Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב עבודה - שאלה כללית

יאיר 30
שימו לב! השרשור הזה בן 1104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראית הרבה דברים - אתה מבזבז את זמנך לריק, בהשערות שהתשובה עליהן קיימת - אתה רק צריך לשאול...

ועדיין לא הבנתי מה התפקיד, והאם/למה הוא מחייב רכב.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברה מזמינה רכב לפי השיקולים שלה ושלה בלבד. אך היא תרצה החא תתחשב ברצונות שלך ואם לא אז לא (ורוב הסיכויים שלא). החברה גם משלמת סכום שלא תמיד קשור לשווי הרכב ללקוח הפרטי.

הסבירו לך שיש עלות הליסינג שאם את זה אתה משלם זה יורד מהברוטו, שווי רכב שאם לא מגולם אתה משלם רק את המס על הסכום ויש מצב שהכל מגולם. בקש סימולצית שכר ואם מסרבים דפדף הלאה כי כנראה יש להם סיבה.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, zvit כתב:

ראית הרבה דברים - אתה מבזבז את זמנך לריק, בהשערות שהתשובה עליהן קיימת - אתה רק צריך לשאול...

ועדיין לא הבנתי מה התפקיד, והאם/למה הוא מחייב רכב.

התקשרתי , שלחתי הודעות לא עונים / עסוקים , נסתדר בלעדיהם לא חסר עבודות , התפקיד שלי זה הדרכות הייטק

לא מזמן עבדתי בחברת אווטסורסינג בשרון והמעסיק אמר לי שאי אפשר לתת רכב שהוא יקר מעבר לפרופורציה למשכורת אסור חוקית זה נכון ? אמר לי "זה נראה לא טוב "" אם הבנאדם מרוויח 7 סתם זרקתי מספר יש לו בעיה לקבל רכב ב 4-5 ? או שחייב להיות התאמה ? כי שעשיתי סימולציה של תלוש משכורת זה נתן לי 

עריכה אחרונה על ידי יאיר 30
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייבת להיות התאמה ואין שום חוק בעניין, אבל העובד צריךלהיות אידיוט כדי לקחת רכב יקר כי רכב כזה עולה למעסיק יותר, אז שיתן לי רכב קטן, ויוסיף כסף לשכר.

לםני שנים כשעבדתי בחברת הייטק גדולה, והעובד יכל לבחור רכב כרצונו, עשינטו סימולציה לפורשה 911. לא נשאר הרבה נטו...

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחחחחחח לקחתי מזראטי נשאר בנטו 3100 

בשיטה של הרכזת מהכח אדם שהתקשרה אלי הייתי צריך לתת להם כסף 9000-12500 מינוס 3500 אלף שקל !

image.png.3c74a349b2585dec29e4a6e38f3a4118.png

אני בשוק ש MG חשמלית השווי שלה כל כך נמוך 2200 שקל זה מטורף גיפון שיא הטכנולוגיה יכול להיות שזאת טעות קשה לי להאמין שזה המחיר יש 2 דגמים אחד 2200 שקל ועוד אחד 2500 זה מחיר של סופר מיני 

לפני 19 דקות, Night Driver כתב:

הסבירו לך שיש עלות הליסינג שאם את זה אתה משלם זה יורד מהברוטו

שווי רכב ככה אמרו לי , שהשווי רכב יורד מהשכר ברוטו .

לפני 28 דקות, zvit כתב:

אבל העובד צריךלהיות אידיוט כדי לקחת רכב יקר כי רכב כזה עולה למעסיק יותר, אז שיתן לי רכב קטן, ויוסיף כסף לשכר.

זה לא מדוייק אני מכיר עובד קבלן אווטסורסינג בהייטק שמקבל 5300 שכר מינימום החברה שהוא עובד בה לא מסכימה לעלות לו את השכר בשקל אחד , עד היום קיבל מהם רכב צמוד קיה פיקנטו והרכב היה חלש מדי הוא לא הסכים לנסוע עליו נסע בכל הארץ סבל ממנו והם שידרגו אותו ברכב חזק משמעותית 3270 שקל אופל אסטרה איך אתה מסביר את זה ? לפעמים החברה מוכנה לשלם ברכב גדול יותר חזק יותר אבל במשכורת עצמה הם לא מעלים גרוש 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.3.2021 בשעה 20:01, vadim6385 כתב:

רכזת כ"א אמורה להיות הכתובת שלך לדברים האלה.

ואם היא לא מבינה, היא אמורה לברר מול חשב שכר, או להפנות אותך אליו/אליה.

אבל לדעתי - או שזאת באמת המשכורת, או שעוד לפני חתימת חוזה לא יודעים לתת לך תשובות ברורות. כך או כך, נשמע שזה מקום עבודה לא להיט, ולא פספסת כלום שלא חתמת.

אם אתה תבנה על תשובות מקצועיות שנוגעות לחישובי שכר, שיגיעו מרכזת כ"א, אתה תהיה כמו פות"ש.

יש פונקציה מקצועית שלה יש את התשובות עם ההנחיות של החברה, וזה חשבת שכר.

בתאריך 5.3.2021 בשעה 12:22, יאיר 30 כתב:

אז כדי שאני אהיה בטוח שהבנתי רק תאשרו לי שאני צודק , הרכזת טעתה נכון ? אין דבר כזה שמורידים מראש 2500 שקל שווי רכב מהמשכורת 9000 ומה שנשאר 6500 מורידים מס ? כי במחשבון של ALLJOBS חילן וכו' יש הורדה של 850 שקל מהנטו ! וזה הבדל ענק בין 7 נטו ל 6500 ברוטו שזה יוצא 6100 נטו הפרש של 1000 שקל , ואם הרכב שווה 3 אז בכלל נשאר 6000 ברוטו !!!!

אפילו במחשבון של חילן אין גם את האפשרות לעשות למשל 9000 ברוטו משכורת + 2500 שקל רכב זה תמיד הפחתה מהברוטו , יש שם סימן לרכב גלום לא הבנתי מה זה אבל קראתי באינטרנט שזה נדיר ובודדים מקבלים את זה

לא מורידים מהברוטו שווי שימוש, אבל כן יכולים להוריד עלות רכב. תחזור לפה:

בתאריך 3.3.2021 בשעה 17:11, m3x7r3m3 כתב:

לרכב ליסינג ההתבטאות במשכורת יכולה להיות:

1. זקיפת שווי שימוש (מופיע תחת "זקיפות שכר") - זה שווי הרכב כחדש, כפול מס' אחוזים מסוים, אין זקיפת שווי שימוש לרכבים מסוימים, ואין זקיפת שווי שימוש לרכבים שמשמשים 100% לעבודה (נסיעה מהבית לעבודה וחזרה - זה לא נחשב עבודה!)

2. הפחתת עלות - זה עלות הרכב, כמה זה עולה להחזיק אותו, בד"כ מפחיתים את העלות כשהרכב אינו משמש לעבודה בכלל

3. גילום - זה פיצוי מצד המעביד, על המס שאתה משלם על סעיף 1.

את 1 לא מורידים מהברוטו (למעשה מוסיפים אותו לברוטו כדי שתשלם מס על ההטבה של הרכב הצמוד).

את 2 כן מורידים מהברוטו

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.3.2021 בשעה 13:01, יאיר 30 כתב:

זה לא מדוייק אני מכיר עובד קבלן אווטסורסינג בהייטק שמקבל 5300 שכר מינימום החברה שהוא עובד בה לא מסכימה לעלות לו את השכר בשקל אחד , עד היום קיבל מהם רכב צמוד קיה פיקנטו והרכב היה חלש מדי הוא לא הסכים לנסוע עליו נסע בכל הארץ סבל ממנו והם שידרגו אותו ברכב חזק משמעותית 3270 שקל אופל אסטרה איך אתה מסביר את זה ? לפעמים החברה מוכנה לשלם ברכב גדול יותר חזק יותר אבל במשכורת עצמה הם לא מעלים גרוש 

נו, אידיוט.

הבן אדם עובד על שכר מינימום, רץ בכל הארץ ומתלהב ששדרגו לו קצת את הרכב.

• מעניין 2

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להבין שהרכב פה הוא כלי עבודה - לא מטרה. המטרה היא לעבוד ולהתפרנס - הרכב (לעיתים) הוא חלק מהחבילה.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיון לפשט את הנושא:

נניח והשכר שלך הוא 9000 ש"ח ברוטו ואתה מקבל מגאן סטיישן דיזל.

בתלוש יופיע לך תשלומים - 9000 ש"ח

שווי למס - 3380 ש"ח (שהם 2.48% ממחיר הרכב הרשמי 136,290 ש"ח, והוא בהחלט לא תשלום)

בפועל אתה משלם מס הכנסה וביטוח לאומי לפי 12,380 ש"ח

למה? כי זה החוק, ברגע שהרכב צמוד אליך, ולא משנה כמה אתה משתמש ברכב, אתה משלם מס על שווי ההטבה הכולל (מתחשבים בכל הפרמטרים כאילו היית קונה רכב, ויש בנוסף דלק , פחת, ביטוחים, בלאי, טסט וכו')

במידה ומוסיפים לך שכר בברוטו עבור הרכב, זה כבר נחשב גילום והוא נועד לצמצם את המס שתשלם בגין הרכב הצמוד, הגילום יכול להשתנות לפי ראות עיניו של המעסיק ובכל מקרה הוא לא נפוץ והוא אינו נחשב להפרשות לפנסיה.

במידה ומורידים לך שכר מהברוטו עבור הרכב, זה אומר שאתה משלם בפועל את עלות הליסינג, בד"כ זה לא קורה ברכבי עבודה אלא לעובדים שאין להם רכב בחוזה ובתפקיד והם בוחרים לקחת רכב בליסינג בתשלום מלא ובתנאים הנהוגים בחברה (ומשיקולים שלהם, למרות פגיעה בהפרשות לקרנות פנסיה והשתלמות באם קיימת)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי את הדוגמא שנתת עם רנו מגאן סטיישן דיזל 

זה בלי רכב :

image.png.bcaf3545832540b446a574ffed09bcc5.png

וזה עם הרכב :

image.png.fa9d7c53c08a06e251fe9062790e3407.png

מה שלא מסתדר לי זה ההפרש : 1118 שקל נטו .

1118 שקל ומקבלים רכב , דלק , ביטוח ? נשמע יותר מדי זול וטוב או שהחישוב שלי לא נכון

רק הדלק בחודש מינימום רכב פרטי זה 1000 שקל בלי ביטוח ובלי תיקונים ובלי טסטים אגרה וכו'

ראיתי באתר של שלמה סיקסט רנו קליאו דיזל 1.5 היא עושה צריכת דלק מעולה כמעט 30 ק"מ לליטר הצהרת יצרן זה כמעט היברידי .

זה גם רכב שטוב לליסינג יש מקומות שאפשר לבחור את הרכב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כי בסימולציה אתה לא משלם את עלות הליסינג עצמה, רק שווי שימוש (וגם זה לפי מס שולי)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם שכר מינימום סביר להניח שלא תקבל קיה פיקנטו, או שתצטרך לשלם גם את העלות שלה.

באותה מידה, עם שכר מינימום, תוספת שכר של 2071 שקלים (שווי השימוש של פיקנטו LX חדשה) אתה גם תשלם בערך 425 שקל מהנטו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווי שימוש קיה פיקנטו זה 2130 שקל , ומשכר מינימום הרכב לוקח עוד 425 שקל , מי שעובד בחברות אווטסורסינג כמו NESS , מלם תים , SQLINK וכו' מקבל בדרך כלל שכר מינימום ואת הרכבים האלה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2131 שקל שווי שימוש זה פיקנטו GT-Line

לא חושב שזה רכב סטנדרטי במונחים של ליסינג.

לא יודע על איזה תפקיד אתה מדבר, האאוטסורסרים שאני מכיר מקבלים הרבה יותר ממינימום, כאילו פי 2-3-4 ממינימום

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...