Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר להסתדר בלי תשתית אינטרנט

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 1190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברוב החברות יש היום "חבילות 5G" עם חבילת דאטא גדולה יחסית (500GB+) ובמחיר של 50 ש"ח

ראה כאן: https://www.kamaze.co.il/Compare/29/5G

השאלה אם אתה גר באזור שיש בו פריסת 5G

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

מאד מעניין מה שאתם אומרים.

חשבתי שזה לא עובד בכלל.

היתה לי תקלה בקו אינטרנט של בזק לפני כמה חודשים.

מכיוון שאני בטריפל של סלקום, טכנאי שלהם שהגיע, ראה שהוא לא יכול להתגבר על התקלה, וצריך להביא טכנאי בזק, הוציא מהתיק שלו דונגל סלולרי, חיבר אותו לחביור USB בראוטר, ואמר לי "זה לא יהיה מושלם, אבל זה המקסימום שאני יכול לעזור לך עד שיבוא טכנאי בזק".

וואלה, אלו היו 3 ימים של סיוט איטי ומקרטע ... הייתי בטוח שהטכנולוגיה הסלולרית פשוט לא יכולה להתמודד עם רוחב פס "מודרני" .

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט תעשה את זה ותנטר כמה ג'יגות של אינטרנט אתה שותה כל יום בממוצע על פני שבוע.

לפני כמה שנים הייתה בבית שלנו שרשרת תקלות באינטרנט והפסקות חשמל וכל מיני שישו ושמחו, אז אשתי ואני מצאנו את עצמנו משתמשים בטלפונים שלנו כראוטרים במשך כמה ימים בכל פעם.

נטפליקס לא "לוקח" הרבה נפח, ולנו יש מנוי 4K (אבל כמובן שלא כל התכנים הם ב-4K), אז עם מנוי 1080 אני בספק שתהיה איזושהי בעיה.

גם יוטיוב לא עושה שמות בחבילה, הדחיסה שלהם מאוד אגרסיבית ולא דורשת הרבה דאטא.

מי שגמר לנו על החבילה בקצב מטמטם לחלוטין היה סטינגTV, שמשך סביב ג'יגה בייט כל שעה. גם היום, אגב, על תשתית 500/10 אני מרגיש האטה מורגשת כשצופים בסטינגTV. 

אינטרנט כללי (אתרים), מוזיקה ופודקאסטים משתמשים במעט מאוד דאטא והם די נעלמים בתוך כל הצרכנים הגדולים.

אבל זו לא הבעיה הגדולה. הבעיה הגדולה היא שהמהירות פשוט בלתי נסבלת. על פניו אמנם מקבלים מהירות סבירה (כמה עשרות מגות) אבל הפינגים איומיום ויש אינספור פאקט-לוס. זה - שוב - לא ממש מפריע בצפיה בתכנים אחרי ה-20-30 שניות הראשונות בהן נוצר באפר גדול מספיק, אבל בדברים שדורשים רענון קבוע ותגובות זריזות (כמו למשל טעינה של עמודים בקארספורום) זה יכול להיות די מעצבן.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, natco כתב:

מאד מעניין מה שאתם אומרים.

חשבתי שזה לא עובד בכלל.

היתה לי תקלה בקו אינטרנט של בזק לפני כמה חודשים.

מכיוון שאני בטריפל של סלקום, טכנאי שלהם שהגיע, ראה שהוא לא יכול להתגבר על התקלה, וצריך להביא טכנאי בזק, הוציא מהתיק שלו דונגל סלולרי, חיבר אותו לחביור USB בראוטר, ואמר לי "זה לא יהיה מושלם, אבל זה המקסימום שאני יכול לעזור לך עד שיבוא טכנאי בזק".

וואלה, אלו היו 3 ימים של סיוט איטי ומקרטע ... הייתי בטוח שהטכנולוגיה הסלולרית פשוט לא יכולה להתמודד עם רוחב פס "מודרני" .

ככל הנראה הקליטה של סלקום אצלך - אולי נקודתית בפינה של המודם - לא משהו. לפעמים הזזה של המקלט במטר או שניים עושים את כל ההבדל, לפעמים צריך להחליף ספק.

אחד הבנים שלי לומד בצפת ושכר שם דירה - החיבור הסלולרי של פרטנר - שבבית מצויין - קרטע ולא אפשר לו ללמוד. אחרי בדיקה באמצעות חברים עבר לסלקום והיה שיפור גדול.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, אני רואה שחלקם מציעים גלישה ללא הגבלה באפליקציות נבחרות כמו יוטוב, חבילת טרה עם אפשרות זו ב69 ש"ח נשמע מעניין מאוד, כמה עולה ראוטר 5G?

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, פבל כתב:

גם יוטיוב לא עושה שמות בחבילה, הדחיסה שלהם מאוד אגרסיבית ולא דורשת הרבה דאטא.

אני חושב שזה תלוי גם בכלים של היוצר ולא רק במגנון הדחיסה של יוטיוב. למשל, זכור לי הבדל תהומי בין שני ערוצי סקירות רכב, כאשר סרטונים באורך דומה היו שוקלים 70-80 מגה אצל אחד לעומת 400-600 אצל השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון של חברים - אפשר להסתדר, אבל זה עובד זוועה. בנוסף, אם אתה עובד/לומד מהבית, זה גומר את החבילת דאטה מאוד מהר.

אם אין איזושהי מגבלת תשתית חמורה בבית, עדיף לשלם את הפחות מ100 ש"ח בחודש ולקבל אינטרנט אנושי.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Derish כתב:

אני חושב שזה תלוי גם בכלים של היוצר ולא רק במגנון הדחיסה של יוטיוב. למשל, זכור לי הבדל תהומי בין שני ערוצי סקירות רכב, כאשר סרטונים באורך דומה היו שוקלים 70-80 מגה אצל אחד לעומת 400-600 אצל השני.

ברור. אבל סרטונים ב-Bitrate גבוה מופקים רק ע"י ערוצים שלוקחים את עצם איכות הוידאו מאוד ברצינות. ברוב הערוצים איכות הוידאו די נמוכה והם תופסים יחסית מעט נפח.

אגב, אפשר להבין מה ה-Bitrate של הוידאו (בערך) לפי חישוב המהירות הממוצעת של ה-Network activity ב-stats for nerds

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, sperial כתב:

ככל הנראה הקליטה של סלקום אצלך - אולי נקודתית בפינה של המודם - לא משהו.

הראוטר שלי בממ"ד... 
לא מאמין שלא חשבתי עד עכשיו על העניין ה"פעוט" הזה...

🥴

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Derish כתב:

הנה משהו שמיליוני אמריקנים יכולים רק לחלום עליו... 🙂

זה נכון שלא כל הספקים האמריקאים נותנים הוטספוט אבל אני משתמש ב Ultra Mobile שזאת הרשת המוזלת של  T-Mobile ובדקתי כרגע ויש לי הוטספוט. משלם 30 דולר בחודש על 5 ג׳יגה לדעתי ושיחות והודעות ללא הגבלה.

עריכה אחרונה על ידי קאררה

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין שזה מה שאני משלם ל-3 חודשים על 20 גיגה לחודש (ובשיחת טלפון מרחיב ל-40 באותו מחיר אני פשוט לא זקוק לכך), ובישראל זו נחשבת חבילה יקרה. אי אפשר להשוות את מחיר הסלולר בצפון אמריקה לזה שבישראל ובחלק גדול מאירופה, סדרי הגודל שונים לגמרי. לפני כ-2.5 שנים בדקתי את המחירים בקנדה לקראת נסיעה לשם, הייתי המום לגמרי, דובר על 80 דולר קנדי לחודש לחבילה לא במיוחד נדיבה (לא זוכר את הפרטים).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אלו הם מחירים הזויים יחסית לארץ.

אבל אני הייתי מוכן לשלם אותם, ולקבל שירות בהתאם (5G בפריסה מושלמת בסלולר/תשתית סיבים בפריסה ארצית).

איך אמר פה מישהו פעם "זול וזוגלובק..."

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

אתה מבין שזה מה שאני משלם ל-3 חודשים על 20 גיגה לחודש (ובשיחת טלפון מרחיב ל-40 באותו מחיר אני פשוט לא זקוק לכך), ובישראל זו נחשבת חבילה יקרה. אי אפשר להשוות את מחיר הסלולר בצפון אמריקה לזה שבישראל ובחלק גדול מאירופה, סדרי הגודל שונים לגמרי. לפני כ-2.5 שנים בדקתי את המחירים בקנדה לקראת נסיעה לשם, הייתי המום לגמרי, דובר על 80 דולר קנדי לחודש לחבילה לא במיוחד נדיבה (לא זוכר את הפרטים).

כן אינטרנט יקר פה, ואני עוד קמצן-מקצועי חפרתי באינטרנט למצא את החברה הכי זולה שיש לסלולר וזה מה שיצא. למרבה הפלא אני לא צרכן גדול של חבילות גלישה גם ככה ועכשיו שרוב הזמן אני בכלל בבית אז עוד משתמש הרבה פחות. 

בבית אני משלם על חיבור אינטרנט של  100/100 איזה 65 דולר בחודש שזה גם לא זול בכלל. 

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, vadim6385 כתב:

אם אין איזושהי מגבלת תשתית חמורה בבית, עדיף לשלם את הפחות מ100 ש"ח בחודש ולקבל אינטרנט אנושי.

+1

הוצאת לי את המילים מהפה.

אני באופן אישי לא הייתי מתעסק עם זה.  בשביל 60-120 ש"ח לא הייתי מתעסק עם ניסיונות כושלים לגלוש דרך הרשת הסלולארית.

החיסכון הזה לא משמעותי.

רוצה לחסוך? אל תשלם תשלום חודשי על כרטיסי אשראי. וכבר פינית לעצמך כ- 200 ש"ח שנתיים. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הנוגע לכיסוי סלולרי המצב באירופה וארה"ב רחוק מלהיות מושלם, נפוץ מאוד שיש חורים בכיסוי הסלולרי כשמסתובבים באזורים פרבריים וכפריים, משהו שבישראל כמעט לא מכירים בכלל. בכך זאת אנחנו מדינה בגודל של ניו ג׳רזי, אז יש נסיבות מקלות.

• רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...