Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש סכנה בהרדמה כללית לילד בן 5 שצריך לבצע טיפול שיניים מורכב ב10 שיניים ביום אחד?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1217 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חוץ מאשר בכותרת שהוא כתב שהוא בן 5.

לגבי ההוא שרשם שהוא קרא מאמר וכו' - תקרא מה קורה לילד שלא יכול לאכול וסובל מכאבי שיניים 24/7.
אם זה לא המצב עכשיו, זה יגיע לזה בסוף.

לעניות דעתי ובתור מי שיש לו יותר ניסיון עם זה מאשר כל מגיב פה, לך על זה.
אם קראת טוב מה שכתבתי, כתבתי שברור שצריך לטפל בילד. אם אי אפשר בלי הרדמה כללית אז עושים הרדמה כללית. שניים מילדי עברו הרדמה כללית, אחד בגיל שמונה חודשים והשנייה בגיל קצת פחות משנתיים. אם אין ברירה אין ברירה. אבל אם אפשר להגיע לתוצאה דומה בחמישה טיפולים ללא הרדמה לעומת טיפול אחד בהקדמה, הייתי מעדיף בהחלט ללא הרדמה.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחיין שלי עבר טיפול כזה, בן 8. לא הייתה כל אפשרות אחרת. בכל תהליך כזה יש סיכון אך הוא בהחלט סיכון מחושב ואתה הרי עושה את זה כי אין ברירה ולא מאלו שבוחרים בטיפול מסוג זה מעניין של הנוחות של לסיים הכל ביום אחד. 

תופעות הלוואי של הרדמה בילדים, ממה שיצא לי לקרוא בנושא, חסרות משמעות לטווח הארוך מה גם שמדובר במספר שעות בלבד ולא ההרדמה ל-24 שעות ומעלה. זה חלק שכלל לא היה מדאיג אותי.

נשאר לאחל בהצלחה ובריאות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים אני רואה חומר חדש בנושא, אבל נראה שהרדמות קצרות לא מקושרות לבעיות קוגניטיביות כלשהן, לפחות לפי רוב המחקרים החדשים שאני רואה.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לקרוא לעומק מה נקמיצ'י כותב לך.

הוא אולי היחיד מבין באי הפורום שבאמת מבין בנושא, ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רופא ולא אח מוסמך, ואחרי שהבן שלי צעק עלי היום שאני אבא חרא כשביקשתי ממנו לסגור את הפלייסטיישן כי הולכים לסבתא אני לא בטוח שאני הדמות הנכונה לתרום לשרשור הזה, אבל שני הסנט שלי:

ההבדל בין רופא שיניים לילדים לרופא שיניים טוב לילדים הוא שמיים וארץ ויכול לעשות את כל ההבדל בין ילד שמשתף פעולה עם הטיפול וילד שצורח את עצמו לדעת. גם אני בתור ילד (לפני כך וכך עשרות שנים) עברתי כמה רופאי שיניים עד שהצליחו לטפל בי, וגם היום לילדים שלי יש רופאת שיניים שפשוט גורמת לילדים לשתף איתה פעולה בצורה מופלאה. אם לא ניסיתם עוד רופא שיניים שווה לבדוק את זה - לא כל רופא שיניים לילדים מקצועי מצוייד בגישה הנכונה כדי להרגיע את הילדים ה"בעייתיים".

עריכה אחרונה על ידי Fazer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סכנה קיימת בכל הרדמה, קל וחומר בהרדמה כללית. לא ברור באילו מסגרות עבר הילד, לדוגמה אם טופל קודם לכן רק במסגרת קופ"ח/רופא כללי תמיד תוכל לנסות אצל מומחה, יש כאלו שמצליחים להסתדר גם עם ילדים שלא משתפים פעולה.
במידה ונוסו כל האופציות האחרות אז אין ממש ברירה, אי אפשר להזניח את השיניים החלביות כי א) זו פגיעה באיכות החיים וב) נזק לשיניים החלביות יכול לגרור נזק גם לשיניים הקבועות

Sent from my GM1913 using Tapatalk

• רעיון טוב! 1

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סכנה קיימת גם כאשר אתה הולך למכולת כי נגמר החלב. אתה יכול ליפול במדרגות ולהדרס במעבר החציה. אז לא תלך למכולת?

מידע על סיכון וסיכוי בטיפול רפואי צריך לקבל באופן אישי, מהצוות המטפל, לפי הניסיון שלהם ובהתיחסות למצב הרפואי של המטופל המסויים. לכן כל תשובה שתקבל כאן תהיה כללית לגמרי, ואתה צריך להתייעץ עם הרופאים שמטפלים בילד. רופא לא ייקח סיכון מיותר - אלא ישקול את הסיכון במתן טיפול לעומת אי מתן טיפול או לעומת טיפולים אחרים, אם אפשריים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מתייעץ עם רופא שיניים מומחה לילדים ואם אי אפשר אז הולך לטיפול בהרדמה כללית.

מכל האנשים בפורום אתה צריך לדעת יותר טוב מכולם שאנשים וגופים לא אוהבים להטציא סתם כסף וטיפול בהרדמה עולה לקופה הרבה יותר. אם הפנו אז כנראה שזה הכרחי.

יש לך פה בשרשור שני מומחים בתחום. תקשיב רק להם.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבן שלי עבר פרוצדורה בטיפול שיניים בהרדמה מלאה בבית חולים פוריה בטבריה לפני שנתיים,פחדתי פחד מוות,אבל לא הראיתי לו לשנייה שאני בלחץ,הצוות היה מדהים,הבן שלי היה אז בן 7,הוא נכנס והורדם בידיים שלי,התהליך לקח בערך שעה ורבע,השעה ורבע הכי ארוכים בחיי 

וברוך השם הכל עבר בשלום.

בהצלחה לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף את שני הסנט שלי...

נתחיל מנושא רופאי שיניים לילדים. אכן יש רופאים שיכולים לעשות הבדל גדול. לאחר בדיקה ראשונה בקופ"ח ראינו שאין שיתוף פעולה מצד הבת שלי (כעת בת 5).  נסעתי איתה עד כה שלוש פעמים נסיעה של מעל שעה בשביל שתטפל בה רופאה פרטית שקיבלתי עליה המלצות. היא כן הצליחה לגרום לבת שלי לשתף פעולה, אם כי בפעם הראשונה היא (הרופאה) נאלצה לשבת ולהחזיק בעצמה את השקופית בשביל צילום הרנטגן (חשפה את עצמה לקרינה, מה שלא טריוויאלי בעיניי). יש לה כל מיני טריקים כמו להדגים על בובה לפני, לספר שהיא מציירת לה על השיניים, לתת לילד לבחור מתנה מתוך סל צועצועים קטנים, טלווזיה מעל המטופל וכו'.

עכשיו לנושא ההרדמה... לפני כשנתיים הומלץ לנו לעשות לילדה בדיקה מסוימת שדורשת הרדמה (לא קשור לשיניים). במקרה הסבא של הילדה הינו רופא מרדים (גם של ילדים). הוא המליץ להמנע מהבדיקה כי הסיכון בלא לעשות אותה לעומת ההרדמה בעיניו הצדיק זאת. ואכן נמנענו. לאחרונה עלה צורך בבדיקה שוב והפעם כבר לא נמנענו והיא כן עברה בדיקה בהרדמה בשניידר (רק כי שם היה את התור הזמין הכי קרוב). ההרדמה מבוצעת ע"י גז. אני נאלצתי להחזיק את המסכה בכח על הפנים של בתי עד שנרדמה כי היא התנגדה. לאחר הבדיקה בשיחה עם הסבא גיליתי שמקובל לפתוח וריד למקרה שיהיו סיבוכים, אך שם לא עשו זאת. הוא אמר שזו רשלנות ושהם לקחו סיכון מיותר בכך שלא עשו זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את כל התגובות כאן, אבל אני לא חושב שהפורום, עם כל הכבוד לחברים בו, זה מקום טוב להתייעץ בנושא כל כך רגיש.

בטח שבלי השכלה רלוונטית, ובלי לדעת את ההסטוריה הרפואית של הילד, והרגישות שלו לתרופות.

מקסימום יגידו לך "אחי, לך על זה, לילד שלי זה לא עשה כלום", או "אל תעשה, הרדמה זה קונספירציה של ביג פארמה, תן לו כמה שאכטות מהבאנג במקום".

תפנה לרופא משפחה, רופא מרדים ותתייעץ איתם.

• מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סכנה קיימת גם כאשר אתה הולך למכולת כי נגמר החלב. אתה יכול ליפול במדרגות ולהדרס במעבר החציה. אז לא תלך למכולת?

טיפול שיניים בהרדמה כללית הוא לא נסיעה לסופר או הליכה במעבר חציה, זו פרוצדורה די מורכבת בהשוואה לטיפול שיניים רגיל (שגם הוא, לצורך העניין, מורכב) עם סיכונים שצריך להכיר, ביחוד כשמי שחותם על ההסכמה לטיפול במקרה הזה לא המטופל עצמו אלא אפוטרופוס. הגישה היום בקרב מומחים לרפואת שיניים לילדים היא שהרדמה כללית היא פתרון אחרון לילד שאינו משתף פעולה.
אי לכך ההמלצה שנתתי לעיל, והיא לגשת קודם כל למומחה, ולא לרוץ מיד להרדמה כללית.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, A_lex כתב:

אוסיף את שני הסנט שלי...

נתחיל מנושא רופאי שיניים לילדים. אכן יש רופאים שיכולים לעשות הבדל גדול. לאחר בדיקה ראשונה בקופ"ח ראינו שאין שיתוף פעולה מצד הבת שלי (כעת בת 5).  נסעתי איתה עד כה שלוש פעמים נסיעה של מעל שעה בשביל שתטפל בה רופאה פרטית שקיבלתי עליה המלצות. היא כן הצליחה לגרום לבת שלי לשתף פעולה, אם כי בפעם הראשונה היא (הרופאה) נאלצה לשבת ולהחזיק בעצמה את השקופית בשביל צילום הרנטגן (חשפה את עצמה לקרינה, מה שלא טריוויאלי בעיניי). יש לה כל מיני טריקים כמו להדגים על בובה לפני, לספר שהיא מציירת לה על השיניים, לתת לילד לבחור מתנה מתוך סל צועצועים קטנים, טלווזיה מעל המטופל וכו'.

עכשיו לנושא ההרדמה... לפני כשנתיים הומלץ לנו לעשות לילדה בדיקה מסוימת שדורשת הרדמה (לא קשור לשיניים). במקרה הסבא של הילדה הינו רופא מרדים (גם של ילדים). הוא המליץ להמנע מהבדיקה כי הסיכון בלא לעשות אותה לעומת ההרדמה בעיניו הצדיק זאת. ואכן נמנענו. לאחרונה עלה צורך בבדיקה שוב והפעם כבר לא נמנענו והיא כן עברה בדיקה בהרדמה בשניידר (רק כי שם היה את התור הזמין הכי קרוב). ההרדמה מבוצעת ע"י גז. אני נאלצתי להחזיק את המסכה בכח על הפנים של בתי עד שנרדמה כי היא התנגדה. לאחר הבדיקה בשיחה עם הסבא גיליתי שמקובל לפתוח וריד למקרה שיהיו סיבוכים, אך שם לא עשו זאת. הוא אמר שזו רשלנות ושהם לקחו סיכון מיותר בכך שלא עשו זאת.

אתה יודע, זה מהמקרים האלה של מה שאתה רואה משם אתה לא מכאן. עם כל הכבוד, תהיה בטוח שבשניידר יודעים להרדים ילדים.

"רשלנות..." תשמע, אולי הרשלנות הייתה שעיקבתם את הבדיקה לא לצורך?

לא חלילה שאני מזלזל בסבא, או בהחלטה שלכם, שלא הייתה פשוטה.

אבל בסופו של יום - הילדה עברה את הבדיקה. הכל בסדר. 

אז אתה יודע, אפשר למצוא הרבה אם ואם.

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

לא קראתי את כל התגובות כאן, אבל אני לא חושב שהפורום, עם כל הכבוד לחברים בו, זה מקום טוב להתייעץ בנושא כל כך רגיש.

בטח שבלי השכלה רלוונטית, ובלי לדעת את ההסטוריה הרפואית של הילד, והרגישות שלו לתרופות.

מקסימום יגידו לך "אחי, לך על זה, לילד שלי זה לא עשה כלום", או "אל תעשה, הרדמה זה קונספירציה של ביג פארמה, תן לו כמה שאכטות מהבאנג במקום".

תפנה לרופא משפחה, רופא מרדים ותתייעץ איתם.

אז כדאי שתקרא.

לרופא משפחה יהיה בדיוק 0 אחד גדול לתרום לנושא. 

לגבי הרופא המרדים? על מה יש להתייעץ איתו? ואיפה בדיוק אתה קובע תור כזה? רופא מרדים ייפגש עם הילד לפני הניתוח. במידה והוא לא רואה משהו חריג הוא יבצע את ההרדמה.

מי שצריך לתת לו את כל המידע זה הרופא שיניים שיבצע את הפרוצדורה והוא ייפגש איתם לפני. יעריך את הילד.

זה לא שזורקים אותו לתוך חדר ניתוח ובהצלחה.

אני בדרך כלל לא אוהב להגיב לשרשורים כאלה, כי הם מתמלאים בהרבה מידע ועצות לא מבוססות.

אבל בהמשך למה שכתבתי ולמה ש-MYSTOPP כתב.

אם הילדה הייתה רק אצל רופא שיניים אחד, תנסו עוד.

אם כבר היא ניסתה אצל מספר רופאי שיניים, אז לדעתי - לכו על זה. תבצעו את הטיפול ותסיימו את הסאגה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאת ההמלצות לראות מומחה קיבלת כבר, אני רק אוסיף שלפני כל הרדמה יש הערכה ע"י רופא מרדים שקובע אם הילד כשיר להרדמה, אז לא הייתי כל כך מוטרד בפן הזה ("רשלנות" שצוינה כאן וכו'). 

על אף הבטיחות המאוד גבוהה שיש בהרדמה כללית בישראל, זו בהחלט פעולה מורכבת וגם אני הייתי מתייעץ עם מומחה נוסף, אולי אפילו שניים. 

למרות כל ה"הפחדות", כאמור, בישראל שיעור הסיבוכים בהרדמה הוא מאוד נמוך ובסך הכל מדובר בפרוצדורה די בטוחה לרוב הילדים. לפני שאתה רץ לקרוא בגוגל ולהיבהל, דברים כמו Malignant hyperthermia שצוינה כאן הם נדירים מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד נדירים נדירים נדירים נדירים מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד, אז לא הייתי הולך לחפש על זה בגוגל. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Nakamichi כתב:

מי שצריך לתת לו את כל המידע זה הרופא שיניים שיבצע את הפרוצדורה והוא ייפגש איתם לפני. יעריך את הילד.

זה לא שזורקים אותו לתוך חדר ניתוח ובהצלחה.

אז שיתייעץ איתו.

להסתמך בנושא כזה על עצות של זרים מהאינטרנט זה מתכון לאסון, זאת הנקודה שלי.

• מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...