Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש סכנה בהרדמה כללית לילד בן 5 שצריך לבצע טיפול שיניים מורכב ב10 שיניים ביום אחד?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1216 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה בלאגן שלם איתו אצל הרופא שיניים. גם גז צחוק נשלל עקב התנהגות קשה מאוד מצד הילד.

השאלה עד כמה מסוכן התהליך?

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברנו אותו תהליך לפני כחודשיים עם אחד הבנים שלנו (בן שש). קצת פחות שיניים, נסיבות דומות, מספר טיפולים שלא הצלחנו לבצע בגלל פחד וחוסר שיתוף פעולה של הילד. התהליך היה יותר פשוט ויותר קצר ממה שחשבתי, בדיעבד חבל שלא הלכנו לכיוון הזה קודם. מסתבר שזה נפוץ בגילאים האלה. אנחנו עשינו את הטיפול בבי"ח שניידר בפ"ת.

• רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי הרדמה כללית בגיל שנתיים ובגיל 4. אומנם לא בטיפול שיניים.

עד כמה שאני יודע הסיכון הוא נמוך מאוד, הכי טוב להתייעץ עם הרופא.

• רעיון טוב! 1

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבן הגדול שלי הורדם פעם ראשונה בגיל 3 (ניתוח כפתורים). 

וזה היה לפני איזה 15 שנה.

אם אין רגישות מיוחדת לחומר ההרדמה (עניין נדיר מאד מאד) , לילד בריא בד"כ, ובידי רופא מרדים מנוסה ומיומן, אין בזה סיכון גבוה מידי.

(אתה לא שומע על מקרי מוות מידי שבוע...)

בכל מקרה, כשזה הילד הפרטי שלך, ברור שזה ידיר שינה מעינך. זה טבעי, אבל לא צריך למנוע ממך לתת לילד את הטיפול הרפואי הנחוץ לו.

• רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין אפשרות לטפל בלי הרדמה כללית, לא משנה למה, והגעתם כבר למצב חמור שצריך לטפל ב 10 שיניים בו זמנית, לא נראה לי שיש הרבה ברירות.

הבן שלי עבר ניתוח בקע בגיל צעיר של כ 3 שנים. זה ממש לא כיף להורים, הוא לא הרגיש כלום כמובן והכל עבר חלק.

להמשיך ככה רק יחמיר את המצב ויגרום לנזק נרחב עוד יותר.

אם אין ברירה אז אין ברירה.

עריכה אחרונה על ידי shais01

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית עברתי הרדמה בגיל 3, בשיטות של 1960 (תיקון פזילה), והנה אני עדיין מקשקש בפורום.

הנושא צריך להתברר בשיחה של ההורים עם הצוות המטפל, שכולל את המרדים. אחד מתפקידיו הוא להסביר את הסיכונים.

לגבי טיפול שיניים בילדים - לפות"ש זה קצת מאוחר, אבל הניסיון שלי היה שהתחלתי לטפל בבנים שלי כשהיו בני פחות משנתיים (צריך להוסיף - רופא מקסים עם יחס נפלא לילדים, לצערי הלך לעולמו בגיל צעיר), הילדים לא רק שלא חששו אלא שמחו לקראת כל ביקור אצלו. אז להורים הצעירים - מצאו רופא מתאים וטפלו בילדים בגיל צעיר. תמנעו מהם סבל וחשש מיותר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכון בהרדמה כללית היום אפסי ובטח ובטח נמוך מהסיכוי שיהיו סיבוכים מהשיניים האלו שלא יטופלו.

כמו שאמרו לך, לך תטפל בשיניים האלה. אין טעם לגרום לילד סבל מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שצריך לטפל, אבל לא עם יד קלה על ההדק. בזמנו קראתי מחקר על ביצועים קוגניטיביים נמוכים יותר בילדים שעברו הרדמה כללית כאשר היו תינוקות / פעוטות, עם מתאם חיובי בין אורך ההרדמה לפער בביצועים.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש לא ציינת בן כמה הילד. שאלה שאני מעלה היא האם יש אפשרות שעם הכנה מתאימה יהיה אפשר לטפל בו בלי הרדמה כללית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מאשר בכותרת שהוא כתב שהוא בן 5.

לגבי ההוא שרשם שהוא קרא מאמר וכו' - תקרא מה קורה לילד שלא יכול לאכול וסובל מכאבי שיניים 24/7.

אם זה לא המצב עכשיו, זה יגיע לזה בסוף.

לעניות דעתי ובתור מי שיש לו יותר ניסיון עם זה מאשר כל מגיב פה, לך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תמיד נעשה בבית חולים.

הוא עשה בשניידר כי הוא חבר קופ"ח כללית ככל הנראה.

מכבי עושים באסותא.

מאוחדת עושים במ.ר.ב או משגב לדך או הדסה.

ולאומית... אין לי מושג. קופה מוזרה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ואין רגישות לחומרים בהם משתמשים בזמן ההרדמה ו/או לא ידוע במשפחה על מקרים של היפרתרמיה ממאירה (Malignant hyperthermia) - אז הסיכון נמוך.

בכל מקרה, אם יש חששות מומלץ להתייעץ עם הרופא המרדים.

(אח מוסמך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מקרים של malignant hyperthermia ראית בחיים?

עריכה:

תשמע, פות"ש, לפני שזה מחמיר כאן ותשמע על עוד חדי קרן.

בצידה של הרדמה כללית יש סיכון מסויים. אבל הוא נמוך.

לא עושים סתם הרדמה כללית אם אין סיבה.

טיפולי שיניים רבים לילד שאינו משתף פעולה זאת סיבה מספיק מוצדקת.

אם אתה חושש מהתהליך - הדבר הכי גרוע זה לחפש תשובות באינטרנט.

הדבר הכי טוב זה:

1. למצות את האופציות שלך לפני - אני מניח שיותר מרופא אחד ניסה לטפל בילד. אם לא אני ממליץ שתלך לעוד רופא שיניים.

2. להתייעץ עם בעלי מקצוע רלוונטים. 

עם כל הכבוד, אנשים פה עונים תשובות והם לא מבינים מה ההשלכות שלהם.

אתה יכול לראות את 2 המגיבים הראשונים שעשו את זה, היו מרוצים מהתליך ומצטערים שלא עשו את זה קודם.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Nakamichi כתב:

כמה מקרים של malignant hyperthermia ראית בחיים?

בדיוק 0 פעמים.

מאידך, אני לא עובד בחדר ניתוח, אז אין סיכוי שאני אראה.

רשמתי את זה מאחר ואינני מצפה שרופא שיניים יהיה מודע לנושא זה, ובמידה וזה התרחש במשפחתו בעבר - הוא צריך לעדכן את הרופא המרדים לפני כן.

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...