאיליו מכווונים האמריקאים. לא מסעות צייד/דייג באגמים מרוחקים ולא פעילות ספורט צפון אמריקאית דומה. 
כאן SUV מוגדר כ  Shoofuni Utility Vehicle .

אופנת ה wannabe SUV יצרה את ה"גיפון" ובשם נוחות הכניסה והיציאה מהרכב אנשים מרגישים שהם מקבלים יותר מאשר הרכב שעליו מתבססת הגירסה המוגבהת. 

השימושייות של סטיישן במקרים רבים תהייה עדיפה על ה "גיפון" 

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, בנצי כתב:

צילמתי כרגע, חסרון של רכב גבוה במיוחד, את הרכב בנתיב המרכזי אני לא רואה כלל.
4728b5ed7f2af81a3e02c6768aac9104.jpg

טל"ח

גנבת ריפודים מאוטובוס של אגד משנות ה90?

מה זה זה

• מצחיק 2
  • מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי, עם כל הכבוד אתה חי בארצות הברית. בסביבה שלך אסקלייד היא במקומה הטיבעי. גם לא חסר לה "מרווח מחייה" ראוי.
כאן היא בפרוש "משאית" מפוארת. כאן גם בעלי טנדרים מגודלים מאותגרים על ידי רחובות צרים. 
ציינת את היתרונות של האסקלייד בנהיגה ארוכה וכושר גרירה, אבל כאן לא היית מתנהל עם אחד כזה כרכב הדיילי שלך.

צפון אמריקה היא מקום הגידול הטיבעי של ה SUV, כאן אין את ה SPORT שאיליו מכווונים האמריקאים. לא מסעות צייד/דייג באגמים מרוחקים ולא פעילות ספורט צפון אמריקאית דומה. 
כאן SUV מוגדר כ  Shoofuni Utility Vehicle .

אופנת ה wannabe SUV יצרה את ה"גיפון" ובשם נוחות הכניסה והיציאה מהרכב אנשים מרגישים שהם מקבלים יותר מאשר הרכב שעליו מתבססת הגירסה המוגבהת. 
השימושייות של סטיישן במקרים רבים תהייה עדיפה על ה "גיפון" 
אני גר באחד המקומות הכי עמוסים בארצות הברית, לא דייג ולא צייד, הכי קרוב זה חיפוש חניה בסן פרנסיסקו.

עם הגודל מסתדרים, זה כמו לנסוע עם טרנזיט בתל אביב, לא כזה סיפור.

נסיעות ארוכות, תחשוב על נסיעה לאילת מהמרכז ובחזרה, אסקלייד מושלם בשביל זה.

נגיד והייתי חוזר לישראל, לא הייתי קונה מכונית מיני ובביקור האחרון שכרתי מאזדה 6 סטיישן, לא סבלתי.

טל"ח

גנבת ריפודים מאוטובוס של אגד משנות ה90?
מה זה זה
שאריות מהבעלים הקודם, יש כמה פרוייקטים לפני שאני מגיע לזה, בינתיים אוסף חלקים.

טל"ח

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, evc כתב:

מקום הרכב הוא על הכביש, אבל לא לנהיגה דינאמית/ אגריסיבית/ מדוייקת/ ספורטיבית או כל מיני מילים מכובסות של "חובבי נהיגה" שהם בעצם ילדים שלא התבגרו  חסרי יכולת איפוק ששמים קצוץ על כל העולם.

איפה בדיוק יוצא לך לנהוג נהיגה אגריסיבית/ מדוייקת? בדרך לעבודה בפקקי הבוקר? או בדרך חזרה בפקקי/ עומסי הערב? או אולי בפקקי סוף השבוע בדרך לטיול? או בדרך לבית הספר להוריד את הילדים?

תתבגרו, נהיגה "דינאמית" מקומה רק במסלול, לא בכבישים.

אני נוהג במסלול, פעם פעמיים ברבעון, לא משהו שאפשר לעשות עם ג'יפון אבל לחלוטין אפשרי להנות עם כמעט כל משפחתית סבירה. בנוסף אני מכיר המון אנשים כמוני שמוכנים "לסבול" ברכב נמוך ומקרקש בפקק כדי להנות פעם ב...

ילד שלא התבגר ששם קצוץ על כל העולם

• אהבתי 1
  • מעניין 1

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי יש אנשים שלא אוהבים את הצורה.

לבת זוג שלי יש ג'יפ, שהמחיר שלו בכלל לא קרוב למחיר של רכב משפחתי.

היא אוהבת אותו. 

אני מעדיף מכוניות מנהלים ארוכות ומפנקות

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, בנצי כתב:

אני גר באחד המקומות הכי עמוסים בארצות הברית,

ועדיין- הכבישים אצלכם רחבים יותר, החנייה באזור הבית נגישה ומזמינה יותר, החנייה בקניונים ובאזורי קניות רחבה הרבה יותר יחסית לישראל.

בוא תנסה להכנס עם הראם לחניון בקניון בישראל, בסוף תמצא חנייה, אבל אין סיכוי שתגיד שאתה לא רואה הבדל..

זה שגם אצלכם יש פקקים- סבבה. אבל בוא לא נתמם. ישראל (מרכז) זה אחד המקומות העמוסים שיש. להגיד שאתה מרגיש בכביש יום יום כמו בגוש דן זה נסיון להתממות יתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, sjerby כתב:

אני נוהג במסלול, פעם פעמיים ברבעון, לא משהו שאפשר לעשות עם ג'יפון אבל לחלוטין אפשרי להנות עם כמעט כל משפחתית סבירה. בנוסף אני מכיר המון אנשים כמוני שמוכנים "לסבול" ברכב נמוך ומקרקש בפקק כדי להנות פעם ב...

ילד שלא התבגר ששם קצוץ על כל העולם

אתה מייצג אולי 0.001% מכל משתמשי הרכב בישראל. נהיגה "ספורטיבית ודינאמית בישראל" = לזגזג כמו מפגר בין רכבים בתנועה שזורמת בקושי על 90 קמ"ש, להבהב עם הפנסים ולשרוף את הברקסים. 

עריכה אחרונה על ידי TheAvatar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, אורח לרגע כתב:

בוא תנסה להכנס עם הראם לחניון בקניון בישראל, בסוף תמצא חנייה, אבל אין סיכוי שתגיד שאתה לא רואה הבדל..

אני עדיין לא מצליח להבין את הריבוי של ראם/פורד F/סילברדו שיש בארץ.

עזוב שזה טוחן דלק, אבל להתנהל עם זה ברחוב ממוצע בישראל בטח מרגיש כמו פיל בחנות חרסינה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1092 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...