Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כאבים אחרי אימוני משקולות

IONI1
שימו לב! השרשור הזה בן 1217 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתאמן מגיל 16 (כ-20 שנה) אני לא עושה דד ליפט וטי בר ואני חי את חיי בשמחה ותודה לאל ללא כאבי שרירים כמו פות״ש.

לא כל מה שבסיסי וחשוב עבורך חשוב עבורי ועבור פות״ש. מי שרוצה להרגיש סבבה בטישרט יכול להסתפק בהרבה פחות.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כנראה הבעיה בטכניקה. קל מאד פשוט לגשת למשקולות ולהרים אותם- קשה יותר לעשות את זה נכון, כך שכל האיברים (שרירים, גידים, עצמות ומה לא) יהיו מסודרים נכון כך שלא ייגרם נזק.

בקצת זמן שהייתי מנוי לחדר כושר, קיבלתי הדרכה איך להשתמש במכשירים\מתקנים השונים, בהתאם לתכנית האימונים שלי. מספיק שהזווית של הידיים לא נכונה, בגילנו המופלג, ואנחנו מרגישים את זה יופי.

כמובן שהדבר נכון גם לגבי אמנויות לחימה (שאני כבר מחכה שיפתחו מחדש את המכונים בקוצר רוח מורגש) - תנועה לא נכונה יכולה ולרוב גורמת לפציעה.

Pin on So funny I peed a little

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר אדם אחד שמתאמן ולא נפצע.

זה חלק מהתחום. וגם במהלך 20 שנות האימון של קאררה, אני מבטיח לך שהיו אי שם שבוע-שבועיים מנוחה בגלל כאבים שנבעו מאימונים.

בגיל צעיר זה מחוסר ידע וטכניקה, בגילאים מתקדמים יותר זה בגלל שחיקה של חלקים בגוף וחוסר קבלה של פעם יכולתי לעשות א' ב' ג' איך זה שהיום אני לא יכול.

נפצעים, נחים, לומדים, ממשיכים.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין כלום במשקולות, אבל כשפותש מעיד שהוא כל פעם מעלה את הרף, והוא כבר לא בן עשרים, באיזשהו שלב סביר שיגיע הכאב. 

זה אולי לא סיבה לוותר לגמרי, אבל אולי כבר אי אפשר להעמיס עוד. 

אבל, כמו שאומרים, יש עוד לבדוק מה אפשר לשפר (טכניקה) לפני שמוותרים. 

הבדלים שנראים זעירים בתנועה, עושים הבדל גדול מאוד בעומסים על אזורים שונים בגוף

למשל, פעם בשחייה (חתירה), ניסיתי להכניס את היד למים עם האגודל פונה כלפי מטה. סתם, תוך כדי שחייה, נראה לי משהו מעניין לנסות. כולה רבע סיבוב של כף היד בתחילת התנועה, לרבע שניה. מיד באותו ערב היו כאבים בכתפיים... 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.11.2020 בשעה 21:43, IONI1 כתב:

האורטופד הציע להפסיק את האימונים ולהתחיל תחביב אחר, למשל שחמט או אוריגמי. מצד שני, בחודשים האחרונים הצלחתי לרדת במשקל יותר מ- 5 קג ואני

מקבל מחמאות על השרירים החדשים שצמחו.

האם יש מומחה או מרכז שיכל ליעץ במקרה כזה? אולי לשנות את אופי התרגילים? לרדת במשקלים? לקבל את עצת האורטופד?

ראשית, ירידה במשקל קשורה בעיקר בתזונה, כך שממליץ לך לשקול לחקור קצת גם את הכיוון הזה (כמות חלבון יומית וכדומה).

באשר לכאבים - כמו שמישהו אמר כאן, כאבים הם לפעמים חלק מהעסק. בחלק מהמקרים זה "טבעי" ובחלק מהמקרים זה מעיד על בעיה, בין אם זה טכניקה לקוייה או מגבלה בתנועה או בעיה פיזיולוגית אחרת.

בכל אופן, אם אתה נהנה ממה שאתה עושה (ומהתוצאות), אז כאבים זה לא סיבה להפסיק עם זה, אבל בהחלט חשוב להבין ממה זה נובע.

ראשית, ממליץ לך מכל הלב לעשות מספר אימונים עם מאמן אישי מקצועי (רצוי כזה שיש לו גישה לסטודיו מאובזר במשקולות ומכשירי כח שונים). אם תציין מאיפה אתה בארץ אולי יציעו לך אנשי מקצוע בתחום.

מאמן מקצועי, מעבר ליכולת שלו לבנות לך תכנית מסודרת שעונה על המטרות שלך, יכול גם לשים לב לנקודות החלשות שלך, לטווחי תנועה ולשפר את הטכניקה, מה שיכול להקל/להפסיק את הכאבים.

לאחר מכן, במידה והכאבים ממשיכים, ממליץ לפנות לפיזיותרפיט שמתמחה בתחום (פציעות ספורט, אימונים וכדומה).

לפני 13 שעות, SchnitzelLova כתב:

בודי בילדר לשעבר מומלץ כי זה אחד שבאמת בנה גוף והשתתף בתחרויות, אבל יש הרבה כאלה שמנסים למכור למתאמנים שלהם חומרים וזה לא לעניין. 

עם כל הכבוד לבודי בילדרים, הם לא תמיד יודעים "לאמן".

זה שהם הגיעו להישגים, לעתים תוך שימוש במגוון שיטות "קיצוניות", לא אומר שהם ידעו לבנות ולהתאים תכניות לאדם הפשוט, בטח לא לאחד שסובל מכאבים.

כל הקטע של מאמן אישי טוב זה שהוא יודע איך לאמן גם אחרים, ולא רק את עצמו.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.11.2020 בשעה 21:43, IONI1 כתב:

לפני כ- 4 חודשים, יתכן על רקע משבר גיל ה- 40, התחלתי אימוני כושר (התנגדות) עם משקולות יד (Dumbbells ). השתמשתי באפליקציות שונות עם עליה הדרגתית

במשקל: התחלתי עם משקולות של 6 קג, וכעת אחרי 4 חודשים הגעתי ל 14 קג. העיקרון הוא תרגילים עם סטים של 8 עד 12 חזרות עד לנקודת כישלון.

כל תרגיל בנוי על 3 סטים עם מנוחה של 2 דקות בין כל סט. ברגע שאני יכל לבצע יותר מ- 12 חזרות - אני מעלה את המשקל.

לאחרונה, החלו להופיע כאבים בכל המפרקים, בעיקר בכתף, במרפקים ובגב התחתון.

האורטופד הציע להפסיק את האימונים ולהתחיל תחביב אחר, למשל שחמט או אוריגמי. מצד שני, בחודשים האחרונים הצלחתי לרדת במשקל יותר מ- 5 קג ואני

מקבל מחמאות על השרירים החדשים שצמחו.

האם יש מומחה או מרכז שיכל ליעץ במקרה כזה? אולי לשנות את אופי התרגילים? לרדת במשקלים? לקבל את עצת האורטופד?

לדעתי אתה צריך למצוא מאמן תותח שידע להתאים עבורך את התוכנית הנכונה וילמד אותך את הניואנסים ברמת משקלים. שבו יחד, תגדירו מטרות (חיטוב, עלייה גדולה במאסת שריר וכדומה) ותבינו מה ריאלי להשיג בגילך בהתחשב בזמנך הפנוי ובהיסטוריה שלך. 

בנוגע לכאבים אני לא מומחה, אבל לדעתי אתה לא מתאר משהו חריג בהתחשב בגילך, ברקע ובעובדה שאתה לא יודע להתאמן. (אל תיעלב) 

אם אתה רוצה אני יכול להמליץ לך על מאמן תותח שהיה בודי בילדר לשעבר, יצא מהתחום ועכשיו הוא עושה אימונים אישיים. הוא באמת יודע להתאים תוכניות לאנשים ולא סתם נותן פתרונות מדף מהאינטרנט.  

עריכה אחרונה על ידי SchnitzelLova
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Tvr_speed_12 כתב:

לך לפיזיוטרפיסט שמתמחה בספורט כדי שיבחון מה אתה לא עושה נכון.

מעבר לזה כמה אימונים אתה עושה בשבוע וכמה תרגילים בכל אימון?

אני מתאמן 3 פעמים בשבוע. האימון כמובן בבית בשל הקורונה. משתמש רק במשקולות, סה"כ 12 תרגילים.

בכל תרגיל - 3 סטים, וכל סט כולל בין 8 ל 10 חזרות, לפי השריר. בין כל סט, 90 שניות מנוחה.

ברגע שאני מרגיש שהסט קל מדי, כלומר אני יכל לעשות יותר מ 12 חזרות, אני מעלה את המשקל.

יש תרגילים בהם המשקל כעת הוא 14 קג אבל יש גם תרגילים (למשל  לשריר הדלטואיד) שם אני לא מצליח

להרים יותר מ- 10 קג בכל יד.

משך כל אימון - בערך כשעה וחצי. הטכניקה של כל תרגיל - רק מצפיה ביוטיוב. סדר התרגילים והמשקל, לפי אפליקציה

באנדרואיד.

הכאבים הופיעו רק לאחרונה, כשעברתי את ה- 12 קג (והייתי חייב לקנות עוד סט משקולות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.11.2020 בשעה 10:09, IONI1 כתב:

התלונה המרכזית למעשה היא כאב בצד הפנימי של מרפק ימין (golfer's elbow ). כטיפול, יש אתרים שממליצים

בתור מישהו שהתחילה לו הבעיה עכשיו - היא התחילה לי דווקא בתקופה כזו שאני בפגרה הכי ארוכה שהייתה לי מעולם מאימונים... אז אולי באמת החיזוק שריר יעזור פה.

לגבי שאר הדברים - מצטרף לקודמיי, תיגש למאמן שיסביר לך איך לעבוד נכון. אם תרצה יש לי חבר תותח אמיתי בתחום 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.11.2020 בשעה 10:51, IONI1 כתב:

הכאבים הופיעו רק לאחרונה, כשעברתי את ה- 12 קג (והייתי חייב לקנות עוד סט משקולות).

זה לא אומר שהטכניקה שלך תקינה...

בלהט האימונים, קורה גם שלא שמים לב ומשנים משהו קטן שמשפיע משמעותית.

תשקיע לפחות פעם אחת בפגישה עם מישהו מקצועי מהתחום, שיבדוק ויסביר לך איך לעבוד נכון כך שיהיה אפשר לשלול את הנקודה של הטכניקה מחד, ולקבל אולי הסבר לגבי למה כואב לך מאידך. המאמנים עובדים עם כמות גדולה של אנשים, ונתקלו כבר אני מניח בכמעט כל הבעיות האפשריות, כולל את זו שלך.

אני במקומך, הייתי עושה עוד משהו- מוריד חזרה את המשקל קצת, ומוסיף חזרה או 2. אם הכאבים נמשכים, גש לאיש מקצוע. אם הכאבים עוברים, תמתין עוד זמן עם האקסטרה חזרות לפני שאתה מעלה שוב. יכול להיות שעלית מהר מדיי במשקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.11.2020 בשעה 09:03, SchnitzelLova כתב:

אם אתה רוצה אני יכול להמליץ לך על מאמן תותח שהיה בודי בילדר לשעבר, יצא מהתחום ועכשיו הוא עושה אימונים אישיים. הוא באמת יודע להתאים תוכניות לאנשים ולא סתם נותן פתרונות מדף מהאינטרנט.  

פניתי אתמול למאמן שהומלץ על ידי אינספור חברים.

כרגע, בשל הקורונה הוא עובד כנהג מונית. הבטיח לי הנחה על נסיעות מיוחדות ואין לו זמן או אפשרות לייעץ באופן פרטי.

אני גם לא בטוח שיעוץ אישי בזום יהייה יותר יעיל מצפיה בסרטון ביוטיוב.

בכל מקרה, חזרתי אתמול להתאמן. בצעתי את כל התרגילים לפי האפליקציה מלבד ה Concentration Curls ביד ימין

שהייתי חייב להפסיק בגלל כאבים בצד הפנימי של המרפק. גם הורדה של המשקל ל 12 קג בלבד לפי הצעת הברווז לא עזרה.

בינתיים - הכל טוב. אני מתחיל להשלים עם זה שאשאר עם יד אחת צנומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לטכניקה, יש תרגילים שבהם ההתקדמות שלך תהיה יותר איטית בהתאם לגודל השריר.

ב concentration curls אתה לא תתקדם באותה מידה כמו בתרגיל גב ( BOR לדוגמא).

כנראה שזו הסיבה שהדלקת לך מפרקים כמו מרפק וכתף.

עדיין ממליץ על פיזיוטרפיסט אם אתה מעוניין לקצר לעצמך את ההחלמה.

אל תפסיק להתאמן אבל תוריד משקלים משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, IONI1 כתב:

גם הורדה של המשקל ל 12 קג בלבד לפי הצעת הברווז לא עזרה.

תן לזה זמן להחלים... לא התכוונתי שהכאבים יעברו מייד. התכוונתי שתתן לזה זמן עם המשקל הנמוך יותר, ולאט לאט הכאב ידהה ויעבור. הגוף צריך גם זמן למנוחה והתאוששות מהפעילות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, IONI1 כתב:

כרגע, בשל הקורונה הוא עובד כנהג מונית. הבטיח לי הנחה על נסיעות מיוחדות ואין לו זמן או אפשרות לייעץ באופן פרטי.

הוא לא המאמן היחיד בישראל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.11.2020 בשעה 10:52, IONI1 כתב:

בכל מקרה, חזרתי אתמול להתאמן. בצעתי את כל התרגילים לפי האפליקציה מלבד ה Concentration Curls ביד ימין

שהייתי חייב להפסיק בגלל כאבים בצד הפנימי של המרפק. גם הורדה של המשקל ל 12 קג בלבד לפי הצעת הברווז לא עזרה.

בינתיים - הכל טוב. אני מתחיל להשלים עם זה שאשאר עם יד אחת צנומה.

יש מספיק מאמנים שכן עובדים ועושים אימונים אישיים בסטודיו/פארקים וכדומה. ייעוץ אישי מקצועי (פנים אל פנים) כמעט בודאות יהיה יעיל יותר מצפיה בסרטונים.

הכאבים הם חלק מהאימונים, אז אם כל פעם פשוט תפסיק לעשות תרגיל או לאמן שריר בגלל כאבים אתה בסוף תישאר בלי תרגילים.

אני חוזר על ההמלצה להיפגש עם מאמן למספר אימונים אישיים, ואם זה לא עוזר אז לפנות לאיש מקצוע (פיזיותרפיסט).

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...