Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב עבודה - שאלה כללית

יאיר 30
שימו לב! השרשור הזה בן 1103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הציעו לי עבודה דרך כח אדם בסטארט אפ משכורת 9000 ברוטו אבל השווי רכב יורד מהמשכורת נניח שהרכב שווה 2000 שקל אז המשכורת האמיתית תהיה 7000 ברוטו ומזה ישאר לי בערך 6,500 ?

כי בדרך כלל על רכב עבודה מעולם לא קיזזו לי מהמשכורת הוסיפו לי למשכורת לדוגמא 9000+2000 = 11,000 פעם ראשונה שאומרים לי שהרכב מקוזז מהמשכורת כרכב עבודה 

תודה מראש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדבריך לא ברור אם במילים "שווי רכב" אתה מתכוון לשווי הרכב לצרכי מס הכנסה, או שאתה מתכוון להורדה מהמשכורת בגין עלות הליסינג.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחברת כח אדם אמרו לי ששווי הרכב ירד לי מהמשכורת מה 9 ברוטו שאני מקבל , זה קצת הזוי כי זה רכב עבודה זה לא רכב שאני מקבל כהטבה אני לא עובד במשרד קבוע אני בשטח , מקווה שהסברתי את עצמי נכון 

עריכה אחרונה על ידי יאיר 30
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב נשאר אצלך אחרי שעות העבודה, אתה מחויב בשווי שימוש. 

נגיד רכב שעולה 100.000. מזה לוקחים 2.47% ומסיפים לברוטו.

שזה 2470 ש"ח. 

ברוטו בסיסי 9000 + 2470 =11470. אתה משלם מסים כאילו הברוטו שלך 11470, מקבל לחשבון כאליו הברוטו שלך 9000 + את הרכב לשימוש פרטי אחרי שעות העבודה. 

או שאמרו לך שזה 9000 ברוטו כולל תוספת שווי שימוש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שלא הסבירו לך נכון. בקש שיעשו לך סימולציה של תלוש שכר.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין שחשבתי שאם אני מקבל 9 ברוטו והרכב 2500 שקל אז המשכורת תהיה 11,500 , אבל הם רוצים לקחת מה 9 ברוטו את השווי רכב 9000-2500 ככה הבנתי ממנה והרכב בכלל רכב עבודה זה לא רכב לצרכים אישיים אז אמור להישאר לי 6500 ? זה משכורת מאוד נמוכה.

הבחורה בכח אדם אמרה לי בפירוש " הרכב ירד לך מה 9 "

שעבדתי בסלקום קיבלתי 7000 ברוטו + רכב עבודה בשווי 3000 וראו בתשלום 10,000 מעולם לא הורידו לי שווי רכב מהברוטו מהברוטו ( 7 אלף )   

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את השאלה. אם רכב עבודה נשאר אצלך בערב ובסופי שבוע, אתה חייב על פי חוק לשלם שווי שימוש. 

תברר מה השכר שמציעים לך בדיוק. מה יופיע בתלוש בתור שכר ומה יופיע בתלוש בתור שווי שימוש רכב צמוד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Buki כתב:

לא הבנתי את השאלה. אם רכב עבודה נשאר אצלך בערב ובסופי שבוע, אתה חייב על פי חוק לשלם שווי שימוש. 

תברר מה השכר שמציעים לך בדיוק. 

זאת אומרת שאם המשכורת שמציעים לי 9000 והשווי רכב 2500 אז השכר מתחיל מ 6500 ? משם מורידים מיסים וכו' ? , אני רציתי 9000 + 2500 = 11,500 ושהבנתי שזה יורד מה 9 סירבתי להצעה , סתם מסקרנות השווי רכב שאמורים להוריד לי מהמשכורת הכח אדם מקבל את זה חזרה כהחזר מס ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם חושב שיש כאן אי הבנה. לא הגיוני שאתה תשלם את עלות הרכב. כן הגיוני ששווי השימוש יהיה עליך. buki הסביר את זה טוב, אנסה לפשט את זה יותר:

נגיד שהמס הוא 10% (זה לא באמת ככה כי המס הוא פרוגרסיבי), ושווי השימוש החודשי הוא 2500 ש"ח.

אתה תשלם מיסים כאילו השכר שלך הוא 11,500.

בשקלים, אם שווי השימוש עליך, תשלם 1,150 ש"ח מס. אם שווי השימוש לא יהיה עליך, תשלם 900 ש"ח מס. הבדל של 250 ש"ח. 

במציאות ההפרש יותר גדול כי בשכר של 9000-11,500 ש"ח המס קצת יותר גבוה. אבל רחוק מ2500 ש"ח.

תוודא עם החברה שזו הכוונה. מתאים, טוב. לא מתאים, ביי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאיר - בקש סימולציה של תלוש שכר. כך תראה מה הנטו, ותוכל להחליט אם מתאים לך או לא. לי נראה שהגברת שהסבירה לך לא הסבירה נכון.

גם בסלקום חוייבת בשווי שימוש. וגם כאן תחויב. החיוב נעשה ע"י זקיפת הכנסה (הוספת שווי השימוש לברוטו ולא קיזוז)

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על גילום. לא נראה לי שמישהו מתכוון לזה במקרה זה (הכוונה לתשלום המס על השווי במקום העובד)

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי מקבל 13,500 ברוטו והשווי רכב שלו 2000 שקל ליסינג והמשכורת "האמיתית " שלו יוצאת 11,500 ברוטו ומזה מורידים מס , אולי לזה היא התכוונה ? שאני אקבל 9000 ומתוך זה יורידו לי 2500 וישאר לי 6500 ככה היה לי גם בסלקום ברוטו ענק ומשכורת נטו קטנה , זה קצת מוזר לי שחברת סטארט אפ תשלם כל כך נמוך לכח אדם והכח אדם ישלם לי בפועל 6500 ברוטו יכול להיות שהם מנסים לעשות קופה רווח גדול , היא חזרה על זה כמה פעמים "השווי רכב יורד מהברוטו 9 " 

לפני שעתיים, zvit כתב:

יאיר - בקש סימולציה של תלוש שכר. כך תראה מה הנטו, ותוכל להחליט אם מתאים לך או לא. לי נראה שהגברת שהסבירה לך לא הסבירה נכון.

הבעיה שסירבתי להצעה זה יראה רע אם אני אתקשר אליה חזרה יצא כאילו אני נואש :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל מהתחלה.

כשאתה מקבל רכב מבחינת מס הכנסה אתה מקבל הטבה שוות כסף וצריך לשלם עליה מס כאילו המשכורת יותר גבוהה.

לצורך העניין אם הברוטו הרגיל שלך 9000 ושווי הרכב הוא 2500 לא מורידים לך 2500 אלא מוסיפים לברוטו 2500, מחשבים את השכר כאילו אתה מקבל 11500 וממה שיוצא מורידים את ה 2500. בפועל יוצא שירד לך מס על ה 2500. אני לא יודע לאיזה מס שולי אתה מגיע אבל אם נניח מס שולי של 30% ירד לך מהנטו 750 ש"ח.

עכשיו יש מקומות שהעובד משלם את הליסינג בנוסף (מה שנקרע עלות רכב) ואז מורידים לך את הברוטו בגובה עלות הרכב כ]י שהמעביד החליט (לא חייב להיות קשור לעלות הליסינג כי יש גם דלק והוצאות נוספות וזכותו לקבוע איזה סכום שירצה ויהיה מקובל עליך).

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כנראה הם החליטו שהשווי רכב 2500 ירד לי מה 9000 זה מוריד את השכר בצורה מטורפת , והכי מעצבן שזה רכב עבודה זה לא רכב בילויי למה שאני אשלם את זה מהשכר בסיס שלי ? אם הם יפרסמו 6500 + רכב הביקוש למשרה יהיה נמוך אז הם מפרסמים 9000 כולל רכב ובסוף הם מציינים שהשווי רכב יורד מה 9 זה  טריקי ומעצבן

מסקרן אותי כמה נשאר בנטו אם מחברים את המשכורת בסיס והשווי רכב אני אחפש מחשבון באינטרנט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...