Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר להסתדר בלי תשתית אינטרנט

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 1212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כך לפחות היה אצלי בכל פעם שזה קרה. לקח קצת זמן להבין מתי מדובר היה בתקלת הגדרות ומתי בחסימה של הרשת, משום שלא הייתה הודעת שגיאה או משהו קונקרטי. על פניו ההוט-ספוט היה עובד וכך גם הדאטא בטלפון, אבל כשניסיתי להתחבר דרכם לאינטרנט דרך צרכן חיצוני זה פשוט לא הצליח. משם כבר הייתי מתקשר למוקד שירות הלקוחות או מצ'וטט איתם באתר וכך מגלה.

אני לא טירון בתחום הזה, ועדיין מדי פעם האותיות הקטנות שלהם הצליחו להטעות אותי.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

בזמנו, היתה לגולן חבילה של אינטרנט ללא הגבלה, בתנאי שלא יופעל הוטספוט.

הבן החכמולוג שלי ניסה להפעיל בכ"ז, והופ- אין אינטרנט.

איך הם עושים זאת - אין לי מושג .

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Derish כתב:

אני לא טירון בתחום הזה, ועדיין מדי פעם האותיות הקטנות שלהם הצליחו להטעות אותי.

וואו, טוב לדעת, מעניין איך הם יודעים שנעשה שימוש שלא תואם להסכם. בזמנו נסעתי עם SIM של חברה שנקראת Ultra Mobile, והמכשיר שהיה לי אז (LG G3) וכל הנסיעה הסתמכתי על הוט ספוט, לא חשבתי אפילו שעוללה להיות הגבלה כזו על השימוש, כנראה שהיה לי מזל.

לפני 15 דקות, natco כתב:

איך הם עושים זאת - אין לי מושג .

באמת מעניין, אם מישהו יודע...

עריכה: מאוד מענייןhttps://android.stackexchange.com/questions/47819/how-can-phone-companies-detect-tethering-incl-wifi-hotspot 

עריכה אחרונה על ידי innvision
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, sperial כתב:

סימן שאתה לא יודע להסתדר עם חברת האשראי. עבור 14 כרטיסים (6 שלי ו-8 של אשתי) אני משלם פחות מ-20 ש"ח לחודש, כאשר הנחות המועדון שאני מקבל מגמדות אותם.

אלוהים ישמור, למה יש לך 14 כרטיסי אשראי?

בטוח שחיסון נגד קורונה לא השפיע עליך?

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Michazzz כתב:

כנראה שבחודש הקרוב אשאיר את תשתית הוט בגלל הסגר, בחודש הבא אנתק את הוט ונראה איך מתמודדים עם זה. נכון שעוד 100 שח לא יהרגו אותי, הבעיה שכל דבר שעולה "רק" 100, מתווסף לעוד דבר וזה לא נגמר. תודה למגיבים.

חג סגר שמח 🙃

סגר שמח גם לך... בדוק גם עלויות של הבאנדלים למיניהם המוצעים ע"י פרטנר/סלקום (טמבלויזיה + אינטרנט + קו טלפון נייח), במשפחה מדווחים על חסכון של מאות שקלים בחודש. זה במידה ואתה מצליח להתנתק מהוט, כמובן.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מועדונים. מתברר שהם חוסכים מאות שקלים בחודש. מהכרטיס של אלעל טסתי פעמיים לחו"ל חינם בשנה שעברה. לפני שבוע קניתי לאשתי טלפון באמצעותם, רק ההנחה עליו מצדיקה את הכרטיס גם אם לא היה בחינם. שופרסל נותנים 5% הנחה על מוצרי מותג הבית. כבר מזמן הבנתי שבמוצרים השוטפים הרשת יקרה, אבל אין לה מתחרים במבחר ובמבצעים, בעיקר אלה המיועדים לחברי המועדון. רמי לוי - אני מאמין לאשתי שטוענת שהכרטיס מוזיל הרבה. ארגון המורים - שימוש נדיר, אבל הצעות מעולות, בעיקר בתחום התרבות והנופש (לא אקטואלי בשנה האחרונה, אבל בשנים קודמות חסכון של מאות שקלים בשנה בכרטיס שלא עולה אגורה). ויש עוד כמה מועדונים שימושיים. את הלא שימושיים (המשביר לצרכן, הום סנטר וכאלה) ביטלנו.

נכון, הניהול של הדבר הזה מצריך איזה 2-3 שיחות טלפון בשנה כדי לשמר את התנאים, וקצת תשומת לב. אנשים כאן משקיעים מאמץ הרבה יותר גדול בחסכון של 60 ש"ח בשנה בחשבון הסלולרי.

דרך אגב, אני רואה ארנקים של לקוחות שלי, יש כאלה עם 25 כרטיסים בארנק אחד (ה-14 שלי הם של שני אנשים).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Derish כתב:

הנה משהו שמיליוני אמריקנים יכולים רק לחלום עליו... 🙂

אכן , משלמים בנפרד על להוסיף הוטספוט לתוכנית הסלולארית (לפעמים יש את זה בתוכניות היקרות יותר) וגם אז הכמות דאטא מהיר מוגבלת (בתוכנית הנוכחית שלי לדוגמא זה 30 ג׳יגה הוטספוט בלבד עד שמקבלים האטה למהירות של סימני עשן).

זה ממש היה בעיה בשבילי כשהייתי בלי חשמל 4 ימים והייתי צריך את זה כדי לעבוד מהבית (בזמן הקורונה).

יש חבילות ללא הגבלה להוטספוט - הן יקרות מאוד (600-800 ש״ח לחודש לפחות אם לא צפונה ל1000) עבור מנויים לא עסקיים.

לפני 7 שעות, sperial כתב:

פני כ-2.5 שנים בדקתי את המחירים בקנדה לקראת נסיעה לשם, הייתי המום לגמרי, דובר על 80 דולר קנדי לחודש לחבילה לא במיוחד נדיבה (לא זוכר את הפרטים).

קנדה בקטע הזה עוד הרבה יותר אחורה מארה״ב וגם הפריסה שם מבחינת הביצועים עלובה ברגע שיצאת מילימטר מחוץ לערים הגדולות.

וגם ארה״ב יקרה מאוד בעניין של סלולאר לעומת ישראל (או יותר נכון ישראל זולה בצורה יוצאת דופן)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אוסיף לכל מה שנאמר שהייתי שמח לשלם פי 2-3 ויותר כדי לקבל פריסת אנטנות נורמלית, קליטה טובה ומהירות טובה. לקבל ברשת 4G מהירות של 10-15 מגה זה מעליב.

גם המהירויות שרואים היום ב 5G בארץ הן מהנמוכות שתראו בעולם, וזה עוד כשהרשת ריקה לגמרי ואין עומסים בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, innvision כתב:

איך מתבצעת ההגבלה מבחינה טכנית?

פרופיל מפעילה - אין לך את האופציה בכלל בפלאפון.

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אצל אפל אין תת דגם נפרד לכל ספקית, אבל יש מגבלות שונות עפ"י זיהוי הסים (כלומר הוא יזהה שהכנסת סים של AT&T ויחולו מגבלות בהתאם)

זה לא נכון. התתי דגם הם לתדרים שונים או לשי

טות שידור (GSM מול CDMA לדוגמא)

הנעילה לפי סים והאיפשור וכיבוי הוטספוט הוא 100% בפרופיל מפעילה

לפני 3 שעות, innvision כתב:

תודה, נשמע כמו הימים הטובים של המכשירים הנעולים אצלנו.

כדי להבהיר את הנקודה הזו - בiOS המפעילה היחידה שעדיין נועלת מכשירים היא ATT בימינו. כל השאר כבר לא. וגם זה רק אם אתה קונה עם תוכנית תשלומים מהם.

אנדרואיד זה כבר המערב הפרוע. (כרגיל)

לפני שעתיים, innvision כתב:

רגע, לזה בדיוק כיוונתי בשאלה. הבנתי מהתשובה הקודמת שההגבלה היא ע"י מכשיר הטלפון, אתה אומר בעצם שגם אם תשתמש בכשיר פתוח (לא של אפל, שם m3x7r3m3  הסביר שקיים זיהוי לפי הסים) הרשת תדאג לנתק לך את האינטרנט?

מה שכתוב לא נכון ולא קשור.

ברמת המכשיר נעול זה ברמת אפל מול המפעילה.

ברמת איך האינטרנט מתנהג זה תלוי בפרופיל מפעיל + מה שהם העבירו לגבי החשבון שלך (שכולל - אם האופציה של הוטספוט פתוחה או לא)

לגבי מהירויות - כבר העלתי בפורום בעבר בדיקת מהירות - בפרברי ג׳רזי עם 5g מקבלים בקלות מהירות של 200+ מגה ובעיר (מנהטן) גם פי 3 מזה

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Liviur כתב:

ברמת איך האינטרנט מתנהג זה תלוי בפרופיל מפעיל + מה שהם העבירו לגבי החשבון שלך (שכולל - אם האופציה של הוטספוט פתוחה או לא)

לא כל כך הבנתי אותך. נאמר שהמפעיל הגדיר שלא יתאפשר הוט ספוט, ולך יש מכשיר לא נעול, כיצד המפעיל מזהה שימוש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, innvision כתב:

לא כל כך הבנתי אותך. נאמר שהמפעיל הגדיר שלא יתאפשר הוט ספוט, ולך יש מכשיר לא נעול, כיצד המפעיל מזהה שימוש?

המכשיר נעול או לא נעול לא קשור בכלל - זה משפיע רק על האם הוא יזהה סים של חברה אחרת. וזה בין אפל לספקית.

ההוטספוט מופיע או לא בהגדרות של המכשיר זה בתקשורת בין המכשיר שלך למפעילה - הם יכולים מרחוק (לפי סוג החבילה) להעלים לך את האופציה והיא פשוט לא תופיע בתפריט.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר, אבל אנשים מדווחים שהפעילו, והספקית ביטלה להם את האינטרנט (לא את האופציה בתפריט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג, עכשיו קראתי שוב natco  התכוון לארץ כנראה, וחשבתי ש Derish  התכוון לארה"ב, אבל אולי לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן התכוונתי לארה"ב. חוויתי שם את הסיפור הזה ב-2013 עם טלפון ישראלי של אורנג', שנה מאוחר יותר עם טלפון בריטי פתוח, וחמש שנים מאוחר יותר עם טלפון ספרדי פתוח. בכל המקרים (שכללו משהו כמו 4-5 סימים מקומיים במצטבר) אופציית ההוט-ספוט לא נעלמה מהתפריט. שני סימים עבדו ישר מהקופסה, אחד דרש הגדרה מחדש, ושניים לא עבדו בתור הוט-ספוט. בכל המקרים לא הייתה בעיה להשתמש בטלפון עצמו לגלישה וניווט.

שים לב שה'כמו שצריך' של ליביו מתייחס ל-iOS, בעוד שאני מדבר על אנדרואיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...