Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר להסתדר בלי תשתית אינטרנט

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 1212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, Benor כתב:

+1

הוצאי לי את המילים מהפה.

אני אישית לא הייתי מתעסק עם זה.  בשביל 60-120 ש"ח לא הייתי מתעסק עם ניסיונות כושלים לגלוש דרך הרשת הסלולארית.

החיסכון הזה לא משמעותי.

רוצה לחסוך? אל תשלם תשלום חודשי על כרטיסי אשראי. וכבר פינית לעצמך כ- 200 ש"ח שנתיים. 

סימן שאתה לא יודע להסתדר עם חברת האשראי. עבור 14 כרטיסים (6 שלי ו-8 של אשתי) אני משלם פחות מ-20 ש"ח לחודש, כאשר הנחות המועדון שאני מקבל מגמדות אותם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

לפני שעה, sperial כתב:

ככל הנראה הקליטה של סלקום אצלך - אולי נקודתית בפינה של המודם - לא משהו. לפעמים הזזה של המקלט במטר או שניים עושים את כל ההבדל, לפעמים צריך להחליף ספק.

אחד הבנים שלי לומד בצפת ושכר שם דירה - החיבור הסלולרי של פרטנר - שבבית מצויין - קרטע ולא אפשר לו ללמוד. אחרי בדיקה באמצעות חברים עבר לסלקום והיה שיפור גדול.

אפשר לראות את אתרי הסלולר באתר המפות הממשלתי, כולל למי שייך האתר וסוג האתר (תורן זה הכי טוב)

לפני כשעה, natco כתב:

הראוטר שלי בממ"ד... 
לא מאמין שלא חשבתי עד עכשיו על העניין ה"פעוט" הזה...

🥴

חחחח לא מצאת לו מקום יותר בעייתי?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Michazzz כתב:

יש לי שני קווי סלולארי עם 100 GB כל חודשבכל קו,

האם לדעתכם ניתן להסתדר עם נקודת גישה אישית ולהתנתק מהוט/בזק?

מה לא יעבוד בשיטה הזו?

אני משתמש באינטרנט סלולרי באמצעות סמארטפון שמשמש בתור מודם WiFi.  

We4g בתור הספק. 

בערך חצי שנה. אינטרנט נוטה להיות איטי לקראת סוף החבילה (250gb) במחיר של 40 שקל. 

בהתחלה חששתי שיזרקו אותי או יורידו לי לאורך כל החודש את המהירות אבל עדיין לא קרה לי.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, קאררה כתב:

זה נכון שלא כל הספקים האמריקאים נותנים הוטספוט אבל אני משתמש ב Ultra Mobile שזאת הרשת המוזלת של  T-Mobile ובדקתי כרגע ויש לי הוטספוט. משלם 30 דולר בחודש על 5 ג׳יגה לדעתי ושיחות והודעות ללא הגבלה.

בתקופה שעבדתי בארה"ב 4-5 פעמים בשנה (2018-19) זה תמיד היה משחק חתול ועכבר למי שלא רוצה להתחייב. הייתי רוכש סים מאולטרא ובנסיעה הבאה מגלה שהם שינו תנאים או העלו את המחיר, ואז הייתי מנסה את הלואו-קוסט של AT&T ומגלה שבין נסיעה אחת לבאה הם ביטלו או האיטו את ההוט-ספוט... תמיד היו אותיות קטנות והגבלות מפגרות וכל מיני מלכודות שעיקר מטרתן לקשור אותך בחוזה ולהוציא לך את החשק להתנייד. בינתיים באירופה יש את הספקים הקבועים של אוכלוסיית השב"חים שתמיד אפשר לסמוך עליהם (Lebara וכו'), ובמספר מדינות כמו ספרד ישנם גם ספקי MVNO מקומיים שמאפשרים מספר מסלולים לפי שימוש וללא התחייבות.

לשירות הלקוחות האמריקני יש מוניטין טובים שבנויים בעיקר על תהילות עבר. נכון להיום, עובדתית ולא סנטימנטלית, חיי הצרכנים באירופה ובאסיה קלים יותר בשלל תחומים. 

עריכה אחרונה על ידי Derish
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, m3x7r3m3 כתב:

חחחח לא מצאת לו מקום יותר בעייתי?

:-P

האמת, כשהקו של בזק עובד כמו שהוא אמור, אז המיקום לא בעייתי בכלל.
(עבור WIFI יש AP בכל קומה בבית. הWIFI בראוטר כבוי בכלל).

מי שהיה צריך לחשוב על זה, זה אותו טכנאי.

היה יכול להוציא לי מהתיק גם איזה כבל מאריך USB ולשים את הדונגל מחוץ לחדר.

חפיף, כולה כמה ימים.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לדבר על כך שבשביל לקבל שירות טוב (מבחינת כיסוי ומהירות) בארה"ב אתה לרוב צריך מכשיר שהוא ווריאנט מיוחד של אותה חברה (ל-AT&T יש כזה, ל-Verizon וכו').

ועם מכשיר כזה כמובן שאתה לא תתנייד, כי אז תקבל או כיסוי פח בחברה המתחרה, או מהירות פח בחברה המתחרה.

לפני 2 דקות, natco כתב:

מי שהיה צריך לחשוב על זה, זה אותו טכנאי.

היה יכול להוציא לי מהתיק גם איזה כבל מאריך USB ולשים את הדונגל מחוץ לחדר.

לגמרי, אגב מאריך USB לא עובדים טוב, בטח כאלה שמעל אורך של שני מטרים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, קאררה כתב:

זה נכון שלא כל הספקים האמריקאים נותנים הוטספוט אבל אני משתמש ב Ultra Mobile שזאת הרשת המוזלת של  T-Mobile ובדקתי כרגע ויש לי הוטספוט. משלם 30 דולר בחודש על 5 ג׳יגה לדעתי ושיחות והודעות ללא הגבלה.

בישראל זה 150 גיגה ב30 שקל לחודש

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכשירי אנדרואיד הגירסאות האמריקאיות נפרדות לתתי דגמים שונים לפי הספקית, כלומר יש ממש דגם שונה עבור Verizon ועבור AT&T ואז כמובן יש Firmware שונה לכל אחד מהם, ובו ניתן לאפשר או לבטל את ההוטספוט.

גם במכשירים שאין תת דגם נפרד יש בהחלט Firmware נפרד לכל ספקית כזו.

אצל אפל אין תת דגם נפרד לכל ספקית, אבל יש מגבלות שונות עפ"י זיהוי הסים (כלומר הוא יזהה שהכנסת סים של AT&T ויחולו מגבלות בהתאם)

• מעניין 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש דומה עד כדי זהה למה שהיה אצלנו עם רשת פלאפון לפני שעברה לרשת GSM (בימי ה-CDMA ו-CDMA X1)

ההבדל היחיד הוא שנפוצות שם חבילות של מכשיר + חבילה, כשבמצטבר אתה משלם על המכשיר נניח 360 דולר (10 דולר לחודש) על מכשיר שעולה 500 וצפונה (Unlocked).

אצלנו גם שילמת על המכשיר 500 דולר בתשלומים וגם על החבילה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק ארה"ב מזכירה את עידן מונופול האפ"ס שהיה כאן. מבחינת צריכת דאטה אפשר לעקוב אחרי ולשאר פחות או יותר עם חבילת גלישה סלולרית עשה את העבודה. הדבר שלא פחות חשוב הוא לעשות בדיקות מהירות לפני בבית, גם אם יש קליטה טובה, בהרבה אזורים בארץ המהירות גלישה 4G מעליבה ביותר (לדעתי זה התחיל בשנה וחצי האחרונות ). חבל שמדברים הרבה על 5G שלא דואגים קודם לקבל 4G במהירות המירבית ו4G+ בכלל שכמעט ואין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שבחודש הקרוב אשאיר את תשתית הוט בגלל הסגר, בחודש הבא אנתק את הוט ונראה איך מתמודדים עם זה. נכון שעוד 100 שח לא יהרגו אותי, הבעיה שכל דבר שעולה "רק" 100, מתווסף לעוד דבר וזה לא נגמר. תודה למגיבים.

חג סגר שמח 🙃

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, innvision כתב:

תודה, נשמע כמו הימים הטובים של המכשירים הנעולים אצלנו.

לא רחוק מזה. כפי שנכתב לעיל, מכשירים משוייכי רשת הם ברירת המחדל, ואת ה-unlocked צריך לחפש במיוחד. במישור המעשי - אם כבר הגעת לשם עם מכשיר כזה, הכנסת סים מקומי והפעלת את ההוט-ספוט, פשוט תגלה שאין אינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Derish כתב:

לא רחוק מזה. כפי שנכתב לעיל, מכשירים משוייכי רשת הם ברירת המחדל, ואת ה-unlocked צריך לחפש במיוחד. במישור המעשי - אם כבר הגעת לשם עם מכשיר כזה, הכנסת סים מקומי והפעלת את ההוט-ספוט, פשוט תגלה שאין אינטרנט.

רגע, לזה בדיוק כיוונתי בשאלה. הבנתי מהתשובה הקודמת שההגבלה היא ע"י מכשיר הטלפון, אתה אומר בעצם שגם אם תשתמש בכשיר פתוח (לא של אפל, שם m3x7r3m3  הסביר שקיים זיהוי לפי הסים) הרשת תדאג לנתק לך את האינטרנט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...